Keresés

Részletes keresés

viricsi Creative Commons License 2008.04.09 0 0 14215
Akkor miért itatják meg velünk?
Előzmény: közbiztonsági tanácsnok (14214)
közbiztonsági tanácsnok Creative Commons License 2008.04.09 0 0 14214

A jog egy tenger, amit nem kiinnunk kell, hanem meg kell tanulnunk úszni benne.

Előzmény: bp0414 (14211)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 14213

Felkerült a honlapra a Képviselő testület határozatai (24-32)

http://www.solymar.hu/index.php?id=76,0,0,1,0,0

pallma Creative Commons License 2008.04.09 0 0 14212
Jaj de unom a politikát
bp0414 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 14211

Kerítés építés:

 

Ma már valóban nem kell engedély hozzá, DE sírvakérek mindenkit: tűzesse ki földmérővel a jogi határait ÉS ide is csak akkor építhet kerítést, ha az megfelel a szabályozási vonalnak!!!

A szabályozási vonal helyzetét a helyi földmérők általában tudják, de itt a  műszaki iroda pontosan meg tudja mondani a rendezési terv alapján.

 

Szervusz Kálmán!

Ha én ma, holnap lekerítem a tulajdonom, hát megbénúl Solymárunk egy "jelentéktelen" része!

Vagy nem érted, vagy nem akarod érteni!?

Ha lezárom a Majthényit, (neked is Uttörő u.) ki honnan hova közlekedik???

Viszont most csend, nukú! Pór, emelkedőre felkapaszkodós tragacsok, kattogó felesleges vízelvezető rács, madárcsicsergés mint régen, - hát az nincs!

Én nem csak kritizálok! : Javaslatom is van: Vissza a forgalmat arra az utcára ami főútvonal volt (ezért a házak is beljebb épűltek) és azért is ujjították fel az utcát!

A mi utcánk a lakosok hozzájárulásából épült (telkenként 130, vagy 170 000, már nem emlékszem, de a csekk megvan, csak úgy mint a vízről, gázról, csatornáról) 6 cm (max) aszfaltozásu utca, és ajándékba most megkapjuk a forgalmat, emelkedőnek felfele, padlógáz, max. II. fokozat, nekem remegő ablakok. Mi azért költöztünk, helyesbítek ÉPÍTETTEM ide ("mellék utca", sőt utca, utcák sem v oltak) mert csend (madárfűty) és nyugalom volt.

 

SÍRVAKÉREM ÉN IS, HOGY NE ÉN BALHÉZZAK!
KI CSINÁLT ASZFALTUTAT? KI RAKOTT OSZLOPOKAT? KI VEZETET VÍZVEZETÉKET? A TELKEMRE!
KI KÉRDEZETT MEG? KIVEL ÁLLAPODTAM (-TUNK) MEG? ADÁS-VÉTEL stb.

RENDEZNI! RENDEZNI! RENDEZNI!

Visssza a forgalmi rendet!!!

 

Üdv!

Tibor

 

 

Előzmény: Solymár polgármester (14210)
Solymár polgármester Creative Commons License 2008.04.08 0 0 14210

 

Szervusztok!

 

Bocs, de nem tudom folymatosan követni a fórumot.

Aki pletykák helyett hiteles infokat szertne az kérdezzen tőlem

polgarmester@solymar.hu.

 

Györgyhegy utca:

 

Meg volt rá a forrásom, hogy egy tavalyról elmaradt munka fejében megépítsük. Ki is tűzettem. Ekkor megjelent két györgyhegyi tulajdonos, akiknek a telke a mai napig nincs kiszabályozva és évek óta levelekkel bombázzák a közig. hivatalt és az önkormányzatot, hogy az 1988-as tanácsi határozat vs. 2005-ös szabályozási terv szándékosan a velük való kiszúrásra készült el. Bedványaik hemzsegnek a maffia, bennfentes , csaló stb stílusú kifejezésektől ... Szóval ők sajnos "keresztbe feküdtek" az útépítésnek és erről jegyzőkönyvet is felvetettek velünk.

Igyekszem a mérnökökkel megoldást találni arra, hogy legalább a 410 méteres utca hátsó 350 méterét megcsináltassam (incl. a beton beszakadás a csatorna felett).

 

Kerítés építés:

 

Ma már valóban nem kell engedély hozzá, DE sírvakérek mindenkit: tűzesse ki földmérővel a jogi határait ÉS ide is csak akkor építhet kerítést, ha az megfelel a szabályozási vonalnak!!!

A szabályozási vonal helyzetét a helyi földmérők általában tudják, de itt a  műszaki iroda pontosan meg tudja mondani a rendezési terv alapján.

 

üdv

 

Szente Kálmán

 

 

Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.04.08 0 0 14209
Szerintem kezdj hozzá a kerítéshez. Január 1-től nem engedélyköteles, ha a saját területeden maradsz. Utána elbontani pedig csak jogerős határozattal lehet, amit vitathatsz életed végéig:-)
Előzmény: bp0414 (14208)
bp0414 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 14208

14177?

 

"Ha nem vitatja senki, hogy mi a tiéd, akkor miért ne?"

Földhívatal 30 napon belüli: tulajdoni lap, helyszinrajz elég?

Előzmény: senior önkormányzó (14205)
Kohlmika Creative Commons License 2008.04.07 0 0 14207

Nemrég költöztünk a környékre, és valóban sehol egy bölcsőde, és nem is nagyon lesz. Viszont bölcsőde helyettesítőként üzemelnek a Családi Napközik, amik ugyan fizetősek, viszon nem 20-30 gyerek van egy csoportben, hanem 7. Tehát hajlok rá.

 

A solymári már telve van, viszont nyitott Pilisvörösváron egy új, a Mia-Manó. Járt már ott valaki? Vélemény? Vinném a gyerkőmet, csak kiíváncsi vagyok mások mit tudnak róla?! Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.07 0 0 14206
of course
Előzmény: senior önkormányzó (14204)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.07 0 0 14205
Ha nem vitatja senki, hogy mi a tiéd, akkor miért ne?
Előzmény: bp0414 (14200)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.07 0 0 14204
Én már olyat is találtam bolhapiacon.
Előzmény: Törölt nick (14202)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 14203

MAJÁLIS 2008.


Majális
a solymári Jegenye-völgyben

 


A szervezők szeretettel meghívják Önöket a hagyományos, Jegenye-völgyi Nagytisztáson tartandó rendezvényre 2008. május 1-jén 10 órától 18 óráig.

- Erdei színpad: flamenco bemutató, táncegyüttesek, baranta, cirkuszi bemutató, zenekar, bábszínház
- Főzőverseny
- Íjászverseny
- Tájékozódási futóverseny
- Lovaglás
- Kézművesek utcája, árusok: kerámia, bőrdíszmű, könyv, méz,lekvárok, szörpök, magyar ékszer, íjászati eszközök
- Kézműves foglalkozás gyerekeknek: nemezelés, merített papír készítés, bőrözés, lepénysütés, stb.


- Középkori gyermekjátékok

- Büfé


Megközelíthető: gyalogosan a solymári Shell benzinkúttól, valamint a Várhegy- illetve a Major utca felől. Nyugdíjasoknak Templom térről óránkét (12:00-tól) kisbuszos szállítás (visszafelé is)


Szervezők: Dr. Szente Kálmán, Hartmann Hilda, Cser Angéla és a Pro Solymáris egyesület

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.07 0 0 14202
the quality never goes out of fashion
Előzmény: senior önkormányzó (14159)
SolymáriKörnyezetvédőkEgy Creative Commons License 2008.04.06 0 0 14201

Köszönjük minden támogatónknak, aki személyi jövedelemadójának

 

1%-át

 

az 1993 óta közhasznú szervezetként működő

 

 Solymári Környezetvédők Egyesülete

 

javára ajánlotta fel.

 

A kapott összeget a solymári gyermekek környezeti nevelésére és településünk

építésére - szépítésére kívánjuk fordítani.

 

 

 

Solymári Környezetvédők Egyesülete  

 

Postacímünk:                2083 Solymár, Pf. 119.

Telefonszámaink:          20/254-7353, 20/254-7292

E-mail címünk:               ske.info@gmail.com

Honlapunk:                   www.ske2083.fw.hu

Adószámunk:               18665958-1-13

Bankszámlaszámunk:  14700002-00500463-71019011

 

 

bp0414 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 14200

Tényleg!!!

Most lekeríthetem a tulajdonomat, vagy sem!?

Előzmény: senior önkormányzó (14198)
bp0414 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 14199

Tudod "vázlat" alatt olyan téglalapokat képzeltem el vonalakal összekötve (bizonyos álapot ábrát, ha jó a kifejezés "állománytáblát, szervezeti felépítést, működési vázlatot, sémát, stb.), hogy ki, kikhez (iroda) hogyan kapcsolódik!

Szép és a jegyzőt kik választják?

A képviselők viszont döntenek a hivatalnokok béréről (fizetésemelésről, beiskolázásról, stb). Viszont a hivatalnok ellentmondhat a képviselőnek (EGYSZER)!

Szegény polgi nincs töbségben?

Szerintem a határt (a létszám) már réges-régen átlépte, de kozmetikázzák és 2x annyian vagyunk mint amennyien bejelentkeztek.

Várjak mégegy választás, hogy valaki képviseljen?

Bocs! A végét nemértem!

Köszi!

Előzmény: senior önkormányzó (14198)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.05 0 0 14198

Ime a vázlat a kérdéseidre:

- a hivatal alkalmazottja a hivatalnok, köztisztviselő, bérét a hivatalvezető (jegyző) határozza meg. A hivatali bérkeretet az éves költségvetésben a képviselők határozzák meg.

- a választott emberek a képviselők, (a polgármester is képviselő), ők a tisztségviselők. Bért nem, csak tiszteletdíjat kapnak.

- a polgármester viszont "kétéltű", ő választott képviselő létére köztisztviselő, és a törvény szerinti bért kap. (a magyar önkormányzati rendszerben a polgármester "gyenge" poszt, alig van személyes hatásköre, jellemzően rendkívüli helyzetekben).

- a kis településeken (10e lakos alatt) a képviselőket közvetlenül, listáról választják, aki többet kap, az nyer. Viszont, köteles az egész település érdekében tevékenykedni. Nagyobb lakosságszám felett már területi felosztás szerinti listák vannak, minden területnek saját képviselői lesznek. (Solymár állítólag már átlépte ezt a határt.)

- ennek értelmében, a következő választás után már lesz saját képviselőd.

- az, hogy ki kiért van, közjogilag egyértelmű, de óvakodnék a demagógiától, a közösségi ügyekkel úgy illik foglalkozni, hogy az ember tudja, eszik-e, vagy isszák...

Előzmény: bp0414 (14193)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.05 0 0 14197
Sajna, nehéz ügy. Majd ha valaki a gödör miatt komoly kártérítési pert akaszt a hivatal nyakába, talán történik valami. Az aszfaltozást nem lehet erőltetni, az politikai kérdés, de a kár és veszélyelhárítás közterületen az önkormányzat elemi kötelessége.
Előzmény: Franco CC (14196)
Franco CC Creative Commons License 2008.04.05 0 0 14196
mást hallottam az aszfaltozásról, arra lettem volna kiváncsi mi igaz belőle, a Solymári Hírmondóba is volt rá utalás.

Önk. képviselőről tudok, mindig ki is kérdezem ha találkozunk, szerintem már lassan ki se mer szállni az autójából, nehogy megint lerohanjam a kérdéseimmel:)

A gödör nem csak kit zavar kérdés hanem roppant balesetveszélyes. Novemberben már hajtott bele autó és nem kis műveletébe került kijönni onnan, ugyanígy sötétben bármikor más is belehajthat, ráadásul tovább repedhet a beton és szép lassan beomlik ott az egész terület.
Előzmény: senior önkormányzó (14195)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.05 0 0 14195
Kedves CC! A gödör helyén valamikor vizesárok volt, amit valaki szakszerűtlenül lebetonozott, és ennek eredményét láthatod. A terület inkább járdának minősülhet, bár abban az utcában nincs is járda. Sok jóra ne számíts, az ilyesmit mifelénk az szokta rendbe hozni, akit nagyon zavar... az ingatlan elötti terület a tulajé ! (?) Lakik ott egy önkor. képviselő, kérdezd meg, hogy tudna-e segíteni, hogy a hivatal beszálljon a költségekbe? Az aszfaltozás -gondolom- azért maradt el, mert nem túl frekventált a terület, csak jelentős lakossági hozzájárulással menne a dolog.
Előzmény: Franco CC (14182)
bp0414 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 14194

EZ IGEN!!

Nagyon jó ötlet! Megyek is a pinyoba válogatni!

Remélhetőleg kevesebb kerül az erdőszélre!

Előzmény: hirdetőtábla1 (14186)
bp0414 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 14193

Szerinted ezt épületen belűl mindenki tudja?

Csinálhatnál egy vázlatot a felépítésről és a visszacsatolásokról!

Pl.: kinek ki határozza meg a fizetésemelését?

- más: ki a hivatalnok és ki a képviselő?

- más: miért érzem én úgy, hogy én vagyok a hivatalért és nem a hivatal értem?

- más: miért érzem azt, hogy nincs képviselőm?

Most pl. kit keressek meg azzal a problémámmal, hogy a nincs (telekkönyv, magántulajdon) Majthényi utca, amire ráterlték a forgalmat és tönkretesznek.

Hajnali 5 órától csukott ablaknál sem tudok aludni, zaj, por és bűz van!

Mit tanácsolnál?

Előzmény: senior önkormányzó (14179)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.04 0 0 14192
A tsz iroda évtizedek óta olyan amilyen, közpénzből kár lett volna egy fillért is költeni rá. Csak bontani szabad.
Előzmény: Habaladabala (14189)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.04 0 0 14191
Ebben igazad van, folyik a lerohasztás. Persze, a folyamatos választási küzdelem vívásához kettő kell. A másik az, aki nem képes elfogadni a választási eredményt, és folyamatosan zúzza a nagy többséggel nyert polgit. (csak a tv elött nem). Ő viszont szeret egy kissé egyénieskedni, ami irritálja a többt. (legalább is én így látom) Régi probléma ez, vannak testületek, ahol a választottak úgy gondolják, van egy polgármester, meg tizenhárom kispolgármester. A tizenháromból akár kettő is több, mint az az egy...
Előzmény: Habaladabala (14189)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 14190

FELHÍVÁS

Panelprogramban résztvevők számára!

 

Az Önkormányzati és Területfejlesztési Miniszternek az iparosított technológiával épült lakóépületek energiatakarékos korszerűsítésének, felújításának támogatására kiírt pályázata (továbbiakban: Panelprogram) 2008. február 4-én kihirdetésre került. Panelprogram pályázati anyagban szerepelnek az épületek tűzvédelmét javító elemek is.
Amennyiben a pályázat műszaki tartalma az alábbiak elvégzésére vonatkozik, a területileg illetékes önkormányzati tűzoltóság véleményének beszerzése szükséges, továbbá a munkák elvégzésének megfelelőségét a tűzoltósággal véleményeztetni kell.

 Lépcsőházak hő- és füstelevezetése (pl. felület növelése, nyitás¬ zárás gépesített megoldása)
 Homlokzatok és födémek hőszigetelése (homlokzati tűzterjedési gátak)
 Szellőzőrendszerek korszerűsítése (pl. aknafalak, szintenkénti szakaszolás, tűzgátló csappantyúk)
 Fűtési, melegvíz-ellátási rendszerek (pl. aknafalak, lezárások, szintenkénti szakaszolás, tűzgátló csappantyúk)
 Felvonók korszerűsítése (biztonsági felvonó)

Felhívom figyelmüket, hogy a pályázat csak abban az esetben lehet sikeres, ha a tűzoltóság pozitív véleményt ad. A pályázati kiírás nem ad lehetőséget a véleményező szerveknek kikötések rögzítésére, így a tűzoltóság véleménye is csak abban az esetben pozitív, ha a pályázat műszaki tartalma mindenben megfelel a tűzvédelmi előírásoknak, ellenkező esetben sajnos negatív véleményt kell a benyújtott pályázatról ki adnunk.

Tűzvédelmi szempontból sikeres pályázat érdekében lehetőség van előzetes tervegyeztetésre.

Ügyfélfogadás: Érd, Fehérvári u. 79/a
Kedd 8-14 h
Péntek 8-12 h

Telefonon történő előzetes egyeztetés alapján:
 Törökbálint, Raktárvárosi út 1. (DEPO bejáratnál)
Tel.: 23/335-505

Vörös János tű. ezredes
tűzoltóparancsnok sk.

Habaladabala Creative Commons License 2008.04.04 0 0 14189
"Való igaz, a mostani polgi nem sokat tudhat az előzményekről"

Jó, rendben, de ki "rohasztotta le" az ingatlant? Ezen folyik a vita. Szerintem ezt senki nyakába sem lehet varrni, csak olyan jó dolog vádaskodni, és non-stop választási küzdelmet vívni, miközben a hivatalnokok menekülnek a faluból, az intézményekben háború folyik remélt koncokért. A falu morális "lerohasztása" éppen most történik, kitűnő részeredményekkel.
Előzmény: senior önkormányzó (14188)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.03 0 0 14188
Való igaz, a mostani polgi nem sokat tudhat az előzményekről, az adatok és körülmények soha sem kerültek a nyilvánosság elé! Maradjunk annyiban, hogy a "válveregetés" azt a mániákus ingatlanbuzi csapatot (ígynetovább? csakígytovább?) illeti, amelyik tetemes iparűzési adó elengedése fejében "megvásárolta" azt a romhalmazt...
Előzmény: Habaladabala (14187)
Habaladabala Creative Commons License 2008.04.03 0 0 14187
hogy a fenébe sikerült a közvagyont így kezeni, hogy életveszélyessé rohadt a TSz iroda, ami a Tulajdoni lap szerint 1999. 10. 6-án került SNÖ tulajdonába?

Én tudom. Az egy hipermodern jó állapotú épület volt, de az előző szemetek lerohasztották. Ez a nyerő válasz polgármester úr?
Előzmény: Solymár polgármester (14175)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 14186

TISZTELT LAKOSSÁG!

 

A Polgármesteri Hivatal a Solymári Környezetvédők Egyesülete kezdeményezésére ingyenes lakossági veszélyes hulladékgyűjtő akciót tart.
A lakosság a veszélyes hulladékokat
2008. április 25-26-27-én (8:00-18:00-ig)
adhatja le a Mátyás kir. út 37-ben (a régi TSz iroda)

Az alábbi hulladékfajtákat gyűjtjük külön konténerekben

-használt fénycsövek, fényforrások
-száraz elemek
-akkumulátorok
-számítástechnikai, irodai eszközök
-hűtőszekrények, klímaberendezések
-kiürült tonerek, festékpatronok
-gumiabroncsok
-fáradt olaj (tiszta)
-használt sütőzsiradék (tiszta)
-festékek, lakkok

 

Kérünk mindenkit, hogy az ingatlanán felgyülemlett veszélyes hulladékot hozza le és helyezze el a hulladékfajtának megfelelő konténerben.

Az elszállított hulladékok ártalmatlanításra, illetve újrahasznosításra kerülnek. Kérjük tegyenek Önök is ennyit környezetünk védelméért!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!