Keresés

Részletes keresés

sa72 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 5822

Ha a dugattyú vége konuszos mégjobban feltapad az anyag a munkahenger falára ,és megszorul a "cucc"! Én jártam így,és majdnem megbőgetett :)

Előzmény: brikettalo (5821)
brikettalo Creative Commons License 2013.02.03 0 0 5821

A dugatyu vege konuszos kellene lennie?, ilyen volt eredetileg de levagtuk egyenesre...

 

Előzmény: Fiduli (5815)
sa72 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 5820

Sok mindenem volt hozzá, nem tudok pontossat  mondani,inkább sokat kell bujni a netet, hol mit lehet olcsobban, de van amit a kirakodó vásárból szedtem össze kis pénzekért.

Előzmény: hholaci (5818)
brikettalo Creative Commons License 2013.02.03 0 0 5819

Szia

igen, a 32 az a kerulet szallagal merve, mivel a dugatyu rovid volt rakellett toldani, a 15 az szinten a kerulet...( de ez eredetileg is igy volt, igy vettem)

Előzmény: Fiduli (5810)
hholaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 5818

És anyagiakban hol állt meg ez a szerkezet?

 

Előzmény: sa72 (5817)
sa72 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 5817
Kész lettem evel a "szerkezettel" gondoltam felteszem hátha valakinek valami segítséget nyújt, én is ilyen videó alapján fogtam neki !Közben voltak megakadások, de köszönöm a segítséget mindenkinek aki hozzájárult, és megos ztotta a tapasztalatát!
galvin Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5816

Hali! Köszönöm a másik 2 képet. Lassan kezd derengeni, hogyan is működik kézi tekeréssel illetve fúrógéppel. Az a kérdésem, hogy amikor a fúróval hajtod, akkor a kézi tekerő is forog? Ha igen, nem kell attól félni, hogy a hajtókar eltöri az ember kezét, ha nem figyel eléggé oda?

Előzmény: Törölt nick (5814)
Fiduli Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5815

Szia.

 Mit jelent az, hogy:

"van rajta egy toldás belsőmenetes AMI LESZŰKÜL 15 cm-re "?

Talán nem kónuszos?

Üdv.

Előzmény: brikettalo (5782)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5814

Teszekfel még két képet remélem ezen már felismerhetőlessz a müködése.Lényeg hogy a tekerö kar dupla ,külsö kézi hajtáshoz, amásikon meg van egy csap a tengej irányába és erre teszed a furó gépet, Érdemes gyors tokmányu gépet használni a sok levétel végett.

Előzmény: galvin (5804)
Fiduli Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5813

Részletekben irom, biztos ami biztos.....

Az előző gépemnél egy villanybojler 2kW-os melegitőjét óvatosan rátekertem a préscsőre. Melléje raktam a saját szondáját. Mivelhogy ez a szonda nagyon lassú, történt úgy is, hogy a melegitő beizzott. Ez a melegitő vizben való munkára van tervezve, az a közeg hűti, igy nem is birta sokáig. De amig dolgozott, mondhatom, melegitett rendesen. Próbára jó, nem valami irgalmatlan pénz, és mindenhol kapni.

Az én szondámat meg a hősugárzót egy olyan gyárból kaptam, ahol PET, és polisztirol fóliából poharat, stb készitenek. Ezzel fűtik a fóliát a formázás előtt.

 

Előzmény: brikigép (5798)
Fiduli Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5812

Egy kolléga propán-butánnal fűti a csövet. Egy csövet meggörbitett gyűrű alakúra, a belső oldalába kis lyukakat furkált, és a palack szelepével tudja a fűtés intenzitását változtatni. Persze biztonsági szeleppel kell működtetni. És vigyázni a tűzre, mert közvetlen mellette ott a száraz fűrészpor, vagy akármi.

A brikett kérge kicsit fekete, megégeti, de nála bevált.

Az én hősugárzómból - látszik a képen, pár hozzászólással előbb - két derót lóg ki. Ez a fűtőszálé. A párjának már 4 drótja van, abból kettő a szondáé. A szonda benne van a hősugárzóban, igy nagyon gyorsan reagál.

Előzmény: brikigép (5798)
Fiduli Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5811

Na most....

A túláram (visszafelé) bizony nagyon kellemetlen. Több áramot fogyaszt a motor mint kéne, melegszik is eléggé. Sokíg nem tudtam rájönni mi a baj, és " a3oli " segitségével sikerült. Az én 32lit/perc pumpámhoz túl kicsi a vezértömb. Igy hátramenetben a sok olajat nehezen préseli át a kis furaton a pumpa. Az ő számitásai szerint meg kéne fúrni a tömböt, ha lehet, vagy be kell iktatni egy mágnesszelepet ami visszafelé menetben kinyit, és az olaj direkt beszalad a tartályba. Előremenetben a szelep persze zár. Sajnos még nem találtam elég nagy szelepet jutányosan...

Előzmény: brikigép (5798)
Fiduli Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5810

Bocsi, átugrottam a hozzászólásodat.

Ha szalaggal mérted a munkahengert, akkor a külső fala Nálad azt jelenti, hogy a 32cm az kerület?

A dugattyú pedig a m.h. szára, és a 16 cm az annak is a kerülete?

Jobb lenne egy tolómércével mérni.....

Ha kerületről van szó, számolni kell az átmérőt. Na nem baj az, csak tudjam mi a 32cm.

Üdv.

Előzmény: brikettalo (5782)
Fiduli Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5809

Szia galvin.

Ha csak brikigépnek küldöm az üzenetet, akkor a többiek nem tudják elolvasni. Szerintem pedig az a cél, hogy mindenki tanuljon belőle.

Üdv.

Majd leirom 3 üzenetben.

Előzmény: galvin (5807)
brikigép Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5808

Már sokszor így jártam, ha túl sokat pepecselek, visszajavítok a félreütéskor, és egyszerre írjuk más valakivel akkor nézhetem mit írtam. Már volt hogy előbb elmentettem dokumentumokba amikor túl sokat írtam.

Előzmény: Fiduli (5805)
galvin Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5807

Hali! Úgy látom, hogy "brikigép"-nek is, Neked is nyilvános az e-mail címetek az adatlapotok szerint. Ha privát üzenetben küldenéd el brikigépnek, amit írtál, akkor talán nem kezdene ki veled a fórum tecnikai ördöge :)

Előzmény: Fiduli (5805)
brikettalo Creative Commons License 2013.02.02 0 0 5806

Szia,

 

Leirtam a munkahenger mereteit, kivancsi lennek velemenyedre, szamitasaid szerint, szerinted kellene egy nagyobb utan neznem?, kozben beszeltem villanyszerelovel hogy oldjuk meg a csofutest.

Előzmény: Fiduli (5781)
Fiduli Creative Commons License 2013.02.01 0 0 5805

Még egyszer leirtam, most biztosan az ELKÜLDÖM mezőt nyomtam, megint lenyelte a fórum.

Lehet, hogy túl sok a szöveg?

Már laposak az ujjaim.

 

Előzmény: galvin (5803)
galvin Creative Commons License 2013.02.01 0 0 5804

Üdv! Én is megnéztem az indafotón a képeket, látni lehet egy fúrót is, de a mechanikát nem. Nagyon gáz lenne kérnem egy vagy több olyan képet is, ahol lehet látni, hogy hogyan oldottad meg az emelő fe-le mozgatását a fúróval? Előre is köszi!

Előzmény: Törölt nick (5801)
galvin Creative Commons License 2013.02.01 0 0 5803

Üdv! Én mindíg az "elküldöm"-re kattintok, az "előnézet"-et még sose próbáltam.

Előzmény: Fiduli (5802)
Fiduli Creative Commons License 2013.02.01 0 0 5802

Miért van az, hogy a hozzászólás leirása után " ELŐNÉZET "-re kattintva eltűnik az egész leirt szöveg?

Irtam brikigépnek egy egész bibliát, eltűnt. Most irhatom újra.

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.01 0 0 5801

Ezt ugy gondoltam hogy a hidralikus emelőt le fő mozgatással nyomatod, eszt egy hajtókar segitségével tekerés formájába is tudod müködtetni. És akkor már géppel is tudod hajtani. én egy furo gépet hasz nálok hozzá, persze keményre már kézel huzom meg.

Előzmény: fószer57 (5797)
Okka16 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 5800

 

Előre is elnézést kérek, nem pont ebbe a topikba való a videóm.

Barkácsoltam egy fahasító szerkezetet, hátha érdekel valakit...

 

 

 

 

brikigép Creative Commons License 2013.02.01 0 0 5799

Szia ,

Mintha nem egy malomban őrölnénk , hogy méred a közlőművet tonnában ?

A 2,2 kw-t nem lehet transzformálni közlőművel, csak a fordulatát és a nyomatékát lehet.

Nekem első csigásom 2.2 kw és csak 32 mm brikett volt , ha  megpatkolod a biztosítékod akkor se ne  álmodozz 35mm-től nagyobbról.

Olajos cuccal, valami lassú módon nyomhatsz 8cm átmérőt is .

Előzmény: gege1976 (5796)
brikigép Creative Commons License 2013.02.01 0 0 5798

Szia , nagyon érdekes a túláram visszafelé , ez szelep vagy vezérlési probléma lehet.

A szorítóvezérlés is nagyon érzékeny , 1 pumpával nem is lesz tökéletes sohase ha így jó akkor nem kell arra is költeni.

 

Hasonló kinézetű hővezérlőm volt nekem is de lehet nem ugyanez mert szondát kelett tenni a csőre de késett a bekapcsolás. Csigásnál pél perc késés már bajt okoz.

Ezt hol lehet venni és milyen a szondája ?

Előzmény: Fiduli (5789)
fószer57 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 5797

Hogy érted azt, hogy "Az egyenes mozgást át kell alakitani forgó mozgássá" ?

Előzmény: Törölt nick (5795)
gege1976 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 5796

szia.

Találtam egy ismerőst és Ő azt mondta,hogy lehetséges,vagyis megoldható egy erős 10 tonnás közlőművel az özemeltetése a 2.2kw 220v gépnek. erre te mit mondasz mint hozzáértő? ja és nem 35mm brikettátmérő a gép brikettje hanem 7 vagy 8 cm. szerinted?

Előzmény: brikigép (5773)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 5795

Valóban szerintem is jól kivan találva,de  azzal a hidralikus emelővel is lehet gyorsan dolgozni. Az egyenes mozgást áttkell alakitani forgo mzgássá. Az indafotóra tettem fel képeket. Szertnék meg osztani veletk még egy tapasztalatot ,ha a papirhoz mást is keversz amit nagyon ajánlok a nagyobb hő érték  végett, akkor a ki préselt vizet érdemes ujra fel használni ásztatáskor. Igy a papirbol ki ázott ragasztoanyag ujra belekerül a brikettbe. Igy mindig több forgácsot vagy més darált anyagot keverhetsz hozzá, és kemény marad a brikett. Én a beton keverőből egy szitára öntöm az anyagot igy a viz nagy része már ott ki fojik a prés allatti tartájba. A fotokon ez is látszik.

Előzmény: galvin (5793)
fószer57 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 5794

Nagyon tutti kis gép !!! Egy ilyen nekem is jó lenne!

Előzmény: galvin (5791)
galvin Creative Commons License 2013.01.31 0 0 5793

Én is valami hasonlóban gondolkodom, mert az autóemelős megoldás nekem elég körülményesnek tűnik, motoros-csigásat - eddig úgy tűnik - még senki sem készített (pedig igazából egy ilyenre fáj a fogam !)

Előzmény: halaloszto (5792)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!