Keresés

Részletes keresés

GAtesz Creative Commons License 2009.07.03 0 0 5341
Én is ezért műttettem meg.
Most 3 hónapja.
Hétfőtől én is megyek dolgozni, de csak light-osan.
A lábaim még mindig feszülnek fájnak.
Előzmény: bela2200 (5337)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 5340
Sziasztok!
Szép napot mindenkinek, és fájdalom menteset.
*inez* Creative Commons License 2009.07.03 0 0 5339
Sziasztok! Tudtok kádba szórható sót, vagy hasonlót ami jótékony a gerincbetegségre? Nem tudok gyógyfürdőbe menni, a reumára 3hónap a várólista.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 5338
Sziasztok!
Szép jó reggelt mindenkinek.
bela2200 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 5337

Ne okold magad. Kiszakadt sérvvel nincs mit várni, nem attól függ a műtéti indikáció, hogy kibírható-e a fájdalom. A kiszakadt sérv bármelyik pillanatban bénulást okozhat, ha elindul egy darabkája sétafikálni.

 

Előzmény: mareszmarcsi58 (5328)
csincsilla72 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 5336

Zsóka, nagyon köszönöm!

Mindenéppen megpróbáljuk, biztató, amiket írtál.

Előzmény: zsoka65 (5335)
zsoka65 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 5335
Szia!
Nagyon remélem,hogy tudok segíteni.Az orvos nevét nem írom le még egyszer hátha valaki reklámozásnak veszi,de nekem többször is segített.A rendelése hétfőtől-péntekig van 12-órától 17-óráig és ilyenkor lehet időpontot kérni ha még először mentek utána az úgy is ki alakul.Először alaposan megvizsgál kikérdez és ha vannak leletek azt vinni kell CT vagy RTG esetleg MRI.Megmondja tud-e javítani az állapoton,hány kezelésre lesz szükség,kb attól függ a beteg mennyire reagál.Egyébként még róla annyit nagyon barátságos mindent elmagyaráz ami kérdésed van bátran meglehet kérdezni.,orvos-akupunktőr(nem kell megijedni nem tűvel csinálja,eletropunktúrával ami azt jelenti,hogy kis elektródákat tesznek fel bizonyos pontokra az ideg pályák mentén és azokat ingerlik hogy beinduljon a szervezet gyógyulása és gyógyszerek nélkül panaszmentes lehet a beteg akinek mégis nagy fájdalma van Aspirynt adnak.Manuálterapeuta azaz (csontkovács),belgyógyász és ideggyógyász.Először 2006 májusában voltam hetente kéthetente 12 alkalommal és majd két évig teljesen tünet mentes voltam és nem is vettem komolyan ,hogy nekem nagyon nagy gerincsérvem van L.5-S.1-nél és feljebb is és nem vigyáztam magamra olyan fizikai munkát végeztem hogy egyszer csak kiszakadt ez a sérv kb 2008 szeptemberében és olyan iszonyatos fájdalmaim lettek,hogy más út már nem volt számomra csak a műtét .Nagyon sokan járnak hozzá akiket már 3-szor is műtöttek egy darabig jól voltak aztán kezdődött minden előlről.Ha nincs a gerincsérv kiszakadva akkor nagyon jó esély van a gyógyulásra.Gyógyít csigolya csúszást,lumbágót kéz és lábzsibbadást akut-és krónikus fájdalmakat meg sok mást is.CÍM:BUDAPEST,VI.KER.BENCZÚR UTCA 48. I.EM 5-6.
TELEFON:06 1 302 2174, 06 1 312 7164, Az árak 2008.novemberében
1 órás elektropunktúrás kezelés:15000.-A fél órás gondolom a fele nekem olyan nem volt csak 1 órás .A masszázs is olyan 6-7000 körüli.A csontkovácsolás az kb .10000.-körül van.De mindent elmond hogy a betegség alapján mire lenne szükség,de ehhez egyszer el kell menni és utána lehet dönteni.Én nem bántam meg pedig nehéz körülményeim vannak de a lényeg ,hogy most jobban vagyok és a legfontosabb hogy nem fáj .Bocsánat hogy ilyen sokat írtam de talán így jobban képben vagytok.Mielőbbi gyógyulást kívánok és ha lesz időd tájékoztass hogyan alakultak a dolgok.Nagyon szeretném ha rajtatok is segítene!
Üdvözlettel:Zsóka.
Előzmény: csincsilla72 (5334)
csincsilla72 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 5334

Köszi szépen a választ! A páromnak kellene, gerincfájdalmai vannak, aludni is csak nehezen tud miattuk. Volt már mindenféle vizsgálaton, van kopás is, idegi panaszok is, két csigolyája is össze el van csúszva. Gondoltuk, megpróbáljuk, mert nem akar gyógyszereken élni.

Mindenképpen érdekel, megköszönöm, ha tudsz segíteni.

Előzmény: zsoka65 (5332)
real_geri Creative Commons License 2009.06.29 0 0 5333
én ma kezdtem, hát voltak roszabb pillanatok, de most indulok haza.
kicsit szúrkál a s..embe :(
nem túl megnyugtató érzés...
Előzmény: Törölt nick (5331)
zsoka65 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 5332
Szia!
Engem kezelt Dr.Ruben Zaharján és le a kalappal előtte több mint 20éve praktizál és csak jót tudok róla mondani.Budapesten rendel a Benczúr utcában de ha igazán érdekel pontosítani is tudom pl:árak rendelési idő telefonszám.Milyen betegségből kifolyólag érdekelne?Ha szabad megtudni?
Zsóka.
Előzmény: csincsilla72 (5329)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 5330
Sziasztok!
Szépben, és jóban tartalmas hét kezdést, és még annál is szebb, és jobb folytatást kívánok mindenkinek.
csincsilla72 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 5329

Sziasztok!

 

Most találtam rá erre a fórumra, és a segítségeteket kérném. Tudna valaki ajánlani Budapesten, vagy a környékén dolgozó megbízható és jó csontovácsot? Előre is köszi!

mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 5328
Szia!
Nehogynem volt muszáj, hiszen ki volt szakadva, zsibbadt a lábam, alig bírtam menni, ülni meg nem, meg állni sem tudtam. Fájdalmaim voltak.
Én arra gondoltam, hogy nem műtettem volna meg, hogy ha mivel nem tudok magamra vigyázni,hogy ne csináljak olyanokat, amit nem szabad ahhoz, hogy ne újuljon ki, vagy a másik ki ne jöjjön. Hiszen ha a túlterheléstől visszajön, vagy akár másik szakad, akkor ugyanott vagyok, mint voltam. Ugyanúgy zsibbad, ugyanúgy fáj. Akkor mit nyertem vele? Két hónapot? Én erre gondoltam, hogy ha tudom előre a körülményeket, akkor mindegy lett volna, hogy úgy zsibbad, és fáj, vagy műtét után zsibbad, és fáj.
Előzmény: real_geri (5327)
real_geri Creative Commons License 2009.06.28 0 0 5327
nem bántásképp, de ha olyan állapotban voltál, hogy még gondolkoztál, fáj-e annyira, hogy műttesd, akkor lehet, tényleg nem volt muszáj...

de arra értelmetlen várni, számítani, hogy majd x hét múlva mennyit tudsz pihenni, ezt senki nem tudja :( ez csak jön magától.
Előzmény: mareszmarcsi58 (5326)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 5326
Sziasztok!
Szépben, és jóban tartalmas vasárnapot mindenkinek. És fájdalom menteset.

Nekem most vagy két napja megint jobban fáj a gerincem, zsibbadnak a lábfejeim, alig tudom az ujjakat mozgatni, csak olyan nehezkésen. Anyukám betegsége miatt mindennapos vezetést kell csinálnom, meg neki is sokat kell segítenem. ha előre tudom a körülményeket, hogy nem tudok rendesen pihenni, akkor bizony nem műtetem meg magam, akkor szenvedgettem volna még inkább úgy. Félek, hogy kiújul vissza a sérv, vagy esetleg a másikkal is baj lesz. de sajnos nem tudom betartani a pihenést.
_Csilla_* Creative Commons License 2009.06.27 0 0 5325
Szia Szonyka!

Egy másik doki remek ötlet, nekem is az a tapasztalatom, hogy sajnos nem minden orvos egyforma és minél többnek a véleményét hallgatod meg, annál közelebb kerülsz az állapotod valóságához és remélhetően a megoldáshoz. (ha érdekel néhány bejegyzéssel lejjebb találsz tőlem egy linket, 4 év tapasztalatát írtam le - hátha találsz benne számodra is használhatót)

Ha kopásaid vannak neked írtak fel porcépítőt?

Azt a dumát pedig, hogy "szokjon hozzá, maga ilyen", "tanuljon meg együtt élni vele" felejtsd el, minden állapoton lehet javítani!
Kinek mennyit..., de lehet javítani :)

Az orvos mellett pedig kereshetsz egy tényleg hozzáértő gyógytornászt (kineziológust), aki érti is mit csinál, nem csak a tanultakat akarja alkalmazni. A több éve húzódó rossz állapotnak az a nagy veszélye van, hogy már az izomzatod is szörnyű állapotban van, nem csak a kopás és az elcsúszás... :(

Kitartást, sajnos nem tudom, azt mondani, hogy van azonnali megoldás, de néhány hónap alatt sokat lehet javítani rajta :)
Előzmény: Szonyka76 (5323)
bela2200 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 5324

Talán érdemes volna megnézetni magadat (és leleteidet) egy másik ideggyógyásszal.  Akár maszekban, egy életed, egy (elcsúszott) gerinced van. Hátha többet és meggyőzőbbet tud mondani.

Ha megerősíti a mostani véleményét, akkor talán el tudod fogadni és nem fogsz magadnak utólag szemrehányást tenni.

Előzmény: Szonyka76 (5323)
Szonyka76 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 5323
Az  utóbbi, az orvos intézi az MR-t. Amúgy már megszokom ezt a "rohanó" tempót az egészségügyben. Lassan én is így élek, egyre kevesebbet bírok.... csak ilyen fiatalon nem lehet ebbe beletörődni, vagyis nekem nem megy.
Előzmény: bela2200 (5322)
bela2200 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 5322

Kérjél MR időpontot most, egyezz meg  egy szeptemberi időpontra. Addigra csak a kezedben lesz a beutaló. Ha véletlenül mégsem, egy telefonnal lemondod.

Ha megkérdezik, van-e beutalód, "hát persze".

Ez működik, hacsak nem az orvosod intézi az MR időpontot is.

 

Előzmény: Szonyka76 (5321)
Szonyka76 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 5321

Sziasztok!

Hétfőn voltam kontrollon. Kértem röntgent, mert tudni szerettem volna milyen változás van tavaly óta, de nem kaptam. Azt mondta a doki, hogy tök mindegy, hogy mennyi a csúszás+a többi kopásos nyavaja, úgyis mindeki másképp elemzi a röntgen felvételeket. Hát ez kicsit meglepett... Szóval, kezelésekre kell járnom megint ( fizikoterápia, masszázs, gyógytorna ) + felírt egy derékövet. CT-t hiába kértem, közölte velem, hogy Ő jobban tudja mit kell csinálni, így talán újra MR-re küld majd ( azt mondta a CT-nél elég nagy a sugárzás, MR-nél ugye semmi, lehet igaza van ). Addig lelkiekben felkészülök, lesz rá időm, mert úgy néz ki szeptember végén kapok beutalót, aztán karácsonyra talán el is jutok MR-re. Hát addig is elvagyok:(

Már azt mondtam, hogy lelkiekben próbálom átértékelni a fájdalmaim és eddzem magam, hogy minnél jobban növeljem a fájdalom küszöböm.

 

Előzmény: ed30 (5297)
real_geri Creative Commons License 2009.06.25 0 0 5320
jó hosszú volt :)
Köszi
Előzmény: _Csilla_* (5319)
_Csilla_* Creative Commons License 2009.06.25 0 0 5319
Sziasztok!

Figyelmetekbe ajánlanám egy másik fórumon írt összefoglalómat, a gerincsérvvel kapcsolatos tapasztalataimról.

Mindenkinek ajánlom aki közelebb szeretne kerülni ahhoz, hogy értse mi történik vele.

http://www.hazipatika.com/forums/messages?ftid=352;page=2

"175299. 2009.04.15. 14:12 _Csilla_ "

Hasznos lehet ha nem a saját bőrötökön tapasztaltok meg mindent. Nekem az elmúlt egy évben folyamatosan javul az állapotom, szóval minden fájdalommal küzdő sorstársat biztatnék, hogy van megoldás, csak meg kell dolgozni érte :))

A sérv is csak egy állapot, ha romlani tudott, tud javulni is :)
Kitartást!
real_geri Creative Commons License 2009.06.24 0 0 5318
nos, hétfőn megyek dolgozni. :)

csak a táppénzem fizetnék már ki... utolsó állapot március közepe vége ami fizetett.
real_geri Creative Commons License 2009.06.22 0 0 5317
remélem, csak az idő miatt, de hétvégén csak rosszabb volt, most kimondottan rossz a derekam. vezetés csak kínlódva ment.
és jövő hétre küldenek dolgozni a táppénzesek :(
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 5316
Sziasztok!
Szép napot mindenkinek, és fájdalom menteset.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 5315
Szia!
Akkor gyógytornászt kérek meg, hogy tanítsa meg nekem. Most járok kezelésekre, de abba vizitorna van, hideg a víz, megfájdul a vesém tőle mindig, és a lábfejem is begörcsöl tőle. Nem bírom ahideg vizet. Hatot csináltam meg, de a többit nem csinálom meg csak a masszázst, az legalább használ, meg az iszap, meg a fizikó. A tornára meg beszerzek magamnak egy tornászt.
talesz Creative Commons License 2009.06.21 0 0 5314

Szia!

 

Gyógytornász mindenféle képpen kell, mert csak ő tudja megmondani, hogy személy szerint neked milyen feladatokra van szükséged. NE csinálj olyan gyakorlatot, amit nem ellenőrzött egy szakember előtte, mert lehet, hogy csak rontasz vele.

 

Ha megengeded, még annyi megjegyzés, amit én is többször hallottam már orvostól, gyógytornásztól: minden sérv és műtét más, így konkrét gyakorlatokban nem lehet egymásnak tanácsot adni.

 

5-10 alkalom alatt el lehet sajátítani azt a feladatsort, amit egyedül is tudsz otthon csinálni!

 

üdv :))) Eszter

Előzmény: mareszmarcsi58 (5313)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 5313
Szia!
Megnéztem ezt a linket. Engem a Mekkenzi torna érdekelne, azt szeretném megtanulni. Itt nem írja a gyakorlatokat. Vagy azt gyógytornásszal kell tanulni?
Előzmény: talesz (5310)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 5312
Sziasztok!
Szép napot, és fájdalom menteset mindenkinek.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 5311
Szia!
Az is elképzelhető.
Előzmény: real_geri (5309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!