Keresés

Részletes keresés

s3pooler Creative Commons License 2014.04.09 0 0 24986

A falugazdák a községben a földutakat vagy a murvás utakat calcium clorid oldattal lényegesen kevésbé porossá tudnák tenni, ami a kátyúk ellen is érne valamit...

 

Gondolom a traktor, ami a kis fűnyírót szállítja, télen meg havat kotor/ síkosságmentesít,  tudna permetezni is... 

 

(   )

ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2014.04.06 0 0 24985

Ez (http://otthon.com/szakertok/4108-lotetu-nelkuli-kertet-szeretnek) egy száz éves cikk, de ha még nem olvastad, érdemes megnézni. A vegyszerek neve után a G betű granulátumot jelent, tehát ebben az esetben is talajra szórható, szemcsés cuccról van szó. Úgy tudom, hogy a cikkben említettekhez képest vannak már újabb keletű, engedélyezett szerek is, de valamelyik gazdaboltost érdemes megkérdezni, az a biztos. A talajszintbe beásott sörcsapdát is ki lehet próbálni, bár azt nálunk az egyetemen inkább csak meztelencsigák ellen ajánlották. 

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.04.06 0 0 24984

Basudin.

Előzmény: ciethiev (24983)
ciethiev Creative Commons License 2014.04.05 0 0 24983

Nálatok is nagyon sok lótetű van a kertben? Mit lehet ellenük tenni? :( Tiszta lyuk az egész kert... :( Tudom, hogy szeretik a tyúkok, meg a halak, de én nagyon undorodom tőlük, biztos nem fogom a lyukakból kipiszkálni őket, valami más tipp kéne.... Van mellettünk egy üres telek, az is tele van, lehet, onnan jöttek át?!... :(

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.04.04 0 0 24982

Minden hétköznap reggel és este ott járok. Nem hinném, hogy mindennap újraragasztanák, és _CSAK_ a nem-lmp-s plakátokat. Mert az még mindig le van tépve.

Előzmény: sussoger (24981)
sussoger Creative Commons License 2014.04.04 0 0 24981

(1) időnként újraragasztják, (2) bicikliről jobban látni, mert több az időd a környezetet is figyelni.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (24980)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.04.04 0 0 24980

A Máriaremetei-Nagyrét-Nagykovácsi-Hűvösvölgyi vonalon összvissz kettő db letépett Dárdai Zsuzsannát (LMP) láttam.

Előzmény: sussoger (24979)
sussoger Creative Commons License 2014.04.04 0 0 24979

A Máriaremetei út, Hűvösvölgyi út vonalán számos megrongált plakátot láthatsz minden oldalról, letépett Varga Mihályokat, Dárdai Zsuzsannákat, összefaszozott Szelényi Zsuzsákat stb.  Ez utóbbi autóból nem látszik, mert golyóstollal van odarajzolva.

 

Előzmény: Schaumari Gyüttment (24977)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.04.04 0 0 24978

Még egyszer, lásd, amit leírtam. Ha már szervezett politikai alvilág, nem tudom, vajon kinek dolgozik.

Előzmény: senior 43 (24973)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.04.04 0 0 24977

Most (is) mellényúltál, a Jobbik pont nem a kedvenc pártom.

 

A II. kerület-XVIII. kerület útvonalon (ami meglehetősen jó keresztmetszetét adja a budapesti lakosságnak) egyébként a lent leírt helyzet a mérvadó, a pesti oldalon konkrétan egy megrongált baller plakátot se láttam, összefirkált Orbánt és hitlerbajuszos Vonát annál többet. Ugyanezen az útvonalon talán két letépett LMP-plakát és talán egy közepesen kidekorált Mesterházy-plakát volt.

Előzmény: sussoger (24974)
karcosharcos Creative Commons License 2014.04.03 0 0 24976

Nincs!

A mindenható!

De éppen nem üzelt, de jó sokba került!

Előzmény: Törölt nick (24975)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.03 0 0 24975

Van publikusan elérhető térfigyelő kamera Solymáron? Ha nincs akkor kik tudják megnézni? (csak érdekel, nincs semmilyen probléma)

sussoger Creative Commons License 2014.04.03 0 0 24974

Mindenkit a kedvenc pártja(i)nak a plakátjainak a megrongálása érint a legfájdalmasabban, ezért azt veszi észre.  Sok más solymári is sokat jár Budapesten egyébként.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (24972)
senior 43 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 24973

A nyilasozás ugyan olyan dolog, mint a plakáttépés, csak erre nem ugranak általában, ezért provokáltam. Ami itt történt, az nem tahóság, hanem a szervezett politikai alvilág ügyködése. Még azt is megkockáztatom, hogy nem is ingyen dolgoznak. Mint anno, a parlament körül kempingezők, akiknek tisztes órabér ütötte a markát. Én csak azt szeretném, ha a demokráciánk az összes kellékeivel együtt normálisan működne!

Előzmény: Schaumari Gyüttment (24972)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.04.02 0 0 24972

Szerintem az, aki letépi vagy összefirkálja a számára nem tetsző párt választási plakátját, maximum tahó, de nem nyilas vagy bolsi.  

 

Egyébként jelzem neked, hogy én mindennap elég sokat autózom Bp-en, és eddig toronymagasan a Jobbik plakátjai vannak leginkább megrongálva, utána jön messze lemaradva a Fidesz, aztán az MSZP. Az Összefogás meg az LMP plakátjait békén hagyják, eddig talán két letépett LMP-plakátot láttam. Biztos a "nyilasok" voltak, akik telefújták horogkeresztekkel a Jobbik-plakátokat, mi?

Előzmény: senior 43 (24971)
senior 43 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 24971

a bolsik jó?

Előzmény: Schaumari Gyüttment (24970)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.04.02 0 0 24970

"Nyilasok"? Szánalmas vagy, öreg.

Előzmény: senior 43 (24968)
senior 43 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 24969

Most hallom, hogy már rendőrségi ügy van belőle!

Előzmény: senior 43 (24968)
senior 43 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 24968

Vagy a nyilasok, mert csak a baloldali plakátokat tépik, mint 1944-ben.

Előzmény: senior 43 (24967)
senior 43 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 24967

Más baj is van. Itt is megjelentek a választási plakát tépegető bolsevikok. Mint 1947-ben. Ennyit a magyar demokráciáról 2014-ben. 

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.04.01 0 0 24966

Ez az egymondatos megfogalmazás nem adja ki a lényegét(én ugyan értem) a hozzá nem értőknek a helyi problémahalmazt illetően.

Eddig nem volt érkezésem, de most inspirációt kaptam, hogy a solymári nép elé legyen tárva az a gyalázat, ami a kerekhegyi csatornázás néven emlegettetik...

Előzmény: albergo (24962)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2014.04.01 0 0 24965

A pontosság kedvéért :-)

 

Solymár-Kerekhegy - Hűvösvölgy: http://www.bkk.hu/apps/menetrend/pdf/1570/20140401/14.pdf

Hűvösvölgy - Solymár-Kerekhegy: http://www.bkk.hu/apps/menetrend/pdf/1570/20140401/13.pdf

 

Solymár páriái cca. 20 éve várunk(tunk) erre a lehetőségre.

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (24964)
ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2014.03.31 0 0 24964

Mostanra sikerült kinyomoznom az első busz érkezését-indulását: holnap menetrend szerint 5.26-kor érkezik Kerekhegyre az első, és 5.32-kor indul vissza!

Előzmény: ex-Fixpont-főszerkesztő (24963)
ex-Fixpont-főszerkesztő Creative Commons License 2014.03.31 0 0 24963

Most már hivatalos, egy órája sincs, hogy megjött a BKK közleménye.

 

"A solymári Kerekhegyet is bevonjuk a BKK hálózatába

 

Solymár Kerekhegy nevű városrészéből eddig csak hosszabb gyaloglással vagy egy ritkán közlekedő, helyi kisbusszal volt elérhető a fővárosi tömegközlekedési hálózat. Solymár önkormányzatának kezdeményezésére a jelenleg Hűvösvölgytől Budaliget, Géza fejedelem útjáig közlekedő 157-es busz Kerekhegyig történő meghosszabbításával a városrészt 2014. április 1-jével bekapcsoljuk a BKK közlekedési hálózatába. A 157-es busz ettől az időponttól munkanapokon 20 óráig fix menetrenddel, 20 óra után, valamint szombaton és vasárnap egész nap igényalapú Telebusz-rendszerben közlekedik. Ez azt jelenti, hogy a vonalon üzembe állított Solaris Urbino alacsonypadlós midibuszok kizárólag akkor közlekednek Kerekhegyig, ha az utazási szándékot előzetesen telefonon, vagy az utazás során a járművezetőnél jelezték. Hűvösvölgy és Budaliget, Géza fejedelem útja között az eddigi járatsűrűséget a Kerekhegyre közlekedő 157-es járat a kizárólag a budapesti szakaszon közlekedő 157A betétjárattal együtt biztosítja.

 

Solymár önkormányzatának kezdeményezésére a 157-es busz útvonalát meghosszabbítjuk és bekapcsoljuk a fővárosi közösségi közlekedési hálózatba a település Kerekhegy nevű városrészét, amely így közvetlen kapcsolat kap Hűvösvölgyhöz. Innen az utasok a 61-es villamossal utazhatnak tovább a belváros felé. A kerekhegyi területre 2014. április 1-jétől (keddtől) a részben igényalapú Telebusz-rendszerben közlekedő, Hűvösvölgyből induló, és a jelenlegi Budaliget, Géza fejedelem útja végállomástól Solymár, Kerekhegyig meghosszabbított útvonalú 157-es busszal lehet eljutni.

 

A járat munkanapokon 20 óráig fix menetrenddel, 20 óra után, valamint szombaton és vasárnap egész nap igényalapú Telebusz-rendszerben közlekedik, ami azt jelenti, hogy a busz kizárólag akkor teszi meg a Budaliget, Géza fejedelem útja és Solymár, Kerekhegy közötti útvonalat, ha az utazási szándékot előzetesen telefonon a 06 1 3-BKK-BKK (06 1 3-255-255) számon, vagy az utazás során a járművezetőnél jelezték. A menetrend szerint a 157-es busz hétköznapokon 20-60, míg a hétvégi napokon 60 percenként közlekedik a Kerekhegyen. Hűvösvölgy és Budaliget, Géza fejedelem útja között az eddigi járatsűrűséget a Kerekhegyre közlekedő 157-es járat a kizárólag a budapesti szakaszon közlekedő 157A betétjárattal együtt biztosítja.

 

A 157-es busz a kerekhegyi végállomást a Budaliget, Géza fejedelem útjától a Zerind vezér utca-Solymár, összekötő út-Berzsenyi Dániel utca-Budai Nagy Antal utca-Solymár, Kerekhegy útvonalon közelíti meg. A 157-es és a 157A busz menetrendje hamarosan elérhető lesz a BKK honlapján.

 

Mi az az igényalapú Telebusz-rendszer?

 

A BKK célja az igényalapú közlekedési rendszer bevezetésével egyrészt a szolgáltatás bővítése, a tömegközlekedéssel eddig nem rendelkező területek kiszolgálása, másrészt pedig a szolgáltatástípus meghonosítása és az ehhez kapcsolódó tapasztalatszerzés. A rendszer lényege, hogy az ilyen típusú szolgáltatást nyújtó buszok csak akkor közlekednek, ha arra az utasok részéről valós igény jelentkezik. Az utazási szándékot a többi, hasonló rendszerben közlekedő járathoz - a 219-eshez és a 260-ashoz - hasonlóan a 157-es járat esetében is a 06 1 3-BKK-BKK (06 1 3-255-255-ös) telefonszámon lehet jelezni, emellett útközben a járművezetőnél is kérhető. A módszer előnye, hogy a buszok kizárólag az utasok által ténylegesen igénybe vett útkszakaszt járják csak be, nem kell üresen közlekedniük, és sem zaj-, sem környezetszennyezéssel nem terhelik a zöld-, lakóterületeket. A járatot a BKK normál díjszabásával lehet igénybe venni, azaz a szokásos vonaljegyek, bérletek használhatóak, az arra jogosultak részére pedig ingyenes az utazási lehetőség. A menetjegy a buszvezetőnél is megvásárolható 450 forintos áron."

 

http://www.bkk.hu/2014/03/a-solymari-kerekhegyet-is-bevonjuk-a-bkk-halozataba/

albergo Creative Commons License 2014.03.30 0 0 24962

Vajon Kerekhegyre megérkezett már a jó idő, hogy megkezdjék végre a csatornázás fusi munkáinak helyreállítását?

Solymári Pte Creative Commons License 2014.03.28 0 0 24961

MEGHÍVÓ!
Szeretettel meghívjuk Önt, és Kedves Családját, egyben Solymár lakosságát a 2014. március 29-én (szombaton) 10 órai kezdettel tartandó, a Solymári Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület önálló beavatkozásra való beiktatási ünnepségére.
A rendezvényen bemutatásra kerül a Németországból vásárolt állapotában a solymári önkéntes tűzoltók új gépjárműfecskendője is!


Helyszín: Solymár, Templom Tér

Időpont: 2014.03.29.(szombat) 10:00

 

A rendezvényen ünnepi beszédet mond:
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság képviseletében Kossa György tűzoltó dandártábornok, országos iparbiztonsági főfelügyelő
és
Dr. Szente Kálmán Solymár Nagyközség polgármestere

 

Mindenkit szeretettel várunk!

Solymári Polgárőrség és Tűzoltó Egyesület

 

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.03.26 0 0 24960

Ja, köszi, ezt is megpróbáltam - bár a 120 literes kukába viszonylag kevés fűnyesedék fér, de mindenképp segít valamit ez a megoldás.

 

A legújabb (megerősítetlen) hírem az, hogy venni kell 200 Ft-ért zöldhulladékos zsákot, és utána telefon a falugazdáknak, ők meg elviszik.

Előzmény: ciethiev (24959)
ciethiev Creative Commons License 2014.03.25 0 0 24959

Szerintem simán rakd bele a kukába. Én azt tapasztalom, hogy ezek az újak mindent elvisznek, nem annyira szigorúak, mint az elődeik. Én már két alkalommal a nagyobb kukámat raktam ki, mint amire szól a matricám, és mégis elvitték - ebből gondolom, hogy a tartalmát sem nézik valszeg. Hogy ez most környezetvédelmileg jó-e, vagy rossz, az más téma, de ha már nagyon körmödre ég a probléma, akkor egy próbát megér.

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.03.20 0 0 24958

Ezt én is így tudtam... a legyek az ételmaradékra mennek főleg.

Előzmény: Franco CC (24957)
Franco CC Creative Commons License 2014.03.19 0 0 24957

bűz és legyek nincsenek a komposzt körül, ha csak zöldhulladék kerül bele

Előzmény: senior 43 (24954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!