Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gépvadász Creative Commons License 2014.02.23 0 0 565

ÜDVÖZLÖK MINDENKIT.

segitséget kérnék.van egy szuper 50 zetorom, nem megy rendesen a hátsó kihajtás terhelésnél le áll a TLC bordás hajtása. hol lehet állitani, vagy  esetleg valaki vállalná a javitást köszönöm

Zemiator Creative Commons License 2014.02.21 0 0 564

Cím ment, de amúgy nyilvános .  Jöhetnek a képek !

Előzmény: Ulianovsky (563)
Ulianovsky Creative Commons License 2014.02.21 0 0 563

Küldj egy email címet légszíves.(túl nagyok kicsinyítve is ide a képek :/ )Lefotóztam a váltót,de nem tudom,hogy hol van a retesz ami írtál.Ha bekarikázod és/vagy le írod hol nézzem,hogy jó-e azt megköszönöm.(virrasztok kicsit a válaszért,mert reggel kéne csináljam már,meg kíváncsi vagyok,hogy hol lesz)  :)

Előzmény: Zemiator (562)
Zemiator Creative Commons License 2014.02.20 0 0 562

Nem kellene mindjárt a legrosszabbal kezdeni !

Ha van rendes felszerelésed akkor nem nagy durranás széthúzni ,de ha nincs akkor elég macerás !

A kulissza tetején ,mindkettőn van egy-egy  8-as lyuk. Az a retesz szabad vége.

Alatta,a tengely másik oldalán van a golyó  a nyomórugóval.  Nyomjál bele WD 40-et,

vagy csavarlazítót,jól itasd át és töltsd fel olajjal .

Valószínűleg  rozsdás a golyó,és befeszül a reteszbe. Ha elég türelmes vagy ,szerintem meg fog indulni.

Ha szétszeded, elég macerás visszatenni,ill célszerszám kell hozzá . Amúgy sem fogsz sokat látni a lenti kerekekből,mert jól eldugták őket .

Az a mm-es mozgás is azt bizonyítja,hogy mozogna a tengelyen,de a golyó bereteszel.

 

Talán az eladó feleségével beszéltél bendix ügyben ?

Amúgy az a legkevesebb, mert simán be lehet kurblizni ha ügyes vagy és több vagy 50 kg-nál ! :-))

Kicsi ez az ország ,hogy ne lenne valahol ismerős ! :-)

Meg amúgy is ,biztos lesz még szakmai megbeszélés, akkor mindent tisztázunk ! :-)

http://www.youtube.com/watch?v=xyP4VZjZAyU

Előzmény: Ulianovsky (561)
Ulianovsky Creative Commons License 2014.02.20 0 0 561

Szét húzás marad sajnos :/ Az üres retesz golyója nem volt benne.lehet,hogy amikor a régi tulaj szerelte le esett és begyűrte alul a villa ezért nem mozdul.A villáknál van felül reteszük?Ha van gondolom jó játék vissza rakni majd :/ Te merre laksz,hogy ismerős vagy mifelénk?:)(nincsen vagyis nem tudják,hogy van-e bendixük akinek a linkjét küldted)

Előzmény: Zemiator (560)
Zemiator Creative Commons License 2014.02.20 0 0 560

Elöl nincs határoló . Gondolom azért kérdezed,mert ha nagyon alászeded, nehéz visszakormányozni .

Két-két perselyben fordulnak a tengelycsonkok,és ha jól emlékszem danamitból esztergályoztattam hozzá perselyt .

Mióta átvariálták  a képfelrakást, nálam valamiért nem működik.

Szalatnakon még mindig a Zsolti a kocsmáros ? :-)

Nehogy egész éjjel szereljünk, hagyjunk valamit nappalra is ! :-)

Jó éjt !

 

Előzmény: Ulianovsky (559)
Ulianovsky Creative Commons License 2014.02.20 0 0 559

Szalatnakon van a traktor pontosan. Szerintem a csuszkán tud mozogni,mert egy milit jár rajta azért.Alul a villánál lehet valami :/  Már várom a választ a kapott címről a bendixről.(köszönöm) Holnap szét húzom ha lesz időm rá,mert idegesít nagyon már ez.Még egy kérdés.Elöl a hídnál van valami határoló a kormányzásnak?,és van valami persely?(függőcsapszeg-es?) picit mintha lógna. Neten kerestem,de nem találok,nincs valahol szerelési útmutató,robbantott rajz? Te merre laksz,már kíváncsi lettem én is :)) rande@citromail.hu Ha esetleg van képed a járgányodról :) 

Előzmény: Zemiator (558)
Zemiator Creative Commons License 2014.02.20 0 0 558

Mennyire Komló mellett ?

Ha a kapcsolóvillák rudazatát ki akarod venni,ahhoz tényleg szét kell húznod a traktort !   Mielőtt széthúznád, a helyedben azért tennék egy próbát ,felmelegíteném a kapcsolóvilla csúszó részét / ill. a most nem csúszót/ egy kis gázlámpával.

Egy próbát mindenképp megérne ,mert nem kis munka lenne ha szét kellene emiatt húznod az egészet.  Melegítés előtt tegyél alá valami védőlemezt,vagy többrétegű alufóliát !  Ha mégis úgy döntesz ,hogy széthúzod,a tengely kivételénél vigyázz a  golyó bele ne pottyanjon a zsírba !!

Kérdezz rá itt a bendixre, úgy tudom komplett önindítójuk is van annyiért, amennyiért Pécsett alkatrész ajánlottak : http://aprod.hu/hirdetes/zetor-k-25-alkatreszek-ID7qUf.html

Előzmény: Ulianovsky (557)
Ulianovsky Creative Commons License 2014.02.19 0 0 557

Igen Baranyában van,Komló mellett. persze nem kaptam bendixet csak olyat ami hasonlít rá de nem 11 hanem 10 fogas.Valami őrült áron lett volna 24 pénzért :/  Vicc. igen a fogaskerék van oda sajnos.A másik problémával nem vagyok előrébb még.A váltó dologgal nem boldogulok :/ Le vettem a fedelet,de az előző tulaja, nem olajat hanem félig folyós zsírt rakott bele, ami még nem baj,de alig látok tőle.nem tudom,hogy mi lehet a gond,hogy a jobb oldaliakat nem veszi.Úgy láttam,hogy a menet irány szerinti jobb oldalon húzza, tolja a villa a kereket,de a másik oldali nem csinál semmit, meg sem mozdul.Pajszerral sem tudom ki be tolni.Gondoltam,hogy ki kellene szednem a két csuszka tengelyt amin csuszkának,de gondolom,hogy csak a motor irányába jönnek ki valahogyan.Szét kell húzni hozzá ha ki akarom venni az alsó fogaskerekeket,hogy megtudjam nézni a villánál,hogy mitől akad?(már ha az akad) mert gondoltam,hogy van valami retesz felül és az nem engedi a váltást de nem látok semmit csak középen az üres/terep-nél a hernyó csavar alatt.Ötlet tanács,hogy mi lehet? 

Előzmény: Zemiator (556)
Zemiator Creative Commons License 2014.02.18 0 0 556

Majd ha zaklatásnak érzem, nem válaszolok . :-)

Na ,akkor a fele gond már meg is oldódott !

Hmm......Pécsett nem tudom ,lesz-e hozzávaló bendix ?!

De ha már amúgy is szétszeded, nem árt egy pillantást vetni a bronzkefékre sem,és a kommutátornak sem árt ha rendbe teszed.

A bendix fogaskereke van oda ?

Ezek szerint Baranyában van a traktor ?

Előzmény: Ulianovsky (555)
Ulianovsky Creative Commons License 2014.02.18 0 0 555

ÜDV! Volt egy órám még meló után szerelni. Az önindítót levettem, teljesen le van nyalva a bendixe. Azt remélem,hogy holnap kapok Pécsen. A kormány holtjáték is megoldódott.Levettem a vonórúd karját, tökéletes, nincsen holtjátéka a kormányműnek. itt csak az ék a ludas.Az előző tulaj kicsit rakott bele és sokat kotyog.Már csak a váltóban bízok,hogy csak retesz hiba lesz :/ Szeretnék vele már  "repeszteni" :) hétvégén :)) Jó ez az oldal,köszönöm szépen! Még lesz biztosan jó pár kérdésem.Remélem zaklathatlak titeket itt. 

Előzmény: Zemiator (554)
Zemiator Creative Commons License 2014.02.17 0 0 554
Zemiator Creative Commons License 2014.02.17 0 0 553

Majd ha minden működik rendesen, akkor még jobban fog tetszeni ! :-)

 

Ha csak a baloldaliakat veszi, akkor a jobboldali váltórudazat a működőképes.

Tehát négy sebességi fokozatodnak kell lenni.  Z1- 1,  Z2-4 . Feltéve, ha működik rendesen a középső állás is,  a két üres fokozattal.

Lehetséges,hogy a baloldali megszorult a retesz miatt, vagy egyéb kulissza problémád is lehet.

Ellenőrizd le a kormányrudazatot,a kormányösszekötő gömbfejeket, a mankóstengelyt

is , ha ott nincs lógás / kétlem,  ezek ráadásul összeadódnak/ akkor tudsz állítani a kormányművön is. 

Ha nagyon kopott a csigakerék,át lehet fordítani a nem használt felére,a házban,és az excenteres tengelyperselyen is van állítási lehetőség.

Természetesen a kormánytengely csigáját is le kell ellenőrizned,hogy ne legyen hosszirányú lógása.

A sebváltófedél leszerelése meg sokkal egyszerűbb mint az MTZ-n !

Az önindítód ha zajosan pörög fel akkor a fogaskoszorú is oda lehet, ha csendesen  akkor egyértelmű,hogy a bendix nem jó. Ill. előfordulhat, hogy már a kapcsolódás előtt felpörög az önindítód,de ezt a hang alapján meg lehet különböztetni .

Nem mondom ,hogy egyszerű,de a fogaskoszorút is át lehet helyezni a lendkeréken ha menthető.

Az alkatrészbeszerzéssel én is gondban vagyok ,mert nekem  messze van, de Szlovákiából sok minden beszerezhető viszonylag kedvező áron .

Ennyit pár sorban.......

Előzmény: Ulianovsky (552)
Ulianovsky Creative Commons License 2014.02.17 0 0 552

Üdv Urak!  Vettem egy K25 Zetort.Soha nem volt még ilyen veterán trakim csak MTZ-m.Nagyon tetszik és vettem egyet,de ha a sebesség fokozatokat nézzük akkor a váltókartról menet irányba nézve csak a bal oldaliakat veszi be és a kormánynak van fél fordulatnyi holt játéka.Kormány művet lehet állítani ezeken?ha igen hogyan kell? A váltóra van tippje valakinek így látatlanban,hogy mi lehet?Be kukkantottam már a váltókar helyén de tiszta minden és törést sem látok.Le kell vennem a fedelét sajna.Még egy hibája van, leszalajt sokszor az önindító.Nem szedtem még le,de gondolom nem lesz szerencsém és nem csak bendixes lesz hanem koszorús :/ Hol lehet venni földi áron 25 alkatrészeket?

Köszönöm ha valaki tud segíteni pár sorral!!

elementary Creative Commons License 2014.02.06 0 0 551

Édekelne esetleg egy 5748-as zetor is ! ha valakinek van eladó!

 

elementary Creative Commons License 2014.02.05 0 0 550

Sziasztok!

 

valaki tudna nekem küldeni szervós zetor szivattyújárol képeket. hogy van bekötve a szervószivattyú meg ehez hasonlo dolgok miatt..

átalakitottam az 5611-esem szervósra, csak most egy zil szervószivattyú van rajt, de szereztem egy gyári zetor szivattyút, amit szeretnék feltenni, de nem tudom hogy vannak a bekötései. 

 

Üdv!..

nandi80 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 549

Üdvözlök mindenkit Kellemes karácsonyi ünnepet kívánok!

 

Kérdésem zetoral kapcsolatos 6245-ös Zetroban van kormányzár??? Hol van az alvázszáma és a motorszáma??? Valakinek van esetleg könyve hozzá megvenném.

Üdv.

dutrancs Creative Commons License 2013.11.14 0 0 548

Szia!

Nem javítható egyik sem?

Előzmény: Tomikaaaaaaaa (547)
Tomikaaaaaaaa Creative Commons License 2013.11.06 0 0 547

sziasztok!

egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek valaki nem tud k25-hözz henger fejet meg vizpumpát eladót? reális áron!!

szkendo78 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 546

Sziasztok!

Keresek EO2621, vagy E1514 kotrohoz adatlapot, vagy gepkönyvet, valami leírást.

a némedi Creative Commons License 2013.11.02 0 0 545

Adagolót kellene padra tenni, vagy a csúcsok vannak rosszul beállítva, esetleg rossz pozícióban. (csúcson a fekete rovátka KÖTELEZŐ, hogy függőlegesen felfelé álljon)

Előzmény: kavicsos64 (542)
icemannn Creative Commons License 2013.10.31 0 0 544

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Ágdarálót szeretnék traktor kardánra csatlakoztatni. A darálónak közvetlen hajtása, ami szerintem nem a legjobb, mert ha valami beszorul, akkor valami törni fog. Mi a legjobb megoldás, ékszíjjas áttétel, kardán kuplung csonk, kardán szabadonfutó csonk? esetleg valami más?

kavicsos64 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 543

Helló! Zetorhoz 3011 keresek adagoló elemeket

kavicsos64 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 542

Helló! Nekem viszont olyan gondom van hogy, a zetorom közép fordulatszámon füstöket dob és rángat kihagy valamelyik henger. 13 új porlasztó csúcsot cseréltem már de nem változik a hiba bekormolódik a csúcs és leáll majd felgyülik a dugattyúfenékben a gázolaj. Ha újat rakok bele 1-2 órára megszünik a hiba majd újra kezdi a rángatózást és csak a közép tartományban csinálja már nem tudom mit csináljak

kavicsos64 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 541

Helló! AGRO biró szlovákia, bármit elküld szlovákiából irnikel neki egy emailt és a magyar posta házhoz szállitja és forintban fizet a kuncsaft.

Előzmény: dutrancs (538)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.24 0 0 540
Hát szőlőbe inkább a szöghajtásos kellene a kisebb fordulókör miatt!

Nem olyan nagy durranás a zetor, de ha nem sok a különbség akkor inkább az mint mtz....

Kényelmesebb, talán kevesebbet is eszik, az új mtz meg borzasztó pocsék hulladékká vált.
Előzmény: kalcsob (537)
GABI033 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 539

Sziasztok MTZ-VS ZETOR!

Nekünk egy szürke 82es van és egy pár munkagép és 9 hold föld néhány bérmunka!

dutrancs Creative Commons License 2013.08.12 0 0 538

Szervusztok!

Szomszédom keres Z-5611-hez üa. tankot ,első és hátsó felniket.

kalcsob Creative Commons License 2013.07.31 0 0 537

Üdv Urak.

 

Új gép vásárlásán gondolkozok, amit elsősorban szőlőben használnék.

MTZ 892.2 tűnt eddig a tuti befutónak a nagyon kedvező ára miatt, de tegnap a kereskedő a fülembe ültette a bogarat a Zetor Major 80-al. Árban nem akkora a különbség mint gondoltam.

 

Tudnátok véleményt mondani pro és kontra a két gép összehasonlításáról, illetve a Zetorról. MTZ már van a portán, Zetort nem ismerem.

 

Köszönöm

zolkoí7 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 536

szia a keletagro oldalán meg lehet találni,asszem 290mm a lökete,a löketek asszem egyformák csak típusonként a dugattyú mérete változik.pl.c-75,c-100 munkahengernél  mindig a dugattyú átmérőt tüntetik fel,a hossz egyforma ha jól tudom

Előzmény: csiki1993 (521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!