Keresés

Részletes keresés

Balazito Creative Commons License 2012.07.05 0 0 41142

Kicsit a bőség zavarával küzdhetünk, ha versenyezni szeretnénk, itt egy újabb opció:

www.sardona-ultratrail.com

 

Zürichtől nem messze (90 kilire), 3 táv, melyből a leghosszabb 88 km 6000 méter feletti szinttel, átlagosan majd 2000 méteren megy az útvonal. Nem lehet rossz, bár az árát is elkérik (kb. 135 euro) és első rendezés, ami nem mindig jelent jó rendezést...

mtb Creative Commons License 2012.07.05 0 0 41141

Köszönöm, ez a videó tényleg jól bemutatja az útvonalat. A T100 nem az én napom volt, sztem az erős fronthatás tett be nekem, azt igen rosszul bírom. Remélem, zoncsi linkje működik majd, és meg tudod nézni a képeket.

Tényleg nagy a csend, biztos készülnek a beszámolók...:)

Előzmény: Balazito (41139)
zoncsi Creative Commons License 2012.07.05 0 0 41140

Szerintem Zoli valamit változtathatott, mert tegnap még működött a link. De megtaláltam az albumot így is:

https://plus.google.com/photos/115721419453548768237/albums/5760874022970929937?banner=pwa&authkey=CKSAr_nGntr5UQ

Előzmény: Balazito (41139)
Balazito Creative Commons License 2012.07.05 0 0 41139

Gratulálok a futáshoz és egyben örülök, hogy a T100-as probléma csak egyszeri alkalom volt, a vizsgálatok nem jeleztek semmilyen bajt.

A hétvégi beszámoló is klassz, viszont a képeket nem tudom megnézni. biztos, hogy jó a becsatolt link?

 

Időközben találtam egy olyan videót az idei Zugspitz Ultratrailről, amely jól visszaadja az útvonal szépségét:

 

Különösen a 2. perctől kezdődő rész tetszett kifejezetten. (A képeken látható alakok mozgása ne ijesszen meg senkit, ők a kifejezetten lájtos teljesítők, talán 22 órával értek be. Azért ennél dinamkusabb a mezőny és a pálya sem ennyire technikás.)

 

No részemről ennyi a zugspitzi beszámoló, várom a frissebb élményekkel rendelkezők beszámolóit! (Meg jöhet Kissmiki mallorcai beszámolója is, T100-on azt hallottam, hogy már elkészült...:-))

 

Előzmény: mtb (41127)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.04 0 0 41138

Micsoda láb-bőrvédelmi előkészületek kellenek azért oda! http://www.youtube.com/watch?v=DHf1xGKhM8k Meg a hősokk, meg a sok cucc.

Előzmény: lpr (41136)
olipapa Creative Commons License 2012.07.04 0 0 41137

Hogyhogy mivel magyarázom? Készült rendesen, szépen küldte a heti beszámolókat az edzéseiről, nem hagyott ki edzésnapokat, konzultált mikor szükség volt rá, megfogadta és betartotta (!!!) a tanácsaim. - de persze mindez semmi! A lényeg ő maga. Jó genetika, kellő fókusz. Ő nem profi, de profiként cselekszik.  A sport egy baromi egyszerű képlet alapján működik. Amennyit beleteszel, pont annyit ad vissza. A többiek úgy látszik nem tettek bele eleget (nem elégséges edzésmúlt, nem megfelelő felkészülés), vagy nem fér (genetika, életkor, rászánható idő, stb). A szerencsét mint tényezőt a nulla környékére teszem az eredmény szempontjából.

Hogy a férfi mezőnyt is lenyomta? Ultrafutásban ez nem ritkaság. 

 

Előzmény: femina (41117)
lpr Creative Commons License 2012.07.04 0 0 41136

SportKlub 21:15 Marathon des Sables 2012

ef zé Creative Commons License 2012.07.04 0 0 41135

Ez a csapat tobb tapasztalattal rendelkezik, Badwater, Comrades sokszoros teljesito nemelyik. Az asztalokon igazi boseg volt, sos, edes. Apro kolbaszkak, pork pie, sausage rolls, teszta, hot dog. az osszes klasszikust felvonultattak. Az ejszakai jelolesben viszont nem voltak toppon. A fenyvisszvero szalagozas eleg hianyos volt, nem erhet a terepfutas.hu nyomaba. Szerencsere nekem hazai palya volt az iccakai is, de hallottam elkavarasrol. Az meg szaz kili folott mar nem tud jol esni az embernek. Egyebkent nagyon profi volt a stab es segitok. Elso osztalyu.

Előzmény: Törölt nick (41133)
XurocsaX Creative Commons License 2012.07.04 0 0 41134

Sziasztok!

Ajánlom figyelmetekbe az új Salomon XR CROSSMAX1-es futócipő tesztünket!

summitfox.com

Xurocsax

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.04 0 0 41133

Köszí! Jól látom, hogy azért ott is azok a visszatérő arcok elő-előkerülnek? Meg a Marscsoki is. (Biztos olvasnak az ottani szervezők is).

Előzmény: ef zé (41132)
ef zé Creative Commons License 2012.07.04 0 0 41132
ef zé Creative Commons License 2012.07.04 0 0 41131

Na akkor ez jo hir, hogy minden rendben. A 30fokot azt nekem talaltak ki, de mar elfelejtettem milyen lehet. Itt tartja magat a 16fok esovel. Sokan ahitoznak otthon ezert, de mindig az kell az embernek ami nincs. Ez az ev egyenlore ritka gyalazatos idojarasilag errefele.

Előzmény: mtb (41130)
mtb Creative Commons License 2012.07.04 0 0 41130
Köszönöm, úgy néz ki, nincs semmi bajom...T100 után vérvizsgálat, szívultrahang, EKG + terheléses EKG is volt, de szerencsére mindent rendben találtak. A meleget tényleg jól bírtam, de ettől hosszabb időt kinn tölteni 30 fokban az már nem nekem való.
Előzmény: ef zé (41129)
ef zé Creative Commons License 2012.07.03 0 0 41129

Well done mtb! Ahogy errefele illik. Jok a kepek is. Ezek szerint minden rendben veled, marhogy emlitetted korabban az orvoslatogatast. Ha a melegben helytalltal akkor nem lehet gond!

 

Előzmény: mtb (41127)
Kopi Zoli Creative Commons License 2012.07.03 0 0 41128

Mindenkinek gratulálok a hétvégi sikerekhez!

 

Jó ezeket olvasni!

mtb Creative Commons License 2012.07.03 0 0 41127

Alpinmarathon Veitsch 2012

 

Tegnap érkeztem haza Veitsch-ből, s mivel a - egyébként kiváló - szálláson nem volt wifi, csak most olvastam,  milyen kiváló magyar eredmények születtek Lavaredon és Brixen-ben.  Szilvi UB-s győzelme szintén bámulatos. Gratulálok mindenkinek, aki a hétvégén versenyzett valahol a nagyvilágban, különösen a dobogós helyezést elért versenyzőknek! Ef zé-nek szintén elismerésem az első 100 mérföldes versenyhez, 18 fokban azért kellemesebb lehetett az a hosszú táv...

Nekem ez volt a 2. külföldi terepfutó versenyem. Az első, a Wörthersee Trail azonban mindössze 800 méteres magasságba vitt fel, míg itt 1900 méterre is fel kellett jutnunk. Szerettem volna jól érezni magamat ezen a szép útvonalon és nem félholtan célba érni, de tartottam a nagy melegtől. Az idén már 2x is volt gondom vele - először a T100-on ájultam el majdnem a Vadállóköveken a hőségben, aztán a Bükki Hegyimaraton hullámos pályáján is sokat kivett belőlem a fülledt idő, pedig ott mindössze 1200 m szintet kellett megmászni. Bár már 9 éve hogy futok, még sosem használtam sótablettát. Most azt is raktam el, meg néhány gélt, és izót.  A versenyt megelőző napot egy pizzával zártam a helyi pizzériában (magyarok üzemeltették).

A verseny ágyúszóra indult 9 órakor. A rajtnál kiszúrtam Pepét és egy szolnoki srácot, Gyurit. Óvatosan kezdtek, így az első frissítőig, 5 km-ig ott voltam mellettük. Aztán Pepe beindult, és hamar eltűnt a szemem elől, míg Gyuri látótávolságban maradt. Ezen a versenyen nagy hagyománya van a váltófutásnak, ezért a 3 fős csapatok miatt a pálya 3 részre van felosztva. Az első váltóhelyet (16,5 km) 1:45 alatt értem el, innen Gyurival együtt indultunk tovább beszélgetős tempóban. Ők előző nap már felmásztak a Hohe Veitsch-re (1982 m), úgyhogy igazán jól mentek neki az emelkedők...:) Nemsokára ott is hagyott, és még ezután jött a pálya legmegerőltetőbb mászása (legalábbis számomra). Szerencsére lentről ijesztőbbnek látszott, ahogy haladtak felfelé az emberek, és valahogy megbírkóztam a meleggel is, mert itt fentebb már jobban mozgott a levegő. A sótablettákat szorgalmasan ettem, eleinte óránként egyet, aztán már kettőt. Pontban déli 12-re fel is értem a Graf-Meran házhoz 1836 méter magasba. Itt volt az 5. frissítő, a túrázók hangosan biztatták a futókat. Hamar továbbindultam, néha megálltam egy-egy pillanatra fotózni. A következő 1,5 km-en eléggé hullámzott az út, talán 1900 méterig jutottunk fel. A lefelé menet eléggé bokaforgató volt egy darabon. Hőség ide vagy oda, még mindig jól éreztem magam, persze nem is erőltettem túl a dolgot. Frissítettem rendesen, 2:10 alatt értem le a 2. váltóponthoz (32,5 km) ahol nem tudtam ellenállni egy darabka házi süteménynek. Innen még egy 20-as volt hátra - jórészt lefelé - de azért akadt benne némi emelkedő is. Ezek már annyira nem estek jól, inkább meggyalogoltam őket. Szinte mindig volt valaki a közelemben, főleg váltótagok, de teljes maratont futók is. Engem is meglepett, hogy egyes versenyzők szinte semmit sem vittek magukkal, csak a frissítők kínálatából éltek,  de láttam olyan futót is, aki akkora hátizsákkal indult, amiben elfért volna 3-4 ember teljes UTMB felszerelése:) Ez utóbbi srác egyébként a felfeléken rendre otthagyott az utolsó szakaszon, tehát még csak nem is túrázós tempóban haladt...Ahogy lejjebb értünk, és az utak kevésbé voltak sziklásak vagy technikásak, úgy lett egyre jobb a Hoka Bondi. A dózerutakon jól be tudtam vele gyorsulni, kiválóan csillapított. Az utolsó néhány km-en nagyon jólesett vágtatni a cél felé, itt több embert is megelőztem, köztük a nagy hátizsákos barátomat...Az utolsó aszfaltos 1,5 km a faluban enyhén emelkedik, ezért rendesen kikészítette az embert. Végül 6:14 alatt értem célba. Ez a 40-44-es korosztályban a 7. helyet jelentette. Ha nem fotózgatok, biztosan megvan a 6. hely is, de ennek nincs nagy jelentősége....Aminek van, az hogy jól bírtam a meleget, a sótabletta használt, nem volt gyomorproblémám, és tudtam gyönyörködni a táj szépségében.

Honfitársaim mind váltóban, mind egyéniben kiváló eredményeket értek el, gratulálok nekik! A szervezés príma volt, a pályakijelölés úgyszintén, bár két helyen sikerült néhány métert rossz irányba menni. Az isostart jól keverték, volt magnézium is, de az tény, hogy só vagy sós keksz nem volt sehol, ezért arról jobb volt magunknak gondoskodni.

A pályát én "mindössze" 50,5 km-nek mértem, a megadott 54 km helyett.

Néhány kép a versenyről.

 

Pepe. Creative Commons License 2012.07.03 0 0 41126

Gratulálok a Lavaredo hőseinek! Szépen behúztátok.

A hétvége erősen bővelkedett futásokban. Lavaredoban sok magyar, Brixen-ban Hiver küzdött meg élete legkeményebb versenyével, UB és Veitsch.

 

Veitsch nagyszerü volt. Közel van, olcsó, rengeteg frissítőpon, ingyenes kemping és jó pálya. Meleg volt ott is, a célban 37 fokot mértek a szervezők. Fent 2000m-en is bitang meleg, maximum a levegő jobban mozgott. Én nagyon kíméletesen kezdtem, aztán 3:15-3:30 között szinte egyszerre legörcsölt körülöttem mindenki. Fura, hogy ezek a hegyikecskék nem ismerik a sót mint pótolandó anyagot, illetve rendre elfutják az elejét. A meredeket futották aztán a futható részeken már gyalogoltak. Sok maraton távot futó nem vitt magával semmit, fel is borultak 40km után. Én nagyjából nem csináltam semmit, csak egyenletesen mentem. Azért nagy mezőny nem volt, az 5:29-es idővel 5. lettem összetettben úgy, hogy 4:40-el nyerték. Jól ment minden magyar, a csajok is szépen behúzták. Yoyo hatalmas PB-t ment. Jó csapat jött össze. A bringát is már előírásszerüen magyar nyerte :) Nyertem egy sonkát aminek már 2 napja lejárt a szavatossága, meg kolbászokat. / Pali képzeld ettem is belőle /
Jó vót na :) igaz cillagom?

Előzmény: kissmiki (41118)
femina Creative Commons License 2012.07.03 0 0 41125

Norvégia edzőtábor 2012

 

Volt szerencsém 10 napot Norvégia déli részén Telemark tartományban edzőtáborozni.

Skien városában laktunk, aminek a környékén 400-500 m-es hegyek vannak. Mégsem a Budai hegyeket kell elképzelni, hiszen már 100-200 m-től fenyő az őshonos és a rendkívül sok csapadék miatt dús az aljnövényzet, páfrányhegyek simogatják lábszáradat. A terep technikailag rendkívül nehéz, olyan mintha állandóan vizes szivacson futnál, gyökerekkel, kövekkel tarkítva. Vizes lábbal nem jutottunk soha vissza a szállásunka. Nagy szintek igaz nincsenek, de ennek ellenére nagyon tagolt a hegyvidék, rengeteg a patak és a tó, a turistautak igen egyszerűen vannak jelezve, minden jelzés kék, de az elágazásoknál mindenhol tábla van a távolságok feltüntetésével. A magasabb csúcsokon (400-500 m) már szinte csak szikla van, ami ha vizes (mindig az) a moha miatt rendkívül csúszik. Sok helyen „kulcsos házak” vannak,- „kulcs nélkül”-, mindenki számára nyitott, teljes felszereléssel, itallal, étellel, ággyal, párnával...elképesztő...

Az erdőig 30-50 percet kellett futnunk alsórendű utakon, az út szélén. Csak akkor előz meg autó ha nem jön semmi szembe, hogy teljes egészében át tudjon menni a szemközti sávba, ott elképzelhetetlen hogy karnyújtásnyira húzzon el melletted...elképesztő...

 

http://indafoto.hu/trangoska

Bozótkutya Creative Commons License 2012.07.03 0 0 41124

Várom Oli véleményét, de nekem az jött le, hogy Szilvi eszméletlen erős fejben, maximálisan felkészült is volt és tökéletes csapat segítette.

Előzmény: femina (41117)
kissmiki Creative Commons License 2012.07.03 0 0 41123

Nagyon durva..., ismétlet kalaplengetés !

Előzmény: norb29 (41120)
Pinyo Creative Commons License 2012.07.03 0 0 41122

Van arra valami mondás, hogy ilyen melegben víztakarékosabb-e az orron keresztüli levegővétel, mint szájon át lihegni? Vagy mindegy?

lpr Creative Commons License 2012.07.03 0 0 41121
A verseny közben mi is agyaltunk ezen. Szerintem ő bírta legjobban az extrém meleget. Az más kérdés hogy ennek genetika, edzettség, okos versenyzés vagy valami más oka lehet. Én is nagyon kíváncsi vagyok mit mond Oli.
Előzmény: femina (41117)
norb29 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 41120

Miki: itt a hivatalos eredménylista. http://hun.gufedo.com/ultrabalaton/index.php?f=ind

Előzmény: kissmiki (41119)
kissmiki Creative Commons License 2012.07.03 0 0 41119

Na végre valaki megerősíti az információimat, ugye jól értem, hogy jobbat ment mint Bogár J. ?!  Én mondjuk terep vagy nem terep, minden ultrabalatonost hősnek tartottam, aki egyáltalán teljesítette ebben a baromi  melegben a távot.

Előzmény: femina (41117)
kissmiki Creative Commons License 2012.07.03 0 0 41118

Gratuláció a Veitschi részlegnek !!! Pepe az az 5:30 körüli idő emlékeim szerint elég tökös ! + feltételezem ott is elég meleg volt.

Előzmény: glockner3797 (41105)
femina Creative Commons License 2012.07.02 0 0 41117

Igaz hogy nem terep, de ultra. Az Ultra Balatonon nő lett az abszolút győztes!!! Oli ezt mivel magyarázod, azon kívül hogy Szilvi a Te tanítványod...

 

zoncsi Creative Commons License 2012.07.02 0 0 41116

Kösz!

Az első 50-ben 6 magyar!! Ez nagyon szép!

Gratula még egyszer minden célba érkezőnek, és jöhetnek a beszámolók! :)

Előzmény: Fat (41115)
Fat Creative Commons License 2012.07.02 0 0 41115
Előzmény: zoncsi (41114)
zoncsi Creative Commons License 2012.07.02 0 0 41114

Megtalálható valahol a Lavaredo eredménylistája? Nekem nem sikerült.

Ellenben találtam pár jó képet Csabiról meg Carlosról:

http://www.thenorthfacejournal.com/final-results-sebastien-and-fernanda-claim-the-2nd-position/

http://www.thenorthfacejournal.com/prize-giving-cerimony-the-north-face-lavaredo-ultra-trail-2012/

 

zoncsi Creative Commons License 2012.07.02 0 0 41113

100 mérföldes verseny?! Gratulálok! Jó ez a szigetországi hosszú edzőtáborozás! :)

Előzmény: ef zé (41102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!