Keresés

Részletes keresés

Dr. Lecter Creative Commons License 2002.11.10 0 0 132
Nicea-val kapcsolatban meg egyszerűen téved, de ezt úgyse fogod beismerni.
Előzmény: Mitra7 (126)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.11.10 0 0 131
Az Illig által nem említett peridikus üstökösök.
Előzmény: Mitra7 (126)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.11.10 0 0 130
Az Illig által nem említett bolygó-együttállások.
Előzmény: Mitra7 (126)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.11.10 0 0 129
Az Illig által nem említett holdfogyatkozások.
Előzmény: Mitra7 (126)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.11.10 0 0 128
Az Illig által nem említett napfogyatkozások.
Előzmény: Mitra7 (126)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.11.10 0 0 127
A csillagok precessziós sajátmozgása.
Előzmény: Mitra7 (126)
Mitra7 Creative Commons License 2002.11.10 0 0 126
ezután pedig a veszi a Napfogyatkozásokat, a C14 kormeghatározást,

és kínosan vigyáz arra, hogy elhallgassa azokat a tényeket, amelyek lerombolják az elméletét.
Én még a német eredetit olvastam, abban legalábbis így volt. (...)

No ha tájékozattabb vagy a kérdésben mint a német szakértők, akkor várom mire alapozod fenti állításodat. Miféle "tényeket hallgat el amelyek lerombolják az elméletét"? Említs meg mindössze egy nyomós érvet ami Illig tézisét cáfolja. Várom szíves válaszod.

Előzmény: Dr. Lecter (125)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.11.10 0 0 125
ezután pedig a veszi a Napfogyatkozásokat, a C14 kormeghatározást,

és kínosan vigyáz arra, hogy elhallgassa azokat a tényeket, amelyek lerombolják az elméletét.

Én még a német eredetit olvastam, abban legalábbis így volt. De te csak nyugodtan reklámozd minden fórumon a magyar kiadást, lesz egy csomó marha, aki beszopja és pénzt ad érte.

Előzmény: Mitra7 (124)
Mitra7 Creative Commons License 2002.11.10 0 0 124
Legyen a te hited szerint... A könyvet még véletlenül sem vedd a kezedbe, nyugodtan bátran nyilatkozz a kérdésről zavaros félinformációk birtokában.

A Kitalált középkor c. könyv 330.oldaláról idéznék egy rövid passzust, melyet ajánlok szíves figyelmetekbe:

(...) Ezzel a kész, látszólag egyszerű gondolattal - "régészettörténet a források ellen" és "régészet az okmányok ellen" - egy rendkívül precíz vizsgálatot "kezdeményeztem" múltunkkal szemben. És csodálkozva kellett megállapítanom, hogy ez a gondolatmenet a középkorkutatóknál, s különösen a kora középkor kutatóinál nem létezik. Eddig 44 szakember több mint 50 hozzászólásában (rádió- és tévéinterjú, tudományos konferenciák, nyílvános viták, hírlaptudósítások) foglalt állást elméletemmel kapcsolatban. Arra derül fény, a szakma klasszikus képviselői meg vannak győződve az írás mindenekfeletti igazságáról, természetesen a kétséges esetekben is. Habár a régészeti felfedezések örvendetesen gazdagítják a kiállításokat, mégis ritkán hivatkoznak rájuk, az pedig kizárt dolog , hogy az egykori időkre vonatkozó alapvető nézeteket esetleg miattuk korrigálják.

Csak így magyarázható, hogy a vita alapjában véve terméketlen maradt, és elég gyakran személyeskedésbe csúszott át. Vitapartnerem először megállapítja, hogy mivel fogalmam sincs az okmányok kritikus vizsgálati módszeréről, ezért nem tekintem érvényesek az okmányokat. Erre hangsúlyozom, hogy nagyon is érdekel az okmányok tartalma, mindenekelőtt akkor, ha kijelentéseiket most is meglehet vizsgálni. Ha például Nagy Károly 775-ben a francia Saint-Denisben egy templomot avattatott volna fel, akkor az építészettel foglalkozó régésznek nem jelenthetne gondot e templom felkutatása. Végül is a Merovingok és Karolingok nekropoliszáról van szó, a helyet pontosan ismerjük, mert közben épült ott egy gótikus székesegyház. A feladat könnyű: alapmaradványokat, sírköveket lehetne találni, ha a ma ott álló építmény alatt ásnának. Legalábbis ezt várná az ember. Aztán néha csalódik...

[...]

"...Itt minden további vita meddőségre ítéltetett. Ha a szakemberek annyira specializálódtak, hogy nem látnak tovább a pergamennél, akkor az így nyert összkép talán csak egy darabka a nagy egészben, bármilyen gazdagok is a részletek. így több mint három éve hadakozunk anélkül, hogy fő tételemet, vagy fontos részleteket megcáfoltak volna.

Az olvasó kiváncsiságát már elég régen felcsigáztuk annyira, hogy felállítsuk a fő tézist. A lehető legrövidebben így hangzik: a kora középkor nagyrészt kitalálás, ugyanis a 614-911-ig tartó periódus teljesen fiktív, csak egy fantomkorszak!"
/Dr. Heribert Illig/

Az idézet a II.fejezetből származik amely egy külön könyvként jelent meg "Ki állította át az órát" (Wer hat an der Uhr gedreht?) címmel.

Előzményként annyit, hogy azt megelőző 320 oldalban szószerint többszáz tényt prezentált a régészet, művészettörténet, diplomatika (oklevéltan) területéről, pontról-pontra érthetően bemutatta a csillagászati oldalát tézisének, kitérve a szkeptikusok által sokszor emlegett 325-ös niceai zsinatra.., ezután pedig a veszi a Napfogyatkozásokat, a C14 kormeghatározást, kimutatja kristálytisztán Bizánc, a zsidó időszámítás, Izland, Nagy-Britannia, az arab és iszlám területek, Örményország, India, Indonézia, Kína, perzsia történelmében a fiktív időszakot. Mindezek után a Cui bono?, kinek volt érdeke kérdést veszi nagyító alá és e nagyszabású "idő-hadművelet" gyakorlati kivitelzését taglalja.

További adalékként javaslom olvasásra még: Dr. Klaus Weissgerber: A kitalált magyar középkor - a (középkori) magyar képes krónikák c. tanulmányát (Zeitensprünge 2001/3) http://www.kitalaltkozepkor.hu/wiessgerber_akitalaltmagyarkozepkor.html



Előzmény: Dr. Lecter (123)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.11.10 0 0 123
Alapos, tényszerű, precízen körbejárja a kérdést.

Csak mélyen hallgat azokról a tényekről, amelyek porba rombolják az egészet. Kapitális baromság az egész.

Előzmény: Mitra7 (122)
Mitra7 Creative Commons License 2002.11.10 0 0 122
Ma a tv2 Magellán c. tudományos (??) műsorában úgy reklámozták a könyvet, miszerint alapos és részletes indoklással bizonyítja azt, hogy 300 év hamisítás a történelemben.
Ezen megint begurultam, sőt el is keseredtem, nem is kissé.

Kedves Szabolcs!
Én olvastam a könyvet, és bizony minden betűig igaz amit állítottak róla. Alapos, tényszerű, precízen körbejárja a kérdést. Javaslom neked is tanulmányozásra, mielőtt további elhamarkodott kijelentéseket tennél.

Előzmény: Törölt nick (121)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.09 0 0 121
Ma a tv2 Magellán c. tudományos (??) műsorában úgy reklámozták a könyvet, miszerint alapos és részletes indoklással bizonyítja azt, hogy 300 év hamisítás a történelemben.
Ezen megint begurultam, sőt el is keseredtem, nem is kissé.
PETYUS Creative Commons License 2002.11.08 0 0 120
Ez mehet a kifordított közmondásokba is, habár nem közmondás, de szólások is beleférnek.
Előzmény: Dr. Lecter (118)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 119
Én ezt csak Rodolfótól hallottam, Copperfieldtől még soha.
Előzmény: PETYUS (117)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.11.08 0 0 118
Tisztelet a bevételnek.
Előzmény: PETYUS (117)
PETYUS Creative Commons License 2002.11.08 0 0 117
De a bűvész azt mondja: Figyeljék a kezemet mert csalok!
A népbutítók pedig: Szenzációs felfedezés. Rájöttünk, mi a frankó. Eddig mindenki tévedett, az igazság nálunk van.
Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 116
Ez olyan, mint jegyet venni egy bűvész (illúzionista) előadására.

Van aki arra vágyik, hogy megverjék (mazochista) és van aki arra, hogy becsapják.

Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 115
Lehet, hogy igazad van.

Hidd el, rengeteg fontosabb dolgunk van ennel. Mi is emberek vagyunk, elunk valamibol. Ha nem publikalunk, nem lesz allasunk. Dolgoznunk kell. Most is eppen cikket irok, es lazitaskent idonkent benezek ide. A ket gyerekemet meg kell etetni.

Es jobban erdekelnek a meg feltaratlan titkok, mint a hulyesegek elleni szelmalomharc. Azok ugyis lesznek... mindig is voltak, Szt. Hormony csodatevo vizelete, ahogy (ha jol emlekszem) Hamvas Bela irta valahol.

Előzmény: Törölt nick (113)
xispix Creative Commons License 2002.11.08 0 0 114
Kösz szépen, utánna nézek.

Ispi

Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 113
Elhiszem, hogy nincs kedvetek, de azért nem ártana időnként erősebben fölemelnie a a tudományos életnek a hangját a pénzéhes népbutítással szemben. Tegnap láttam egy könyvesboltban ezt a könyvet, láttam, hogy lapozgatják az emberek, és komolyan mondom, nagyon dühbe jöttem.
Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 112
Az adatsor teljesen elfogulatlan, a cikkek nem csalnak.

Programa sok helyen van, talan keresd fel az MTA Csillagaszati Kutatointezetet. Konzultalj veluk.

Web-cimuk:

http://www.konkoly.hu/

Egyebkent egy masodeves fizikus hallgato nehany heti munkaval tud ilyen programot irni. En mar ennel "oregebb" fizikus vagyok (PhD, miegymas), de nem fogom erre pazarolni az idot. Valoszinuleg egy heti munka utan nehany ezer evre visszamenoleg az osszes napfogyatkozas adatait meg tudnam adni.

Valahogy nincs kedvem (es a kollegaknak sem) minden sarlatansagra ujabb heteket vacakolni mar ismert eredmenyeket reprodukalando, aztan meg rank sutik, hogy mi is benne vagyunk az establishmentben es persze mi is csalunk, hazudunk.

De ha nem akarsz magad dolgozni ezen, fogadd el a szakirodalmat, es hidd el: nem csalnak. Meg okori kinai napfogyatkozasok idopontjait is sikerult napnyi, sot napszaknyi pontossaggal beazonositani.

Előzmény: xispix (111)
xispix Creative Commons License 2002.11.08 0 0 111
Olvasgatom, de én egy elfogulatlan adatsorra lettem volna kiváncsi. Vagy egy programmra ami kiszámítja a napfogyatkozást. Például Jézus születése is bizonytalan mikor volt akkor az a csillag? Sajna az angol nem az erősségem.

Ispi

Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 110
Ld. (65)-os hozzaszolas. Adtam linkeket.

a Linux Garazda

Előzmény: xispix (109)
xispix Creative Commons License 2002.11.08 0 0 109
"mások már vették ehhez a fáradtságot"
Na erre lennék kiváncsi!

Ispi

Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 108
Nagyon sok helyen. Könyvtárak, krónikák, levéltárak, ilyesmik. Ez az Illig-elmélet a csillagászati jelenségekkel világosan megcáfolható, gondolom, mások már vették ehhez a fáradtságot.
Az a 76 év ugyan csak egy évvel több a 75-nél (és pár hónappal), de az az időben előrehaladva egyre nagyobb torzítást okoz a kerek 75 éves periodicitáshoz képest.
Előzmény: xispix (107)
xispix Creative Commons License 2002.11.08 0 0 107
Arra céloztam. Túl közel van az írt dátumhoz. Hol lehet utánna nézni egyébb üstökös pályának, és feljegyzésnek. Ill. Napfogyatkozásnak, bolygó egyöttálásnak?

Ispi

Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 106
A lényeg inkább a "kerekségen" van, a megfigyelés pontosságán belül.

Tehát ha valaki látta

543. március 11-én az üstököst
és valaki más látta
843. december 23-án

akkor nem hiányzik a 300 év. Mert ha hiányozna, akkor a másodiknak is március 11-én kell látnia.

Nem valószinű, hogy egy csillagásznak nem tűnik fel, hogy tavasz vagy tél van.

Előzmény: xispix (104)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 105
Ha a Halleyre célzol, annak a keringési ideje 76 év. De nézhetünk más üstököst is.
Előzmény: xispix (104)
xispix Creative Commons License 2002.11.08 0 0 104
A 300 osztható 75-el is.
Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.08 0 0 103
"Mert ha egy 7. századi azt írja, hogy látott egy üstökös szerűt, akkor az Illig szerint pont arra bizonyíték, hogy látta pl. a 10. században megjelenő üstököst." - Ez csak akkor lehet bizonyíték, ha a keringési idő kereken 100 év.
Előzmény: equites (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!