Keresés

Részletes keresés

cromme79 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 48527
Na kapizsgálod!Pontosan vakvágányra vihet,ezért kell az utódokat röptetni és ha nem működik akkor cselekedni.
Ja így közös a pad. Én meg azt hittem egy egyesületben voltunk.
Előzmény: tudod (48510)
vetekj Creative Commons License 2010.03.03 0 0 48526

Szia Igor!

Ezekkel a hozzászólásaiddal két baj van:

 

1. Önálló gondolatok hiányában, hiányzik belőle az ún. szakmaiság. (Már ha ezt a kifejezést postagalambászatban egyáltalán használhatjuk.)

2. (Valószínűleg az előbbinek is köszönhetően és nem először.) Leragad a személyeskedésnél.

 

Ez pedig nem az a szint, ahova el szeretnék kalandozni.

 

Az, hogy elolvasva egy valóban kiemelkedő szakmai értékű könyvet, frázisokat harsogunk az egyik leglényegesebb elem - a kontroll -kiemelése nélkül (elhallgatásával), az nem kimondottan előremutató. Hogy jobbat nem tudsz Anker Alfonznál írni? Nem nagy meglepetés.

 

Az eredményeim? Köszönöm kérdésed, - úgy érzem - lassan, apránként, de csordogálnak. Egyszer már - kissé sajátosan - felajánlottam, hogy állom két csapatod röptetési költségeit. Ne tartsd vissza magad! Frázisok ismételgetése helyett...

 

Önálló gondolataidat várva, továbbra is megpróbálok a labdánál maradni.

Előzmény: Krétás (48523)
cromme79 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 48525
Józsi barátom!
Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot akkor az a következő volna.
Arra szeretnélek rábeszélni,hogy még Te ne foglalkozzál a rokontenyésztésnek semmilyen fajtájával.Alakuljon ki egy jó tartástechnológiád,állandósuljon egy jó eredmény ez kb 5év,legyen hozzá türelmed.Majd ezek után ha kell szívesen segítek amiben tudok!
Előzmény: Potencsik József (48504)
kfp67 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 48524
Ha szerinted olyan egyszerű akkor nem értem hogy miért is kérdezted! Kálnokinál sem fonják kolbászból a kerítést.
Előzmény: kareszz (48389)
Krétás Creative Commons License 2010.03.03 0 0 48523

- Mennyi ???

- Harminc !!!

- Mi harminc???

- Hát a mennyi !!!

 

Ismerős? Nos, írásodról ez jutott eszembe.

 

  Janikám! Mégiscsak hasznos lett volna, ha visszakeresed azt a hozzászólásomat amivel kapcsolatban írni akarsz. Nemcsak az "adott"-ra, de az eddigi 850 közül egyikre sem vonatkozik.

  Melyikben osztottam föl a fórumot hívőkre és pogányokra? Föl van osztva a fórum? Ki osztotta föl? Mikor használtam a pogány kifejezést?

 

  Néhány napja föltettem a fórumra egy EZ IS AZ IS... cikket. Tenyésztéssel kapcsolatos kérdéseid mind ahhoz kapcsolódnak! El kell olvasni és választ kapsz kérdéseidre, az általad is tisztelt A.A.-tól.

  Olvastad? Nem? Vagy olvastad de nem érted? Kérdéseidre a válasz világosan és érthetően benne van! "Jót a jóval" elv buktatói, mitől jó egy galamb, kiemelkedő versenyzők megvásárlásának esetleges buktatói..... mindet leírja és megmagyarázza. Ennél jobbat nem tudok írni én sem!

  Hol olvastál tőlem olyat, hogy a versenykosarat borítsuk rá kotlóstyúkra és HELYETTE szelektáljunk kézből? 

 

  Felsóhajtok és Sandokán jut eszembe...

 

  Furcsa érzésem van...

  Sokan személyes példájukkal bizonyítják az ankeri-elvek használhatóságát. Mégsem őket kérdezik, hanem engem. Mintha a Krétás-dúc eredményeinek milyenségén állna vagy bukna az Anker-módszer! 

  Többször is őszintén írtam eredményeimről vagy eredménytelenségemről. Itt mindenki előtt! Mégis jönnek az újabb kérdések. Mit, miért, hogyan? Mivel igazolom, magyarázom ezt vagy azt?

  Soha nem bújtam ez a pergőtűz elől, de nem túlzás ez?

 

  És most pimasz leszek!!!

 

  Most miután jól kiszelektáltuk (kézből természetesen) a Krétás-dúc galambjait, és megállapítottuk, hogy nem sokra megyünk vele, meg az általa hangoztatottakkal, nézzünk át a szomszédba! Ott talán másként van!

 

  Virtuális utazásra hívom a fórum olvasóit!!!

 

Kukkantsunk be a Vétek-portára! Ott vajon mivel és mit főznek? Lássuk!

 

Benyitok a kapun, és rögtön elsuhan fejem fölött egy szlogen:

 

"Kevés galambbal nagy eredmények" 

 

Nocsak?! És ennek melyik felét találjuk ebben az udvarban?

 

Hát bizony, csak a kevés galambot...

 

... és az eredmények?

 

- Kicsi ez az udvar ahhoz kérem.

 

A galambok merre vannak?

 

Sajnos nem látszanak, mert eltakarja néhány G-termék, és a pici udvart teljesen betöltő, hatalmas, háromlépcsős tenyésztésszervezési modell...

 

Akkor nem lettünk okosabbak?

 

A választ rábízom az olvasókra!

 

Köszönöm, hogy elkísértetek.

 

Előzmény: vetekj (48416)
you-go Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48522
Fantasztikus ,kösz.Ezt látni kel!!!!!!!
Előzmény: SanyiU12 (48521)
SanyiU12 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48521

Ezt látni kell!!!!!!!!!!!!!!!

 

KATT IDE
Potencsik József Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48520
Jani!
Email ment!
Előzmény: vetekj (48513)
japzoli Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48519
:-))))
Előzmény: Törölt nick (48517)
vetekj Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48518

Remélem sehogy! :-))))))))))))))

Előzmény: cromme79 (48507)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48517
Ez hasonló ahhoz, mikor az állatorvos megbetegszik, és elmegy az emberorvoshoz :
Mondja az emberorvos : - Nos kolléga, mondja, mi a panasz, hol fáj ?
Erre az állatorvos : - Hát így, könnyű............
Előzmény: japzoli (48508)
bosua Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48516
Vettem a lapot azért dobtam fel mindjárt helyreigazitott hogy Agalamb.
Előzmény: japzoli (48514)
Potencsik József Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48515
Várjál!

Robiéknál ez már több generációs mutatvány lehet!

Rokontenyésztés, keresztezés, rokontenyésztés, keresztezés stb.
Közben a fiatalok kemény, de tudatos reptetése!
Szelektálás az egészségre stb.

Gondolom én.
Előzmény: tudod (48510)
japzoli Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48514
Bocs a gyűrűsért, de tegnap jót nevettünk, gondoltam folytatom.:-))))))

Jövő héten küldöm a származási lapot!
Előzmény: bosua (48512)
vetekj Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48513

Köszönet a lojalitásért! Nem feledem a linkajánlót!

 

Átalakuló weblapunkon örömmel ajánlunk minden fórumhoz köthető oldalt "felekezeti" hovatartozás nélkül. Kérem, ha valaki a notarison örömmel látná postagalambászattal kapcsolatos weblapjának ajánlását, küldje a weblapcímet az info@notaris.hu-ra! Köszönettel: vj

Előzmény: ez-Ben (48486)
bosua Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48512
Még 13 és kapod a vállapot.
Előzmény: japzoli (48509)
vetekj Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48511

" ... A kézből kiválogatás az ámítás!..." Véged van! Vagy az egész pogány - hívő történet "vihar a bimbiben", vagy Te egy álruhába bújt pogány vagy. Nekem végülis mindegy. :-))))))))

Soha nem állítottam, hogy diszkriminálnál. Ha ilyet tettem volna, az valótlan lenne.

Persze a tenyésztés bibliájával továbbra is kárpótolhatnál egy elengedett értelmező szótár helyett. :-))))))) 

Előzmény: cromme79 (48497)
tudod Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48510
A 479 -as hozzaszolasodban azt irtad rokontenyeszteni es az utodokat keresztezni.Ha jol ertelmezem a rokontenyesztett egyedeket nem szelektalod,ropteted,csak majd az azok keresztezett fiait.A 493-asban pedig azt irod kimeletlenul reptetni a fiatalokat.A rokontenyesztett egyedek nem szoltirozasa nem vezethet sok esetben vakvaganyra?Te irtad ram."a megyei masodosztaly kispadjan ulok"Egykoron egy keruletben kezdtunk,tehat a pad is kozos volt.:)
Előzmény: cromme79 (48500)
japzoli Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48509
Már egy félórája kéne :-)))
Előzmény: Törölt nick (48505)
japzoli Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48508
Józsi ne rázd a rongyot. A kézből válogatás nem azt jelenti, hogy áradozol a jó galambról, hanem, h Te megmondod melyik a jó galamb. Minden távhoz más testfelépítés, izomzat kell: ergo a közép út megtalálása a művészet...
Próbáld ki egyszer: elmész egy sporihoz, megbeszéled vele, hogy nem mond semmit a galambjairól, majd te véleményezed. Meglátod, h nem is olyan egyszerű ez a játék!!!
Előzmény: Potencsik József (48504)
cromme79 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48507
Jó, enyhítő körülmény de nem mentesít egy kaposvárit!
Ő mint egykori hívő,szóval nagy csalódás!
Nem is tudom,hogy fogok aludni miatta!:-))))
Előzmény: ez-Ben (48486)
japzoli Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48506
Semmi pénzért nem válnék meg tőlük...:-)))))))
Előzmény: frici608287 (48499)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48505
Tíz körül , inkább már aludni kell ! :))))
Előzmény: japzoli (48502)
Potencsik József Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48504
"A kézből kiválogatás az ámítás!"

Ezalatt mit értesz pontosan?

A saját galambjait?
Vagy másét?

Teljesen a kézből kiválogatásban én sem hiszek, de akinek van "érzéke" hozzá az ki tudja válogatni a rosszakat (bár ezekben előfordulhat jó rövidtávos galcsi).

Rengeteg rokontenyésztett, allround, hosszútávú és maratonos galambot tartottam a kezemben. Egyre sem emlékszem, hogy gyenge izomzattal rendelkezett. Szűk légcsőnyílás, erős, de finom csontozat, szuper farokkötés a tollazatuk, pláne az evezők olyan hajlékonyak ha nem látom, nem hiszem el. Volt rengeteg olyan is, amelyik előtt folyamatosan ott volt a takarmány, nevelt mint a gép és hosszútávú és maratonos országos díjjal és zóna eredményekkel rendelkezett, extra nyugodt és inteligens galambok.
Viszont tartottam a kezemben pár rövid és középtávon jól szereplő galambot is hát ott több kívánni valót hagyott maga után a testfelépítés, volt bennük igen heves vérmérsékletű (akaraterővel, küzdeni tudással bíró) galamb is! Ami persze ellensúlyozhatja a testi hiányosságo(ka)t (rövidtávon!).
Előzmény: cromme79 (48493)
Agalamb Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48503
ok.

Köszi...

Előzmény: japzoli (48502)
japzoli Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48502
Tizedike körül!
Előzmény: Agalamb (48498)
japzoli Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48501
1000 huf/db. Miért ennyi? Van már bennük pár díjkim :-))) Ha meg nagy antennát szeretnél, ott van a szomszédodba, neki úgyis kábelen jön az adás :-))
nem kell mindent elhinni, amit olvasol! Vásárláshoz ajánlom a forgalmazót :-))
Előzmény: robagkobak (48491)
cromme79 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48500
Még most sem tudom milyen kispadon ültünk együtt?
Szerintem elég érthetően írtam le!
Előzmény: tudod (48496)
frici608287 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48499
Jól meggondoltad??A helyedben nem adnám el Őket!
Nálunk tavaly 2 egyesület is ráfaragott, mert a Clubmaster megmakacsolta magát.
Elúszott egy-egy versenyük.
Ilyenkor jó szolgálatot tesz a régi egyesületi szett.Lehet azzal begyűjteni, de csak a 3000-es chipeket veszi.Ha a galambjaidon ilyenek vannak nem érhet baleset!Az 5000-es chipeket meg a hajadra kenheted!
Jobb (ke)félni, mint megijedni - jeligére!:-)))))))
Előzmény: japzoli (48467)
Agalamb Creative Commons License 2010.03.02 0 0 48498
Mikor lesz kb Pannon Maraton gyűrű???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!