Keresés

Részletes keresés

Tiwu Creative Commons License 2009.10.09 0 0 5552
"A koszorún a belső keresztmetszetnek megfelelő lyuk van csak, nem pedig a kémény külső méretének megfelelő?"

Sajnos igen. :-(
Előzmény: siokemeny (5548)
Csabikuci85 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 5551
Köszönöm a válaszod! Ezt szerettem volna hallani.:-)
Előzmény: siokemeny (5547)
KalásziM Creative Commons License 2009.10.09 0 0 5550

    Szia !

 

 Ott   (már) elhanyagolható a hőmérséklet !

 

 

  Hogy mennyi,  na az jó kérdés !

 

 A betonok egyébként érzékenyek a magas hőmérsékletre. A Mo. -i építészeti betonoknál károsdás keletkezhet a kavics duzzadás miatt, de csak jóval 400 -500 fok felett. A tűzűlló betonok ezért kavics helyett samott örleményt kapnak , esetleg  portland cement helyett tűzállő (aluminát) cementet .

 Olvasom itt egyesek a téglafalat is szigetelnék a kandalló füsttől.

 Lehet, de felesleges !

Előzmény: Tiwu (5544)
siokemeny Creative Commons License 2009.10.09 0 0 5549
Persze hogy van koszorú, csak ki kell hagyni a helyet benne a kéménynek!
Előzmény: gmkiev (5545)
siokemeny Creative Commons License 2009.10.09 0 0 5548
Az, hogy a betonkoszorún van átvezetve az mit jelent?

A koszorún a belső keresztmetszetnek megfelelő lyuk van csak, nem pedig a kémény külső méretének megfelelő?
Előzmény: Tiwu (5542)
siokemeny Creative Commons License 2009.10.09 0 0 5547
Ilyenkor az építési engedéllyel szerintem ne foglalkozz. Ha egy meglévő kémény helyére építed az újat, akkor nem kell építési engedély (nálunk legalábbis így működik Siófokon). Viszont ha elkészült, akkor vetesd át a kéményseprőkkel. "Csak" a kéményseprők felé kell az átvételi díjat kifizetned.
Nem ártana velük a kivitelezés előtt egyeztetni, hogy a későbbiekben ne legyen gond.
Előzmény: Csabikuci85 (5534)
GuMiSZu Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5546
Hahó!

Az lenne a kérdésem, hogy építünk egy kéményt (schiedel uniplus) és ugyi a kéményseprőknek igénye az, hogy legyen hozzá tetőkibúvó. A gondom az, hogy a tetőt hosszútávon a szarufa szintjén szigetelném, így a tetőkibúvó elég durva hőhidat csinálna nekem. Gondolkodtunk azon, hogy a kémény mellé rakok egy tetőablakot pl 78*98-ast, de mindenki azt mondja, hogy a használatbavételi engedélyt így nem fogom megkapni. a kéménybe egy kandalló lesz majd belekötve ha lesz rá pénz, a gázkazánom már régen megy (hozzáépítést csinálunk)

A kérdésem az lenne, hogy mi a megoldás? Lemez fedésünk lesz, amit nehéz a későbbiekben megbontani, tehát nem megoldás az, hogy átvetetem a kéményt, utána tetőkibúvó kuka, és rakok rendes tetőablakot. ami eszembe jutott, miért nem csinálnak veluxék és társaik erre a problémára megfizethető megoldást? (szigetelt tetőkibúvó) amit lehet kapni, az 100E környékén van amit a csodakéményesek elfogadnak.

Mit tudok tenni? és miért ennyire problémás a dolog egy kandalló kéménynél :(
gmkiev Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5545

Ha mindenhol megszünne a fűtés, ahol ilyen a kémény, akkor fáznának sokan

Még harminc eszetendeje sincs, hogy főfali kémány szabálsos volt. Ott pedig van koszorú.

Előzmény: Tiwu (5544)
Tiwu Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5544
Betonkoszorú nem sérülhet a hőtől?
Előzmény: gmkiev (5543)
gmkiev Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5543

Nagy eséllyel semmi!

De ne valami brutál nagy teljesítményt válassz!

Előzmény: Tiwu (5542)
Tiwu Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5542
Sziasztok!

Van egy teljesen szabálytalan kéményem (14X25 cm, betonkoszorún átvezetve).
Gázhiány esetére szeretnék egy kandallót, vagy kályhát belekötni, ami tényleg csak végszükség esetén üzemelne. Milyen bajom lehet belőle?

Köszi a válaszokat!
Émile Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5541

 Anno 3- 5 éve egy kecskeméti 'kéményes konferencián' (úgylátszik általában ott tartják, de lehet másutt is ) elsirta magát az egyik kéményes, hogy milyen jó lenne  ha a gázkészülékeknek lenne egy un. karbantartási naplója, amibe csak arra  'felkent' szakemberek írhatnának bele. 

 Mecsoda ötlet. 

 Ha a tulaj bele firkál ebbe a naplóba nyilván készülék elkobzás és börtön vár rá.

 Mellesleg egy készüléken ( mégha az gázos is nem csak gázoldali rész van. Egy kazánnál is van   gázoldal, vizoldal, áramoldal ( ami mellesleg gyenge áramra ill. erős áramra bomlik ). Nyilván egy  gáztűzhely villágítási égő cseréje is csak felkent szakember joga lenne  - az ő vágyaik szerint.

 Szerencsére lesöpörték az asztalról az ilyen túlterjeszkedő vágyakat !!

 Mondjuk a gázhoz a laikus ne nyúljon !!

Előzmény: tűz_tér (5538)
paragabika Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5540
Szia!

Küldtem emilt.
Előzmény: tűz_tér (5530)
Csabikuci85 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5539
Csak egy földszintes családiház. A kémény bontás érett volt, ha nem lett volna muszáj, nem lenne új kémény. A 8kw-os kandalló pedig csak egy 80 légköbméteres helyiség alternatív fűtésére szolgálna.
Nem tudom ki lehet-e kerülni valahogy az építéshatóságot, mert ők egyrészt eléggé megfejik az embert, másrészt lassúak.
Előzmény: Émile (5536)
tűz_tér Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5538
Már bánom, hogy nem írtam oda a végére, ez nem a kandallósok ötlete volt, és a jelenlegi forma ellen épp ők tiltakoznak a legjobban.

Mindenkinek dolgozunk, aki megfizeti a díjunkat. Ez a díj manapság kb. annyi, mint a szokásos szakipari díjak (festő, burkoló, kőműves, ács, stb.).

A személyes véleményem az, hogy egy kályhára valóban elegendő lenne, ha a kéményseprő valamilyen módon rábólint. Pont ezt hoztuk fel példának a minap egyik kollegámmal egymásközt.
Előzmény: Émile (5537)
Émile Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5537

A teskóban többek között árulnak un.  'jancsi ' kályhát is. Kb. 50 eft.

 Csak nem képzelítek, hogy egy ilyen kályhát mesterember köt be.

 ja ti a gazdagoknak dolgoztok. A fene essen beléjük

Előzmény: tűz_tér (5535)
Émile Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5536

Szép napot !

 Elsősorban a szállítót kéne megkérdezni, azután összevetni az itt elhangzókkal.

 Amúgy a helyileg illetékes ép. hatóság + a kéményseprők.

 Viszont sok pénzbe fog kerülni.

 50 éves kémény egyébként még nem öreg. Persze látni kellet volna, mint ahogy a helyet is kéne tudni. Más egy földszintes családi ház és más egy emeletes társasház.

 Egy cs.háznál elég csak a padlás + tetőnkivüli részt javítani vagy eseteleg átépíteni. Megfelelő tégla és megfelelőhabarcs stb. + némi kőműves tudás.

 Egy 8 kW -os kályha nem egy teljesítmény.

Előzmény: Csabikuci85 (5534)
tűz_tér Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5535
Szia!

Egyelőre fővárosi sajátosság. Szeptember 1-től FŐKÉTÜSz-nél csak (cserépkályha és/vagy) kandallóépítő mester vagy szakmunkás köthet be, részletes kivitelezői nyilatkozattal. Mellékelve a készülék, füstcső, légbeejtő minősítését, függőkémény esetén a berendezés gyártójának technológiai kiegészítését (LOL) és az ÉMI felmentését.

Gyakorlati alkalmázásáról még semmit sem tudok, azóta új épületbe Budapesten még nem építettem, meglévőknél a soronkövetkező ellenőrzésnél kérik.

A hírek szerint ezt bevezetik a pest-megyeiek is.

Szakképesítés tudomásom szerint jelenleg csak OKJ-s képzések keretében szerezhető, mestervizsga a kamaránál abszolválható.
Előzmény: pjotrkolja (5531)
Csabikuci85 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5534
Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy mik a pontos teendők a következő helyzetben:
Több mint 50 éves kéményt bontottunk teljesen le, helyére már rendelés alatt van az elemes (8 Kw-os fatüzelésű kandallóhoz). Milyen hatósági engedélyek, bejelentési kötelezettségek, hivatalos dolgok kellenek ahhoz, hogy a hatóságnál minden simán menjen, felhúzhassuk és használhassuk a kéményt?? És ez a folyamat nagyságrendileg mennyibe kerülne??

Köszi a választ előre is.
pjotrkolja Creative Commons License 2009.10.08 0 0 5531
Üdv tűz_tér!
Mi az hogy november 1-től, Pest megyében csak szakember köthet be ...? Miért?
Biztosan lemaradtam valamiről ... a szakember az milyen szakember ... mi a képesítése, és hol szerezheti meg a kvalifikációját? Vagy ez megint csak egy fővárosi sajátosság lesz?
Előzmény: tűz_tér (5530)
tűz_tér Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5530
Amire leginkább figyelned kell, hogy ne legyen közös légtérben nyílt rendszerű gázkészülék és a levegőellátás vmilyen módon meg legyen oldva.

Egyébként egy falihüvely a kéménybe, és bekötés.

Hivatalosan még ebben a hónapban megteheted, nov. 1-től a hírek szerint már Pest-megyében is csak szakember kötheti be, kivitelezői nyilatkozattal.

Füstcsövet tömíteni kerámiazsinór, a kocsimban mindig van, és naponta jár Fót felé :) (Dunakeszin élek).

Írj egy emailt, szívesen ránézek vmikor.
Előzmény: paragabika (5529)
paragabika Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5529
Sziasztok!

Szeretnék venni a házamba egy öntöttvas kályhát.
A füstcső kéménybe kötésével vagyok gondban.

Mivel van némi műszaki érzékem (apróbb kőműves munkákat, gipszkartonozást, épület- és bútorasztalos dolgokat is elvégzek) úgy gondolom, bele mernék vágni, de kérdés, hogy megtehetem-e?

Vannak olyan dolgok, amire különösen figyelni kell?

Tudom, hogy 45 fokban kell vezetni a csövet.
Kell valamilyen speciális szigetelő, tömítő anyag vagy jó egy jobb minőségű flexibilis ragasztó a csonk falba történő csatlakoztatásához?

A kályha és a cső csatlakozásához kell valami speciális tömítő anyag?

Vagy esetleg van itt olyan mesterember, aki ilyen munkát elvállal Fót környékén?

Előre is köszi
siokemeny Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5528
Én ilyen Leier-es akcióról nem tudok, a Schiedelnél volt az biztos, mikor az SIH rendszerűt kiszórták olcsón.
Előzmény: fedzsi1 (5527)
fedzsi1 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5527
Vízteres kandallóhoz keresek leier kéményt. 18-as vagy 20-as kellene inkább, egy közepes teljesítményű kandallóhoz? Úgy tudom a cégnek van egy régebbi típusú kéménye is amit most szórnak ki a tüzépek. Honnan lehet felismerni, hogy új vagy régi típusú a kémény? Köszönöm a válaszokat!
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5526
EZ AZ! Empirikus megközelítés - Te vagy az én emberem!
:-D
Előzmény: siokemeny (5522)
cinemazealot Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5525
Szia, Siókémény!

Köszi az észrevételt. A kandalló kupolája három nagyobbacska kálciumszilikát lapból lenne majd összerakva valahogy így:

Kandalló összerakva

A tisztítóajtó pedig már bennem is felmerült, de most adtál nekem egy plusz löketet. :) Köszi!
Előzmény: siokemeny (5521)
siokemeny Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5524
Mekkora a jelenlegi kandalló füstcsöve?
Előzmény: ArGa (5520)
siokemeny Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5523
Üdv!

Az 5339-es hozzászólásomban van egy táblázat tanulmányozd át, hogy elég-e a 16-os átmérő.

Én sch... párti vagyok, de kinek mi ...
Előzmény: ArGa (5519)
siokemeny Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5522
A kezednek lehet egy kicsit forró. (ha ráköpsz ne sisteregjen semmiképp :-))
Előzmény: Törölt nick (5518)
siokemeny Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5521
Üdv!

Ez így teljesen jó lesz, csak a kandalló kupoláját könnyen bonthatóra készítsd és a függőleges füstcsőszakasznál, ahol kanyarodik a vízszintesbe tegyél bele egy tisztítóajtót, hogy a füstcső szétszedése nélkül lehessen e vízszintes füstcsőszakaszt tisztítani!
Előzmény: cinemazealot (5515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!