Keresés

Részletes keresés

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.06.20 0 0 6894

Helló!

 

Azért majd referálj hogy sikerült.

Magán klinikán csinálják vagy TB-re  mert úgy tudom nálunk ez nem megy?

Jó egészséget és sikert.

 

Előzmény: lady mora (6888)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.20 0 0 6893

82-ben szüllettem. Örökölt hajlam, ülőmunka.

A "casus-beli": súlyzós edzés közben, guggológép, saját testsúly 105%-ával. :-(

Előzmény: mark80 (6891)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.20 0 0 6892

Én most öt hét után mentem vissza kontrollra, most úgy váltunk el, hogy (ha nincs számottevő romlás) szeptember, októberben megyek vissza újabb kontrollra.

Előzmény: mark80 (6890)
mark80 Creative Commons License 2020.06.20 0 0 6891

Szia Ottishun!

 

Még egy apró kérdés, mikor születésű vagy?

 

Jó hétvégét!

Előzmény: Törölt nick (6889)
mark80 Creative Commons License 2020.06.20 0 0 6890

Szia Ottishun!

 

Nagyon köszönöm a gyors választ. Én csak azt nem értem, hogy engem miért nem hívott vissza a Dr Úr kontrollra, ha nekem is 3 db belső aranyerem van. Mind a három második stádiumú, egy nagyobb másik kettő kisebb. Én még kúpokat sem kaptam tőle, azt egy másik magánrendelésen kaptam. Hangsúlyozom, nem a szakmai profizmusát kérdőjelezem meg, csak nem értem. Most, akkor magamtól vissza kellene mennem és nem kivárni a fél évet ?( Ő ezt mondta)

 

Ráadásul nekem a gyűrűzést mondta, majd a jövőbeni megoldásnak.

 

A HAL-rar-ról sokat olvastam, mert nekem is elég humánus megoldásnak tűnik, a kiújulási rátája annak is 10% és inkább harmad - negyed stádiumban alkalmazzák.

 

A gyűrűzés 80%-ban sikeres, 1-5 éven belül 24 %, 5 éven túl 35 % a kiújulás esélye.

 

Persze, azt a szigorlatokon megtanultuk, hogy a statisztikával jelentősen lehet varázsolni.

 

  • És tényleg nem értem, hogy:
  •  - Ott ahol Hal-Rar-t nem végeznek mint csinálnak a harmad  (esetleg másod )fokú aranyerekkel? Gyűrűzik, vagy Ligasure, vagy ha körkörös Longo? (Van olyan híres Bp-i központ, ahol nincs fent a honlapon a Hal-Rar, csak a Ligasure, gyűrű, Longo).
  • - Ha a gyűrűzés után kiújul, az először első, aztán másodfokú, vagy, akkor az azonnal már harmadfokú lesz?
  •  - Mert , ha mindig elölről kezdődnek a stádiumok, akkor nem rossz megoldás a gyűrűzés, mert sok időt lehet vele nyerni.

Jó lenne tisztán látni, mert kicsit halpiacon érzem magam, és nem tudom kiválasztani az irányt.

Előzmény: Törölt nick (6889)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.19 0 0 6889

5 héttel ezelőtt a három másodfokú aranyér be volt dagadva, duzzadva, ma már csak a hátsó van. A gyulladást már nem érzem, csak ha bekenem krémmel, akkor lehet érezni a púp szerű valamint a belső gyűrűben.

A gyűrűzést azért nem akarom, mert ha egyszer beavatkozásra kerül a sor, akkor már nem akarok próbálkozni, egy legyen, de az biztos.

Előzmény: mark80 (6887)
lady mora Creative Commons License 2020.06.19 0 0 6888

Szia. Írtam egy hosszabb beszámolót anno,hogy hogyan ment, keresd vissza a nevemre kattintva. Az ár kb 40 E Ft körül volt. Igaz ez 'csak' gyors segítség volt, nekem a trombotizált mellett volt még pár belső, külső. Amikkel lehúztam még 3 évet, de elég volt, pár nap múlva műtenek Hal-Rar-al. Az igazat megvallva ezt tényleg csak húzza-halasztja az ember, de előbb utóbb műteni kell. Amennyire rettegtem anno egy vérrög kimetszésétől, most annyira várom a III-as illetve IV-es stádiumu szörnyek teljes kinyiffantását. Inkább legyen két-három hétig némi fájdalom és kellemetlenség, mint egész életemben ezzel szenvedjek. Gyógyulj! 

Előzmény: Nyco67 (6886)
mark80 Creative Commons License 2020.06.19 0 0 6887

Sziasztok!

 

Teljesen összezavarodtam. Nekem is 3 masodfoku aranyeret diagnosztizáltak. 

 

- Mi az, hogy Ottishunnak csak egy van a háromból begyulladva? Nekem felírtak szteroidos kupot és azt mondták, hogy fel év múlva találkozzunk. Mi változik, ha nem gyulladt? Akkor nem vérzik?  De akkor ezt mindenki maganak  gyógyítja, ahogy Ottishun is teszi?

 

- Ottishun Te miért nem próbálod ki a  gyűrűzést? Miért a Hal Rar-t akarod azonnal?

 

- Ha gyűrűznek(ezt javasolták) és épp napi 4 székletem van 6 napig ( kb. annyi a lekötődési ido), attól nem szakad le a gyűrű?

- Ha minden igyekezetem ellenére nem változnak a székelési szokásaim ( mert 15 éve nem tudok tenni ellene) , akkor kiújulhat az aranyér, ez törvényszerű?

- A kiújult aranyér megint kezelhető  gyűrűvel? Ha igen ez hányszor ismételhető?Hogy ne jussak el a brutális( legalábbis a fórumos leírások alapján annak gondolt) műtétig.

 

Köszönöm, ha válaszoltok!

Előzmény: Törölt nick (6882)
Nyco67 Creative Commons License 2020.06.19 0 0 6886

Szia!

Téged hogyan kezelt a doktornő? Kellett műtét? Mert én ettől félek, ugyanis nincs több százezer forintom rá.:(

Most kicsit elviselhetőbb, tegnap folyamatosan jegeltem, de ha hétfőig rosszabbodik, elmegyek a háziorvoshoz és kérek valahová beutalót. A Margit kórházban van proktológia, de fogalmam sincs, milyen lehet ott az ellátás. Valamit muszáj lesz lépni, mert ez így tarthatatlan.

Előzmény: lady mora (6884)
Nyco67 Creative Commons License 2020.06.19 0 0 6885

Szia!

Még nem jutottam el orvoshoz, mert a múltkori javult, ez meg két napja jött ki hirtelen. Megnéztem mégis, nem hiszem, hogy vérrögös lenne, mert nem lila, hanem fényes, bőrszínű (ellenben eléggé horrorisztikusan néz ki, hatalmas..) Visszanyomni nem lehet, teljesen kint van, kúpot meg külsőre nem ajánlanak. Van itthon szteroidos krémem, a Lioton mellett most azzal próbálom kenegetni.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6883)
lady mora Creative Commons License 2020.06.19 0 0 6884

Szia. Nekem ugyanez volt anno. Azonnal felhívtam Dr Csatár Éva proktologust és még aznap fogadott. Ezt már sajnoa nem tidod halasztani. Legjobbakat kivanom! 

Előzmény: Nyco67 (6881)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.06.19 0 0 6883

Helló!

 

Legalább látott proctológus?

Lehet tán neked is egy vérrög okozza a problémát/fájdalmat.

Szakember kell aki megmondja mit várhatsz. Lehet gyulladáscsökkentő kúp is jól jönne.

Amúgy krém segítségével megpróbálhatod visszatuszkolni.

Előzmény: Nyco67 (6881)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.19 -1 0 6882

Kedves Sorstársak!

Tegnap voltam kontroll-on, javulás mutatkozik, a három belső aranyér (2, 6, 10 óránál) közül már csak a hátsó (6 óra) gyulladt.

 

Most vény nélkül kapható Gentamicin kenőcsöt kaptam (betegtájékoztató alapján fertőzésekre való, én mindig jó fiú voltam, ha ez kell, ez lesz).

 

Tipp: Másfél hete kezdtem a Rutascorbint, valamint egy hete a Diozmin tablettát, szerintem hatnak.

Nyco67 Creative Commons License 2020.06.19 0 0 6881

Valószínűleg kizáródott aranyérrel mit tudok itthon kezdeni?

Írtam már korábban, hogy körkörösen kijöttek az aranyereim, de egy hét után enyhültek a panaszok, visszahúzódtak. 

Most viszont keletkezett egy újabb, még nagyobb és iszonyúan fáj. Nem vagyok egy szenvedős típus, de hangosan nyögök, hozzáérni sem lehet, mert anélkül is sajog, szúr, nyilall, szinte az egész alfelem megfájdult, még a pisilés is nehezen megy. Szinte már hányingerem van a fájdalomtól, lázam szerencsére nincs. Nem merem tükörben megnézni, mert az előző is elég sokkoló látvány volt. Liotonnal és Proktis M-el kezeltem a korábbit, de az most semmit sem ér, ülőfürdő sem megy, mert nem tudok ülni.., jobb híján folyamatosan jegelem és kapkodom a fájdalomcsillapítót, de kizárt, hogy aludni tudjak így ma éjszaka. Mik a tapasztalataitok, van rá esély, hogy ez is visszahúzódik, mint a korábbi, vagy nem úszom meg a műtétet? 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.06.18 0 0 6880

Helló!

 

Laza széklet lesz paraffinolajjal napi 1 evő kanál. Vagy Laeveloc szirup a patikában adnak tanácsot.

Erre már készülni kellett volna étrenddel.

Gyors segítség glicerines kúp. 

No, és lehetőség egy beöntés.

Viszont ha ez sem jön be orvosi segítség.

Nem tudom hány nap telhet el WC nélkül.

Jobbulást.

Előzmény: Bencuc (6879)
Bencuc Creative Commons License 2020.06.18 0 0 6879

Valaki tudna abban tippet adni, hogy ha aranyérműtét után 5 nappal sincs széklet, mi a teendő? egy családtagom műtötték, eléggé kínlódik már, valahogy szeretnék segíteni rajta. Ma szilvalekvárt etettem vele. Az orvos nem sokat mond, csak annyit egyen pépeset. 

nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.06.17 0 0 6878

Koszonom!

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6875)
nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.06.17 0 0 6877

Sokkal jobb lesz mar utana, ne aggodj!

 

1,5-2 cm kizarodott aranyerrel kezdtem, ez a - jelenlegi - 3 mm borocske semmi. Na meg a kellemetlen folyasok, verzesek sincsenek mar.

 

 

Itt is ingyenes, ellenben ambulans mutet mutet volt.

 

Ne felj, csak jobb lehet! Egy kalappal!

Előzmény: lady mora (6876)
lady mora Creative Commons License 2020.06.17 0 0 6876

Nagyon szepen koszonom a valaszod. Engem Becsben mutenek a jovo heten. Itt ingyenes. 2 napot kell bent maradnom. Majd en is megirom a tapasztalatokat, remelem hasonlo sikerekrol tudok majd beszamolni. Udv! 

Előzmény: nyarivihogo77 (6873)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.06.17 0 0 6875

Helló!

 

Örülök hogy minden sikeres lett.

Emlékeztem rád és vissza is olvastam. /6674 hsz.-d/

Nálad tényleg nem tűrt halasztást a műtét.

Ráadásul a külső gyűrűk nem zártak jól mert kiszivárgott a beltartalom.

Azért majd később is referálhatsz hogy állnak a dolgaid.

Itt ha jól emlékszem kb. 450-be kerül egy ilyen műtét.

Nekem fissurám okoz gondot, ami alkalmanként aktív 1-2 napot és szerencsére ha odafigyelek hónapok is elmúlhatnak gond nélkül.

Remélem tartós lesz és köszönöm hogy a plénum elé tártad és megosztottad a tapasztalatodat okulásunkra.

Előzmény: nyarivihogo77 (6874)
nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.06.17 0 0 6874

Nem csak elvarrjak a venakat, de fel is varrjak a kilogo reszeket!

Előzmény: lady mora (6872)
nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.06.17 0 0 6873

Jo reggelt,

 

De igen, el tudjak tavolitani. Az en orvosom menet kozben dontott, es nem vagott semmit, az az aprosag nalam el fog tunni. Folyamatosan fenykepeztem, a javulas latvanyos.

 

Remek dontes ez a muteti modszer! Nagyon feltem, de ALAPTALAN VOLT.

Előzmény: lady mora (6872)
lady mora Creative Commons License 2020.06.16 0 0 6872

Kedves nyarivihogo77!

 

Az volna a kérdésem, hogy nekem elég nagy bőrnyúlványaim vannak, inkabb 6-8 mm-esek, most lesz a műtétem, szintén Hal-Rar. Ezeket nem tudják valahogy eltávolítani ezen műtét keretein belül? Vagy ez egy következőooperáció lenne? Engem nagyon zavar, mind esztétikailag, mind higiéniailag.

 

Előre is köszönöm, ha tudsz rá mondani valamit. 

Előzmény: nyarivihogo77 (6864)
nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 6871

Semmi gond, azert vagyunk, segitsunk. :)

 

Gyalog mentem, gyalog jottem, mindossze az altatas miatt kellett kisero, aki kocsival hazahoz.

 

Delutan 2-re kellett bent lennem es fel5-kor mar mar otthon voltam.

Előzmény: Törölt nick (6870)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.16 0 0 6870

Bocsánat, figyelmetlen voltam.

Köszönöm az ismételt tájékoztatást.

Nem tudom mennyi lehet itthon a HAL-RAL, de ha minden húr szakad, akkor bevállalom... :-/

Előzmény: nyarivihogo77 (6869)
nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 6869

Jo reggelt,

 

korabban leirtam, semmilyen fajdalommal nem jart. 3 hetre kiirt az orvos, de ez inkabb rutin. Irt fel fajdalomcsillapitokat is, Ibuprofent, kivaltottam, nem vettem be egyet sem. a Mutet utani tapasztalataim korabban leirtam mar. Egy erosebb fajdalomcsillapitot is irt, valami morfinszarmazekot, elso este bevettem, mert feltem a fajdalomtol - mindenki ezzel remisztgetett -, de csak elajultam ejjel tole :D

 

Semmilyen komplikaciom, fajdalmam nem volt. A mutet altatasban tortent (Munchenben mutottek, en itt elek).

Barmi kerdes van, szivesen felelek, de a forumban visszalapozva megtalalhato minden. Csak a kepekkel voltam ados.

Előzmény: Törölt nick (6868)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.16 0 0 6868

Kedves nyrivihogo77, a műtét 20 perc. A műtét maga mennyire fáj?

A lábadozás utána meddig tartott, milyen fájdalmakkal jár? 

Előzmény: nyarivihogo77 (6864)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.16 0 0 6867

Nem egyszerű, de tényleg próbálok odafigyelni.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6863)
nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 6866
nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 6865

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!