Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Szabyka Creative Commons License 2004.12.30 0 0 285
Skacik! A Ceasar 204 is bővíthető ablakemelővel ???
hqp Creative Commons License 2004.12.30 0 0 284

Nekem a radarokkal több bajom is van, az eddig kezembe került példányok mindegyike primitív RF résszel volt megoldva, emiatt a hőstabilitásuk egyenlő a nullával (mászkál az érzékenysége és a hatótávolsága). A másik baj az a 2.4GHz-es működési tartomány, sajnos wireless hálózati eszközök, vezeték nélküli videós eszközök stb. közelében előfordulhat zavarás, ami előbb-utóbb eléri a közelben lakók ingerküszöbét..... Ennek ellenére használható, de szvsz az ultrahang lényegesen korrektebb eszköz, természetesen csak beltérre. Hogy a kocsi körül mivel lehetne igazán jó védelmet kialakítani, arra nekem sincs jobb ötletem, de gondolkodni fogok rajta.

 

B. U. É. K. mindenkinek !

Kispofi Creative Commons License 2004.12.30 0 0 283
Zárt terű autóknál jobbnak tartom az ultrahangot, mi már rengeteget szívtunk a radarokkal. Ha a külső körre is szükséged van azt viszont csak radaros térvédelemmel tudod megoldani. Szerintem az jó ötlet ha a kettőt összeházasítod, de a változó hatótáv az megmarad.
Előzmény: RS_Krisse (279)
HTT Creative Commons License 2004.12.29 0 0 282

Halihó

 

Ha meg lehet állapítani a központról a típust (általában meg lehet), akkor az alapján van esély, hogy lehet hozzá távvezérlőt venni a forgalmazótól, ha megtalálod, hogy ki az. Ez persze nem minden esetben igaz, meg van olyan is, hogy két távvezérlő annyiba kerül, mint egy új riasztó mindenestől :o)

 

Teo >

Előzmény: bxzolee (281)
bxzolee Creative Commons License 2004.12.29 0 0 281
sziasztok.

lenne egy kérdésem hozzátok.
nemrég vettem egy citroen bx-et és van benne riasztó csak nincs meg a távkapcsoloja.ahol veszi a jelet már megtaláltam a belsőtérben.
lehet hozzá csináltatni vezérlőt??ha igen mennyi lehet az ára??
RS_Krisse Creative Commons License 2004.12.29 0 0 280

Auch der Radar-Sensor 5262 ist temperaturkompensiert, denn ohne diese Technik ändert sich die Größe des Radarfelds in Abhängigkeit von der Temperatur.

 

Ez eddig csudajol hangzik, kérdés csupán, hogy hogyan müködik a valoságban?

 

Tudod, hogy mi az a Lage-Sensor ?

Egy szot nem értek németül.

RS_Krisse Creative Commons License 2004.12.29 0 0 279

Esetleg neked lenne valami jo ötleted?

Lenne itt még ez a seco-larm, SLI-259A Micowave senzor erre is mondják, hogy jo.

OK, én elfogadom, hogy valamejest változzon, de az mégsem franko, hgy télen lehuzott ablaknál meg tudjam fogni a váltokart.

Lehet, hogy kéne kombinálnom a radart egy ultrahanggal?

A külsöre mindenképpen szükségem van, az ultrákat meg egyébbként sem szeretem.

Előzmény: Kispofi (278)
Kispofi Creative Commons License 2004.12.28 0 0 278

A Cobra riasztókat most a Török Audió forgalmazza http://www.autohifiszakuzlet.hu/index.php?P=termek&S=3&T=&GY=&TXT=&AMN=&AMX=&FKAT=6&AKAT=126&TID=2737 

Itt megveheted a radarodat, de eddig még én sem találkoztam olyan radaros térvédelemmel aminek a hatótávolsága mindig állandó lenne.

Előzmény: RS_Krisse (277)
RS_Krisse Creative Commons License 2004.12.28 0 0 277

Még mindig a kétkörös radart keresem.

 

Állitolag a Cobra, a legkevésbé érzékeny a változásra.

Tudja esetleg valaki, hogy Bp & környékén ki forgalmaz Cobra.t ?

A neten nem találtam rá infot.

Előzmény: HTT (261)
hqp Creative Commons License 2004.12.26 0 0 276

 

http://www.zeroelektronic.hu

 

Ha bovebben is erdekel, irj az emilemre: pp@zeroelektronic.hu

Udv

 

                  HQP

 

 

Előzmény: wadam (271)
Szabyka Creative Commons License 2004.12.26 0 0 275

Én innent : katt ide ... néztem ki magamnak riasztót!

Elég olcsóak(ha nem a legolcsóbbak)

Codeperfect Euro ...

Van valakinek tapasztalata vele ?

Kispofi Creative Commons License 2004.12.23 0 0 274
Konkrét autótípus esetén konkrét árat tudok mondani beszereléssel együtt. Az hogy volt már benne riasztól, nem mindig teszi olcsóbbá, egyszerűbbé a következő beszerelését.
Előzmény: wadam (271)
drMinit Creative Commons License 2004.12.23 0 0 273
Bp.-n "minden második sarkon" szerelnek be riasztókat.
Ha továbbra is érdekel, talán én is tudok segíteni.
Előzmény: wadam (271)
HTT Creative Commons License 2004.12.22 0 0 272

Halihó

 

Tudnék Neked ilyesmit ajánlani, viszont én pécsi vagyok.

Ha ennek ellenére is érdekel, beszélhetünk róla :)

 

Teo >

Előzmény: wadam (271)
wadam Creative Commons License 2004.12.22 0 0 271

Sziasztok!

 

Ötleteket és esetleg konkrét ajánlatokat kérnék: az autómb kéne egy nem túl drága, viszont megbízható riasztó, aminek van egy blokkoló köre, központizárat vezérli, ajtónyitásra ütésre jelez. Ez a minimál, amit szeretnék tőle.

Beszerelve kéne a kocsiba, most van benne egy riasztó, de bekrepált és nem lehet javítani, tehát elég sok minden már ki van építve (pl. blokkolás)

 

Várom a javaslatokat!

köszi

Ádám

bbks Creative Commons License 2004.12.22 0 0 270

Sziasztok!

 

Keresek egy céget, aki korábban, vagy akár most is, gyártotta (gyártja) a Vipera (Vipera 2, majd a Vipera 3) autóvédelmi rendszert. Ez állítólag magyar fejlesztés.

 

Keresek valakit, akinek hasonló üzemel a kocsijában most is.

 

Egyáltalán keresek bárkit, aki bármit tud a dologról...

 

A történet előzménye, hogy az enyémet 4 évvel ezelőtt vettem és most az egyszem kódkulcsom valszeg meghibásodott. Ezért kellene a hasonszőrű kolléga, hogy az ő kódkulcsával esetleg ennek ellenkezőjéről meg tudjak győződni.

Most csak úgy tudok elindulni, hogy minden indítás előtt ékes magyarsággal közli velem, hogy a kód érvénytelen, aztán lejátsza a riasztási folyamatot, és be kell morzéznom a 8 jegyű PIN-t. Még átprogramozni sem tudom, mert ahhoz élesített kulcs kell.

 

A beszerelés helyére nem emlékszem, nem találom.

 

Előre is köszönöm segítségeteket, lehetőleg emailban: bbks@freemail.hu

drMinit Creative Commons License 2004.12.13 0 0 269
És időnként nem árt cserélni sem!!
Sokszor találkozni, több éves darabokkal, ami már csak nehezéknek jó!!!
Előzmény: taki67 (267)
HTT Creative Commons License 2004.12.13 0 0 268

Halihó

 

Függ attól, hogy milyen aksi van benne, de jónéhány percig bírni kell neki, az tuti :)

 

Teo >

Előzmény: taki67 (267)
taki67 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 267

Kösz!

Mennyi ideig bírhatja egy ilyen beépített akksi?

Előzmény: HTT (266)
HTT Creative Commons License 2004.12.12 0 0 266

Halihó

 

Az mindig kell, különben nem töltődik fel rendesen az aksi

 

Teo >

Előzmény: taki67 (265)
taki67 Creative Commons License 2004.12.12 0 0 265

Sziasztok!

 

Akkus szirénát szerelnék a kocsiba. Leírás nincs hozzá(!), de a vezetékeket már sikerül beazonosítanom.

 

Kérdésem: a +12V, ami a kürt belső aksiját tölti, folyamatosan kell, vagy csak a gyújtás ráadásakor?

Kispofi Creative Commons License 2004.12.09 0 0 264
Legalább öt típusa van és nem egyforma távirányító jár hozzájuk. Hány gombos a távirányítója? 
Előzmény: wadam (263)
wadam Creative Commons License 2004.12.09 0 0 263

Sziasztok!

 

Hallott már valaki "MEGA" márkanevű riasztóról? Infó kéne róla, meg hogy hol szerezhetnék hozzá távirányítót, mert csak egy van.

köszi

Ádám

RS_Krisse Creative Commons License 2004.10.04 0 0 262

Amikkel eddig én találkoztam, ilyen-olyan mértékben mindegyik változtatta az érzékenységét.

Az lenne a kérdés, hogy melyik lehet az amelyik a legkevésbé, hö- és nedvességfüggö?

 

Egyébb tapasztalat?

HTT Creative Commons License 2004.10.03 0 0 261

Halihó

 

Eddig kétfajta radarral találkoztam (mármint több darabbal belőlük), egyikre sem volt jellemző ilyesmi. Egyik saját import volt, másik egy magyar gyártmány tán HLT1 meg HLT2 volt belőle aszerint, hogy hány zónás, de nem tudom, hogy ki gyártotta :)

 

Teo >

Előzmény: RS_Krisse (260)
RS_Krisse Creative Commons License 2004.10.03 0 0 260

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy van esetleg valakinek tapasztalata a kétkörös radarokkal kapcsolatban?

 

Ugyanis, nekem ilyen van az automban, majdnem jo, csupán az az "apro" hibája a dolognak, hogy meglehetösen érzékeny a hömérsékletváltozásra. Egy évig probálgattam beállitgatni, ugy hogy jo legyen és a belsö kör ne logjon ki nyáron sem az autobol. Mára feladtam, mivel lehetetlennek bizonyul a dolog. Ha meleg van, vagy megsüti a nap az autot elér az ablakig, amikor viszont hideg akkor szinte be lehet nyulni a középsö kartámaszig, anélkül hogy reagálna. Nem beszélve a külsö körröl, ami hasonloan viselkedik. Nehéz elhinni, hogy ez a konstruktör számára megoldhatatlan feladat volt, hogy a potival sorba raktak volna egy NPTt.

 

Nekem nincs idegrendszerem arra, hogy kikisérletezzem mekkora hömérsékletfüggö ellenállásra lenne szükség.

Igy marad a téli-nyári üzem közötti folyamatos állitgatás.

Amit azon felül , hogy unok, soha sem a megfelelö.

 

Tudnátok esetleg olyan egységet mondani, ami tapasztalatbol kevésbé érzékeny a hömérséklet és páratartalom változásra?

 

köszi

HTT Creative Commons License 2004.10.02 0 0 259

Halihó

 

Van egy barátom, ő nagy mágus ilyesmiben, holnap megkérdezem :)

 

Teo >

Előzmény: cybere (258)
cybere Creative Commons License 2004.10.02 0 0 258
Üdv mindenkinek!

Bocsi, de nem olvastam végig az egész topicot. Van egy régebbi típusú COBRA (Cobra 5933 azaz 4B5933STA) riasztó az ótómban és sehol nem tudnak hozzá távirányítót szerezni! A nagyobb cégeket már végigjártam, de mind újat ajánlgatott, meg azt mondták, hogy nem lehet már kapni hozzá távmicsodát! Tud valaki megoldást erre? Nem szeretnék hiéna lenni, de esetleg nem maradt valakinek otthon felesleges távirányítója ilyenhez? Mit lehet egyáltalán tudni erről a típusról?

Köszi: cybere
IGB Creative Commons License 2004.09.24 0 0 257

Kispofi, vagy más!

Tudomásod szerint melyik riasztó a legkeményebb dió a mai piacon egy tolvaj számára? (Tudom, ellophatatlan kocsi nincs)

Nemrég ellopták a kocsimat, ha lesz másik akkor felkészültebb szeretnék lenni.

SunnyBoy Creative Commons License 2004.08.06 0 0 256

Szia Kollektív Tudat!

Az én autómba az elöző tulaj egy TEXALARM riasztót rakatott, vagy raktak neki. Tud-e valaki bármi infót, leírást, magyarországi szakértőt, szakműhelyt stb. Momentán nincs vele baj, de nem szeretnék készületlenül állni valahol az országúton éjjel egykor!

Köszönöm!

Sunny Boy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!