Keresés

Részletes keresés

Mr Long Creative Commons License 2018.01.12 -10 4 65054

Engem gyerekkoromban sokszor vitt turazni apam, aztan ki-be jarkalt a turazas az eletemben. Amig el nem kezdtem kutatni turazas kapcsan par dologert a neten nem is tudtam az mtszrol. Azt hittem a gyalogos turazashoz lab kell, meg utvonal...

A mas szakagakban torteno pontszerzes, meg szivatas egyertelmuen. Van egy bringam varoson beluli hasznalatra, nem tudok (egyenlore) vele sok szintet megmaszni, mert egysebis :) Most tenyleg ezert kellene vennem egy bringat, hogy legyen plusz szakagam? Evezes nem tetszik, sieles nem erdekel, mi marad??? Meg jo, hogy nincsnek rangerek akik az erdo szelen elkerik a turistakartyat...

Előzmény: Pulmy (65053)
Pulmy Creative Commons License 2018.01.12 -13 3 65053

  

"aki nem egyesületi tag az másodrendű turista

hát, nem (sőt)"

 

  http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146452491&t=9012640

 

     Akkor ezek szerint nem csak én látom így,sőt erre pár topic "társunk" rendszeresen emlékezteti is a nem egyesületi fórumozókat. A mi egyesületünk (TSSE) sem MTSz tag és rengeteg szakágban folytatunk (túra,kerékpár,sí,sítúra,szörf,hegymászás,futás stb) szabadidős tevékenységet,mindent amit talpon lehet csinálni.Jutalmakat meg különböző összetartásokon osztunk egymásnak,folyékony medálok képében.Ha elkezdenénk számolgatni meglepően sokunk érné el (van aki többször is) a legmagasabb fokozatokat is,de miért? Elsősorban önmagunknak és önmagunkért folytatjuk az aktív életvitelt,de gondolom ezzel majd mindnyájan így vagyunk

Előzmény: jzp2107 (65051)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.11 -12 5 65052

Arról nem is beszélve, hogy számos turistaegyesület van, amelyik nem tagja az MTSZ-nek. Például az én jelenlegi egyesületem, a TTT is ilyen, amely igen hasznos és értékes munkát végez a túrázás népszerűsítéséért. Mi is szervezettek vagyunk, csak máshol.

Előzmény: jzp2107 (65051)
jzp2107 Creative Commons License 2018.01.11 -12 7 65051

szerintem turizmus tekintetében is meg tudom..

 

először csak azt hittem szerencsétlenül öntötted szavakba a mondandódat, de nem, már megint a magas lóról beszélés, aki nem egyesületi tag az másodrendű turista

hát, nem (sőt)

Előzmény: garass (65050)
garass Creative Commons License 2018.01.11 -5 14 65050

A turizmus vonatkozásában természetesen igen. Más tekintetben magadnak kell megítélni önmagad.

Előzmény: jzp2107 (65048)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.11 -12 1 65049

No, itt is van egy jókora pontocska...:-)

Mert ez régóta így megy. És meg kell nézni hova esik az ominózus 12 plusz rendszeresen, mindjárt kerekedik a kép ott is. 

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65041)
jzp2107 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 65048

tehát szerinted akkor aki nem egyesületi tag az szervezetlen

jó, észben tartom

Előzmény: garass (65047)
garass Creative Commons License 2018.01.11 -1 12 65047

Akkor te nem szerepelsz az általam hivatkozottak körébe.

Előzmény: jzp2107 (65045)
garass Creative Commons License 2018.01.11 -1 12 65046

Még hozzátéve egy információt az előzőhöz, az MTSz szakmai bizottságainak most zajlik a megújítása. Ebből az alkalomból felmérés történt, milyen szakmai munkákra van szüksége a tagságnak a jövőben. Az első három legfontosabb bizottságban a minősítési munka is szerepel. Nem véletlenül.

Előzmény: garass (65044)
jzp2107 Creative Commons License 2018.01.11 -12 1 65045

> a szervezett turisták nagy többségéről beszéltem

 

pár éve voltam egyesületi tag, volt hogy két helyen is egyszerre, mostanság épp nem, de nem érzem magam szervezetlenebbnek

Előzmény: garass (65044)
garass Creative Commons License 2018.01.11 0 12 65044

Én természetesen a szervezett turisták nagy többségéről beszéltem, azok pedig e szerint megelégedéssel túráznak. Akár hozhatnék tételes adatsorokat is erre.  A mostanában zajló éves egyesületi közgyűlések állandó napirendi pontja a minősítési eredmények után járó jelvények átadása a tagságnak. Ez már magáért beszélő tény.

Előzmény: Törölt nick (65040)
vViktor13 Creative Commons License 2018.01.11 0 3 65043

Bár már jópár éve végeztem az OKT-vel, Hörpölin oldalát nézegetve kaptam rá a tájegységi jelvényekre. El is küldtem három helyre az e-mailt csatolva a teljesítés igazolásával. Mindhárom helyról aznap kaptam választ, sőt veszprém megyéből harmadik napra már a díjazás is megérkezett, úgy hogy az ellentételezést csak most fogom feladni a kapott csekken. 

 

http://kektura.click.hu/OKT/egyebek/jelvenyek.htm

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.11 -1 0 65042

Ott a pont!

Előzmény: Törölt nick (65040)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.11 -12 3 65041

"Én válaszaimban arra reagáltam, amit leírtál."

Nem. Max. amit belemagyaráztál.

"Ha félreérthető volt"

Nem volt az, de kicsavarni bármit lehet. Ha félreértetted, félremagyaráztad, legközelebb olvasd alaposabban.

Én azt látom, hogy aki veled egy véleményen van, azt kegyelmesen  vállon veregeted, mint Lajos király Toldit, hogy derék ember, jól érti a szabályzatot és a te gondolataidat, aki meg mondjuk már csak részben ért egyet veled, és más részben – ugyanazokról az alapokról kiindulva! – vitázik, azt lekezeled. Ha pedig nem akarod, hogy valaki úgy érezze, kicsavarod a szavait, akkor jó módszer, hogy nem csavarod ki a szavait. Próbálj meg arra reagálni, mit írtam.

 

A vita alapvetően arról folyt, hogy a szabályzat jelenlegi szövegéből következik-e ez a közepéről ismétlés a kiválónál, és még mindig nem. Te érvelhetsz mellette, hogy ez miért jó így, de ettől még nem következik a szabályzat szövegéből, tehát a szabályzat nem fejezi ki a szándékot, nem egyértelmű, azaz mint szabály e tekintetben rossz (elismerve sok más erényét). Ezen nem azzal lehet változtatni, ha megmagyarázod, hogy én szerinted mit mondtam, hanem ha átírjátok a szabályzatot jóra. Hogy a minősítés mire épül, azt szíves és szinte autentikus közléseddel ellentétben végigolvastam, megértettem és egyet is értek vele. Ez lineárisan független az előző kérdéstől.

Ahol kértél tőlem javaslatot, ott tettem javaslatot, erre igazán adekvát válasz, hogy a többségnek jó így, de akkor miért kérdezted?

 

"De azért vedd észre, a teljesítésed ilyen módon való közlése, valahol egy versengésre utal."

Negatív. Gondold újra a többi értelmezési lehetőséget, kicsit nyitottabban és több jóindulattal.

 

"kérlek fogalmazz úgy, hogy egyértelmű legyen"

OK, köszönöm a tanácsot. Íme:

Egyértelműen nem állítottam sem ebben, sem korábbi hozzászólásban, hogy a minősítés sportverseny.

Egyértelműen nem beszéltem sem ebben, sem korábbi hozzászólásban összeesküvés-elméletekről. (Olvasmány)

Egyértelműen nem állítottam sem ebben, sem korábbi hozzászólásban, hogy a Hold sajtból van, hogy a szabályzat megalkotásakor bárki rossz szándékkal járt volna el, hogy az országos kék Tolnától Baranyáig tart, és általában semmi mást sem, ami nincs kifejezetten beleírva a hozzászólásaimba. Egyértelműen azt állítottam, amit leírtam, és nem ennek tetszőleges befogadó által átdolgozott változatát. Normál esetben ezeket az alapvetéseket persze nem kéne leírni.

Egyértelműen nincs joga senkinek se közölni, hogy én valami mást állítottam, mint amit ide leírtam.

Egyértelműen jóindulattal és építő szándékkal szóltam hozzá, de süket fülekre találtam.

 

Megköszönöm a lehetőséget, hogy beszélgethettem veled, de valóban nincs sok értelme folytatni, ugyanis a légkör nem konstruktív, a színvonal nem túratársakhoz méltó, és ez az egész nem szolgálja az épülésemet, a közös ügyet pedig nem szolgálhatja, hiszen minden véleményt lepattintasz, ami nem a tiednek a visszatükrözése. További szép napot!

Előzmény: garass (65038)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.11 -12 5 65040

" többség e szerint él és túrázik megelégedéssel."

Szerintem a nagy többség e nélkül él és túrázik megelégedéssel.

Előzmény: garass (65038)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.11 -12 2 65039

Köszönöm szépen, sosem tagadtam hogy első lépéseinket az Országos Kéktúrán több hónapos Hörpölin-olvasgatásnak köszönhetően tettük meg. :-)

A te leírásaid és szakaszolásod volt az alap évekig.

Előzmény: hörpölin (65030)
garass Creative Commons License 2018.01.11 0 13 65038

Én válaszaimban arra reagáltam, amit leírtál. Ha félreérthető volt, akkor kérlek fogalmazz úgy, hogy egyértelmű legyen, és akkor nem kell allergiát kapnod.

A teljesítés időszükségletét én a nagy átlagra írtam, mert ez a gyakorlat. Lehet 6 éven belül is teljesíteni az öt fokozatot, de ez kirívó eset. Egy szabályzatot nem ezekre kell kialakítani. De alsó időkorlát nincs is, tehát ez nem vitatéma. De azért vedd észre, a teljesítésed ilyen módon való közlése, valahol egy versengésre utal.

Nem olvastad végig a leírtakat. A túrázói minősítés a kezdeti fokozatosság után a rendszeresség, szintentartás  kulcsszavakra és gyakorlatra épül. Ezért nem kell a fokozati sort mindenkor újra kezdeni. Itt nincs bizonyítási kényszer (nem olimpia). De ha ez megnyugtat, nincs tiltva, nyugodtan  kezdd újra az elején. Lehet, akkor már öt év is elég lesz a kiválóig. De ezt senki nem fogja számontartani, vagy számon kérni, esetleg saját magad.  

Szívesen válaszolgatnék még ezekre, de szerintem elégé kitárgyaltuk ennek a lényegét, a többség e szerint él és túrázik megelégedéssel.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65012)
nagypapi Creative Commons License 2018.01.11 -13 1 65037

A hozzászólásaiban beszúrt képek átlagos száma nagyjából megegyezik egy nemrég innen eltűnt (és korábban is többször) topiktársunk hozzászólásaiéval. ;-)

Előzmény: jzp2107 (65034)
garass Creative Commons License 2018.01.11 0 13 65036

A megye gyakorlatilag nem sápol, de például, mivel neki sincs személyi tagsága, a központi rendezvényekhez az egyesületek aktivistái, túravezetői  munkáját igényli. Ezt ezzel ki lehet kerülni. Van, aki nem kíván a közösség munkájában részt venni, de a tagsági kedvezményekre igényt tart. Vagy így direktbe pályázhat például turistaút jelzésfestésre. Volt olyan például, hogy valaki tanösvény létrehozása miatt lépett be csak az MTSZ-be, elvárva, hogy a jelzések elkészítéséhez saját sablont kapjon. Esetleg előfordul személyes ellenszenv valamelyik vezető, vagy megyei tevékenység ellen. Sok változata van ennek a szokatlan állapotnak.

Előzmény: akárkibárki (65007)
hörpölin Creative Commons License 2018.01.11 -12 1 65035

Nem vagy egyedül. Én sem tudom. Viszont nem is érdekel, ki az.

Előzmény: jzp2107 (65034)
jzp2107 Creative Commons License 2018.01.11 -2 3 65034

namostmáraztán kilukad az oldalam, mindenki tudja ki Fantomas, csak én nem?

nekem is volt tippem, de a mostani megnyilvánulások után elkezdtem kételkedni (persze lehet hogy csak jól terel :-)

garass Creative Commons License 2018.01.11 0 12 65033

Igen, jól érted a pontszámokat.

Előzmény: M62,306 (65010)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.11 -5 0 65032

Sok időt töltök ott, van egy lakásunk arra, de pesti vagyok.

Előzmény: HEV (65031)
HEV Creative Commons License 2018.01.11 -2 12 65031

Úgy tűnik Siófok környéki vagy (?)  Érdemes megnézned a Székesfehérvári egyesületeket ott azért van választék programokban és elérhetők a rendezvényeik, jó a közlekedés.

 

Előzmény: Mr Long (65026)
hörpölin Creative Commons License 2018.01.11 -14 4 65030

Amikor Téged olvaslak, meg Tavaszi Széllt, mindig örülök, hogy nem veszett kárba a munkám, hiszen két ilyen embert adhattam - ha csak kis részben az én munkám, akkor is - a túrázó, kéktúrázó "társadalomnak". Csak így tovább, rendszeres olvasód (olvasótok) vagyok!

Előzmény: Törölt nick (65027)
V43 1279 Creative Commons License 2018.01.11 0 2 65029

Hát látod :D

Előzmény: donjuan1984 (65028)
donjuan1984 Creative Commons License 2018.01.11 -7 3 65028

Az most komoly hogy valakinek megéri, hogy 12 nicket létrehozzon csak ezért? :D

Csak szánni tudom, de legyn ez élete legfőbb boldogsága, öröme :D

Előzmény: V43 1279 (65025)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.11 -14 4 65027

Köszönöm a dicséretet, igen, aki járt már ott az tudja hol készült a kép, egyébként a legjobban ez a látvány tetszett:

 A cikk kapcsán a Less Nándor túrák szervezőjétől éppen tegnap kaptam egy rövid e-mailt, szintén jól esett.

De jó múltkor kaptam Ágasvárról is, talán ezek az igazi jutalmak számomra.

 

Ennek kapcsán: Az ágasvári cicák Mikulása

 

Más...

12=1 emberke, írni is szokott amúgy, nem csak mínuszolni.

Tudod, az a helyzet hogy akkor szoktam "megijedni" ha már nincsen meg a 12 mínusz, mert tudom hogy ennyi jel az egyetlen emberke alkotása, míg paradox módon "csupán" 3-4 az már lehet hogy valóban 3-4 embert takar. 

Múltkor éppen így jártam egy másik topikban, és még mosolyogtam is magamban hogy 3 mínusznál drukkoltam hogy jöjjön a többi, mert az összesen =1 oktondi. :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65018)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.11 -4 0 65026

Na most találtam egyet és online formanyomtatványon is lehet jelentkezni. Egy próbát megér.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65021)
V43 1279 Creative Commons License 2018.01.11 0 1 65025

Ha van 12-13 nickje akkor meg tudja oldani.

Előzmény: donjuan1984 (65024)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!