Keresés

Részletes keresés

japantanar Creative Commons License 2012.03.29 0 0 552

Ez elég izgalmasan hangzik:) Én lehet, hogy szeretnék egyet.

Előzmény: aticip (551)
aticip Creative Commons License 2012.03.29 0 0 551

sziasztok,

 

a kertemben van vagy 10-12 kokon ha kell valakinek szivesen kuldok belole. A pontos fajt nem tudom de egy-ket szulot lattam peterakas kozben. mitmondjak megtermettek voltak. itt nalunk minden minden nagyobbra no mint mo.-n (pokok, szunyogok saskak, csotanyok stb. ja amugy ciprusrol irok. szoval ha kell valakinek irjatok.

 

 

udv,

ati

japantanar Creative Commons License 2012.03.24 0 0 550

Elnézést mindenkitől, akinek nem válaszoltam... Régen nem jártam erre. Paradoxáim vannak még, de jelentős részüket lefoglalták az áprilisi börzére. Szóval csak ápr. közepe után tudom megmondani, van-e még felesleg.

tinaoxar Creative Commons License 2012.03.21 0 0 549

Tud valaki esetleg eladó imádkozó sáskát?

köszi

brics Creative Commons License 2012.03.10 0 0 548

Nincs valakinek eladó sáskatartója Budapesten?

-Dorothea- Creative Commons License 2012.03.07 0 0 547

Ha már erre jártam megkérdezem, hogy találkozott-e valamelyikőtök már azzal a viridis betegséggel, ami miatt az egyik szem gyakorlatilag eltűnik? A kis szépséges barna hímemnek ez a baja. A maradék szemével lát, de segítségre szorul a kajálásban, viszont a legaktívabb az összes közül.:) Megpróbálom lefotózni őt is.

-Dorothea- Creative Commons License 2012.03.07 0 0 546

Majdnem sikerült a képet is feltennem :)

 

Előzmény: -Dorothea- (545)
-Dorothea- Creative Commons License 2012.03.07 0 0 545

Sziasztok!

 

Japantanar @ megvannak esetleg még a kis paradoxáid?

Én fogadtam be Nyx-et gazdája távolléte idejére és nagyon megtetszett a faj. :)

 

Tegnap lencsevégre is kaptam ezt a csodaszép jószágot. :)

 

japantanar Creative Commons License 2012.02.19 0 0 544

Szia Brics!

 

A vedléshez valóban szükséges némi nedvesség, de én a helyedben nem az imádkozót spriccelném, hanem a terrárium aljába tennék tőzeget vagy valami nedvtartó anyagot, és azt nedvesíteném hetente néhányszor.

Ami pedig a berendezést illet. A vedléshez mindenekelőtt függőleges hely kell.  tehát legyen a terkóban ág stb. hol kapaszkodni tud, de alatta legyen elegendő hely, hogy "kilóghassa magát". ez a testméret min. 3szorosa.

Előzmény: brics (543)
brics Creative Commons License 2012.02.18 0 0 543

Igen, illetve hogyan kéne berendezni a lakhelyüket, hogy kényelmesen tudjanak vedleni? Nem találtam erről semmit sajnos.

Előzmény: brics (542)
brics Creative Commons License 2012.02.18 0 0 542

Hello!

 

Van pár egyiptomi imádkozóm, de gondjaik vannak a vedléssel, az egyiknek a nyaka let görbe, a másiknak a lába, mit tegyek? Azt mondták, nem elég nedves, tegyek be nekik vizes rongyot vagy néha spricceljem le?

japantanar Creative Commons License 2012.02.14 0 0 541

Szia!

 

Nem ismerem Izrael rovarvédelmi rendelkezéseit, de van egy olyan sejtésen, hogy kisebb gondjuk is nagyobb annél, hogy imádkozókkal foglalkozzanak. Szóval szerintem simán simán lehet hozni, de ez csak vélemény.

mindenesetre,  ha így van, én vadon befogott nőstényekkel próbálkoznék, amelyek  már nagy valószínűséggel túl vannak a ... kopuláción.

Várjuk a beszámolót!

Előzmény: empT (540)
empT Creative Commons License 2012.02.13 0 0 540

Szia!

 

Nagyon köszi, érdekelne is, de el fogok utazni nemsokára egy kis időre, így most nem tudok újat vállalni. A nagylányom meg már nem hiszem, hogy termékenyen megéri mire felnőne ez a generáció...de már két kokont lerakott. Látod ilyen a szerencsém, a Gongylus nem rakott egyet se, pedig volt párja :D 

Viszont, azt még nem tudom mik erre a jogszabályok, de lehet megpróbálok Izraelben Imádkozókat keríteni, van egy-két nagyon izgalmasnak tűnő arrafele :) nézzétek: http://www.nature-of-oz.com/mantids.htm

Nekem az egyik kedvencem innen az Eremiaphila brunneri :D annyira aranyos :D kavics manó. Egy ilyet mindenképp szeretnék, ha lehet.

úgy olvastam nem ajánlott tartani, de angol fórumokon ráleltem, és azt írják nem is olyan nehéz...szerintem hőmérsékletnek megfelelő neki az, ami a Gongylusnak kb. csak jobban kell ügyelni a környezetére...de kiváncsi vagyok a véleményetekre, illetve, ha valamit tudtok ilyen állatok repülőn való szállításáról, azt is megköszönöm.

 

Snake-nek pedig: Egy hete voltak viridisek a Kistekiben, meg nézd meg a terrarista.hu apróban is sztem.

Előzmény: japantanar (538)
snake93 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 539

Hello!
Most találtam ezt az oldalt böngészés közben, és érdekelne hogy, valaki esetleg nem e foglalkozik S. viridis-ekkel, mert a nőstényem mellé kellene egy hím!
Előre is kösz, ha valaki tud nekem küldeni!:)

Vagy ha ez nem sikerül, akkor tudnátok infót adni arról hogy honnan tudnék kokont szerezni??

japantanar Creative Commons License 2012.01.22 0 0 538

empT: születtek kis paradoxák:) Érdekel?

japantanar Creative Commons License 2012.01.08 0 0 537

Sajnos az ismerősömnek sincs már adult állata :(

Előzmény: empT (536)
empT Creative Commons License 2012.01.02 0 0 536

Én úgy látszik idén se nagyon fogok szaporodni :( a nekem szánt hímecske meghalt mire érte mentem :S és Nyx meg már csinált egy szép, hosszú kokont (de legalább már ezt is láttam, hogyan megy) világos zöld, és pont úgy néz ki, mint egy hernyó egyelőre :D csak sajnos terméketlen...ha még nem késő, és tudtok nekem fiúkát (hisz elvileg több kokont fog gyártani) akkor szóljatok. Írhattok ide is: anita.lukacsi@gmail.com

köszike :)

Előzmény: japantanar (535)
japantanar Creative Commons License 2011.12.25 0 0 535

Köszönjük:) Én is a legjobbakat kívánom az ünnepekre és az új évre!! Szaporodjatok és sokasodjatok...

 

Előzmény: empT (534)
empT Creative Commons License 2011.12.23 0 0 534

Ezt most kivételesen nem én alkottam, mert már nem maradt energiám, de azért fogadjátok szeretettel, szerintem aranyos :)

empT Creative Commons License 2011.12.23 0 0 533

ohh, nyugodjon békében akkor :) sikerült szerezzek közben hímet :) öröm-bódottág van, két ünnep között megyek is érte, remélem sikerül a szaporítás :)

 

Boldog Karácsonyt és kis Manókban Gazdag Új Évet Mindenkinek! :)

Előzmény: japantanar (532)
japantanar Creative Commons License 2011.12.22 0 0 532

Hát a hímem időközben jobblétre szenderült, de úgy néz ki, közben elvégezte feladatát. Ha lesznek apróságok, szívesen adok pár darabot:)

Előzmény: empT (530)
Gomez0104 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 531

Sziasztok! Szeretnék Idolomantis diabolica-t,ha vkinek lenne eladó az érdekelne mindenképp! Bogaras topicot nem találtam ezért ideírom h érdekelne még Dynastes hercules meg Chalcosoma caucasus vagy atlasz (lárva is).

empT Creative Commons License 2011.12.20 0 0 530

Milyen kis téli köntöst kapott a fórum :)

 

Zoli, áll még a fedeztetős ajánlatod? :) be tudom vállalni a porontyokat :) 

Lac979 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 529

Sziasztok!

 

Kérem, hogy aki megteheti, mentse meg erik 97-től a leendő sáskákat, vagy erik 97-nek üzenem, hogy amennyiben hazai Mantis religiosa-kokont talált, helyezze ki a szabadba, a túlélésük reményében.

Erik 97: a picik felnevelésének kísérlete nem hiszem hogy neked való feladat, inkább a természeté, mert a frissen kelt kis sáskák nevelése sokszor szakavatott kézben is nehézkes. Nem lenézlek, más fórumokon is ezt írják, de neked nehéz lenne.

Persze biztosan vannak, akik ezt meg tudják oldani, mert azzal foglalkoznak, hogy tenyésztik is őket. Szóval nem egyszerű, én nem értek a picik neveléséhez, nem vállalnám be:).

Három jó tanáccsal tudok szolgálni:

1.: A kokonokat helyezd el a szabadban valahol a kertetekben, ahol tudod őket figyelgetni, esetleg egy dobozba helyezve védett helyük lenne, de a kinti hőmérsékletet ugyanúgy megkapják.

2.: Próbálj magyarul, vagy legalább értelmezhetően írni. (Ezt köszönöm a többiek nevében is;) )

3.: Nézz utána a sáskák tartásával kapcsolatosan mindennek, mert a négyből négy halálozás rossz arány, és a későbbiekben sikeresebben tudsz majd tartani valamilyen fajt. Az egyiptomi és a malájziai fajok könnyen tarthatóak, természetesen odafigyeléssel.

És nem mellesleg a hazai mantis faj védett.
Mindenesetre sok sikert!

 

Üdv.: _Lac979

erik97 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 528

Szyasztok!

 

Van 2 cocon imádkozóm, hazai fajtól, a 3. cocon ki is kelt xD, pedig nem volt itt az ideje! És mivel tél isv na nincsenek kis bogarak, amivel etethetném őket, és már csak 1 van, a kedvencem. Nah mind 1, a lényeg, h. kell-e valakinek 2 cocon imádkozó sáska!? Köszi

 

Szyasztok

japantanar Creative Commons License 2011.11.18 0 0 527

Budapest...:(

Előzmény: lazzloid (526)
lazzloid Creative Commons License 2011.11.16 0 0 526

Szia, megírnád melyik városban laksz? Talán úgy könnyebben okoskodhatnék a megoldásokon. Köszi L.

Előzmény: japantanar (523)
lazzloid Creative Commons License 2011.11.16 0 0 525

Hát nekem is van két kokonom mindkét jobblétre szenderült manómtól, de elég szkeptikus vagyok a kikelésükkel kapcsolatosan. Mindenesetre kitettem őket a szabadba ahogy japantanar javasolta, hogy nem bontsam meg a természet rendjét. Én is nézelődöm még az ügyben, de köszönöm mindenkinek a segítséget!

Lac979 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 524

XDXD

 

Azt olvastam terrorista oldalak... XD.

Lehet többet kellene aludnom XD!

 lazzloid: Elvileg lesz a srácnak sok kis Rhombodera-ja, de a kelés az várat magára, úgyhogy japantanar tanácsát tudom ajánlani, vannak hirdetések, keresgélj ;)!

 

Üdv. mindenkinek!

_Lac979

:)

japantanar Creative Commons License 2011.11.14 0 0 523

lazzloid: vannak terrarista oldalak, ahol az apróhirdetésekben elő-előfordul manó is. Én például minden szempontból csak ajánlani tudom Paulovkin Andrist.

Nálam most kelt ki egy rakás Hierodula membranacea ismét, amit nem fogok tudni felnevelni hely és időhiány miatt. Kicsit félve mondom itt a nyilvánosság előtt, hogy a készlet erejéig szívesen adnék neked, de gond a távolság. (Már hideg is van, meg a postázás maceráját sem igen vállalom.) Ha van megoldási javaslatod...

Előzmény: lazzloid (522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!