Keresés

Részletes keresés

zsotyeszka Creative Commons License 2011.11.16 0 0 1902

Előzmény: zsotyeszka (1901)
zsotyeszka Creative Commons License 2011.11.16 0 0 1901

Köszi az infót! És ilyen időrelét hol vagy mi uton lehet beszerezni? Sajnos én nem  nagyon vágom az elektronikát!

Készítettem azért egy skiccet az vezérlésemről jelenleg. Ugye nekem az a célom hogy este ne keljen néznem ha kifogy. Tehát mondjuk ha már 3percig megy akkor kacsolja ki magát.

Előzmény: Gogol4 (1892)
Totya3 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1900

Ha lapos széles az alja a V-nek, akkor az is jó lehet. Nézz itt szét képek ügyében, sok jó megoldást találsz korábbról!

Előzmény: gyurma89 (1899)
gyurma89 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1899

köszi a képeket, így már nem lesz gond a legyártással.

 

viszont nincs ekkora csövem ami megfelelne az égőfej belsejének, ezért U alakúra fogom csinálni mert gondolom abból könnyebben tolja ki a hamut mint a V alakból.....

 

Előzmény: Totya3 (1883)
Totya3 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1898

Érdekelne, milyen hibákat láttok a legújabb égőfejemben? (A zöld karimán keresztül megy be a tüzelő, a négyzet alakún a levegő.)

  

A begyújtáskor a tüzelőt kézzel vezérelve fogom kitolni a szájig, egyszer (nem kritikus, ha túlcsordul), a begyújtás után a levegőt a tüzelőanyagon keresztül a csövön feláramoltatva biztosítom (Ebben bizonytalan vagyok még, de ha a tüzelőanyag tartály zárt, akkor csak erre tud menni a levegő!). Az utóégető glória levegő mennyiségét a kis piros zsaluval tudom majd beállítani a kellő szintre. Az égő anyag alatt kb. 3..5cm-re lesz egy hőelem a csőben, ami akkor fog meleget érzékelni, ha a tűz leégett odáig, ekkor beadagolok egy időtartamig, amit ki fogok tapasztalni. Ekkor a tüzelő megemelkedik és kitolja a hamut.

Bizonyos időközönként a hőmérő jelekor a hamuzó karral még a beadagolás előtt eltávolítom az esetlegesen felhalmozódott makacsabb hamut(üvegesre tud összeállni a szotyi hamuja). Leállítás úgy megy, hogy több egymás követő beadagolást+"törlést" eszközölök. Begyújtás egy hőlégfúvóval lesz megoldva.

Gogol4 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1897

Székesfehérváron az Aluko kft.

Én ott vettem nagyon rendesek voltak.

Ha nem jött ki a hosszuság utólag feltokolták.

A maradékból lett a kazán bekötve a kéménybe csak egy + könyököt kellet vennem.

Össze kell hasonlítani az áraikat a többiekével.

Persza ha megéri a távolság csak akkor.

Előzmény: kilitipapa (1896)
kilitipapa Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1896

Siófokon lakom.

Gogol4 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1895

Üdvözlöm

Hol lakik csak azért hogy nehogy az ország másik felén legyen ajánlva.

Egy üzlet .

Előzmény: kilitipapa (1894)
kilitipapa Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1894

Jóestét kívánok Mindenkinek! Új vagyok itt. Érdeklődöm,savállóacél kéménybélést hol lehet legolcsóbban beszerezni?

Gogol4 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1893

Úgy hiszem hamarabb készlettem volna a kapcsolással mint a rajzzal.

Előzmény: Gogol4 (1892)
Gogol4 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1892

Egy lehetőség a sok közül.

Előzmény: Gogol4 (1891)
Gogol4 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1891

Helló

 Egy plussz idő relével pl. figyeltetni lehetne az adagolási időt .

Ha a normál adagolás többszörösénél több,

akkor  behúz és öntartásba marad .

Letiltja a csiga forgatást.

Esetleg valamilyen jelzést is elindíthat.

Előzmény: zsotyeszka (1888)
Totya3 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1890

Természetesen meg lehet oldani, de ismerni kell az elektromos bekötését a rendszerednek. Rajzold le megmondom mire lesz szükséged és mit hová köss.

Előzmény: zsotyeszka (1888)
Totya3 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1889

Nem tudlak követni, de biztosan bennem van a hiba...

Előzmény: oborti (1887)
zsotyeszka Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1888

Sziasztok!

 

Én jelenleg szotyihulladékkal tüzelek! Már majdnem teljes a rendszer! Csak egy kérdést nem tudok megoldani. Tud valaki valami olyat hogy ha kifogy a szotyi, akkor magától kikapcsoljon???? A rendszer tök egyszerű. Van benne egy hőkioldó, mágneskapcsoló és persze egy mikrokapcsoló. Ami ugye a szintett figyeli mennyi szotyi van az égéstérben. És ha kigy akkor mivel áramtalanítsam???? Össze lehet valahogy kötni a motor forgásidejével vagy valami??? Akinek van ötlete segítsen légyszi!  Köszi!

oborti Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1887

tudod a menyiségel változik a suj is ha kiprobálod ráfogsz jöni ami a lényeg a nedvesség tartalom.

Előzmény: Totya3 (1886)
Totya3 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1886

Ha esetleg nem értenéd, 1kg keményfa fűrészpor kisebb térfogatú(kevesebb liter), mint a puhafa, és a szotyi még több liter. A fűtőérték pedig nem literben van megadva, hanem kg-ban és gyakorlatilag csak a nedvesség tartalomtól függ! 

Reméltem, hogy ezek a triviális dolgok nem okoznak egy ilyen szakmai fórumban gondot!

Előzmény: oborti (1884)
Totya3 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1885

Megint literekbe írkálsz én meg MJ/Kg-ban beszélek. Ez neked nem mond semmit?

 

Előzmény: oborti (1884)
oborti Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1884

tudom hogy a fogalmazásomal problémák vannak. én már ki probáltam sokfajta tüzelőt, a nedves töl, a szárazig. külömböző tüzelőket beleértve.szerinted nem nagy a külömbség. felvázolnám azt a három tételt amit példának irtál, hogy nekem gyakorlatban hogy jönki a fogyasztás.kiindulopont a szotyi 100l ugyan ijen höértéket elérni fábol kb 120-130l attol is függ mien fajta. harmadik példád a nyers fa hát abol lehet 200-300l fogyasztás is fa fajtátol fügően. kb ez az én gyakorlati tapasztalatom.  ez nem nagy kulömbség? az a hejzet volt 1000l fogyasztásom is az elején, amikor azzal kisérleteztem hogy a legjobb a fport elégetni.

Totya3 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1883

A nyelvet én saválló drótból hajtottam, 4...6mm átmérő megfelel. A keret forma azért vált be nekem, mert át tud menni rajta a hamu és kicsit a tüzelő is, ezért nehezebben gyűlik alatta fel olyan anyag, ami nem ég, de távtartó szerepe folytán hamis mennyiséget állít be. A keretet plusz súlyokkal lehet hangolni, ha túl könnyű lenne. Arról nincs még infóm, hogy meddig bírja, lehet, hogy szezononként cserélni kel, bár még nem látszik rajta, hogy fogyott volna.

Képeket itt látsz róla: http://orbital.tvn.hu/egofejkepek.html

A hajlítások azért vannak benne, mert állítgattam a fej teljesítményén. Nem túl elegáns, de működik a módszer! :)

 

Igen a relé az kell. Jobb lenne esetleg egy SSR(szilárdtest relé), mert az nem megy tönkre soha(megfelelő biztosítékkal).

Előzmény: gyurma89 (1882)
gyurma89 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 1882

és valami tanácsot is tudsz adni hogy hogyan kell jól kialakítani a nyelvet?

 

akkor egyenlőre majd egy mikrokapcsolót és egy relét vegyek? gondolom tovább bírja a kapcsoló ha nem egyből a motorokat kapcsolgatja hanem egy relét....

Előzmény: Totya3 (1880)
Totya3 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 1881

Csodálom, hogy nem szorul be, persze pellettel nem is fog. A kopások is kérdésesek, hogy meddig bírja. De egyébkén jónak tűnik, láttam már hasonlót. Nagyon bonyolult megépíteni.

Előzmény: Nono29 (1877)
Totya3 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 1880

Ha engem kérdezel, akkor az időalapú vezérlés nem biztonságos és a család nem tudja kezelni, mert pilótavizsga kell hozzá(vagy túltölt hosszú távon, vagy visszaég). A nyelv ha jól van kialakítva elég jól működik. Most egy hőmérős verzión dolgozom, ha bejön, ez lesz a legjobb szerintem.

Előzmény: gyurma89 (1878)
Totya3 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 1879

Nézz utána, hogy alig van eltérés a fák közzött, vizes (50% 6MJ/kg, légészáraz(25%) 15MJ/Kg). 

A szotyihéj is azért 18MJ/Kg, mert 5% a víztartalma... Csodák nincsenek, és nagy különbségek se. Súlyra pontosan meg lehet mondani ha száraz. Persze, ha vizes, akkor az nagyon gáz, de te azt mondtad korábban, hogy száraz a fpor, mert szárítod...

Előzmény: oborti (1876)
gyurma89 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 1878

üdv mindenkinek

 

elolvastam ezt a fórumot és rengeteg jó cuccot építettetek, le a kalappal!

 

ha minden jól megy a jövő héten elkezdek megépíteni egy égőfejet.

 

a vezérléssel kapcsolatban lenne kérdésem. láttam egy linket itt ami egy ídőköz kapcsolóra mutatott. ebből egyenlőre elég 1 darabot beszereznem?(nem tudok most egy pls modult venni) ez csak 3500ft körül van. miket kellene még vennem ehhez hogy össze tudjam állítani az adagolás vezérlést?

 

van értelme egy időalapú vezérlés mellé még egy nyelveset is beépíteni?

Nono29 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 1877

Sziasztok!

 

Láttam egy égőfejet, igaz ez pelletre használják, de nekem tetszik a kialakítása. A fej fésü szerűen van kialakítva és minden második "fésüfog" tud mozogni egy excenteres pályán, így a hamut saját maga egyre kijjebb tolja, és a hamu sem tud összeégni nagyobb darabokra.

oborti Creative Commons License 2011.11.14 0 0 1876

nem tudom a tüzelönél a suj menyire mévadó mert minden fajta tüzelőnek más a fütő értéke. szerintem a suj kiindulopontnak jo a liter is csak egy megközelitő tényező. a külömdöző fajtáju növényeknek jelentős lehet a fütő érték külömbsége.a tüzelöanyag fogyása énszerintem nagyonsok tényezön mulik mert minden nap más a feltétel, és máslehet a tüzelöanyag összetétele. egy kis páratartalom változás is okoz meglepetést a kazán étvágyán.

 

Totya3 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 1875

Abszolút. A pelettel semmi gond nincs...

Előzmény: 77laca (1873)
Totya3 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 1874

Akkor vessük össze:

 

30kg fa, légszáraz(25%) 30kg/nap x ~15MJ = 450MJ/nap

(Mindegy hogy kemény, vagy puha, mert a fűtőértékük a víztartalomtól függ, nem a fajtától. Fajták között 1MJ/Kg eltérés van. Persze a kemény fából egyszerre több kg fér a tartályba és talán másképpen ég egy kicsit.)

 

25Kg napraforgóhéj(nincs benne olajos maradék), 25kg/nap x 18MJ/Kg =  450MJ/nap. (100m2 lakás, alul teljes pince)

 

Látod ugyanannyi, mint neked! (pedig milyen ócska a hőcserélőm és a többi vélt probléma, ugye..)

Ha kordában tudnám tartani a héjat, akkor én is le tudnám lassítani az égést.  Sajnos nem tudom, ezért van szükségem arra, hogy bizonyos időszakokra(kb. 2-3órákra) kikapcsoljon(különben 24fokot csinál és rossz hatásfokkal lefojtva ég!)). Az is igaz, hogy nekem kissé jobban ingadozna a hőmérséklet, olyan 22 és 20 fok között, de ez egyébként jót tesz a penészesedés elkerülésére(a folyamatos hőmérséklet kedvez a penészgombának...), és abszolut nem zavaró.

 

Köszönöm az adatokat, ha nem bánod, majd nagyobb hidegben is összevetnénk!

Előzmény: oborti (1872)
77laca Creative Commons License 2011.11.14 0 0 1873

üdv gábor. laci vagyok érdeklödöm az égetö felöl,hogy pellet égetésre alklmas e?

Előzmény: Vizslásgabi (1421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!