Keresés

Részletes keresés

lymonade_ Creative Commons License 2015.12.13 -1 1 34083

Szia szerencse3

 

Én voltam két éve vastagbéltükrön... altatásos volt (előtte mondtam a dokinak, hogy "aztán semmi huncutkodás, amíg alszom").

Előtte két-egy nap fosimosi, majd kamera ..

Akit ajánlok az a Harasta Edit... tök kedves, korrekt, megértő gasztroenterológus. Mielőtt elkezdem a kúrát én is egyeztetek vele a jövő héten.

http://www.drharastaedit.hu/contacts.html

L

Az MR ok.. veszélytelen, fájdalommentes..csak egy kicsit parás.

Előzmény: szerencse3 (34075)
lymonade_ Creative Commons License 2015.12.13 -1 2 34082

UH.. kösz Nóra...

Az ember mindig ráparázik, ha valahol felüti a szemét a szemét.

A legviccesebb az, hogy két éve járom a dokikat.... ahogy ti is... mindenhol minden negatív volt... és mindenki azt mondta egyre jobban, hogy hülye vagyok. Onkológus főorvostól és belgyógyásztól van papírom, hogy menjek pszichoterapeutához.

Majd Lyme...

És a legviccesebb még nem is ez, hanem hogy a dr. Lakos azt mondja, ha szerinte nem lyme (ez hétfő reggelig kiderül), akkor valami gyulladás a szervezetben, ami lehet fogi (lehet), lehet valami más góc, ami ezen tüneteket produkálja, ...

Most itt nem a Lakos személye a fontos, hanem az, hogy ha szerinte nem Lyme (eddig mindenki más szerint is az), attól még lehet a szervezetemben valami durvulat, de nem a pszichoterápia a jó út.

L

Előzmény: Egedi Nóra (34064)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34081

szia Szerencse,

en ossze-vissza hasznalom a zappert, amikor az eszembe jut.

Amikor malarias helyre megyek, akkor minden nap.

egyenkent pedig neha honapokig elo sem vettem.

Egy eve van meg nekem kb.

Ja, az elejen rendszeresen hasznaltam, 2-3 naponta, egy honapon at!

 

Nekem valahol megvan Dr. Hulda Clark konyve. angolul, pdf fileban, ha kell, akkor megprobalom megkeresni es elkuldom neked. Abban minden nagyon jol le van irva, de angolul!

Egyebkent meg en is ingyen toltottem le valahonnan a netrol, mar nem emlekszem honnan.

 

Egyebkent en nagyon ritkan szedulok - ha sokat iszom akkor es ezen felul 1-2 alkalommal fordult elo az eletemben.

Igy most nekem ez nagyon fura volt, es hozza az h nem tdtam mihez kotni.

mert gyogyszer utan 12 oraval ????? Pont azelott h esedekes let volna bevenni a kov adagot.

 

En most ugy tapasztalom, h ez a kopolyozes jot tett nekem, amit magamon alkalmaztam tegnap.

Sokkal jobban vagyok....

Agyam is tiszta....

Ok, az izuleteim nem annyira jok meg, de sokkal jobbak mint korabban, vagy ahogy voltam Indiaban.

Ma megerkezett 10kg Epsom so .....  ez eleg lesz egy ideig furodni :)

 

Meregtelenites nagyon fontos, ne feledjetek, es ezerfelekeppen lehet meregteleniteni! Mindenkinek mas jon be. Szoval ma egesz jol vagyok egeszsegileg. Korabbiakhoz merve nagy javulas!!!!! Ez most annyira feldob !

Előzmény: szerencse3 (34074)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34080

Pusziiiii!:)

Előzmény: szerencse3 (34076)
szerencse3 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34079

AKIK AZ EGYSZERŰ ZAPPERT HASZNÁLJÁK,  HOGY HASZNÁLJÁTOK? Mi a tapasztalat? Naponta mennyit?

Ab kúra közben is használjátok? 

 

szerencse3 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34078

Köszönöm a linket!:)

Fűszert sosem használok saját kajáimra, nem szeretem. 

Előzmény: Naive Ben (34062)
szerencse3 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34077

Uhh, de gáz a wc-s story, szegény.:) 

 

Kontrasztanyagot nem merek én sem..

Előzmény: Nitttta (34057)
szerencse3 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34076

Abszolút nem nézlek én pl. "gyogyósnak", sőt. Én azt csipem , ha valaki használja az agyát, gondolkozik, és mellé kellőképpen érzékeny is.:)

Előzmény: lencsilány76 (34046)
szerencse3 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34075

Koponya mr-em nekem is volt már többször. Mennem kell gerinc mr-re is.  Nem a kedvencem, de szerintem ez semmi egy-egy fogászati beavatkozáshoz képest pl./mondjuk egy fogiplant. /. 

Mennem kellene vastagbél , vékonybél tükrözésre, na attól én is parázok. Inkább mennék helyette 20 mr-re, mondjuk a sugárzás miatt az sem jó. 

Előzmény: lymonade_ (34039)
szerencse3 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34074

Szia Jesurun!:)

Akkor jó, ha visszatért az étvágyad!:)

Én nagyon jó étvágyú vagyok, mások szerint hihetetlen, hogy ennyit eszik egy nő.:D Sajnos, én mindig éhes vagyok.:) 

Nálad ilyen fura dolog a szédülés? Nálam az a fura, ha nem szédülök. Mino mellett végképp, néha mintha körhintában ülnék. 

Hogy használod ezt a zappert? 

200 mg-ot szedek most.

Köszi, ma fájt nagyon a gyomrom, de egyébként átlagosan szar napom volt.:)

Életem /egyik/ legnehezebb időszakát élem családi , és egyéb területen is, egészségügyin kivül, igy ez is neheziti a gyógyulásomat. Óriási nyomás van rajtam, nap, mint nap.  Sajnos a probléma nem megoldható. 

Gyógyulgass, legyél tünetmentes, ezt kivánom!:) 

Előzmény: Jesurun under Lyme (34038)
szerencse3 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34073

Köszi Klarix! Ezeket tudom, olvastam.. De én egy másik linkre gondolok, ami nagyon részletesen irja le a zapper hatását lyme esetében. 

Én hülye nem mentettem el. 

Előzmény: klarix (34037)
Egedi Nóra Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34072

Kedves Boxerkutya,

 

Nagyon köszönöm, jelenleg ott áll a dolog amúgy hogy a dr nő azt mondta hogy a duomoxot hagyjam ha nem bírom emiatt elkezdtem szedni a ceroximot, mert nekem csak a 3.héttől kellett és pont ott volt az időpont is  :D szóval most csak azt szedem. de ettől is előjött ez a torok dolog. emiatt 3 választás maradt

1

tűrök és nem megyek be hétfőn (akkor itt fogok idegeskedni, hogy mikor múlik el és jól döntöttem-e vagy sem) és megint elkezdem a duomoxot is, hátha kicsinál a kettő egyszerre)

2. vagy szedem most csak a ceroximot tovább és csak ezt (nem érzem hogy úgy irtaná a bacikat ajhogy kellene) semmi hatás eddig nem úgy mint a duomoxtól, attól már első nap KO voltam és voltak herxek (mondjuk lehet hogy ez a torok izé is herx) 3. ceroxim szedés hétfőig, majd be a dokihoz délután és ad másik kúrát, mind a kettő helyett

Ő azt mondta hogy vagy 2. vagy a 3. legyen szerintem a 3. lesz és ha a másik kúrától is lesz ilyen akkor elmondhatom hogy hülye voltam és szedhedtem volna tovább a duomoxot és a ceroximot. de legalább megnyugszom. ha meg nem esz akkor tudni fogom hogy jól döntöttem mert allergia volt.

Előzmény: boxerkutya (34071)
boxerkutya Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34071

Általában ezek herx-ek , de nehéz eldönteni és tudom, hogy félelmetesek tudnak lenni . Próbáld meg kibírni, változnia kell egy idő után. Én 5  hónapja szedem az AB-ot , jelenleg azt amit te, nekem is voltak furcsa tüneterősödéseim még a kúrák végén is. 

Előzmény: Egedi Nóra (34069)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34070

A cetirizinnél sokkal hatékonyabb szerintem a Claritin (loratadine), esetleg a dezloratadin (pl Zyrtec).

Az antihisztamin-főszabály: előbb kell bekerülnie a szervezetbe, mint az allergizáló anyagnak, hogy a receptorokhoz az antihisztamin kötődhessen és ne a hisztamin.

DE: állandó szedésre ez nem jó, mert sokkal sikertelenebb lesz a kúra, saját tapasztalat. Hiszen ez így az immunrendszert fékezi. Egyszer-egyszer elmegy, de nem biztos, hogy hosszú távon jó. Érdekesség a claritine-ről: már folytak kísérletek arról, hogy ez az anyag gátolja a borrelia fejlődését. Persze nem abban az adagban, amiben jelenleg szedni szabad.

Előzmény: Egedi Nóra (34069)
Egedi Nóra Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34069

Igen, ezek vannak.

Cetirizin cseppet vetted be de area hem javult, kálcium pezsi tabira sem. szóval nem tudom. Ezért is vannak kételyeim. 

Olvastam én is a könyven írtakat, de én nem értek vele egyet én se teljesen. SZóval tanácstalan vagyok

Előzmény: Nitttta (34067)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34068

S akkor arról, hogy mit lehet tenni: volt, hogy elmentem wellnessezni, és egy végigszaunázott nap után jobb lett. De többnyire az antihisztamin segített. A doktornő váltig azt mondta ezekre a tünetekre, hogy herx, és lehet, hogy igaza is volt, mert mostmár a kúrákat jobban tudom tolerálni. Az első kúrákban nekem mindenhez antihisztamint kellett szednem, de volt olyan is, amihez meg napi 3 kalciumot ittam (de tetraciklin mellé nem lehet, bár neked most nem az van).

Előzmény: Egedi Nóra (34066)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34067

A lyme kór alternatív gyógymódjai c. könyv erre azt írja, hogy:

 

Herx:

-ha a tünetek csökkennek v. megszűnnek az adag csökkentésével

-meleg víz hatására előjövő, majd eltűnő piros foltok jelennek meg

-fájdalom, viszketés, ami normális

 

Allergia lehet:

-a tünetek nem csökkennek vagy fokozódnak, amíg folyamatos a gyógyszerszedés

-légzési problémák, szorító torok, érzékeny fül

 

 

DE:

Saját véleményem és tapasztalatom szerint: a szorító torok még lehet mellékhatás, sokszor volt, de nem fajult tovább. 

Ami mindig legyen nálad: valamilyen antihisztamin készítmény, calcimusc injekció, de legalább pezsgőtabletta.

Előzmény: Egedi Nóra (34066)
Egedi Nóra Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34066

Köszönöm!

 

Az az igazság hogy nagyon félelmetes és nagyon tartok ettől a dologtól hogy allergia :( 

Folyamatosan fenn áll már pár napja. Teljes szárazság és olyan mintha valami lenne folyamatosan a torkomban kicsit viszketősen irritálóan. Olyan furán fog hangozni, de "nyugalmi" állapotban, amikor nem ezsek vagy iszom vagy nem beszélek, hanem mondjuk pihenek, akkor érzem hogy nincs ott rendben valami, mintha be lenne dagadva belül és olyan lenne mint egy sivatag néha meg ilyen fura mozgó érzés van benne 1-2 másodpercre :( Neked is folyamatosan fenn állt? Van esetleg valami tanács vagy praktika ami beválik? vagy elmulasztja? Illetve honnan lehet megkülönböztetni, hogy herx vagy allergia? 

Köszönöm

Előzmény: Nitttta (34065)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.12 0 1 34065

Ez herx reakció. Az első kúrákban még volt, valamint a mostani kúrában akkor, hogyha amúgy is erősödött a többi herx tünet (fájdalmak stb), és amikor alternatív kiegészítőkből is túl sokat szedtem be. Sőt nekem ez a torok görcsös érzése többször úgy folytatódott, hogy rángatózott egyet-kettőt a nyakam, és akkor állt ki belőle a görcs. 

Előzmény: Egedi Nóra (34063)
Egedi Nóra Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34064

Szia!

Szia!

  • bal oldal lengőbora alatt éles fájdalom Nekem is megvolt olyan igazán éles belenyillaló fájdalom volt, ugyanez a bordákon is, a vesém nem fájt, de a gerincem igen az is inkább a fenti részem meg a nyakamnál.

Teljesen normális tünetek sajnos

Előzmény: lymonade_ (33930)
Egedi Nóra Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34063

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a választ az elöző kérdésre. 

Van akinek van száj és torok szárazsága, nyelési nehézséggel és bizsergés érzéssel, néha lüktető érzés is társul hozzá, nics savam, nem érzem hogy azzal lenne a gond. Duomoxot és ceroximot szedek. Ha eszem akkor egy kicsit jobban érzem magam, ilyenkor enyhül a tünet.  Olyan kicsit görcsös, feszülős érzés van még emellé a toroknál. az egészben érzem, de inkább fentebb erősebben. Ez belefér szerintetek a Herxbe vagy ez mi lehet? 

Köszönöm Nektek a segítséget.

 

Naive Ben Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34062

Erről a pici tégelyesről beszéltem:

http://www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2011/05/alv_körperbutter_macad_milky_teas1.jpg

Csodát nem tesz vele egyébként, de ez legalább nem is irritálja, és lenyugtatja, ha viszket. Éjszakára jó vastagon szoktam kenni a problémás részekre, és csak tiszta pamuttal húzott párnán alszom.

Egyébként a fűszeres ételek kerülése is előnyösnek bizonyult az arcbőr problémák szempontjából nálam.

Előzmény: szerencse3 (34006)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34061

Különös, azt hittem, mindenkinél ilyen brutál. Akkor ebben is szerencsés vagy, tényleg jó a gyomrod az ab-hez :)

Előzmény: Jesurun under Lyme (34058)
Móki65 Creative Commons License 2015.12.12 0 1 34060

Szia! Az első az a szervezet által termelt ellenanyagot mutatja ki (vagy nem), a második pedig a kórokozó DNS-ét, az a legpontosabb, de pokoli drága. Kullancsnál a Borrelia PCR-t nem az emberi vérből nézik, hanem ha valaki beküld egy kullancsot akkor h abban van-e Borrelia, de lehet h tévedek.

Előzmény: Jesurun under Lyme (34049)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34059

Hát most magam előtt látom, ahogy fűrészelik le rólad a vécéajtót!:D De azért remélem most már utólag te is röhögsz rajta?:)

Előzmény: Nitttta (34057)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34058

igen szedem. Nem, nekem semmi nincs, egyaltalan nem erzek semmi negativumot.

hetfo kedd szerda az azitromicin napja, es most csut-n kezdtem a supplint. Ez 10 nap.

Előzmény: Nitttta (34055)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34057

Csak az állószolit szeretem, miután kitapasztalom, hogyan nyílik az ajtó. A fekvő már szintén felejtős a Klausz miatt. Egy ideje jött ez ki, amikor egyszer valahol valóban rámzáródott a vécéajtó, és alig tudták lefűrészelni :D Ez egy oktatási intézmény volt, ahol feltűnt nekik, hogy már elkezdődött az óra, és én nem vagyok sehol :))))

Valahogy majd megleszek. Nálam ilyenkor a para abból a gondolatból adódik, hogy nem tudom, mennyi idő múlva találnak rám. Liftbe sem szállok.

De mondjuk itt 40 perc után legalább tutira kitolnak (élve vagy halva :) )

Amúgy a kontrasztanyagtól én is para vagyok, az én allergiáimmal nem biztos, hogy működne.

Előzmény: lencsilány76 (34056)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.12.12 0 1 34056

Köszi!:) De ha Ennyire nem bírod a bezártságot, akkor fogadd meg Lymonade tanácsát, szem becsuk-nem kinyit, próbálj relaxálni, gondold, hogy szoláriumban vagy. Bár gondolom az se jó ötlet?! Vagy dudorászd a kedvenc dalaidat, hogy menjek az idő, mert tök unalmas. Én mondjuk csakis a kontrasztcucctól féltem, nem klausztrofóbiás. Meg akkor Hannibalt felejtsd el, gondold, hogy te vagy egy világbajnok női hokicsapat kapusa!:) Próbálom oldani a feszkót!:D A hülye ötleteimmel...:)

Előzmény: Nitttta (34053)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34055

De akkor az azitromicint is szeded, ugye? Neked is vannak tőle pokoli fájdalmaid gyomortájon, amikor oldódik?

Előzmény: Jesurun under Lyme (34038)
Nitttta Creative Commons License 2015.12.12 0 0 34054

Köszönöm szépen a szemléletes, részletes leírást :) Igazából ezt muszáj valahogy túlélni, meditálni addig vagy valami... persze itt az idő is nehezen fog menni ugyebár. Tavaly vagy tavalyelőtt az egyik munkatársam úgy jött vissza MR-ről, hogy közölte, épp előtte halt meg valaki koponya MR közben..király lesz.

Előzmény: lymonade_ (34039)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!