Keresés

Részletes keresés

Beebite Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1218

Az előbb azt irtad, hogy 2 év hűséggel volt 69E. A függelten listaára valószinüleg sokkal több volt (Már nincs ez a telefont a t-mobilnál, de pl. a Mot. V3 24 hó hűséggel 49E ft, a listaára pedig 121E.)

Az, hogy 2000 óta ügyfél vagy, itt nem számít, az adott telefonra a vásárlás napján ujra indult a 2 év hűség. A szerződés nem a kedvezményes áru telefon részletfizetéséig szólt, főleg, hogy a t-mobile tipikusan kamatmentes részletet szokott ajánlgatni.

Ha a telefonod hibás, arra van a garis szerviz.

Listaáron egyébként kártyafüggetlenül adják, persze drágábban, mint a szaküzletek, hisz ők alapvetően előfizetőt akarnak szerezni.

Előzmény: Zoli_fiú (1216)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1217
Az előfizetésről meg annyit, hogy 2000 óta vagyok - még egy ideig - a cég ügyfele. Aranykártás, meg hasonló.
Éljenek a megbecsült ügyfelek! :)
Miért is nem úgy csináltam, mint a kisebbségiek szokták......... :)
Előzmény: Zoli_fiú (1216)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1216
Hűség nélküli ára 69.900 volt, csak akkor nem volt annyi pénzem......
Előzmény: Elm (1213)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1215
Nem szöüntettem meg, nem ettem meszet, hogy egy gagyi szoftverhibás telóért még az eddig befizetett 70.00 Ft-on felül 106.000 Ft-ot fizessek.
Aranyos, ha kártyafüggetlen árat néznek, holott csak T-Mobile kártyával lehet használni!

Na mindegy. Ahogy lehet, minden T-s cégtől megszabadulok!
Előzmény: ABC123 (1208)
Elm Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1214
... es mivel szemmel lathatolag nem jart le meg a 2ev huseg, ezert ezt minden tovabbi nelkul behajthatjak. Nem szep, de mind1ik igy csinalja.
Előzmény: Elm (1213)
Elm Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1213
Amugy, ahogy ABC is irta, ha Te 2 ev husegre kaptal 70e hufert telefont, akkor az huseg nelkul siman lehet a ket-haromszorosa, vagyis, maris ott vagyunk a 100e koruli hatraleknal...
Előzmény: Zoli_fiú (1211)
Elm Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1212
Akko bogarazd at a szerzodesedet ES az ASZF-et. Ki kell derulnie.
Előzmény: Zoli_fiú (1211)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1211
Azt au ügyfélszolgálat sem tudta megmondani, csak ennyit lát a "gépben" :)
Előzmény: Elm (1207)
Elm Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1210
Tud valaki segiteni azzal kapcsolatban, hogy van-e lehetoseg jogi uton tenni valamit az ellen, hogy a kozeleben ne epitsenek valami uzemet?

A helyzet az, hogy kozel lakok a kerulethatarhoz. A mi keruletunk termeszetesen normal lakoovezet (nem ismerem a pontos fogalmakat, talan L4?). A mellettunk halado utca a kerulet hatara, a tuloldalon mar masik kerulet van, azt a reszt viszont a masik kerulet allitolag ipari vagy valami ilyesmi teruletnek sorolta be. Igy van ott par uzemnek latszo dolog (egy autobonto, egy kresztabla gyarto, meg valami hulladekkezelo is), de ezek eddig csondben is tisztan mukodtek, nem zavartak senkit, raadasul kicsit messzebb is vannak. Most kiderult, hogy valamilyen bitumenolvaszto, aszfaltgyarto, vagy valami ilyesmi gyarat akarnak epiteni egy az egyben a lakohazakkal szemben, az utca masik oldalan. (Az, hogy a mi keruletunk a mi oldalunkon parkot es jatszoteret epitetett tavaly, csak meg kenyelmetlenebbe teszi ezt). Termeszetesen mar volt alairasgyujtes, meg onkormanyzat megkereses, sajat kepviselo vegzalasa. Talan lesz belole valami.

A kerdesem az: nincs valami szabalyozas arra, hogy milyen kozel lehet ilyen uzem a lakohazakhoz/lakoovezethez? Esetleg milyen kozel lehet egy jatszoterhez? Hol tudnak ennek utanakerdezni?

Elore is kosz.
Beebite Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1209
ezek a blankettás cumók megérnének egy misét...:)
Előzmény: ABC123 (1208)
ABC123 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1208

A leírtak alapján a gyanúm az alábbi:

 

Az előfizetési szerződés megkötésekor te 2 évet válaltál, ezért kedvezményesen adták a telefont. Te a hűségszerződés lejárta előtt megszüntetted az előfizetői szerződésedet. Ezzel te szerződést szegtél (mivel nem töltötted le a hűségszeződésben általad válalt időt), ezért ők kérik egyrészt a készülék vásárlásánál számodra adott kedvezményt (ez esteben ne a bolti árat vedd alapul, hanem a vásárláskori kártyafüggetlen készülék lsitaárat az adott szolgáltatónál!). másrészt esetleg egyéb szrődésszegés maitti követeléseiket (látni kéne a szerződést).

 

Figyelem! A szerződés a te esetedben nemcsak az álatald aláírt papír, hanem ennek (elválaszthatatlan) részét képezik az Általános Szeződési Feltételek (ÁSZF) is! Az általad aláírt szerződésben (papíron) igen nagy valószínűséggel te kijelentetted, hogy ezen ÁSZF ismeretében kötöd meg a szerődést, és egyben magadra nézve is kötelezőként elfogadod az abban leírt feltételeket.

Előzmény: Zoli_fiú (1205)
Elm Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1207
Az nem derult ki, MI az a 106e huf. Megkerdezted? Hol szerepel ez a szerzodesedbe, mi alapjan, stb...
Előzmény: Zoli_fiú (1205)
kifli Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1206

gondolkozz mielőtt aláírsz valamit:)

 

hagyd őket ott, ne törődj velük!

Előzmény: Zoli_fiú (1205)
Zoli_fiú Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1205
Sziasztok!

2 év hűséggel vettem - sajnos egy Motorola V600-at, 1 éves részeltfizetéssel.. 2004.06.08-án.
A teló részleteti már júniusban letudva, kifizetve ( 69.900-ba került).
Annyiba került volna, ha akkor mezei vásárlóként bemegyek a boltba:)


Ma kijelenti az ügyfélszolgálat, hogy ha ma befizetek 106.000 Ft-ot, ott is hagyhatom a T-Mobilet........
Mert ők ennyit adtak nekem hűségbe. Igaz, az akkori ára 69.900 volt, tehát akkor most mi lenne ez a 106.000 Ft? A belépési díj akkor 5000,- Ft volt, nekem kedvezményesen 1000. Díjcsomagnál semmi kedvezményem nem volt, hiszen az előző csomagom ment tovább........

Mit tegyek: Nehogy egy francos- azóta már neghibásodott készülékért és a szolgáltató elhagyásáért +106.000 Ft-ot fizessek.......

(összeszámolva fizettem a dijakat, kifizettem a telefont)

T-Mobile 2005
ABC123 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1203

Válasszuk ketté dolgokat:

 

1.) A te ügyedhez az APEHnek (mint "behajtó cégnek") semmi köze.

2.) Amenniyben nem fizetsz, úgy erre fel fognak erre szólítani (vagy már meg is tették?). Ha továbbra sem fizetsz, akkor vagy fizetési meghagyást bocsáttatnak ki a bírósággal, vagy végrehajtást kérnek (ez a megkötött szerződéstől függ, de úgy tűnik, hogy lényegében már ebben a (végrehajtáskérési) fázisban van az ügy). A lényeg, hogy a behajtásra alapvetően a végrehajtási törvény vonatkozik. A cég (bank) kérheti a fenti (jogerős, végrehajtható) határozat végrehajtatását, amivel a (bíróság) behajtó fog foglalkozni. Ez vagy közvetlenül megkeres, vagy áttételesen megpróbálja a pénzt beszedni (bankszámlák, inkasszó).

3.) A végrehajtónak - nemfizetés esetén - joga van a fellehető (ingó, esetleg ingatlan) vagyon törvényi keretek közötti lefoglalására és elárvereztetésére is! Az (ingó)árverésre (minimális eladási ár) a korábban mondottak igazak. Ingatlan árverésére a te esetedben csak rendkivüli esetben kerülhet sor (törvény: Behajtás egyéb úton lehetetlen, vagy elfogadhatatlanul hosszú időt venne igénybe).

4.) Az esetleges részletfizetés, stb. A bank és a te ügyed. Ere a bankot nem kényszerítheted (lásd fentebb jelzett behajtás).

5.) Ha magánvállalkozó vagy (azaz nem társas - Kkt. Bt, Kft. - vállakozásban vállakozol, akkor ezt nem lehet "elvenni" tőled. Az más kérdés, hogy egy inkasszó kellemetlenül érinthet (figyelem!, magánvállakozóként nem különül el a magán és válalkozásod vagyona, erre nem hivatkozhatsz! - speciális kivételek), illetve az üzleti partnereid felé rossz jel lehet (megbízhatóság).

 

Én azt ajánlom ne várj arra, hogy majd mi történik veled, inkább próbáld meg te alakítani a dolgok folyását (proaktívitás, előzetes egyeztetés és megállapodás a bankkal). E közben persze figylej a magad érdekeire is (azaz a "megállapodás kedvéért" ne vállaj olyan (irreális) feltételeket, amik egyoldalúan és túlzottan csak a másik félnek jó - igen magas kamat, stb.)

 

Előzmény: donkey01 (1202)
donkey01 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1202

Köszönöm szépen  a választ.

 

Még annyit kérdeznék, hogyha nem kapok részletfizetési lehetőséget, akkor a behajtás milyen módon történik? (Azonnali behajtás, apeh, vagy bíróságon keresztül?)

 

Legnagyobb problémám, hogy magánvállalkozó vagyok. Elvehetik tőlem a cégem is?

Mert ebben az esetben elveszítem a megbízási szerződéseim és az állásom is.

 

Üdv

  Donkey

Előzmény: ABC123 (1201)
ABC123 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1201

Korábban egy hasonló esetben már reagáltam, most zanzásítva összefoglalom:

 

Az autó leadásával/eladásával az adósság nem törlődik, a korábbi tartozás csökkentésre kerül az eladás nettó (eladási ár minusz értékesítési/árverési/ költségek) befolyt vételárával. A fennmaradó rész továbbra is fennálló tartozásnak minősül. A befizetésre a szerződés mérvadó (valószínűleg a bank kikötötte az egyoldalú felmondás és azonnali behajtás lehetőségét).

 

A leadott kocsi már nem minősül "új" autónak, hanem használtnak ez már önmagában árcsökkentő. Ez azonban lényegében alapvetően a(z árverési) becsértékben mutatkozik meg. Árverés esetén lényegében a becsérték negyedéig csökkenthető az ár (így amennyiben a többi előírást betartották, még nem is volt annyira lacsony az eladási ár, lehetett volna "rosszabb" is - "maffia").

 

Alapvetően a megtörténtek ellen a végrehajtási eljárás során lehetett volna lehetőséged és jogod fellépni (felmondás jogossága kontra fizetési hajlandóság, átütemezés kérése, stb.). így utólag szinte már kizárt (kirívó szabálytalanság, elszámolás hiánya, korrektsége).

 

Ha bizonyos akarsz lenni, illetve meg szeretnél nyugodni, úgy esetleg egy ügyvédet érdemes lehet megkeresni a papírokkal.

Előzmény: donkey01 (1200)
donkey01 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1200

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis tanácsot kérni a következővel kapcsolatban:

 

2004 májusában vettem egy új személygépkocsit 3M forintért részletre.

Munkaviszony-változás miatt 2004 őszén nem tudtam fizetni két havi részletet, ezért a Bank novemberben felmondta a szerződést, amiről én nem kaptam tájékoztatást és továbbra is fizettem a havi törlesztőrészleteket (2 hónapot-ot). Januárban kaptam meg a felszólítást, hogy adjam le az autót, melynek eleget tettem. A kocsit jó állapotban adtam át, kilométeróra állása 15100 km volt.

 

A héten kaptam egy levelet a Banktól amiben tájékoztatnak, hogy a személygépkocsit eladták. A szerződés felmondásakor 2.8M Ft tartozásom volt. Ehhez hozzáadták a következő költségeket:

            Megfizetett díjak késedelmi kamata

            Vagyonvédelmi szolgáltatás költsége (2005. március)

            Műszaki szakértői értékbecslés (2005. március)

            Újraértékesítési költség (2005. szemptember)

            Tárolási kötlség (2005. szemptember)

            Átírási költség (2005. október)

Ezek alapján úgy számolták, hogy 3,002M forint tartozásom van, és miután eladták az autót, 1,46M forint tartozásom maradt. Arra köteleznek, hogy ezt az összeget október végéig fizessem be, különben jogi útra terelik az ügyet és felkerülök a BÁR listára.

 

A fent említett adatok alapján az autót 1,54M forintért adták el, amit én irreálisan alacsonynak tartok. Amikor elvitték a kocsit és felértékelték az árát 8 hónapos volt, amikor eladták 1 év 5 hónapos.

 

A következőkben szeretnék segítséget kérni:

 

Valamilyen módon van –e még lehetőségem “fellebbezni” az eladási ár miatt? Véleményem szerint ez nagyon a piaci ár alatt van. Az értékbecslés és az eladási dátum közötti értékromlást is nekem kell jogilag kifizetnem? Az autót márciusban vitték el, és csak szeptemberben keztdék el árusítani. Az addig eltelt időszakban csak parkoltatták valahol az autót. Milyen módon tudják rajtam behajtani ezt az összeget, illetve ilyenkor még van lehetőségem részletfizetést kérelmezni? (Más megoldást nem látok, mert egyben nem tudok kifizetni 1 hét alatt ennyi pénzt)  

Előre is köszönök minden segítő hozzászólást.

 

Üdv

  Donkey

 

facsigafa Creative Commons License 2005.10.22 0 0 1198

Kedves "eksön" !

Köszönöm a választ. Gondolom ezen már el lehet indulni.

Előzmény: eksön_ (1182)
ferrke Creative Commons License 2005.10.22 0 0 1197

Beebite!

Nekem az jött le hogy én akár egyedül is pályázhatok egy ablakcserére. Ma már nem, de holnap megpillantom a linket amit adtál,remélem okosabb leszek!

csa   csa   ferrke

Előzmény: Beebite (1196)
Beebite Creative Commons License 2005.10.22 0 0 1196

A lakóközösség sztem nem jogi személy.

 

Amugy van olyan is, hogy www.100lepes.hu :D:D

Előzmény: ferrke (1195)
ferrke Creative Commons License 2005.10.22 0 0 1195

Beebite!

Nem panel a lakásom, de ez nem érdekes...

Amit levettem a rövid tájékoztatobol az az hogy egyénileg is tudnám igényelni, magánemberként.

Ahogy emlékszem a rádioban /valamelyik ker. rádio/ nem lakoközösségről hanem kimondottan magánemberről volt szo.

Lehet hogy én voltam figyelmetlen, elérthettem valamit, de azért utánnanézek még néhány napon keresztül a dolognak...

azért köszönöm az infot

csao  ferrke

Előzmény: Beebite (1190)
aftherka Creative Commons License 2005.10.22 0 0 1194

ObudaFan, eksön!

 

Köszönöm a segítségeteket.

Megnéztem a Ptk-t: jól értem, hogy ha egy héten belül nem jön levél a kereskedéstől, akkor elévül a kötelező szavatossági idő? Utána van még valami keresnivalójuk, vagy mehetnek a fenébe? Ha jön levél, a feladás dátuma számít, vagy az az idő, amikor megkapom/átveszem a levelet? 

eksön_ Creative Commons License 2005.10.22 0 0 1192
Valójában már megszakadt az elévülés, de ha te a bíróságon letagadod, hogy szóltak neked az elévülés eltelte előtt akkor nem igen tudják ezt bizonyítani.
Előzmény: aftherka (1191)
aftherka Creative Commons License 2005.10.22 0 0 1191
Ez azt jelenti, hogy ha egy héten belül nem kapok levelet, akkor utána elévül a dolog? Az, hogy telefonon szóltak számít? És mi van abban az esetben, ha benyújtanak utólag egy olyan számlát, amin fél éven belüli dátum szerepel? 
Előzmény: Törölt nick (1189)
Beebite Creative Commons License 2005.10.22 0 0 1190

100 lépés, panelprogram. Tele van vele a média, még a metrón is láttam reklámot:)

Ha panelban lax, győzd emg az egész lakóközösséget, hogy ez nektek jó, és igányeljetek pénzt, tegyétek be az önrészt, és hajrá:)

Előzmény: ferrke (1188)
ferrke Creative Commons License 2005.10.22 0 0 1188

Sziasztok!

Nem jogi gond, de hátha tud valaki némi infot adni!

A héten valamelyik nap a kocsiban a rádioban beszéltek egy pályázatrol /nemtom már kiirták vagy ki fogják irni/ amire  magánszemélyek pályázhatnak. Ez egy energiatakarékossági projekt lenne. Fűtéskorszerűsités, nyilászárocsere stb..

Nézelődtem a hálon de csak "cégeknek" találtam kiirást.

Ha tudtok erről valamit ne kiméljetek:))

köszi a segitséget

üdv   ferrke

aftherka Creative Commons License 2005.10.22 0 0 1187

Bocs, de eszembe jutott még valami. Én úgy adtam el áprilisban az autót, hogy két héttel később lejárt a műszakija. A felkészítést és a vizsgáztatást már a szalonban végezték. Feltételezem, hogy a vizsgára való felkészítés során már észlelniük kellett ezt a korábbi javítást, ami megjegyzem, egyébként teljesen látható helyen van, szóval, amikor az állapotfelmérést csinálták, akkor is látniuk kellett, mivel belenéztek a motortérbe. Először is: Miért nem a vizsgára való felkészítés során szóltak, hogy észlelték ezt a hibát? Mert, ha két héttel később jönnek ezzel, még az is lehet, hogy elismerem, igazuk van. Nem inkább arról lehet szó, hogy ők pontosan látták, és tudták miről van szó, hiszen szakemberek, de átnyomták vizsgán, azt hitték, hogy kibír még ez egy kis időt így, de aztán nem így lett, és most rám próbálják verni? Pedig ebben az esetben éppen ők lehetnek azok, akik az eladásnál elhallgatták a hibát. Ami az általatok említett fél év szavatossági időt illeti, mennyiben változtat ezen a vizsgára való felkészítés, hiszen  - elvileg - akkor elég komolyan át kell nézni a kocsit?

aftherka Creative Commons License 2005.10.22 0 0 1186

ObudaFan, eskön!

 

Köszönöm a válaszokat.

Jól értem, hogy fél évig felelős vagyok? Az ugyanis 29-én járna le... Az autó javításáról egyébként semmilyen papírom nincs: egyszer útközben, egy kis faluban csináltattam meg. Valószínűleg el sem vállalná a cég, hogy ők csinálták, meg egyébként is, akkor őket szívatom meg?    

eksön_ Creative Commons License 2005.10.22 0 0 1183
A szerződés szerintem elég világos, ráadásul szakértők vették meg az autót, ráadsául használt műszaki termékre csak fél évig lehet szavatosásgi igényt érvényesíteni. a beszámításkor alapos álapotfelmérés készül, ezt ráadásul ők csinálták, nehogy már rejtett hibára hivatkozhassanak.

Feljelenteni nem jelenhtenek fel, mert nem követtél el semmit, a polgári jogi igényükért beperelhetnek, de szerintem nem sok esélyük van. Írass nekik egy válasszt egy ügyvéddel, amiben kb a fentiek szerepelnek, és mehetnek a sunyiba, vagy pereljenek ha annyi pénzük van.
Előzmény: aftherka (1181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!