Keresés

Részletes keresés

andi265 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 26029

Ha így szeretnéd, kösd össze Kuredu-t Komandoo-val:)

Hidd el, két különböző szigeted lesz és mindkettő szuper!

25 perc hajótávolságra vannak egymástól és meg is oldják neked.

Mi így tettünk és IMÁDTUK!

 

Előzmény: Times2 (26028)
Times2 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 26028

Szia BodiZ!

Akkor tehát először elmegyünk Royal-ra majd vissza Malé-re és utána Kuredura és vissza?

Húúúúúú akkor ezt átgondolom. Ennek így nem sok értelme van.

Előzmény: BodiZ (26027)
BodiZ Creative Commons License 2014.04.16 0 0 26027

Szia Times2!

Sajnos Kuredu és Royal között nem lehet ezt közvetlen megoldani mert konkurens szigetek. Kuredu és Komandoo között megoldható. Direktben a sziget általában a legdrágább árat adja. 

Üdv 

BodiZ

Előzmény: Times2 (26025)
cyberworms Creative Commons License 2014.04.16 0 0 26026

Egyébként mit tudtok arról, hogy a szennyvíz kérdést hogyan oldják meg a hotel szigeteken? Beleengedik talán a vízbe közel a szigethez vagy távol vagy nem?

Times2 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 26025

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha 2 olyan szigetre szeretnénk menni amelyek egy irányba vannak és nincsenek egymástól nagyon távol akkor hogyan kell megoldani a transzfert?

Saját szervezésben gondolkozom, a szigetek honlapján szeretném közvetlen lefoglalni a szállást.

Itt viszont kötelező hozzáadni a transzfert is. Viszont én nem szeretnék 1 hét után visszautazni Malé-ra, majd onnan a másik szigetre vissza.

Hogyan lehet ezt megoldani?

A két sziget konkrétan Royal és Kuredu lennének.

Köszönöm!

cyberworms Creative Commons License 2014.04.16 0 0 26024

Azt szeretném kérdezni,hogy Komandoon mennyire zavaró a kőgát,illetve a szomszédos igen közeli lakott sziget,egy két videón nagyon látszik már már város hatását kelti a szigetről.Köszönöm.

Előzmény: Sborisz (26023)
Sborisz Creative Commons License 2014.04.16 0 0 26023

Szia!

Én is beleszólnék...

Komandoo, Filitheyo, Kuredu, Sun.(ezeken voltunk és a best-tel kezdem a felsorolást)

Én ebben a sorrendben mennék...

:(

Előzmény: cyberworms (26017)
andi265 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 26022

Szia Cyber,

 

Ha szívem szerint dönthetek, akkor a sorrend Komandoo (kicsit drágább), Kuredu, Royal/Vila, Sun.

Kuramathit is jónak érzem, Angaga is szuper. De ezeket még nem volt szerencsém látni.

 

Nekem Komandoo a favorit, még akkor is ha van hullámtörő. Szuper kis sziget az egész, gyönyörű és mindenhol hibátlan parttal, kaja/kiszolgálás pazar, élővilág is mesés.  Oda vissza fogok menni.

Nálam az legfontosabb szempont a part és a reef. A szoba mellékes, mert úgyis csak aludni vagyok benne. Ételkekben nem vagyok válogatós, és eddig mindenhol jókat ettünk.

 

Előzmény: cyberworms (26017)
mumududu Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26021

Szia Martini 07!

 

Ha jól számolom akkor 10 éjszakát töltetek ott, vagy többet?

Remélem az idö kedvezö lesz. Mi most megyünk 6-án, én is nagyon várom már!

Nekünk ez lesz a harmadik utunk, harmadik sziget. A Maldiv láz az idén is rabjává tett. Hihetetlen, de való!

Ne vigyetek sok cuccot, mert a mosoda sem drága. Egy pulóver (a repülögépen jó volt) elég lesz. Egy szélkabát ami 5 dkg-ot nyom elég az esö ellen is. Én tavaly félidöben mosattam és 20 dollár volt a z egyhéti ruhám. Ezt a luxust megengedtem magamnak, hogy ne kelljen a kilókat számolgatni. Ehelyett vittem két müanyag dobozban cseresznyét és megkináltam a recepciósokat, Managert belöle! Nagyobb hatása volt mint a borravalónak,mert friss cserkót még ott nem ettek. Utána olyan integetös-mosolygós lett az egész melós banda, mint ha 100 Dollárt tettem volna le az asztalra fejenként nekik. Mindent elintéztek pillanatokon belül amit csak kértem tölük.

Viccesnek találtam, bár ha nekem valaki olyat ad amit még soha meg nem kóstoltam,vagy tapasztaltam akkor én is jól meg fogom jegyezni hogy ki volt az....

 

Na boldog Húsvétot kivánok és jó készülödést!

 

Mumu

 

 

 

Előzmény: martini07 (25997)
Pranit Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26020

szia cyberworms,

 

ugyan nem engem kérdeztél, de hogy nagyobb legyen a kavar a fejedben, én is beleszólok. :)

Èn eddig 3 szigeten jártam, Angaga, Kuramathi és Kuredu, és ezekre ebben a sorrendben mennék vissza.

Angaga egy nagyon pici sziget, ízlés kérdése, van biztos akinek túl kicsi is, nekünk bejött, az esküvönk is ott volt. A reef mesés, a part gyönyörü, de a kaja, szolgáltatások inkább átlagosnak mondhatók.

Kuredu nem volt rossz, de nekünk ott is volt olyan partszakasz, ami nem tetszett (északi part)... De ha ott ha JBV-t foglaltok (déli parton vannak), nem lehet mellényúlni. Viszont a víz alatti élövilág nem épp kimagasló.

Ha már nagyobb sziget is szóba jöhet nálatok, akkor Kureduval szemben Kuramathi mindenképp nyerö. Sziget növényzete dúsabb és szebb, étterem, szolgáltatások kimagaslóak, és a víz alatti élövilág is nagyon jó. Itt deluxe beach villát foglalnék ha visszamennénk.

 

 

Előzmény: cyberworms (26017)
moonwalkr Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26019

Nézd meg Filitheyo-t

Előzmény: cyberworms (26017)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26018

...annyit mondhatok, hogy mi első maldívosként kuredu szigetét választottuk (idén januárban voltunk) és annyira jó volt, hogy nem kísérletezünk, másodszor is oda foglaltunk.... 

cyberworms Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26017

Andi!  ha nekünk kéne igy első szigetezöknek tanácsot adni,igy.hogy te 5 alkalommal is jártál már ,mit tapasztalnál,hogy döntsünk ha nekünk fontos a part,a sziget növényei, a kiszolgálás, a szoba,melyik szigetet tanácsonád elsőre?mert mondom nekünk Vila volt eddig a tuti befutó de most nagyon elbizonytalanodtunk.Köszönöm.

 

Előzmény: andi265 (26011)
meli1983 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26016

Rengeteget tanakodtunk hogy melyik szigetre menjünk hiszen ez volt az első. Megértem azokat akik nagyon tanácstalanok mert ennyi pénzért tökéleteset szeretnének. Teljesen igazad van, első nap mi is kétségbe estünk. Ha lesz még rá lehetőségünk hogy újra eljussunk rettenetesen nehéz lesz dönteni, mert mi van hogy ha rosszul választunk. Megértelek, teljes mértékben. Ezek ellenére nagyon irigy vagyok! :D

Előzmény: andi265 (26015)
andi265 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26015

Szia Meli,

Azért vagyok ennyire felháborodva, mert ezt ők nagyon jól tudják, hogy baj van azokkal a villákkal, partokkal. De akkor hogy van képük ugyanannyiért eladni őket??? Átverésnek érzem.

A déli part talán még rosszabb, mint a másik.

Viszont a sznori és a korall mindent jóvá tett! A személyzet tündéri, az ételek kiválóak. Desszertek: még madártej is volt:)

 

Az időjárás? Végig 30-32 fok, egyetlen egy nap volt délután eső 2 órán keresztül, de egyébként felhő is alig.

A szél éppen annyira volt, amennyire kellett is.

Ez volt a második utam áprilisi időszakban, mindkétszer tökéletes idő volt!

 

Előzmény: meli1983 (26013)
martini07 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26014

Szia Bandos!

 

Lenne par kerdesem Reethi Beach-rol. A WIFI jol mukodik a szigeten? Homokzsakok, gatak mennyire zavaroak? Melyik Reethi Villakat ajanlanad? Mi a 151-155-ig gondoltuk.

 

Elore is koszonom a segitseget!

 

 

meli1983 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26013

Most néztem hogy a 161-es hol is van. Helyesbítek, mi a déli oldalon kaptunk szobát először, de szerintem az még rosszabb helyen volt mint a tiétek. Teljesen jogos a felháborodás! Sajnos Nekünk is második naptól kezdődött a nyaralás! 

 

Előzmény: meli1983 (26012)
meli1983 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26012

Andi!

 

Vilamendhoon tavaly novemberben mi is megkaptuk ezt a szobát. Egy éjszakát töltöttük ezen a partszakaszon másnap déltől már az északi parton voltunk. 3 üzenetet küldtem és mégis ide kerültünk. Szerencse kérdése, ezzel a partszakasszal bepróbálkoznak, van akinek nem mindegy. Nekünk sem volt az és egyszer szóltunk, megkérdezték hova szeretnénk költözni és másnap már ott voltunk. Mi is elvoltunk keseredve és sajnos vannak csúnya partszakaszok. Nekünk nem volt mivel összehasonlítanunk de annyi szépség van még ezen kívül hogy valahogy elsiklik a szeme az embernek ezek felett egy pár nap után. Mi csodásan éreztük magunkat.  Az időjárásról nem írtál, milyen volt?

 

Melitta

Előzmény: andi265 (26011)
andi265 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26011

Szia Heffi,

Mivel nekem ez az 5. sziget volt, így tudom, milyennek kellene lennie.

Voltak kiscápák az első 3 napon, majd azután megint, hogy elmúlt a bűz és a halpusztulás.

Nem tudták, hogy mi lehet ez, vagy csak nem mondták el. tanácstalanul álldogáltak és csak 2 nap múlva kezdték szedni:(

Ilyet nem tapasztaltam még eddig az elmúlt évek alatt, nem is hallottam.

A 196-os tényleg szuper helyen volt!! Gondoltam Rátok:)

De normális esetben az egész sziget olyan szép, mint ott. Amikor körbejártátok, biztos láttad a különbséget a Ti és a többi part között.

na mindegy:) De ez a partpusztulás tragédia lehet nekik és nekünk is!

Azért jó volt!

 

Előzmény: Heffi007 (26010)
Heffi007 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26010

Szia Andi!


Szomorúan olvastam a beszámolódat. Persze tudom, rengeteget számít melyik villába kerül az ember, biztosan más látni ezeket a homokzsákokat séta közben és más, mikor abban a villában laksz, ami előtt díszelegnek… Mivel mi marha mázlisták voltunk a 196-ossal, valószínű ezért sikeredett tökéletesre az egész ottlétünk. Vagy lehet az is közrejátszott, hogy első maldívosok voltunk, nem tudom, de nekünk hibátlannak tűnt minden. A szigetet többször körbejártuk és nem az jött le, hogy a ¾-e nem szép. Mi komolyan el voltunk ájulva mindentől.


A titokzatos szagra és halpusztulásra nem kérdeztetek rá mitől lehetett? Én ilyenről még nem is hallottam. Akkor kis cápák nem is voltak a part mentén?

andi265 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26009

Szia Cyberworms,

A reklamálásomnál egyszerűen a recepciós fiúnak csináltam "bulit" és elintézte. Még pénzt sem adtam, gondoltam, majd ha megoldódik. De 2 nap múlva nem láttam már.

Ha Kuredu/Vilamendhoo a választás, akkor beach,ételek és környezet szempontból egyértelműen Kuredu. mert az mindenhol szép.

De ha számít a sznori és a part menti élővilág, akkor csakis Vila. Döbbenetesen jó! Még a parton sétálva is rengeteg action van!

Kuredun alig van valami. Párom milliószor merült és körbesznorizta de nem jelentős.

Pókok: trópusi sziget, szóval van jó pár. nem tudod kikerülni. Én szeretem őket, nem volt velük bajom. Rajtam egy sem mászott, nem csípett meg. A parton ülve 2 félét is láttam. 3 kisebb szürke és egy nagyobb (1 cm)  fekete jött. Nem tudom, veszélyesek e. szerintem nincs gáz.

Kérdezz nyugodtan:)

 

Előzmény: cyberworms (26006)
andi265 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26008

Köszi Sborisz:)

Előzmény: Sborisz (26007)
Sborisz Creative Commons License 2014.04.15 0 0 26007

Szia Andy!

Ecccccer nekem is csinálta így; ha word-be csinálod a beszámolót, előtte katt a hozzászólás előnézetre.

Ott kiadja neked a sok kriksz-krakszot.

Azokat töröld az előnézetből és már mehet is a hozzászólás..

:)

Előzmény: andi265 (25999)
cyberworms Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26006

Nagyon sok szigetet mélyen átnéztünk hosszú hónapok alatt minden aspektusból. A jóval drágábbakat is. Igazából azt tapasztaltam mindenhol találtunk nagyon vonzó és mindenhol találtunk negatív dolgokat. Vilamendhoo esetében is láttunk homokzsákos videókat bizonyos részeken (amit amúgy minden más szigeten is láttunk, vagy kőfalat ami még rosszabb), de Hefi videója meggyőzött minket, hogy a sziget azon része csodaszép. Így ha el tudjuk érni, hogy oda kapjuk a szobát akkor tökéletes lesz. Az utazási irodában azt mondták, hogy jelzik és többnyire figyelembe is veszik, de nem 100%, így gondolom majd egy nagyobb (50-100usd) borravaló rásegít erre. Tapasztalatod szerint ki az aki ott a szigeten intézi a szoba osztást?

Kuredut és Vilamendhoot hogyan hasonlítanád össze?

Előzmény: andi265 (26003)
cyberworms Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26005

Andi!  nagyon köszönöm a korrekt válaszodat és megértem miről irsz.Szerinted mia az amivel tutira lehet menni  ha most foglalok,elhiszem az utazási iroda ügyintézőjének,hogy oda foglal ahova mondtad,vagy ha odaérünk mennyi az a hálapénz amivel ezt azonnal elintézhetjük?  mégegy talán elsőre kicsit fura kérdés,a párom pókfóbiás,lehet e velük számolni illetve te láttál e pókot,KÖSZÖNÖM A VÁLASZODAT!!!

Előzmény: andi265 (26004)
andi265 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26004

ez például?????

andi265 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26003

Szia Cyberworms,

Nem akartam senkit elijeszteni!! Az a szakasz, amit írtam hibátlan. 171-196ig.

Oda kell intézni a villát és pazar nyaralás lesz.

Az a rész szép, porhomok, pálmák! Nyugi. Holnap indulnék vissza. :)

 

DE! amiről írtam, azok a nem-szép-partos villák  nagyon nincsenek rendben. Nem korrekt elhallgatni.

Voltak gyerekek, sokan. De pl. ha oda kapod a szobát, ahol ezek a kő hegyek vannak??? Én nem lennék nyugodt.

Lapozd végig a TripAdvisor Vilamndhoos képeit. Látni fogod. sajnos....

Előzmény: cyberworms (26002)
cyberworms Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26002

Szia Andi!   azért nagyon remélem voltak szép dolgok is,kicsit elbizonytalanodtunk a párommal ,most készülünk befizetni a szigetre novemberre,szerinted??már nagyon beleéltük magunkat,de olvasva a sziget partviszonyairól kicsit szomorkásak lettünk.Remélem azért szép képeket teszel fel ,ha időd engedi. Személyzet milyen?Sok gyerek volt?viharok? rengeteg kérdésem lenne.Előre köszönök minden választ.

Előzmény: andi265 (25998)
andi265 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26001

Kuredu szuper lesz! Jó döntés.

Bár élővilágban (mind a szigeten, mind a vízben) Vilamendhoo 5 csillagos!!!

Előzmény: Törölt nick (26000)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.14 0 0 26000

Csendben elsuttogtam egy hálaimát, hogy Kuredut választottuk.:)

Előzmény: andi265 (25998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!