Keresés

Részletes keresés

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.01.02 0 0 1523
joy Creative Commons License 2008.11.30 0 0 1522
Az a fantasztikus, hogy 18 év elteltével még mindig rengetegen dőlnek be a pilótajátéxervezőknek!
Előzmény: p8r (1521)
p8r Creative Commons License 2008.11.15 0 0 1521
Otto,

fantasztikus, hogy 5 év (!) elteltével ugyanitt, ugyanígy, ugyanazokkal az érvekkel és idézetekkel őrködsz a vásárlás előtt álló érdeklődők pénztárcája felett :)

Teljes napomba telt végigolvasni ezt a topicot, de nem jöttem rá, hogy mi motivál téged.

Üdv,
p8r
Előzmény: Otto Normalverbraucher (1346)
digicat Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1520
Szerintem eredeti is kerül ennyi pénzért (nem föltétlen olyan, amelyik a kamionról esett le). A nagyker ára biztos nem több 10 000 forintnál, és még így is lenne 50% nyereség rajta.
Előzmény: paljoc (1519)
paljoc Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1519
Na, annyiért meg is éri szerintem, bár gyanítom, hogy ez valami jól sikerült utánzat!!! :-)))
Előzmény: digicat (1518)
digicat Creative Commons License 2008.11.12 0 0 1518
Az eBay-en pedig 15 000-ért megvehető. A mocsok késbolt!
Előzmény: paljoc (1517)
paljoc Creative Commons License 2008.11.11 0 0 1517

Ma volt nálunk egy házaló, a cégnél. Zepter késkészletet ajánlott, egy nagy, fekete, kiteríthető táska tele késekkel. Nagyon jó minőségűnek tűntek, az a fajta, aminek egy a penge és a nyél anyaga! 50000ft-ot kért érte.

Később a körúton sétálva egy késboltban láttam u.azt 28500-ért!

A mocsok házaló!

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 1516
Sziasztok!
1,5 éve Közepes méretű lámpámat anyagi okok miatt eladnám.
Kérem a támadások mellőzését, akit érdekel írjon, biztosan meg tudunk egyezni, mert nagyon kell a pénz.
Előre is köszi.
joy Creative Commons License 2008.11.09 0 0 1515

Valamelyik csere-bere topicban, vagy a Konyhaasztal más topicjaiban próbálkozzál!

 

Ez a topic -címe, és nyitója szádéka ellenére a Zeptert, pontosabban vigécei tevékenységét bírálók fórumává lett!

Előzmény: kata-geri (1514)
kata-geri Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1514
Vacsy tárolóedényeket, univerzális fedőket vennék!!
Tel: 20/9156-794
joy Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1513
No, ezt az írásodat gondold át alaposabban, és olvasd el hozzá az előzményeket is, mert jelenleg nagyon úgy néz ki, eltévedtél, mint katolikus hittérítő a Vatikánban!
Előzmény: Vencsont (1511)
bazsi33 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1512
vacsy edényekel kapcsolatban ird meg a tel számod erre.zepti@freemail.hu
Vencsont Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1511
Üdv!

Azt én tökéletesen megértem, hogy szülőd vételi szándékot fejezett ki. Te miért nem érted ezt meg?!
Azt is értem, hogy odahaza - talán némi rábeszélésre - másképpen gondolta a dolgot. Ez már másokkal is előfordult. A vásárló a vásárlási szándékát - feltehetőleg - nem egy, de inkább több dokumentumon is kifejezte. Az elmondásodból számomra az derül ki, hogy a cégnél aláírt egy számlát, és sok aláírással egy hiteligénylő pakkot. Mi is a probléma? Meggondoltuk magunkat? Azt is lehet! Persze jogszerű keretek között! Na és, azt is lehet, hogy itt "E" fórumban hangulatot keltünk!
Előzmény: barbara38 (1479)
kata-geri Creative Commons License 2008.11.01 0 0 1510
Sziasztok. Vacsy készlethez tárolóedényeket, univerzális fedőket vennék!!
joy Creative Commons License 2008.10.23 0 0 1509

A hitelekről márírtam, potosan arra tértem ki, hogy a THM felzüntetése pénzügyileg jogszerű, szabályos, de vásárló szempontjából félrevezető!

A középtávú vissztafizetések során 2-3*osát kell a felvett hitel összegének visszafizetni!

 

Sokkal célszerűbb a nem rögzített idejű heteleket vállalni, amelyek THM-je magasabb, de a visszafizetés ütemétől függően el lehet érni akár 0%-ot is!

Van olyan konstrukció amelyik 90 napos határidejű, és ha azon belül sikeróül törleszteni, akkor még nem számol kamatot! A túlcsúszott minden záráskori /vásárlás napja/ összeget kamatozza 25-35%/év/hó aránnyal. Azaz jóval kevesebb az össz fizetendő végösszeg, 6 hó után, mint 12 hó után.

 

Rendkívül kedvező ajánlatoknak tűnnek ezek a "csak" 4-6 000 HuF/hó összeg visszafizetését kínáló hitelek, de épp azért nagy a csapda! Ha kiszámoljuk a teljes futamidő alatt fizetendő összeget az alaposszeg soxorosa a kamatlenyúlás!

 

És itt van az átvágás benne!

Főként, ha a vigéc mélg tesz rá két lapáttal, és szándékosan elhallgatja a hitel futamidejét, vagy félretájékoztat!

joy Creative Commons License 2008.10.23 0 0 1508

Az ilyen konkrét sztorikat miért nem küldi be senki Jusztnak?

 

Számomra eleve elfogadhatatlan, hogy a szerződéskötésről nem maradt egy példány sem a vevőnél!

Előzmény: barbara38 (1507)
barbara38 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 1507

ezt pedig most találtam a fogyasztóvédők oldalán. tegnapi bejegyzés:

Tisztelt Fogyasztóvédelem!

Az édesapám nevében írom a panaszunkat. Édesapám egy Bioptron lámpa termékbemutatón vett részt. Az elhangzottak alapján úgy gondolta, hogy megvásárolna egy ilyen lámpát. Ott a helyszínen kitöltöttek egy áruvásárlási kölcsönszerződést, mert az árú értéke 100.000 Ft nagyságrendű, amit egy összegben nem tud megvásárolni a 74 éves kisnyugdíjas édesapám. A bemutatóról mást nem hozott haza, mint a termékről szóló útmutatót. Néhány nap elteltével megérkezett a kölcsönszerződés az OTP-ből a hitelintézet aláírásával. A szerződésben 60 hónapos futamidőre havi 4.544 Ft-os törlesztőrészlet szerepel. Így az áru kamatokkal növelt vételára nagyságrendileg 270.000 Ft. Az édesapámnak ott a termékbemutató helyszínén ezt a végösszeget nem mondták el, csak azt, hogy havi 4.500 Ft-os törlesztőrészletet kell majd fizetnie, és megmutatták, hogy hol kell aláírnia a szerződést. Amikor otthon a kölcsönszerződés alapján kiszámolta, hogy mennyibe is kerül az áru, akkor úgy döntött, hogy kb. 3-szoros áron nem kell ez a termék. A kereskedő céggel kapcsolatban semmilyen írásbeli papír nem állt a rendelkezésére, csak az ügynök mobiltelefonszámát és nevét kapta meg a helyszínen. Éppen másnap telefonon megkereste az édesapámat az ügynök, hogy átveheti az árut. Ekkor az édesapám az ügynöknek elmondta, hogy a terméket nem kívánja megvásárolni, mert ilyen áron nem tart rá igényt. Az ügynök azt mondta, hogy ezt már nem lehet lemondani, mert azt 8 napon belül írásban kellett volna megtenni. Csak az a bökkenő, hogy édesapám még azt se tudta, hogy melyik cég az eladó. Az árut nem vette át az édesapám. Az OTP-vel beszéltünk, -lévén tőle volt írásos dokumentáció, és egy telefonszám az ügyintézéshez- ahol azt mondták, -mivel az adásvétel sem valósult meg- hogy az adós nem, csak a kereskedő cég tudja felmondani a kölcsönszerződést. Kb. 2-3 hét múlva érkezett a ZEPTER International Ungarn Kft-től egy levél, melyben egy szerződésszámra hivatkozással tájékoztat arról, hogy a szerződéskötéstől számított 8 munkanapon belül írásos nyilatkozattal lehet elállni a megrendeléstől. Továbbá, hogy az áruvásárlási hitellel kifizetett termékre vonatkozóan teljesítették szállítási kötelezettségüket, ezért a szerződéses jogviszony lezárult. Kéri a termék 8 napon belüli átvételét, vagy amennyiben az elállási szándékot továbbra is fenntartjuk, úgy a teljes vételár 25%-ának megfelelő kötbér, valamint a pénzintézet számlazárási díja terhel bennünket.

Előzmény: barbara38 (1506)
barbara38 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 1506

Hopp, meg is érkezett a levelük,hogy fizessem be a kötbért potom 70 ezret.Mert hozzájuk 10-én megérkezett postai bélyegzővel ellátott és datált levelem. El sem küldtem semmit, aznap volt itt a vigécke.

De csak a feladóvevénnyel fogadnak kötbér ügyben. Jó nem?????

Ma ügyvédhez fordultam, kedden pedig megyek a Fogyasztóvédelemhez /is/.

joy Creative Commons License 2008.10.21 0 0 1505

Nom tudom, ezekhez nem értek.

Egyedül a baleset ügyében szaldtam bele egy valamibe, ami nem állt szándékomban! Nagyon sz.r volt az a szerződés, és két nap kellett, hogy felfogjam palánkon való átba.zás esete forog fönn velem, pedig már a biciklin törtédő átröptetés is túl sok volt.

 

Sajnos ezekkel a "meghívás egy ebédre, társautazásra, háztáji bemutatóra" címzetű ügyleteknek épp az a célja, hogy elhúzza az időt parádézással, és a lényeget utolsó pillanatban dugva a balek orra alá, eszébe se jusson kisbetűzni, olvasgatni, hameg, akkor a fáradtság-megszédítettség okán úgy se fogja föl! Csak írja alá, örüljön, hogy hú, de olcsón, jutányosan, milyen szuper akármim lesz!

Oszt ha utólag reklamál, majd jól ráijesztünk, és visszamegy a csigaházába...

 

Ez ennek a "zepteres" vigéckereskedelmi formának a lényege.

 

Előzmény: barbara38 (1504)
barbara38 Creative Commons License 2008.10.19 0 0 1504

Na ezek igen nagy disznók!

Rokonom aki vidéki zepteres mint már írtam elküldött egy szerződés hátlapot.Elolvastam, hát ebben minden benne van, bár nem értem,hogy értelmezhetik másképp a Ptk-t.Amit én kaptam az teljesen másról szólt, bizisten.Ha egyetlen kikötést is találok el nem dobom. De most gyanítom,hogy én csak a hitelszerződési papírt kaptam meg ettől a vigécmajomtól!

Előzmény: joy (1503)
joy Creative Commons License 2008.10.16 0 0 1503

Nálunk 2 hete volt ilyen telefon.

:o)

 

Egyetlen telefonvigéc szerződést kötöttem eddig.

X cég fölajálotta az 1500-as szerződése helyett, kössünk olyant, hogy 3500-at fizetünk, és este, hétvégén ingyen telefonálhatunk a vonalasról. /Csak anyós miatt van még meg./

Addig a sarokra járt le anyjukom, és így is 3000-4000 ezer volt a számlánk.

Megkötöttem.

Azóta az alapdíj fölött havi 2-300 HuF-ba kerül a számla, és esténként, 7végeken rágyul a kagyló nejem fülére.

Azóta már megkerestek mégolcsóbb, még szuperebb konstrukcióval, de az első kérdésem utan rögvest kiderül, mindenképp ráfáznék!

A szerződés értelmében most nem tartalmaz a számlám kapcsolási díjat, viszont az újabbak már mind kapcsolásidíjasok, akkor meg csupn az többlenne, mint amit most fizetünk.

:o)

Néha a kisember is jól járhat nagycéggel szemben!

:o)))

Előzmény: b_k (1502)
b_k Creative Commons License 2008.10.16 0 0 1502

Anyukámtól kaptuk Karácsonyra a férjemmel. Szegény majd egy évig erre spórolt. Hozzánk be nem jönnek ilyen alakok, a mi házunk tabu.

OFF: Múltkor is felhívtak, hogy nyertünk valami ágyneműgarnitúrát, mondtam, hogy oké köszi, küldjék el postán. Ja, de azt nem lehet, mert majd jön a józsi, aztán elhozza, és akkorra én hívjak meg még hat embert. Na mondtam nekik, hogy hová tegyék a nyereményemet. :-)

Előzmény: joy (1499)
joy Creative Commons License 2008.10.16 0 0 1501
Vírusterjesztő reklám belinkeléséért súlyos kizárás lesz a vége!
Előzmény: Törölt nick (1500)
joy Creative Commons License 2008.10.16 0 0 1499

Nekem azt áruld el, hogyan tudtak palira venni a porszívóval?

Mit kínáltak, ami megéri a soxázezer HuF-ot?

Előzmény: b_k (1496)
b_k Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1498
Hát igen, legalább a gép ára, annak kamatai, meg az én különböző költségeim (fogyasztóvédelmi bevizsgálás, perköltség előlegezése) visszajöttek. De például nem fogadta el a bíróság a szabadságra eső munkabér igényemet (pedig hány tárgyalás meg egyeztetés volt, amire szabit kellett kivennem), azzal hogy nem volt tényleges jövedelem kiesés. Meg az utazási költségeknél is csak az adott kilométerre eső buszjegy árát fogadták el, az autó üzemanyag költséget nem, pedig ekkor batár porszívót nyilván nem buszon fogok szállítani ide-oda. Szóval ha így vesszük, akkor épp csak azt kaptam vissza, amit ténylegesen ki is fizettem (sőt az üzemanyag miatt még azt sem), a drága időm rablását senki nem térítette meg. Pedig volt nem kevés tárgyalás meg egyeztetés (kb 8-10 alkalom * fél nap), ha már a levelek írogatását nem is számolom.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (1497)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1497

Engem érdekelne egy ilyen weboldal... :-)

Köszi az infót. A lényeg, hogy megkaptad a pénzedet. Igaz, az idegeskedést, időráfordítást nem pótolhatja semmi.

Előzmény: b_k (1496)
b_k Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1496

Hát röviden csak annyi, hogy elsőfokon megnyertük, azt persze megfellebbezték, aztán másodfokon jóváhagyták az elsőfokú ítéletet. Nekem 30 napom volt, hogy visszaadjam nekik a porszívót, nekik 30, hogy kifizessék a pénzt. Jellemző, hogy amikor odamentem a porszívóval, akkor senki nem volt hajlandó átvenni, küldözgettek ide-oda, meg hogy jöjjek vissza máskor. Erre feladtam az ő költségükre postán. Aztán vártam a pénzt, persze nem jött. Akkor kaptak egy levelet, hogy van 8 napjuk vagy elindítom a behajtást, erre megjött az utalás.

Ez valamikor úgy ezév elején volt, ha jól emlékszem.

Szóban még annyi mindent tudnék mesélni, mert amellett, hogy persze sokat bosszankodtunk, akkora poénok is voltak, sokat nevettünk is. Nem mondom, hogy nem volt benne egy kis káröröm, hogy hogyan járatta le magát a jogi és a műszaki osztályuk illetve az általuk megbízott "szakember". Egyszer lesz időm, lehet hogy készítek egy weboldalt, ahová felteszek minden ilyen "vicces" anyagot is. Tanulságos lenne... De igazából azok után, hogy az ügy ideje alatt mennyi időm ment el az anyagaik megválaszolására, beadványokra, stb, mostmár sajnálom rá az időt. Csak ide nézegetek be néha...

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1492)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.10.13 0 0 1495

Azt én sem mondtam, hogy nem parasztvakítás ez a THM... :-D

 

Felőlem akár arra is kötelezhetnék őket, hogy nagybetűkkel a VÉGÖSSZEGET írják ki... Én ugyanis semmit nem veszek hitelre. Elvből. :-)

Előzmény: joy (1494)
joy Creative Commons License 2008.10.13 0 0 1494

Pardon, de sz.rok a fiskális matematikára!

Poszta formalitás, tartalmatlan smink!

Engem mindenkor az érdekel, mennyit kell fizetnem!

Ha kp 100 000-be kerül valami, és x idő alatt a dupláját nyúlják le rólam, akkor számomra a kifizetendő összeg az eredeti 200%-a.

Ez nem hit, tény.

Lehet, hogy az 1 éves THM 40%, de akkor csak 140 000-et kell fizetnem.

Hiába a 4 éves 20%-os THM, ha amit bevasalnak rajtam 200 000.

Azért 4 éves spórolással 2-őt veszek!

És még nem számoltam bele az értékcsökkenést, ami mostanság -főként az elektronikus ketyeréknél- évi az 50%-ot is meghaladhatja!

 

A formálmatematika precíz, tökéletes, ... és félrevezető!

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1491)
joy Creative Commons License 2008.10.13 0 0 1493

Igen.

Akkor, ha a szerződtető nem használja ki a vevő bambaságát, és nem X-eli be még az aláírás előtt.

 

Mind 1.

Sztem ez a passzus jogellenes, ert kényszerít valamire a szabad választás helyett még a termék árának kifizetése előtt!

Márpedig a kereskedelmi törvény egy feltételt ismer el:

"Pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!"

Előzmény: digicat (1489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!