Keresés

Részletes keresés

Cixy Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1856

Sziasztok!!

 

Tudna nekem vki olyan kérdésben segíteni, hogy melyik szálloda a jobb: Palma De Mirette vagy Royal Palace???? Nem tudunk dönteni, és ma délután foglaljuk le az utat.  Nagyon jó ez a fórum, sok a hasznos infó!!  :) Csak még egy kérdés: hogy el elintézni az olcsóbb fakultatívokat?? Itt is megoldás a taxi, mint Jordániában vagy ha jól értelmeztem az előbbi hozzászólókat, akkor más irodát kell keresni??

Aki a nyaralás előtt áll, annak sok szépet és jót kívánok!!  :) 

Köszönöm

axostyl Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1855

Köszönöm szépen a választ, Janka!

 

Judit78!!!!  

 

Írtam mailt! Megint elrontottam a címet?:)))  Tessék gyorsan válaszolni, mert du 4-től nem leszek internet közelében holnap reggelig. :)  

zsatu Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1854
Zsike1, Szia én is megkaphatnám a naplót, koszike. zsani@pobox.sk
Gabibaby22 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1853

Szia!

Megköszönném ha nekem is eltudnád küldeni a naplódat!

Leírom a freemail címemet:liongirl@freemail.hu

Mi Augusztus 13.-ától indulunk.

 

Köszönöm

Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1852
Naptej.... Én 12 -t használtam, de azt is csak hébe-hóba. Pedig fehérbőrű vagyok. Az meg azért nagyon durva lenne ha az ember a napernyő alatt is leégne!! Én is csak akkor égtem meg ha a vizben úszkáltam órákig. Napozni meg szerintem nem igazán lehet, mert az ember megdöglik. De különben mindenféle naptej nélkül 10 perc alatt szénné lehet égni.
Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1851

Sziasztok!

 

Most olvasom, hogy sokan ott kinti nem magyar irodában fizettek be pl. Luxorba. Valószínű, hogy mi is vissza menyünk ősszel és Luxort szeretném látni. Tavasszal Kairó-i kiránduláson ( 1napos) voltunk. Mi akkor 50000 Ft -ért voltunk a 4*-os Palama De Mirette-ben. Szóval szerintem szinte ingyen volt. Úgy nézem most a B szezonban 75000 Ft, szeptembertől újra A szezon lesz. Remélem akkor ismét 50000 Ft lesz akciósan.

Szerintem megéri megnézni Kairót. Szerintem ha az ember elmegy Egyiptomban a Giza-i piramisokat őrültség kihagyni.

Chear Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1850

Zsike1!

 

Hozzám sajna még nem érkezett meg. :-(

Elküldenéd mégegyszer? Megadok még egy emilcímet, hátha az jobb.

 

ahrivnak@freemail.hu

 

Chear@c2.hu

 

Köszönöm!

Chear

Előzmény: Zsike1 (1834)
maryanna23 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1849

Kedves Zsike!

 

Kérlek nekem is küldd el a naplót, már nagyon kíváncsi vagyok rá!!

 

Előre is közsi: Marianna

 

dmaryanna@freemail.hu

 

Előzmény: Zsike1 (1834)
jankajanka Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1848

Szia Axostyl,

  • Dollárral fizettünk általában mindenhol, még a bazárokban is. Ha jól emlékszem, 6 volt a váltószám a dollár és a lóerő (LE) között. A búvárközpontok általában euróban adják meg az árakatt, de minden további nélkül fizethetsz lóerővel is.
  • Én végig használtam a 60-as faktorú fényvédőt (jobb a békesség). A többiek (még a gyerekek is) az utolsó két napon már 20-sal kenték naponta többször magukat és nem égtek le. Ismerőseink 20-ast használtak kezdettől, napernyő alatt voltak és leégtek.

Csaó

Janka

Előzmény: axostyl (1828)
frt Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1847

Zsike1!

Kérlek nekem is küldd el a naplódat: muzli@freemail.hu

Nagyon köszi: frt (Detti)

Előzmény: Zsike1 (1834)
MSE33 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1846

 

  Szia niko.g !

 

  Nagyon várjuk már a beszámolódat!

  

                               Üdv: MSE33

 

 

Előzmény: niko.g (1764)
Peet27 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1845

Kedves Zsike1!

 

Barátnőmmel július 23-án indulunk Egyiptomba, kérlek küld el nekem is a fórumon sokak által emlegetett naplódat, a e-mail címem: nagpe@freemail.hu

Előre is nagyon köszönöm.

 

Peet

nikonaprofi Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1844
Hali totimi !

Mi egy 25 dolcsis helyi irodával voltunk Luxorban. A naplódat olvasva mi is pont ezt kaptuk, csak nem a Sheratonban ebédeltünk, hanem abban étteremben, ami a konvojgyülekező utcájának végén van. Ott finom volt a kaja. A többi program dettó ugyanaz. A belépők nálunk is bent voltak az árban.
Előzmény: totimi (1838)
Szabadka Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1843

SZIA!

 

Légyszíves nekem is küld áta naplót perczy@freemail.hu címre! Hálásam köszönöm!

Előzmény: Zsike1 (1785)
anetta Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1842

Elküldenéd nekem is a naplót!! Júl.30-án indulunk Hurghada!!!

 

Várom kösz szépen!!!

Előzmény: Zsike1 (1834)
macclode Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1841

Hy totimi!

 

 

Nagyon kimerítő volt a válaszadásod és már épp felmerült bennem a monokinis kérdés, de látom Te figyeltél :)))

 

Köszönöm a leírást, most sokkal behatóbb képet kaptunk arról, hogy erre a kirándulásra tényleg érdemes elmenni! Megéri az árát!

 

A Cairo-i kirándulás részleteit azért mindenképp várom, szívesen venném, ha majd azt is beírnád ide, így sokan részesülhetnénk egy "előélményben", már csak a miheztartás végett!

 

 

Mégegyszer köszönöm!

 

 

                                                bye: macc'

Előzmény: totimi (1838)
totimi Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1840

Szia DESERTROSE2003!

 

Megmondjuk őszintén, az számunkra máig rejtély maradt, hogy miért hívták ezt a kirándulást "háromsziget túrának".  Ahogy korábban is írtuk,  tényleg 3 helyen álltunk meg.  Kétszer a nyílt tengeren horgonyzott le a hajó korallzátonyok közelében.  Amennyiben a korallszirteket szigetnek tekintjük, akkor két sziget már meg is van.       Na , itt lehetett sznorizni.   Vagy a hajón maradni és napozni, amint azt elég sokan tették.   Sok kisgyerekes család és kezdő úszó/sznorizó volt ugyanis, akik nem vállalták a 10-50 m mélység feletti átúszást, hogy a korallokig jussanak.

 

A 3. hely, a strandolós  volt a tulajdonképpeni igazi sziget,  ami viszont  tényleg csodálatos volt  mind a vakítóan fehér homok, mind a kristálytiszta víz miatt.   Néhány ismerősünk mesélte (ők máskor voltak), hogy ők itt is sznoriztak, és láttak szép halakat, korallokat annak ellenére ,hogy a szervezők ezt a helyet kifejezetten strandolásra javasolták.  Érdemes tehát  saját szakállra is próbálkozni.

 

Itt egyébként nemcsak turisták strandoltak, hanem néhány fejkendős, tetőtől talpig bebugyolált arab "nénike" is. Érdekes látványt nyújtottak.

 

üdv.

Előzmény: DESERTROSE2003 (1836)
Szobeknoferuré Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1839

Szerbusz Zsike1!

 

Köszönöm szépen megkaptam a naplódat. Igaz csak félig olvastuk még el, de igen érdekfeszítő és izgalmas. Természetesen ha mi is hazaérkezünk, akkor én is küldök Neked egy élménybeszámolót. :-))

 

 

Előzmény: Zsike1 (1834)
totimi Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1838

Hello macclode!

 

Még az előbb elfelejtettük írni korábbi kérdésedre, hogy legnagyobb csodálkozásunkra nem volt ritka jelenség a monokinizés.

 

A kirándulásokról:

 

- mi sem a magyar utazási irodával mentünk, elsősorban a riasztóan magas áraik

(pl. Luxor - 60 Euro), másrészt a várhatóan gyenge színvonal miatt

 

- sokat olvastunk itt a topicon a kinti szervezések olcsó árairól, s elképzelhető, hogy Hurghadán vannak olyan utazási irodák, szervezők, akik  tényleg elvisznek Luxorba 25 Euro per koponya összegért.    Kiváncsi lennék, hogy ezért mit kap az ember (kaja, belépők,  buszminőség stb.)     Mi mindenesetre a Makadi Bayen nem találkoztunk ilyen olcsó kinálattal, így egy szállodai német utazási iroda mellett döntöttünk 45 Euro/fő , gyerekeknek fele  pénzért.    Nem bántuk meg!  

 

- italt ugyan vittünk magunkkal bőségese, de az idegenvezető is osztogatott kólát, vizet, ki mit kért.

 

- reggelicsomagot kaptunk a szállodában, az ebéd pedig bent volt a kirándulás  árában

 

- a belépőjegyek árai inclusive voltak, így ezzel sem kellett foglalkoznunk

 

Ma valahogy LUXORRA vagyunk hangolva, talán mert éppen egy hete jártunk ott :-)

 

Éppen ezért,  útinaplónkból   leirunk ide egy kis részletet erről a kiruccanásunkról.   Remélem, nem untatok vele  senkit!   

 

Kairót most hanyagoljuk mivel az hosszabb lélegzetű.  Azt majd egy másik alkalommal  taglalnánk, ha igénylitek.  

 

Íme luxori kirándulásunk rövid krónikája:

 

"Korai  felkelés jutalmaként ismét élménydús kirándulásban volt részünk. Hajnali fél 6-kor indultunk ugyanis Luxorba, azaz ókori nevén Thébába.

Csakúgy mint Kairóba, ide is katonai kiséret által biztosított buszkonvojban kellett utazni. Az út egy részét sivatag mellett haladva, az utolsó szakaszt pedig a buja növényzettel borított Nilus-parton tettük meg. Kb. fél 11-kor érkeztünk meg.

Első látnivalónk a Karnak-templom volt, ahol kb. 1 órát tudtunk nézelődni a hieroglifákkal gazdagon diszített oszlopok, obeliszkek között.  Idegenvezetőnk egy Mohamed nevű arab fickó volt, aki hatalmas tárgyi tudással rendelkezett, nemetül is perfekt beszélt,   de ennek ellenére leszakadtunk a csoporttól. Az  idő rövidsége miatt ugyanis túl tömény lett volna minden hieroglifa jelentését végighallgatni, meg már amúgy is zsongott az ember feje a sok ókor névtől.   A Nap is ontotta a meleget ezerrel,  de azért nem volt vészes,  ki lehetett bírni; a sok szép látnivaló megérte azt a pár izzadságcseppet.

Testi feltöltődésünkről az ebéd volt hivatva gondoskodni az ötcsillagos Sheraton hotel éttermében.  Nem voltunk feldőlve tőle.  A  Meridienben ill. a kairói étteremhajón sokkal jobb volt a kaja.   A Sheraton fekvése viszont szép volt, a hallból ki lehetett menni a Nilus-partra néző teraszra, ami csodálatos látványt nyújtott.  Innét lesétáltunk a kikötőbe, s kis, kb. 20 személyes motoroshajókkal átkeltünk a Niluson. Itt már várt minket buszunk, amivel elgurultunk a Királyok völgyébe.   Gyakorlatilag a hegyekbe vájták a sírokat, amik közül hármat tekinthettünk meg: VI., III. és I. Ramszeszét.  Hivatalosan tilos volt a sirkamrákban fényképezni, de az első sírban az őr baksis ellenében saját maga ajánlotta fel, hogy fotózzunk. Lopva készítettünk is néhány felvételt. .....

... A Királyok völgyéből az 1997-es német, japán turisták ellen elkövetett merénylet által hirhedtté vált, de amúgy is híres Hatsepsut-szentélybe vezetett utunk.  Nekünk szerencsére nem volt részünk semmilyen atrocitásban, zavartalanul csodálhattuk a hosszú lépcsősoron megközelített oszlopos szentélyt, melynek legbelső része napfény ill. mesterséges fény hiányában teljes sötétségben volt. Az őr azonban némi baksis reményében tükörrel bevilágította nekünk az érdekesebb, látványosabb rajzokat, így itt is tudtunk néhány felvételt készíteni.

Innét egy alabástrom-műhelybe vitt minket idegenvezetőnk, ahol a vásárlásra ment ki a játék.  Mohamednek nem sok jutalék csurranhatott a látogatás után, mert alig néhányan vásároltak a méregdrága szobrocskákból, melyek ikertestvéreit a bazárban ill. utcai árusoknál  az ottani ár töredékéért lehet megvásárolni.

Innét a meglehetősen romos állapotban lévő Memnon-kolosszusokhoz hajtottunk, ahol egy rövid fotópauzát tartottunk. 

Ezt követően ismét átkeltünk a Nilus keleti partjára.    Mivel sok idő volt még a konvoj indulásáig, kis kétszemélyes fiákerekkel városnézés következett fakultativ alapon.  Kb. 1 óra alatt lovaskocsival bejártuk Luxor belvárosát, s a bazársor utcáit.  Olyan helyekre jutottunk így el, ahol gyalogszerrel európaiként nem szivesen bóklásztunk volna.   Kár lett volna ezt a programot kihagyni, mert a luxusszállodák elszigetelt világa után Egyiptom másik arcát is még jobban megismerhettük.......    "

 

Hát ennyi, remélem nem fárasztott ki az olvasás :-) 

Mára búcsúzunk, jó éjt!

 

üdv.

totimi

 

 

 

 

 

 

macclode Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1837

Szia cserne!

 

 

Ment egy rövid mail a megadott címre! Várom a válaszodat!

 

 

                              bye: macc'

Előzmény: cserne (1833)
DESERTROSE2003 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1836

Szia totimi,

Már csak egy utólsó lett volna (1756-os hozzászólásban:A háromsziget túrával kapcsolatban, hogy mi van a másik kettővel , hogy azt írtad csak a harmadik on lehet strandolni? Köszi a türelmet.Bocsi ha túl kíváncsifáncsi vagyok.

 

Előzmény: totimi (1824)
DESERTROSE2003 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1835

Szia Zsike1,

Juhuu,:)))) megkaptam a naplót,siikerült lementeni,még nem olvastam el csak gyors visszaszólok hogy megérkezett, rövidesen hozzákezdek az élményolvasásnak.

 

 

Szia tred0000,

köszi szépen hogy válaszoltál a kérdéseimre, már nagyon várom hogy én is ott lehessek:))

Előzmény: Zsike1 (1834)
Zsike1 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1834

Jó estét, sziasztok. Aki kérte, annak elküldtem a naplót. Ha megkaptátok, kérlek, jelezzetek vissza. A hibákért és a szerkesztetlenségért elnézést. Még nem vagyok profi ebben a műfajban, de törekszem.

Mindenkinek, aki még az út  előtt áll, jó készülődést.

cserne Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1833

Szia Pedrucka es Mindenki aki Hurghadara keszul!

 

En most Hurghadarol irok, a hotelbol. A sunrise palaciora fizettunk be de az tul volt toltve igy a garden beach resortba hoztak minket, amivel nagyon jol jartunk mert ez jelenleg a legjobb szalloda itt. Bovebbet majd irok otthonrol, most csak a lenyeges infokat. Eloszor is pedrucka, pont ma voltam a desert innben, ez a varos elegge lepukkant reszen van, nagy a forgalom , a strandja pedig a kikoto kozeleben van, szoval nem tul tiszta a viz. Maga a hotel normalisnak tunt, de nem volt alkalmam tuzetesebben megnezni. Kozel van a belvaroshoz (ami egyebkent nem nagy szam, mi szinte ki sem mozdulunk a hotelbol, mert nincs ertelme).

Baksis: az iroda osszeszedi a baksist a leszallas utan, fejenkent 20 dollar, es utana sehol nem kell adni.

Fak programok: Giftunk szuper, nem szabad kihagyni, Kairo egy napos tulelotura es nem latsz semmit, a Kheopszba nem engednek me csak a Mykerinos piramisba, ami a legkisebb, egy cellaja van es abban nincs semmi. 8 ora az ut oda+8 vissza, ott vagy kb 2.5 orat, ha mindenkepp Kairora vagysz fizess be a 2 naposra. Luxor meg brutalabb, de az csodalatos oda megeri elmenni, annak ellenere h tegnap 53 fok volt ott.

Beach buggy szerintem kihagyhatatlan de ez esetben elfogult vagyok, aki nem vagyik ilyenfajta adrenalinbombara az kihagyhatja. Ha tudtok bereljetek uveg alju kishajot, ami kivisz a nyilt tengerre ahol olyan reszek vannak a parttol 3 kilometerre hogy terdig er a viz egy homokpadon setalsz es korbe korallzatonyok, ahol lehet snorizni, szuper, mi elmentunk oten, 4 oras tura volt 10 dollar koponyankent.

Egyelore ennyi jut eszembe. Ja meg egy, kaja, az erzekeny gyomruak keszitsenek be hazipatikat mert el lehet rontani az egesz nyaralast, de az otthoni gyogyszerek soxor nem jok, ha hasi bantalmak merulnek fel, akkor itt kell megvenni az Antinal nevu gyogyszert, 4 dollar egy doboz, az garantaltan rendbetesz 12 ora alatt. Ha valakinek valami kerdese van irjon a cserne.balazs@axelero.hu cimre, 20-an megyek haza, keszseggel valaszolok mindenre. Udv es jo nyaralast Mindenkinek!

Balazs

Előzmény: pedrucka (1809)
macclode Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1832

Hy totimi!

 

A tengerparti meleggel kapcsolatban valami ilyesmiben hittem, ezek szerint azt könnyű lesz megszokni.

 

A kairói és luxori kirándulásról légyszi írj egy keveset! Kikkel utaztatok oda? Mennyire volt szaladós a progi? (tehát nyugisan végig lehetett mindent nézni vagy rohangálás volt végig?)

A belépők benne voltak az előre kifizetett árban vagy azt külön kellett pengetni?

Piramisokban voltatok?

 

Ami eszedbe jut a kirándulásokkal kapcsolatban kérlek írd meg!

Giftun túra is érdekelne, ha arról is van infód, akkor írj! Köszi!

 

 

Bye: macc'

 

 

Anna :)

 

Azért nem tudtunk a Golden 5-be menni, mert azt mondta a Kartago, hogy elfogytak oda a helyek, viszont most 2 hete mikor befizettük az utazás végét, addigra már valahogy lettek helyek oda is és a Palm Beach-be is! Ez kissé furi, de eddigre már szerencsésen elköltöttük az utazásra szánt pénzt, így hát nem volt lehetőség cserélni a szállót. Mi most a Beirut Hotelért 15 napra utazással és mindennel együtt 210 ezret fizettünk 2 főre, plussz itthon elintéztem a vízumot az még 12ezer, így 222-ből jött ki az egész! Csodálkoztam a Te 60ezreden, igaz, hogy az már közel egy éve volt, azt is mondhatnám ingyen utaztál! Szóval így lettem a Beirut szálló lakója! :)))

 

 

Bye: macc'

Előzmény: totimi (1827)
macclode Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1831

A Golden 5-ot a weben találtam és nagyon szép hotel. Láttam a honlapját és ahogy elnéztem nagyon is megéri az árát. Ők úgy tudom, hogy csak Egyiptomban vannak jelen, de a katalógus szállodaláncként emlegeti!

 

Érdekelnek a képek, ha gondolod akár az emailemre is küldhetsz belőle, mert szívesen megnézném! Köszi!

 

Jómagam megítélése szerint rettenetes nagy élmény lehet nekünk magyaroknak nemcsak tenger közelében lenni, hanem ilyen élményekkel gazdagodni (mint élőben látni a korallzátonyokat és a gyönyörű halakat, amit idáig csak természetfilmekben láttunk).  Engem a tenger is nagyon vonz, mivel itthon nem nagyon van hova vízpartra menni. A Balaton pedig nem ér meg annyit, amennyit ki kéne dobni rá!

 

Mi 2 hétre megyünk, amibe remélem minden érdemleges program bele fog majd férni! Pihenni szeretnék és ámulni! :)))

 

A fakultatív programokra nem óhajtok az utazási irodával menni, mert az nem igazán érné meg kettőnknek. Úgy olvastam itt a leírtak alapján, hogy amit az utazási iroda 75 dollárért képes biztosítani, azt a kinti bármelyik utazási iroda 25 dollárért megcsinál és látványosabban is! ...és mivel nem a saját utazási irodánkkal megyünk így nem valószínű, hogy a szálloda ad reggelit az útra! - gondolom -

 

Talán nem fogok minden szót érteni az angol vagy német netán orosz idegenvezető szavaiból, de majd a látvány minden szóért kárpótol! A fényképezésekről nem tudok sokat, pedig már voltak akik írtak erről is. Majd meglátjuk, hogy hol lehet és hol nem!

 

Max. basketball-sapkát tudok vinni az útra, mert más nem igazán van!

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Várom a képeket akár ide, akár a mailemre!                                bye: macc'

Előzmény: Anna ) (1821)
Szobeknoferuré Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1830

Sziasztok!

 

Arról még nem találtam semmilyen információt (ha ugyan szabad ilyet kérdezni), hogy a takarítóknak, a csomagcipelőknek, és a többi személyzetnek mennyit illik adni? És mi az az ésszerű összeg amit költőpénzként kell vinni?

 

Köszike mindenkinek.

Zsike1 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1829
Szia Niko.hu! Biztosan igazad van, de amikor mi márciusban kint voltunk, valóban egy órával előbbre jártak, de amikor itthon nyári időszámításra tértünk, akkor egálban volt az idő. Mivel még tart a nyári időszámítás, azért gondoltam, hogy most nincs időeltolódás.

Előzmény: niko.g (1798)
axostyl Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1828

Kedves Janka & Totimi!

 

Köszönöm szépen az információkat! Ti most jöttetek haza, így az örök kérdést feltenném én is: dollárt vagy eurót vittetek?

  Kedves   Janka!

A 60-as után a nyaralás végén használtatok kisebb faktorszámú krémet is?

Köszönöm előre is a választ!!!

totimi Creative Commons License 2004.07.13 0 0 1827

Hy macclode !

 

A hőségről annyit, hogy a tengerparton nagyon kellemes az a 38 fok a folyamatosan

simogató tenger felől érkező szellővel, sokkal jobb, mint itthon a tömény 33.

 

Az a helyzet, hogy a luxori klímától kicsit mi is tartottunk a topikon megismert hozzászólások alapján, mert ugye volt olyan is, aki egyenesen őrültségnek nevezte odamenni.

Szóval azt mondjuk mindenkinek, hogy július 6-án egyáltalán nem volt elviselhetetlen a meleg, pedig megkérdeztünk egy ottani bácsikát, ő azt mondta, hogy 45 fok van.

Szerintünk sokkal többet ér azt a csodát látni, mint néhány izzadtságcseppel foglalkozni.

Ja, én speciel a szaunát sokkal rosszabbul viselem ! He-he...

 

By:

Előzmény: macclode (1800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!