Keresés

Részletes keresés

troglodita Creative Commons License 2014.10.13 0 0 20671

fél-off

Hogy ez is egy mekkora vadszamárság: egy konyhai tűzhelyet, amit csak főzésre használok és értelemszerűen felügyelet alatt főzöm rajta a kávémat (na jó, tudnék digitális időzítővel is, de minek?) egy kalap alá venni a folyamatosan újrainduló kazánnal. Egyébként ha nem elektromos sütőm lenne, hanem gázos, az mennyi oxigént nyerne ki a vízbűl, óránkint?

on

Előzmény: Forze Zoltán (20668)
Forze Zoltán Creative Commons License 2014.10.13 0 0 20670

Tudom hogy a pályázati anyagban van ez leírva!

Én emailben kérdeztem meg a pályázat kiíróját (emi) és ők válaszolták, hogy csak....

Szóval nem mindegyikbe!

 

 

Előzmény: Kisdi (20669)
Kisdi Creative Commons License 2014.10.13 0 0 20669

Az éppen aktuális pályázat szövegében van ez leírva. Ha minden ablakba ezt építek be, akkor annak nem sok értelme van...

Előzmény: Forze Zoltán (20668)
Forze Zoltán Creative Commons License 2014.10.13 0 0 20668

Én megkérdeztem, s csak abban a helyiségben kötelező, ahol  a nyíltégésterű kazán és egyéb nyíltégésterű dolog van.

Előzmény: Kisdi (20664)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.13 0 0 20667

Azt hitték az oktatásban működik akkor itt is fog :-)

Előzmény: Törölt nick (20662)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.13 0 0 20666

Ez itt a nagy helyzet. Hogy nincsen múlt. Nincsenek olyan cégek, akiknek a történelme valami garanciát adhatna. Ha egy cég egy problémára 50%-al drágábban ad megoldást mint a másik, sosem lehetsz biztos benne hogy az a megoldás akár csak kicsit is jobb, simán lehet hogy egyszerűen az a cég többet keres rajtad és kész.

 

Vajk

Előzmény: Petya79 (20659)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.13 0 0 20665

ki kötelez rá? mi a retorziója a megszegésnek?

 

Vajk

Előzmény: Kisdi (20664)
Kisdi Creative Commons License 2014.10.13 0 0 20664

Szerintetek az összes ablakba ?????

 

" A lakások külső nyílászáróinak cseréje esetében a megfelelő légcsere biztosítására a nyílászárókba épített önszabályozó szellőző elemek beépítése kötelező,...."

batagy Creative Commons License 2014.10.12 0 0 20663

A Marshall (Gealan) kicsit olcsóbb, mint a HT, ha magát az ablakot nézzük.

 

A beépítő cég (ablakos) külön kérdés, ebben is megértelek, mert fontos a szakszerű beépítés. Neked kell mérlegelned. Ha az általam említett különbség téged nem érint, akkor nincs nagy különbség műszakilag, szerintem. De ha csak kevéssel több a HT, én azt venném. Esetleg kereshetsz másik HT-s beépítőt is, ha még van idő. Sajnos közeleg a hideg idő... Nekem is október vége körül lesz beépítve (panel).

Előzmény: Forze Zoltán (20661)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 20662

Ismerős nemrég akart rendszergazdaként elhelyezkedni egy állami cégnél, felsőfokú végzettséggel bruttó 130 ezert akartak neki adni.

Előzmény: Petya79 (20659)
Forze Zoltán Creative Commons License 2014.10.12 0 0 20661

Szia!

 

Csak azért kérdeztem mert egyenlőre úgy tűnik, hogy árban közel 50-nel jobban jövök ki, valamint az Gealan-os beéptíő cég sokkal szimptaikusabb volt a helyszini felméréskor mint a Hevesthermes....

Előzmény: batagy (20660)
batagy Creative Commons License 2014.10.12 0 0 20660

Azt nem mondtam, hogy "nagy" baj.

 

Én sem értek hozzá. Talán nem annyira tiszta a műanyag összetétele. Nem tudom van-e hátránya.

Előzmény: Forze Zoltán (20657)
Petya79 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 20659

A "suttyó" németeknél, ahol épp "kezd összeomlani" a gazdaság, és a fizetések a "béka segge alatt" vannak,
régóta bevett szokás az alkudozás.

Magyarországon azonban, ahol "dübörög a gazdaság", és az emberek "Kiton öltönyben sétálnak" az utcán, természetesen "alapvető elvárás", hogy szó nélkül kipörgesse az illető az arany pénzcsipesze alól a húszezreseket. Ha mégsem, akkor a 100%-os népességarányú társadalmi elit, köztük a MINDIG tisztességes, sikeres vállalkozókkal; "fillérb...ó, balf.sz" magyarként megbélyegezve, kivetik maguk közül az alkudozó, renitens embereket.

Szerintem a blogiró azért körülnézhetne egy picit az országban, és akkor talán valós képet kaphatna az országról. Persze értem én a mögötte rejlő pikírt, ironikus humort, csak mindez egy picit szürreálisra sikeredett. Itt nem csak Brabus Mercivel közlekedő, medvenadrágos vállalkozók; és a szocializmus idejét felelevenítő, nosztalgiázó-álmodozó emberek élnek. Talán pont a Szomszédok című szappanoperából meríthette az ihletet, ahol nagyszerűen sikerült megjeleníteni ezt a két ellenpólust: a bunkó újgazdag "vállalkozót", és a becsületes "panelprolit" (a borravalót soha el nem fogadó Magen dokit, a csóró kiflitolvaj felett szemet hunyó Lenke nénit; és a mindenről számlát kérő és adó, legális szoftverekkel dolgozó Vágási Ferit). Valljuk be: a valóságtól ez azért igencsak messze áll. Mindenesetre az egyszer biztos, hogy a blogíró a kereskedelmi vagy szolgáltatóiparban egy percig sem dolgozott; vagy ha mégis, akkor valamit nagyon rosszul csinál. Talán ő is egy olyan bunkó vállalkozó, aki hozzánk betérve képtelen egy egyszerű köszönést viszonozni, a saját irányába történő elvárásai viszont határtalanok.

Itthon bizony rengetegen dolgoznak nevetségesen alacsony fizetésekért; és nekik már az is luxusnak számít, ha a Penny market helyett a Sparba mennek vásárolni. És hol van mindez anyagilag egy nyílászáró cseréhez képest? Akiknek éveket kell minderre spórolniuk, azoknál talán nem meglepő, ha előtte alaposan körebenéznek a piacon. És ha ehhez néha megszégyenülve kell alkudozniuk (mert itthon legtöbbször lenézik, vagy kinevetik érte), azt is vállalják. Ami pedig a drága, de vérprofi, kompromisszum nélküli cégeket illeti: konkrétan mi is rá a biztosíték, hogy ők sokkal különb munkát végeznek, mint az "olcsó sz@rt" előállítók; akik mondjuk 10%-kal alájuk ígérnek? Van még nálam néhány felszabdalt papír, amit a város volt főépítészének vállalkozása készített nekem eredetileg lakóház építési tervként, baráti áron negyedmillióért. Ebből készült el aztán a világ talán legdrágább, 8x8 centis memo tömbje...

Előzmény: kiss_atti (20658)
kiss_atti Creative Commons License 2014.10.12 0 0 20658

Az indexen találtam:

 

http://index.hu/index2/#bloghu/balfaszmagyarok/2014/10/10/fillerbaszo_balfasz_magyarok

 

Kicsit bővebben, és szellemesebben fogalmazza meg, amit én itt úgy írtam le valamikor, hogy

 

"Határozott igény mutatkozik Magyarországon a olcsó sz@rra"

:-))))))

Forze Zoltán Creative Commons License 2014.10.11 0 0 20657

 

Mivel nem értek hozzá azért kérdezem :

 

az miért nagy baj ha újrahasznosított anyagból készült ?

 

 

Proxima76 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 20656

Azért van még valódi középtömítéses profil, a salamander Bluevolution 92 is ilyen. Biztosan van több is.

Előzmény: batagy (20654)
batagy Creative Commons License 2014.10.11 0 0 20655

Még annyi, hogy az említett középtömítéstől függetlenül nem rossz a többi ablak sem! Sőt attól még lehet kiváló. Csak neked kell mérlegelni, mit tartasz fontosnak. :)

Előzmény: batagy (20654)
batagy Creative Commons License 2014.10.11 0 0 20654

Én is a Marshall M-9000-ről indultam az elején. Rengeteget olvastam mindenféléről, merevítésekről, tömítésekről, profilokról, hanggátlásról és minden elképzelhetőről. Aztán a legvégén a Hevestherm Deluxe-nál kötöttem ki . Az olvasottak alapján, amennyire értelmeztem, a Marshall M-9000 is kiváló termék, de a szakik szerint csak "B" minősítésű profil, és újrafelhasznált anyagból készül. Azt nem tudom, hogy a HT Deluxe "A" minősítésű-e, de a rengeteg olvasásom alapján azt szűrtem le, hogy az egy magasabb minőséget képvisel, mint a Marshall M9000. Ami nálam a választást eldöntötte, az az, hogy a HT Deluxe 3-szoros valódi , nekiütődő tömítéssel rendelkezik, ami a hanggátlás szempontjából fontos. Ez gyakorlatilag csak nagyon kevés termékben található meg, én konkréten 2 ilyen ablakról tudok, egyik az említett, a másik a Fenstherm Premium. A Marshall M-9000-ben és sok más ablakban is, a középső tömítés csak egy behúzott gumicsík, "lengőtömítésnek" is csúfolták itt egyszer a topikban. A Grewin 88+, egyébként prémium minőségű ablakban is csak ilyen a gumitömítés.

 

A felmérési díjjal kapcsolatban, ha a felmérésért díjat számítanak föl, szerintem az csak komolyságot ad a cégnek. Viszont az az összeg tényleg drága! Nekem 6eFt-ért jöttek ki felmérni, az talán reális.

Előzmény: Forze Zoltán (20652)
topikolos Creative Commons License 2014.10.11 0 0 20653

Igen, a két nagy ablak ilyen lesz. A redőnyről lemondtam tavaszig, nagyon drága, amit szeretnék, majd akkor meglátom, lesz-e rá keret.

Előzmény: Petya79 (20651)
Forze Zoltán Creative Commons License 2014.10.10 0 0 20652

 

Hát, hogy az embert mennyire tud befolyásolni egy helyszíni felmérés....

 

Úgy voltam vele, hogy a 3 általam (laikusként) jobbnak ítélt ajánlatot adó céget felhívtam és kértem, hogy végezzék el a helyszíni felmérést és alakítság ki a végső árat!

 

Na a háromból egy egyből kiesett, mert közölte hogy 15 000 Ft + áfáért kijön és ha őt választom ezt majd levonja a végső árból, ha nem hát buktam.... ez a cég helyi cég szóval nem nagyon volt fuvar ktg. stb. Így őt kizártam.

 

Maradt kettő ebből volt amelyik nagyon hamar végzett, volt amelyik alapos volt és tanácsokat adott, szóval így nagyjábó 80 %, hogy mi lesz a választás, bár azért a helyszíni felmérés utáni árajánlatot még megnézem majd magamnak :-)

 

Azt is gondolom, hogy a szóban forgó fontosabb márkák azért nagyon gatyit nem tudnak gyártani!

 

választásom egyik alapja, hogy magyarországi gyártó álatl készüljön el, a beépítő cég legyen régóta a piacon és legyen jó referenciája.

Roto vagy Maco vasalat legyen benne, az 1,15 UW értéket simán tudja.

 

Így a kettő ami maradt az a Hevestherm Deluxe vagy a Gealan M9000!

 

Láttam mindkettő profilt a szememmel szemre jó :-)  na de viccet félre téve én így elmélkedtem.

Mivel nálunk így is úgy is a 20 éves fa ablakiknek már van amelyiken befúj a szél van hol beesik az eső ha nagyon ver így muszáj.

 

Gealant van aki szidja van aki nem és a másikat is! Ha valakinek nagyon rossz véleménye van valamelyikről az kérem ossza meg minél előbb.

 

Szerintem a köz néven forgó profilok bármelyik lehet ideális ill. jó vagy nagyon rossz. Sok múlik majd a beszerelésen:-)

 

 

 

 

Petya79 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 20651

Végül fix ablakokat rendeltél? És 3 rétegű üvegezéssel?

 

Előzmény: topikolos (20649)
Proxima76 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 20650

Egy napkollektoros pályázatnál egy ismerősemet konkrétan megzsarolta az egyetlen szóbajöhető kivitelező, hogy sajnos annyian állnak sorban, hogy nem tud a pályázatban előírt határidőre teljesíteni (és ugye akkor bukta van) hacsak, nem fizet zsebre x összeget. Fizetett. Másnap már csinálták is. Persze még ezután is voltak rejtett költségek. A végén  majdnem annyiban volt, mintha saját beruházásban csinálta volna, csak egy csomó időt és energiát elvitt a papírmunka+ideg.

Előzmény: halaloszto (20645)
topikolos Creative Commons License 2014.10.09 0 0 20649

Sziasztok!

 

Az előzményben lévő ablakot véleményeznétek (akinek van olyan:))? Igaz, hogy közben megrendeltem, de azért érdekelne...

 

Köszi.

Előzmény: topikolos (20609)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.09 0 0 20648

csak gondoljatok bele:

ha valaki palyazik de nem nyer, akkor a papirmunkara forditott direkt koltsegeket (tulajdoni lap, posta, tanusitvany, tervezesi koltseg) es a sajat melojat automatikusan elbukta. Ez egy palyazatra lehet 40-50ezer, de akar több is. Ha palyaznak 2000-en, de 1000-en nyernek csak, akkor a palyazat a veszteseknek osszesen kapasbol 50 millio forint veszteseget okozott. tamogatasnak kiosztanak 400 millat, de kozben azonnal okoznak 50 milla kart...

 

Vajk

Előzmény: Proxima76 (20647)
Proxima76 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 20647

Ilyenek ezek a pályázatok :-)

erre mondtam, hogy 60% alatti támogatással, azaz 40% önerő felett nem érdemes egyikkel sem foglalkozni, mert nem éri meg semmilyen oldalról.

Előzmény: halaloszto (20645)
Proxima76 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 20646

Volt részem enrgiatanúsítvány "készítésében" Röhej, ami ezen a címen folyik, semmi értelme. Igaz hogy nem tudom mit várnak el egy pályázatnál, de ha elegendő a normál (adás-vételhez előírt) tanúsítvány, akkor az megvan max. egy huszasból.

A következőkepp zajlott nálam egy ilyen esemény. Eljött a muksó, semmilyen tervet nem nézett, semmilyen előkészületet nem tett. Megkérdezte hogy miből épült a ház, mondom nem tudom. Mikori építésű? Mondom 2006. Enyi volt, kb. 3 perc. Megkaptam a tanúsítványt. Erre a lakásra 3* készült hasonló komolyságú tanúsítvány, 3 különböző eredménnyel.

Komoly, valódi tanúsítványhoz, legalább egy hét munka, bontás, szerkezetvizsgálat stb. lenne szükséges.

Tervdoksi??? Ne röhögtess, az esetek 90%-ában semmi köze a valósághoz.

Pontos eredményhez csak alapos műszaki vizsgálatok után lehet jutni, ez tényleg egy vagyon. De szerintem mindenhol megelégszenek a "hivatalos" hasraütés alapján készített tanúsítvánnyal (vagy tévedek? Nem vagyok benne az ilyenféle pályázati dolgokban), ami 1000 Ft-ot sem ér, nem 10 000-et.

Előzmény: Petya79 (20644)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.09 0 0 20645

De a mostani pályázat nem panellakásra vonatkozik. Egy családi házra meg 20+ a tanusítvány. És ha megtudják hogy pályázathoz lesz az ajánlat (megtudják) akkor a résztvevő cégek ceruzája is vastagabban fog. Az egész támogatás a végén alig több pénz mint amit pluszban kifizetsz. Viszont ott van még az idegesség, rohangászás, amit mind elbuksz ha nem nyersz a pályázaton. 

 

Vajk

Előzmény: Petya79 (20644)
Petya79 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 20644

Panellakás esetében, ha csak egy "általános" tanúsítványra van szükséged (helyszíni bejárás alapján történő vizsgálat), nem igazán szaladhat el senki az árakkal, mivel az törvényileg szabályozott (176/2008. (VI. 30.) Korm. rendelet). Meg amúgy fura is lenne több tízezret elkérni egy olyan munkáért, amit a meglévő fűtésrendszer, a nyílászárók, és a fűtésszámlák alapján egy törött kezű óvodás is megállapít.
Viszont más a helyzet egy régi családi ház esetében, amelyik nem rendelkezik tervdokumentációkkal (mérnöki számításokat igényel); vagy ahol például hőkamerás vizsgálatot -; esetleg a pályázati előírásoknak megfelelő részletes munkát végeznek.

Előzmény: Proxima76 (20643)
Proxima76 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 20643

Olcsóbb! Nagyobb a verseny. Egy panellakásra már 10 000 HUF-ért is megcsinálják.

http://www.tanusitvanykeszites.hu/budapest-es-pest-megye

 

Előzmény: batagy (20641)
Petya79 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 20642

Több tízezer Ft-tal kell számolni, attól függően, hogy mekkora a ház alapterülete, pályázathoz lesz-e, megvannak-e az eredeti tervrajzok-kiviteli dokumentációk, stb-stb. A Google-n találsz egy rakás céget, aki ezzel foglalkozik.

"...a cikkben a Fabia - Passat hasonlat egy kicsit erős, mert szerintem bármelyik 70-es profil tudja 3 rétegű üveggel az 1.15-öt."

Ha manapság a 3 rétegű üvegezés a standard, akkor igazad van, de itt nálunk a délkeleti régióban más a helyzet.

Az én házam új építésű (1 éves), mégis a legolcsóbb műanyag nyílászárókat építtettem be, 2 rétegű üvegezéssel.

Számomra bőven megfelel, a gázfogyasztásom is röhejesen alacsony.

A szomszédaim meg a 80-es években építkeztek. Homlokzati szigetelésük nincs, a kazán elavult. Milyen létjogosltsága lenne így a 3 rétegű üvegezésnek?

Előzmény: fgcs (20639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!