Keresés

Részletes keresés

andi265 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26009

Szia Cyberworms,

A reklamálásomnál egyszerűen a recepciós fiúnak csináltam "bulit" és elintézte. Még pénzt sem adtam, gondoltam, majd ha megoldódik. De 2 nap múlva nem láttam már.

Ha Kuredu/Vilamendhoo a választás, akkor beach,ételek és környezet szempontból egyértelműen Kuredu. mert az mindenhol szép.

De ha számít a sznori és a part menti élővilág, akkor csakis Vila. Döbbenetesen jó! Még a parton sétálva is rengeteg action van!

Kuredun alig van valami. Párom milliószor merült és körbesznorizta de nem jelentős.

Pókok: trópusi sziget, szóval van jó pár. nem tudod kikerülni. Én szeretem őket, nem volt velük bajom. Rajtam egy sem mászott, nem csípett meg. A parton ülve 2 félét is láttam. 3 kisebb szürke és egy nagyobb (1 cm)  fekete jött. Nem tudom, veszélyesek e. szerintem nincs gáz.

Kérdezz nyugodtan:)

 

Előzmény: cyberworms (26006)
andi265 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26008

Köszi Sborisz:)

Előzmény: Sborisz (26007)
Sborisz Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26007

Szia Andy!

Ecccccer nekem is csinálta így; ha word-be csinálod a beszámolót, előtte katt a hozzászólás előnézetre.

Ott kiadja neked a sok kriksz-krakszot.

Azokat töröld az előnézetből és már mehet is a hozzászólás..

:)

Előzmény: andi265 (25999)
cyberworms Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26006

Nagyon sok szigetet mélyen átnéztünk hosszú hónapok alatt minden aspektusból. A jóval drágábbakat is. Igazából azt tapasztaltam mindenhol találtunk nagyon vonzó és mindenhol találtunk negatív dolgokat. Vilamendhoo esetében is láttunk homokzsákos videókat bizonyos részeken (amit amúgy minden más szigeten is láttunk, vagy kőfalat ami még rosszabb), de Hefi videója meggyőzött minket, hogy a sziget azon része csodaszép. Így ha el tudjuk érni, hogy oda kapjuk a szobát akkor tökéletes lesz. Az utazási irodában azt mondták, hogy jelzik és többnyire figyelembe is veszik, de nem 100%, így gondolom majd egy nagyobb (50-100usd) borravaló rásegít erre. Tapasztalatod szerint ki az aki ott a szigeten intézi a szoba osztást?

Kuredut és Vilamendhoot hogyan hasonlítanád össze?

Előzmény: andi265 (26003)
cyberworms Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26005

Andi!  nagyon köszönöm a korrekt válaszodat és megértem miről irsz.Szerinted mia az amivel tutira lehet menni  ha most foglalok,elhiszem az utazási iroda ügyintézőjének,hogy oda foglal ahova mondtad,vagy ha odaérünk mennyi az a hálapénz amivel ezt azonnal elintézhetjük?  mégegy talán elsőre kicsit fura kérdés,a párom pókfóbiás,lehet e velük számolni illetve te láttál e pókot,KÖSZÖNÖM A VÁLASZODAT!!!

Előzmény: andi265 (26004)
andi265 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26004

ez például?????

andi265 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26003

Szia Cyberworms,

Nem akartam senkit elijeszteni!! Az a szakasz, amit írtam hibátlan. 171-196ig.

Oda kell intézni a villát és pazar nyaralás lesz.

Az a rész szép, porhomok, pálmák! Nyugi. Holnap indulnék vissza. :)

 

DE! amiről írtam, azok a nem-szép-partos villák  nagyon nincsenek rendben. Nem korrekt elhallgatni.

Voltak gyerekek, sokan. De pl. ha oda kapod a szobát, ahol ezek a kő hegyek vannak??? Én nem lennék nyugodt.

Lapozd végig a TripAdvisor Vilamndhoos képeit. Látni fogod. sajnos....

Előzmény: cyberworms (26002)
cyberworms Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26002

Szia Andi!   azért nagyon remélem voltak szép dolgok is,kicsit elbizonytalanodtunk a párommal ,most készülünk befizetni a szigetre novemberre,szerinted??már nagyon beleéltük magunkat,de olvasva a sziget partviszonyairól kicsit szomorkásak lettünk.Remélem azért szép képeket teszel fel ,ha időd engedi. Személyzet milyen?Sok gyerek volt?viharok? rengeteg kérdésem lenne.Előre köszönök minden választ.

Előzmény: andi265 (25998)
andi265 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26001

Kuredu szuper lesz! Jó döntés.

Bár élővilágban (mind a szigeten, mind a vízben) Vilamendhoo 5 csillagos!!!

Előzmény: Törölt nick (26000)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26000

Csendben elsuttogtam egy hálaimát, hogy Kuredut választottuk.:)

Előzmény: andi265 (25998)
andi265 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 25999

Bocs az elejéért, nem így írtam be....

andi265 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 25998

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Sziasztok!

Megjöttünk 11 nap Vilamendhoo-ról Emirates-el. Érzéseim vegyesek.

Nem is tudom, hol kezdjem….

Ez volt az 5. szigetem, szóval van összehasonlítási alapom.(Sun, Kuredu, Komandoo, Royal)

Emirates tiszta, aránylag pontos, bár a színvonal Etihad vagy Qatar alatt van. Pl. 2,5 órával felszállás után még nem sikerült kiosztaniuk az ételeket…az összesen 4 órás úton.

Maga a sziget, hát…

A part nagy része, ez kb. 3/4e botrányosan tönkre van menve! Konkrétan nincs part. Hordtak oda köveket, homokzsákokat, betonfalat. De van, hogy ezt mind egyszerre. Én értem, hogy van erózió sajnos! De ezt lehet szebben is!!! Ez olyan igénytelenül sikerült itt, hogy hihetetlen. A baj pedig az, hogy ugyanazt az árak érik el minden villáért, de a beach olyannyira különböző lehet, hogy sírva fakadunk!

 

De szépen sorjában:

Landolás Malén 15.15kor, borzasztó lassú (30 perc sor!) útlevélkezelés után már villámgyorsan ment minden. 16.18kor indult a hidroplán, ami azt illeti 10 percet kellett várnunk a CCR Lounge-ban csak és indultunk is.

25 perces út és megérkeztünk. Szép volt az út, mint mindig.

Többszöri kérés, ígéret és mail után a Heffi által ajánlott 196 helyett a 161-es villát kaptukL

És itt az első sokk! 2 méter a beachig, ami nincs. Egy félig kimosott pálma, egy kopott faasztalka (csak úgy…) kövek, zsákok. Azonnal rohanok reklamálni! RONDA!!!!

2 nap múlva megkaphatjuk a 184-est. Szerencsére ezt elég hamar elintézték, de akkor is!!! Magyarázza, hogy ők mindig tele vannak és nem tudnak adott szobát biztosítani. Én meg tudom, hogy de! Ez csak szándék kérdése. Azon kívül a szemétlerakatra ki fogja ugyanazt kifizetni, mint a szépségért??? Én nem.

Na és akkor onnantól (tehát 2 nap múlva) indult a nyaralás.

Maga a sziget gyönyörű lenne, szép kertek, tisztaság, gondozott utak! Gyönyörű!

Ételek szuperek, kiszolgálás jó.

ÉS AZ ÉLŐVILÁG!!! Csak ezért is megéri ide jönni! Az überelt minden eddigi szigetet.

 

Aki ide készül, annak üzenem: 171-es beach villától 196ig a part hibátlan! De a többi….

Többször „körbejártuk” a szigetet (igazából ez lehetetlen, mert olyan a part) és megállapítottuk, hogy a ¾-e nem szép part! Kár szépíteni. A többi általam ismert szigettel nem lehet összehasonlítani.

És akkor ehhez jön még a titokzatos szag, bűz, ami 3 napra ellepte a vizet. Elkezdtek pusztulni a kis halak, amik hemzsegnek a part körül. 2 nap után kezdték összeszedni a halakat a dolgozók. Addig ott nézegetted. ÁÁÁ nem is értem. Nem 2 db. Halról beszélek, zsákkal gyűjtötték.

 

Mi megcsináltuk magunknak a nyaralást és élveztük. De ezeket nem lehet szó nélkül hagyni.

Még friss az élmény. Később jövök a pozitívabb dolgokkal.

 

 

 

martini07 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 25997

Szia Mumu!

 

Ez lesz az elso Maldiv utunk. Vegre sikerult szigetet is valasztanunk. Reethi Beach Resort, junius 8-20 kozott, Emirates-el. Mar nagyon varjuk! :) Remeljuk az ido sem trefal meg minket.

Előzmény: mumududu (25934)
Magic11 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 25996

Canon Ixus 100 IS

Előzmény: CocoPalm (25995)
CocoPalm Creative Commons License 2014.04.12 0 0 25995

Köszi Magic. Irok akkor a hotelnek, megkérdezem tölük. Köszi az ötletet de én Angliából utazom, sajna nekem nem tudnak a magyar utazási irodák segíteni. Megkérdezhetem milyen géped van? 

Előzmény: Magic11 (25992)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.12 0 0 25994

Nem katalógusból, vagy a Necki oldaláról foglaltam. Felhívtam őket és az igaz, hogy alapból a Lufthansa-Condor párost ajánlják, DE ha te másként akarod, azt a járatot foglalják, amit kérsz. Esetünkben kinéztem az Austrian nekem tetsző járatait, megadtam a Neckis csajnak a járatszámot, dátumot, befoglalta, még az repülőn a helyünket is - ezt külön fizettük, forintban, azonnal, a többit euroban. Direkt rákérdeztem ma telefonon, a sziget árai nem változnak, legalábbis mi nem fogunk annál többet fizetni érte, amennyiről a számlát kaptuk. Egyébként Thomas Cook-kal dolgoznak.

A másik két iroda mostani árakkal számolva ugyanarra (JBV, AI+ugyanazok az Austrian járatok, amit a Necki foglalt nekünk) 2,2-2,3 millás ajánlatot adott, azzal a megjegyzéssel, hogy az árak emelkedhetnek, természetesen. A Necki  2 milla alatt kihozta. Ezek tények. A másik két iroda  milla alatt nem tudja kihozni. Sőt... Szóval nem gondolom, hogy rosszul jártam. De majd kérek Araamu/Admiral ajánlatot csak szimpla kíváncsiságból júliusban..... :))))

Előzmény: cyberworms (25990)
Matuska1985 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 25993

Próbálok szervezni egy Maldívos hajós utat, eddig kb 7-9 emberem van rá. Ha esetleg vkit érdekel írjon ide e-mail norbert.mata@gmail.com

 

14 fő szükséges hozzá, se többel, se kevesebbel nem indul a csoport, 
Az időpont: október 16 - október 24/27
Legelőször is kötelességem elmondani, hogy október végén van vége az esős időszaknak. Rengeteg beszámolót, visszajelzést végigolvasva az írások 80%-a arról szólt, hogy jó idő volt, maximum 1x esett az eső viszont a maradék 20% arról szólt, hogy végig esett az eső.
A világ egyik legjobb légitársasággal repülünk Maléba. Pestről indulunk és Pestre érkezünk. 23 kg-os feladott poggyász jár a repjegy mellé.
Október 16-án este 2000kor indul a gép és másnap 1050re érünk Maléba. Elfoglaljuk a szállásunkat egy 30m hosszú 8 kabinos hajón, amin csak mi leszünk.Következő egy hétben ez lesz az otthonunk és ezzel barangolunk a környéken, fedezzük fel a szigeteket. Mellékelve csatolok programot, ami közül lehet válogatni, de aki ért hozzá tervezhet másikat is.
24én délután elhagyjuk a hajót. A repülő 2340kor indul és egy átszállással 1315re vagyunk Pesten.
És amit az ár tartalmaz:- a repjegy Budapestről Maléba és vissza, feladott csomaggal egy rövid átszállással- a transzfert a hajóra- a szállás két ágyas kabinban- az teljes ellátást (reggelit, ebéded, vacsorát teával), napi egy üveg ásványvizet- 2 búvár vezetőt- napi 3x merülést, teljes felszereléssel!!!- 7 nap alatt 3 éjszakai merülést!!!- egy lakatlan szigeteki BBQ- egy éjszakai halászatot- a hajó fedélzetén lévő horgászfelszeretés és snorkel felszerelés használatát- valamint napi 3 órára elegendő üzemanyagot.
Az ár nem tartalmazza:- üdítőket, alkoholokat, ezek a fedélzeten vásárolhatóak
Az ára: 1800 EUR
---------------------------------------------------------------------
27-ei hazaérkezéssel (tehát plusz 3 éjszaka)
Ebben az esetben a hajótól transzfer a szállodához. Elhelyezés 3 csillagos két ágyas reggelis szobákban Malén, Hulhule vagy Vilingiliszigetén.
Ez esetben az ár 1850 EUR

Vagyis az ár tartalmazz rengeteg merülést!!! teljes ellátást!!! az időt nem egy helyen töltöd, hanem sok helyszínt fedezel fel!!!A szigeten eltöltött idő alatt csak a reggelit tartalmazza!!
Tudom az összeg nagyon sok, viszont amit érte kapsz az rengeteg, egy örök élmény!

Magic11 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 25992

Sajnos nem tudok válaszolni, mert nekem volt saját . Van viszont egy utazási iroda aki tud az utazás idejére biztosítani ilyen gépet . Araamu, vagy Admiral travel. Kettő közül valamelyik.

 

Magic

 

Előzmény: CocoPalm (25991)
CocoPalm Creative Commons License 2014.04.12 0 0 25991

Szia Magic11,

 

Tudnál nekem abban segíteni hogy Dhuni Kolhun van-e esetleg lehetöség víz alatti fényképezögép bérlésére? Nem vennék ha nem muszály. 

Előzmény: Magic11 (25480)
cyberworms Creative Commons License 2014.04.12 0 0 25990

Furcsállom amiket írsz. A Neckermann oldalán jelenleg semmi sincs, alig 5 hotel és lehetetlen kevés ajánlatokkal, bukaresti-frankfurti indulásokkal, bár lehet személyesen megkérdezve több a lehetőség. Az a tapasztalatom hogy az Admiral és Araamu kb egy ár, míg egy jobb sziget esetén Neckermann sok esetben 200 ezerrel több, mint az előző kettő, sőt én már tavaly néztem Kuredut is és kb ennyivel is volt drágább. Elvileg még csak októberig lehet foglalni náluk, német rendszert használnak, amit fél európa is. Régebben kértem ajánlatot Dominikára és Maldívra is, kb 200 ezerrel drágább volt a Neckermann, mint az Araamu. A Neckermann Lufthansával utazik tehát ez már magában drágább, mint egy Turkish vagy Qatar. Plussz egy nagyobb cégnek nagyobb árral kell dogloznia, míg egy kicsinek akinek csak pár alkalmazottat kell fizetnie.

 

Egy gyors példa amit az oldalról nézek éppen:

 

Sun Island, 7 éj, 2 fő, félpanzió, nincs biztosítás, kb ár, június:

 

Araamu: (180 ezer + 205 ezer repjegy (turkish) budapesti indulás) *2 = 770 ezer

Neckermann: 805 ezer frankfurti indulás, 870 ezer bécsi indulás, joker szoba, budapesti indulás nincs

Előzmény: Törölt nick (25988)
Pranit Creative Commons License 2014.04.12 0 0 25989

Nem értetted meg BodiZ-t.

A Meiers, Dertour csak július végén -augusztus elején jön ki a téli árakkal minden évben.

Így még nem tudhatod, hogy tényleg kedvezöbben foglaltál-e a Neckermann-nál, hiszen amit a kis irodák adtak neked árat, csak körülbelüli árak voltak, a végleges árat akkor tudják megmondani, ha pl. a Meiers, Dertour ajánlatok megjelennek. Tehát még lehet, hogy a kis irodáknak lesz jobb ajánlatuk, csak arra várni kell július végéig- augusztus elejéig. Bár nektek már mindegy, ha foglaltatok.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (25988)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.12 0 0 25988

Szia BodiZ!

Érdekes, a Neckinek már van. Sőt, a sziget oldalán is lehet már foglalni/fizetni 2015-re. Én fix, végleges árat kaptam, ami már nem fog változni. 40%-át fizettem a szállásnak (repjegyet az egészet azonnal fizettem) és út előtt 30 nappal fizetem a 60%-ot, nem fog változni az ár. 

Előzmény: BodiZ (25986)
mumududu Creative Commons License 2014.04.12 0 0 25987

Szia Alice90!

 

Mi egy német internetes oldalon foglaltunk(last minute.de) és bécsi indulással van az út.

A foglalásnál vigyázni kell, mert hamar felszámol egy biztositást is ha nem veszed ki az x-et a kockából.(igaz egész évre jó mindkettönknek, viszont irásban fel kell mondani az 10 hónap után, mert meghosszabbitódik) ez még 90 Euróba kerül....ja és van egy elkerülhetetlen hitelkártya dij is.(kb 25 Euro).

Mivel nekünk van német bankszámlánk, az egy kicsit olcsóbb.

Küldenek töménytelen mailt mert a foglalások biztosan automatikusan történnek.

Már megküldték a repjegyeket meg a Voucher-eket is, pedig még csak 3 hét mulva megyünk.

 

Üdv Mumu

 

 

Előzmény: Alica90 (25983)
BodiZ Creative Commons License 2014.04.11 0 0 25986

Szia KureduGirl! 

Araamunak és szerintem az Admirálnak sincs még előfoglalási ára januárra, mert június közepén jönnek ki, ezt érdemes megvárni a döntés előtt. Egy tippelt ár nem azonos egy valós előfoglalási árral. :)) 

Előzmény: Törölt nick (25984)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.11 0 0 25985

Köszi a választ! :)

Előzmény: apple2013 (25978)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.11 0 0 25984

Árakról.....

 

A mi uticélunk Kuredu. BUD-VIE-MLE útvonalon, Austrian, előre lefoglalt (megvásárolt) ülőhelyekkel. JBV, AI, hidroplán transzfer, január eleje, tehát nem egy olcsó időszak. 

 

Araamu és Admiral 2,2-2,3 millás ajánlatot mondott előzetesben, Necki 2 milla alatt kihozta. Én sem gondoltam volna, hogy egy nagyobb és számomra biztonságosabb irodával olcsóbban kijövök. Pedig igen.

 

Szóval érdemes körülnézni, gondolkodni.

Alica90 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 25983

Kedves mumududu

Szeretném megkérdezni, hogy melyik irodánál foglaltatok  2 hetet 1500 euroért Maldivire? szerintem az jo nagyon jo ár. Koszonom a válaszod.

Pranit Creative Commons License 2014.04.11 0 0 25982

Male a föváros, nyaralásra nem alkalmas a sziget. Ha van valakinek fél napja, visszaúton pl. repülö indulás elött, akkor érdemes megnézni.

 

Szerintem ha valaki már kifizet ennyi pénzt a repülöjegyért, akkor nem érdemes 7 éjszakánál kevesebbre menni.

Félpanziót minimum választani kell, ha nem nagyevö és nagyivó (alkohol) valaki, akkor elég lehet. De számolni kell azzal, hogy ha mellette esztek, inni pedig mindenképpen kell, az még egy plusz költség, egész jelentös költség is lehet.

 

A legolcsóbb idöszakban, a legolcsóbb szobakategóríát választva, félpanziós ellátással, 7 éjszakára az 500 euro fejenként lehet elég, de még az is nagyon szüken, ahhoz már valami jó akciót kell kifogni. Átlagban minimum 1200-1300 euro kell a 2 före.

Sun, Royal pl. olcsóbbnak számítanak, de az árakra rá tudsz keresni.

Előzmény: Beke26 (25980)
martini07 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 25981

Sziasztok!

Tudna valaki olyan biztositot ajánlani ahol tudom a járatkésést vagy változtatást biztosittatni?

köszönöm

Beke26 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 25980

oh,no jó,h mondod

akkor melyik sziget,ami pénztárca barátabb?

 Male? Ari? ezeket hirdetik a dertour-on

köszi előre is

Előzmény: Pranit (25975)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!