Keresés

Részletes keresés

rotaxiko Creative Commons License 2011.06.12 0 0 3127

 

Rekordok!

A kicsi mindösszesen 1g a nagy pedig 21 g!

 

Jól mutatnak egymás mellett!

falcoivan Creative Commons License 2011.06.12 0 0 3126

Szia!

A kakasokat nem mérted le? Én még nem jutottam el odáig, de kiváncsi lennék?!!

Köszönöm a tojokat gyönyörüek!!!

Előzmény: temick (3123)
krysa1017 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 3125

Sajnos reggelre elment a kisbeteg.

 

Ezek a nagyobb fürjek mennyivel nagyobbak a normál méretűnél? Mert így nekem a mérési számok nem sokat mondanak.

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 3124

Szia

Bocs hogy kivilágositottam a képet de nem láttam a súlyát. Kiváncsi vagyok nekem is ekkora madaraim lesznek-e. egy hete vannak a tojások a gépben. Mennyi idősek?

Ime a te fürjed:

Előzmény: temick (3123)
temick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 3123

Sziasztok!

 

Úgy néz ki sikerült összehozni a tenyész állományt a nagy testű fürjekből.

Van Szerb és Német vérvonal valamint ezeknek a kereszteződéséből származó utódok.

Az utódok örökítették a szülők méreteit, mind nagy testű lett.

Ezen túl tudok a szaporulatból adni ,ha Valakit érdekel.

A tenyész tojóim fotói.

 

 

 

skolikagi Creative Commons License 2011.06.10 0 0 3122

Hát itt nincs sík vidék:-)

És remélem szélvihar sem lesz, semmilyen:-)

Előzmény: Törölt nick (3121)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.10 0 0 3121

Szia

A tornádók sik vidéken keletkeznek, felétek és felén biztos nem lesz.

Előzmény: skolikagi (3120)
skolikagi Creative Commons License 2011.06.10 0 0 3120

Mi megúsztuk, mert mi dombon lakunk, de a lentebb fekvő utcákban megszívták idén már párszor:-((

Mi max. akkor leszünk bajban, ha tornádó jön...de akkor nagy bajban:-)

Előzmény: Törölt nick (3118)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.10 0 0 3119

Valamikor minden ok nélkül nekiesnek egymásnak. Valmelyikőjüket kiszemezik és addig verik amig tiszta vér nem lesz. Pár nap múlva simán vissza lehet rakni.

Előzmény: krysa1017 (3117)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.10 0 0 3118

Szia

Benneteket üldöz az idei esős időszak. Tegnap láttam a tv- ben most sár folyam volt. Remélem Ti megusztátok.

Előzmény: skolikagi (3116)
krysa1017 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 3117

Hát majd elválik. Egy miatt nem veszek. Minden esetre megemeltem a zöld adagjukat meg kaptak száraz kenyeret hogy azzal szórakozzanak. Homok, kavics, víz mindig van elöttük. A helyük is elég nagy szóval remélem nem kapnak rá a szadizmusra. 

Előzmény: skolikagi (3116)
skolikagi Creative Commons License 2011.06.10 0 0 3116

Nálam is megskalpoltak egyet, de tényleg gyorsan begyógyult a feje, pedig totál sebes volt.

Az ilyen sebekre nagyon jó a Tardocyclin spray, amit állatpatikában lehet kapni, antibiotikum tartalmú és mindenféle állatra használható.

Én nem fújtam be ezzel a sprayvel a fürjet, mert hogy őszínte legyek elfelejtettem, másnap meg amire eszembe jutott volna, már nem volt sebes a feje:-)

Előzmény: krysa1017 (3115)
krysa1017 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 3115

A hozzászólások alapján fel voltam rá készülve hogy a fürjek képesek egymást elég alaposan elrendezni de hát a valsóságot látni sokkal rosszab. Reggelre az egyiket(pont a legnagyobbat) szinte teljesen megskalpolták. Most egy kalitkában van a többiek között mert gondolom ha teljesen elzárom akkor még nehezebb lesz visszaszoktatni. Már ha tényleg olyan gyorsan gyógyulnak és egyáltalán megmarad.

A  sötét színü egyedeknél a kloáka vizsgálaton kívül nincs más mód hogy megállapítsam a nemét. Valamint ha nincs akkor meddig kell csinálni hogy eredménye legyen?

Machello Creative Commons License 2011.06.09 0 0 3114

Üdv!

Azt hiszem nyert ügy a cirokmag!

A fűrjek eszik és szemmel látható bajuk nincs.

bora_babe Creative Commons License 2011.06.09 0 0 3113

Köszi...asszem túlaggódom ezt a dolgot, ahogy megfigyeltem 3-an ugyanazok, akik szeretnek pancsolni...( a tyúkok között is volt néhány ilyenem)

Előzmény: Törölt nick (3111)
capricorn18 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 3112

sziasztok

Május 5.-ei kelésű vadas színű fürj kakasaimat eladnám vagy elcserélném.

10-en vannak, továbbtenyésztésre és vágásra egyaránt jók.

E-mail címem publikus

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.09 0 0 3111

Szia

A megfázás, nem használ nekik, de szerintem a kifelylett madarak tudják miért vannak kint. Tisztitják a tollukat, vagy csak egyszerüen szeretnek esőben lenni. A tyukoknál is van amelyik kint az esőben bőrig ázik, van amelyik pár csepp után elvonul.

Előzmény: bora_babe (3110)
bora_babe Creative Commons License 2011.06.09 0 0 3110

Egy kérdésem lenne, a fürjeim kifutójának a felén van tető, a másikon nincsen, csak háló. Namármost ha zuhog az eső nem kellene annyi eszüknek lennie, hogy nem az esőben állnak? Vagy át kell terelni őket? Mennyire érzékenyek az esőre? Megfázás ilyesmi....(?)

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 3109

Szia

Szerintem, ha mérgező nem eszik meg, mert akkor a természetben sok madár elpusztulna, ha olyan növényt is megennének amelyik mérgező.

Én a galambok alatt tartom őket, de amelyek nincsennek ott hanem ketrecben ők is kapnak galamb magkeveréket és a kisebb magokat bizony kedvelik. Nem írom le mi van benne, csak az apró magokat: Vörös cirok,őszi búza,sárga-vörös-és fehér köles,hántolt tört rízs, Őszi káposzta repce. Tehát ezeket biztos megeszik.

Előzmény: Machello (3108)
Machello Creative Commons License 2011.06.08 0 0 3108

Köszönöm a szíves fogadtatást és a válszod egyaránt. Csak azért kérdeztem rá a seprűcirok magra, mert azt az infót kaptam (igaz nem fűrjtartótól), hogy járjak utána, mert ő úgy tudja, hogy mérgező. Az én fűrjeim nem esznek semmiféle zöld növényt sem, pedig sokfélével próbálkoztam. Gondoltam a cirok és más apró magvakat megpróbálom hátha az kedvükre való lesz.

Teszek majd fel képeket az állományról.

Előzmény: Törölt nick (3107)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 3107

Szevasz

Persze, hogy csatlakozhatsz, hisz nyilvános. Üdvözlünk itt a fürjesek közt.

A seprü cirok magot is lehet adni, de nem csak azt, tehát vegyesen több fajta apró maggal. Csak nem tudom , hogy megeszik-e mert én régebben próbáltam galamboknak adni és azok nem ették meg.

Előzmény: Machello (3106)
Machello Creative Commons License 2011.06.08 0 0 3106

Szép jó reggelt kívánok mindenkinek!

Szeretnék csatlakozni a fórumotokhoz, már persze csak, ha nem baj.

A Robi151éltetők fórumról néztem be ebbe a topicba, most találtam rá.

Hobbiból tartok fűrjeket (kilenc van), és szeretnék kérdezni tőletek: a seprűcirok magját lehet-e adni takarmányként fűrjeknek ill. tyúkoknak?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

biafürj Creative Commons License 2011.06.08 0 0 3105

Szia

 

Köszi, legközelebb igy is kipróbálom. Mert nem nagyon párolgattuk eddig.

Előzmény: falcoivan (3099)
bora_babe Creative Commons License 2011.06.07 0 0 3104

Jah igen:) mind a 11-en egészségesek és ma tratra meglett este az első tojás!!!! Gyönyörű, nagy... 9 és fél hetesek 

Előzmény: Törölt nick (3102)
bora_babe Creative Commons License 2011.06.07 0 0 3103

Bordó meg mindenféle szín van benne, agresszívabb és vadabb, mint a többi, ráadásul merészebb és kiváncsibb is. A fej és testformája is más, valahogy nem olyan kicsi a feje a testéhez képest és a nyaka is rövidebb. Így csapatban vettem őket sima japán fürjként....szóval csak bámulok, mert csodaszép...szerintem.

Előzmény: falcoivan (3100)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 3102

Szia

Nekem is van egy ilyen szinü az idei keléseknél. Sokkal kisebb mint a többi, de a szine miatt megmaradt. Pedig csak vadas és fehér-tarka az állomány amiből lett. Ha a mostani tojások kikelnek a nagyon kicsi fürjeket "megszüntetem".

Előzmény: falcoivan (3100)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 3101

Szia

Igen ez szárazabb mint a baromfi hús mert vadmadár és nem hizik el, hanem izmos marad. Spékelni kell. Mint a fácánt.

Előzmény: biafürj (3095)
falcoivan Creative Commons License 2011.06.07 0 0 3100

Hello!

Lehet, hogy van egy kis Virginiai fürj beütése?! Nem láttam még ilyen érdekes szinü japán fürjet. (de ez nem jelent semmit, attol még lehet)

Előzmény: bora_babe (3097)
falcoivan Creative Commons License 2011.06.07 0 0 3099

Szia!

A baconba tekerés szinte kötelezö! Mi aszalt szilvát teszünk a hasába. Most fogom majd kiprobálni, hogy borban vagy konyakban kicsit megáztatom a szilvát!

Alufoliával lefeded a tepsit ugy sütöd, párolod 45percig. Utánna leveszed és kicsit megpiritod, hogy legyen szine! Csak kicsit! Igy nem lesz száraz. A kakas ugyan olyan jo mint a tyuk. 6-10-12 hetes korukban szoktam vágni öket. Ilyenkor jo zsenge a husuk. Az öregek rágosak és inasak lesznek.

Előzmény: biafürj (3092)
bora_babe Creative Commons License 2011.06.07 0 0 3098

Néhány kép a jelenlegi helyükről, 2 hétb alatt kipusztítják a zöldet, úgyhogy ma költözünk este új helyre. Még szerencse, hogy ilyen mobil módon oldottuk meg a kinnlakást. A fatuskóban korábban egy hangyaboly lakott...nos, kipusztultak.:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!