Keresés

Részletes keresés

Boarhunter Creative Commons License 2010.07.16 0 0 1959
Ezzel a liberalizációval csak az a gond, hogy jó magyar szokás szerint megjelennek a hiénák akik mindenféle ismeretlen eredetű húsokból nyomják a kolbászt ezerrel. Döghúsból is.
Előzmény: csampilampi (1958)
csampilampi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 1958
Nagyon szépen köszönöm. Most komolyan gondolkodóba estem. Egy kis kereset kiegészítés legálisan :) Nem is lenne rossz, meg legalább lenne valami saját termék is.
Előzmény: Boarhunter (1955)
csampilampi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 1957
Ajánlom a linket :) http://mandiner.blog.hu/2008/04/19/eu_komfort_meroedeny
Előzmény: magyar bucó (1956)
magyar bucó Creative Commons License 2010.07.16 0 0 1956
EU. komfort

konform
Előzmény: csampilampi (1953)
Boarhunter Creative Commons License 2010.07.16 0 0 1955

Ki mit tud arról, hogy a hatóságok mennyire szabályozták a háztáji termelést.
Van valami olyan esetleg, hogy a termelő saját maga előállított adalék és kislibapöcse ,na meg ukrán urán nélkül előállított kolbászát piacra dobja.
Valami Lieder programban nincs ilyesmi?

• MTI
2010. július 9., péntek 19:13 | Frissítve: 15 órája
A Vidékfejlesztési Minisztérium egy rendeletmódosítással megkönnyítette a kistermelők élelmiszertermelési, -feldolgozási és -értékesítési feltételeit.
A kistermelői rendelet már kedd óta hatályos legfontosabb módosítása, hogy az állati alaptermékek (tej, tojás, nyers hús, stb.) és a feldolgozott kistermelői termékek (sajt, lekvár, kolbász, stb.) értékesíthetőek az előállítás szerinti megyében és Budapesten vagy a gazdaság helyétől légvonalban számítva az ország területén legfeljebb 40 kilométer távolságon belül a végső fogyasztó részére, valamint boltokba és vendéglátó egységekbe, így a közétkeztetésbe is.
Az új szabályozás szerint ellenőrzött állományból származó baromfi és nyúlféle házi vágásánál a településen, végső fogyasztó számára történő értékesítésnél ezután nem kell a vágásnál a hatósági húsvizsgálatot elvégeztetni legfeljebb heti 50 darab házi tyúkféle, 25 darab víziszárnyas vagy pulyka, 13 darab nyúlféle vágásánál.
Újra lehet disznót vágni - szögezi le a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) közleménye. Az eddigi rendeletek tiltották az otthoni disznóvágást, és tiltották a házilag előállított aszalt és füstölt áruk értékesítését is. Az új rendelkezés biztosítja az olyan hagyományok megőrzését, mint az ökör-, birka-, kecske- és disznóvágást, a disznótort.
Előzmény: csampilampi (1953)
csampilampi Creative Commons License 2010.07.15 0 0 1954
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ HOGY AZ A MÁRIÁS JÓ.......................
ELŐBB NEM KÜLDTE EL, MOST MEG 2X IS.
ELNÉZÉST ÉRTE. :)
csampilampi Creative Commons License 2010.07.15 0 0 1953
Háát a tesvírek már elhordták az alomínijomut:)
Nagyon szépen köszönöm mindenki segíő szándékát aki segítségemre sietett. Mondhatom igazán jól esett. Mind azoknak köszönöm, akik ide a fórumra írtak, és azoknak is köszönet akik msn-en próbáltak segíteni.
Időközben fordult a kocka. Találtam olcsóbb megoldást. Sima húsos ládákat veszek olcsóbb, EU. komfort stb. Akinek kellene piros német láda 600 Ft/db. ( vaterán található).


Folytatom kérdéseim sorát:

Ki mit tud arról, hogy a hatóságok mennyire szabályozták a háztáji termelést.
Van valami olyan esetleg, hogy a termelő saját maga előállított adalék és kislibapöcse ,na meg ukrán urán nélkül előállított kolbászát piacra dobja.
Valami Lieder programban nincs ilyesmi?

Nagyon szépen köszönök minden információt, segítséget.
csampilampi Creative Commons License 2010.07.15 0 0 1952
Nagyon szépen köszönöm a segítőkészséget. Igazán meg vagyok hatva, de tényleg.
Ez azért nagyon tiszteletre méltó, hogy kitátottam a szám és máris segítséget kapok mindenkitől. Még1x köszönöm.
Időközben arra gondoltam, hogy jó lesz a sima műanyag láda is. Igaz nem olyan nagy mint a régi nagy alutepsik, de megteszi.
Találtam a vaterán németből származó ládákat. Nagyon jutányos áron 600 Ft/db. És még Eu. szabvány is. Ha valakinek kellene ilyen láda az még talál, mert van jó pár darab.

Hallott-e valaki arról, hogy házi vállalkozást nyisson valaki mostanság?
Gondolok olyanra, hogy háztáji kolbász készítés és forgalmazás.
Kizárólag adalék nélkülire gondolok.
Kérek mindenkit ossza meg velem az erről hallottakat és információit.

Előre is köszönöm.
Boarhunter Creative Commons License 2010.07.15 0 0 1951
Nem alomínijum, viszont zománcozott.
Egy barátom csinálta.
Előzmény: csampilampi (1949)
csampilampi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 1949
Üdv!!

Tud valaki eladó nagy alumínium tepsit ?
Vagy lehet még ilyet szerezni egyáltalán ???

Előre is köszönöm
mind 1 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 1948
Üdv!

Bocsi árat nem írtam! Egészen friss(tegnapi szállítás)355huf/kg
mind 1 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 1947
Üdv!

Hát mozgolódnak felfele szinte hetente 5-10 huf-al(és szinte nincs is)


Meg nem erősített információk szerint "karácsonyra"elérheti akár az 500 huf/kg is!!

Vágás az nincs!
Előzmény: csampilampi (1946)
csampilampi Creative Commons License 2010.07.07 0 0 1946
Üdvözletem!!!!

Hogy alakulnak a sertés árak az ország különböző részeiben??
Van-e sok vágnivaló valakinek??????
atibabi Creative Commons License 2010.06.27 0 0 1945
Sziasztok! Tud-e valaki segíteni?
Keresek mobil füstölőt, bármilyen megoldás érdekel.
Aki tud valami okosat, értesítsen a samu1213@gmail.com emailen! Köszi.
magyarhentes Creative Commons License 2010.06.25 0 0 1944
hello

én most regisztráltam küldtök pár képet ilyen jó nagy disznókról ?
mormogi76 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 1943
Szép nagy állat. Lehet hogy rajta volt a párzás (búgót, görgött) azért adta meg magát olyan nehezen
Előzmény: csampilampi (1942)
csampilampi Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1942
Ui: ami orrfogó van a képen az csak már a kivérzett állat kihúzására szolgált az ólból :)
csampilampi Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1941



Hali mindenki!!

Szombat reggeli termés. A malacka meghaladta a 3 mázsát, de még képzeletemet is.
Meglepetésemre nem adta, olyan könnyen az életét mint kellett volna.
A gazda kérésére mivel " szelííí e" nem lett rá rakva semmi fogó se semmi.
Ólba bemenvén 1 szál pisztollyal , tényleg szelíd volt a disznó meg se röffent.
Következett a kábítás. Azaz következett volna. Az első lövés hatására mintha semmi nem lett volna a disznó állt mint a cövek.
Második lövésre sem reagált, itt már kezdtem kicsit nagyot nézni. A lövések hatására az állat nem vadult meg. Hogy lehet ez?? Passsz.
A harmadik lövésnél összerogytak az első lábai, de még felállt. A negyedik pukk. fektette meg szerencsétlent.
Hihetetlen számomra, ilyen még nem volt sohasem. Érdekes dolog, hogy a fej hasítása után mind a négy lövés átszakította jó helyen a koponyát és velőt ért. ( EZ számomra felfoghatatlan, hogy 4 lövés kell valaminek, ráadásul ami az agyat is megüti....)
A patron sima cseh (sárga színű, ami sem beázva nem volt se semmi ) 9mm-es.
Tehát az az állítás, hogy a kis patron mindent üt sajnos megdőlt. Mindig vinni kell 9*27-et ha nagyobb jószágról van szó.
Csak a Jóistenen és a szerencsén múlt, hogy nem lett baleset vagy valami......
Butcher88 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1940
Az enyémeket már elvileg ismered! :)
csampilampi Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1939
Üdv!!!!

Kedves barátaim!!!
Nagy kérdéssel fordulok hozzátok.
Van valakinek jó lókolbász receptje??? Nagyon kíváncsian várom.


Előre is köszi :)
csampilampi Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1938
hali!!!

Igen tökéletes.
Előzmény: lángölő (1937)
lángölő Creative Commons License 2010.03.20 0 0 1937
Csampilampi! Kipróbáltad a patront?
mav275-01 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1936
Tiszteletem a fórumozóknak,

élvezettel olvasom a jobbnál jobb hozzászólásokat, a szomszé fórumból találtam ide (Pármai sonka, szikkasztott sonkák)
Csak egy rövid hozzászólás "brad vagy brád" valószínüleg a helyes megnevezés "prád" friss meleg hús péppé örlése , fő felhasználási terület "virsli szafoládé krinolin parizer" de töltelék árunál jó hézag kitöltőként hideg húsból is készítik.
Elnézést a beleszólásért.

További jó disznolkodást.

Üdv. máv275-01


csampilampi Creative Commons License 2010.03.16 0 0 1935
El kellett volna hozni őket!! :)
Előzmény: arnys (1934)
arnys Creative Commons License 2010.03.16 0 0 1934
És a két túlélőről se feledkezz el.
Előzmény: csampilampi (1932)
Butcher88 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1933
Ha nincs semmi,akkor kell egy jó fogású hosszú nyelű kalapács vagy fejsze...... :-)
csampilampi Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1932
Szalóki verseny:

Villannyal való kábítás utolsó fázisa. Már csak pár disznó van hátra. Hopp 1x csak nincs villany. Na mi legyen?? Kinél van pisztoly??
Sehol semmi!!! Se villany se pityu.... Nagy rohangálások végül is lett 1 jp2-es, de mire lett pisztoly akkorra visszajött a villany :)
Itt egy pár kép:
csampilampi Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1931
Errefelé is nagy probléma a vérfibrizol használata.
A jászsági idősebb korosztály nagyon ragaszkodik a régi hagyományokhoz. Minden technikai újítás ki van zárva a régi öregeknél......
Egyes helyeken még a kábítást is nehezen viselik el.
farkasbi Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1930

Sziasztok.

A só is jó a vér megalvadása ellen de azt rendesen ki kell keverni. A legjobb a véralvadásgátló por. Nekem van egy 5 literesműanyag lábosom abba szoktam 1 káviskanálnyit tenni. Mig folyik a vér addig finiman kevergetem és kész. Felhasználás elött fel kell keverni és meg kell szűrni.

De ha megalszik a vér az sem baj hiszen botmixerrel fel kell turmixolni és ujra folyékony lesz. 

Az nagyobb baj ha nem aludt meg a vér című történet következik: Elmentem disznótvágni egy jó barátom szüleihez. Én vettem fel a vért és tettem a tálban véralvadásgátlót. Mikor a folyamatok a hurkához értek, hozza az öregasszony a vért kiabál hogy baj van nem aludt meg a vér. Én meg mondtam bebaszna ha megaludt volna hisz tettem   bele véralvadásgátlót. Mint kiderükt ök szokták hagyni hogy megaludjon a vér és darálni szakták a hurhához. Hahiszitek olyan nagy bajt csinált belöle az öregasszony hogy nem engette a folyékony vért a hurkába beraki. Mert hogy ő azt meg nem eszi úgy. Úgyhogy vár nélkül lett betöltve az egész. Ja és valamiért nem is hivtak többet disznótvágni.

 

tuutuu Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1929
,=?
Előzmény: tuutuu (1928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!