Keresés

Részletes keresés

GAtesz Creative Commons License 2009.07.07 0 0 5375
Számítástechnikával foglalkozok. Ülök, jövök - megyek autóval egész nap. Telepítek, szerelek, minden az a számítógéppel kapcsolatos.
Sajnos én sem vagyok jól. Tegnap este bevadult a jobb lábam. Már megint tiszta ideg vagyok. Remélem tényleg csak a front.
Olyan, hogy egy egész napot kibírtam fekvés nélkül, utoljára még a műtét előtt volt.
Most épp azon gondolkodom, hogy visszamegyek a sebészhez, hogy kérjen kontroll MR.-t
Elég nehezen veszi be az agyam, hogy 3 hónappal a műtét után ilyen állapotban vagyok. Mikor bementem a kórházba 90% -ban eltűntek a tünetek. Műtét után meg minden kezdődött előröl. Sőt már a jobb lábam is fájdogál..... :(
Előzmény: Törölt nick (5358)
Bundics Creative Commons License 2009.07.07 0 0 5374

Sziasztok,

 

Régóta olvasom a fórumot, áprilisban állípítottak meg egy legalább 11mm - eres porckorongsérvet, a legalsó csigolyámnál. A konzervatív kezelések nem hoztak javulást. Több orvosnál jártam már, legutóbb az Országos Gerincgyógyászati Központban, ahol stabilizációs műtétet javasoltak, eléggé meg vagyok ijedve, ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat, kérem ossza meg velem.

 

Bundics

real_geri Creative Commons License 2009.07.07 0 0 5373
valóban érdekes...
Előzmény: Törölt nick (5372)
isu77 Creative Commons License 2009.07.06 0 0 5370

Az előzőből a kép lemaradt

 

 

Előzmény: isu77 (5365)
real_geri Creative Commons License 2009.07.06 0 0 5369
Kipróbáltam ma az ékpárnát
Az ülést le kellett engedni miatta, mert nem fértem el (185cm). a térdem továbbra is magasabban van, mint a csípőm, emiatt.
beülni nem könnyű, kiszállni sem, legalábbis nem könnyebb.
utazáskor billegek, mozgok, csúszkálok, tehát nem stabil, de nem fáj a derekam.

ez így jó?
real_geri Creative Commons License 2009.07.06 0 0 5368
januárban írtak fel egy jegyet, abból ment le 4alkalom, majd kórház, fekvés, lejárt, nem tudtam meghosszabbítani.
ez most nekem a második. nincs több.

azt beszéltük a reumás dokival, hogy majd ha letelt, és nem elég, ad beutalót az orfi-ba vagy kistarcsára (orfit ő jobbnak tartja)

nappaliba nem tudnak küldeni, mert állítólag csak bp-i lakos mehet nappaliba, vidékinek bent fekvő kell.
nomeg szecskába rggel kocsival 1,5 óra, bkv-val dettó.

3 hónapra meg úgy zavart el dolgozni a TB felülvizsgáló doki, hogy 2,5 hónapnál azt kérdezte: "És meddig akar még otthon maradni? két hét?"
és ki lettem téve 3 hónappal. ennyi :(
Előzmény: Kata-flan (5367)
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.05 0 0 5367

Engem egy-egy adag bogyóval engedtek ki a kórházból, utána meg a reumásdokibával megbeszéltem és annak alapján háziorvos írta ki.

Meg kell mondjam, hogy nagy szerencsém volt az idegsebésszel és a reumás dokibával, mert nagyon figyeltek rám, 8 hetesen az idegsebész berakott a Szecskába nappali kórházba, utána meg a reumás doki a kezembe nyomta a fürdőjegyet és egész jól rehabilitáltak.

Egyébként 5 hónapig itthon voltam és nagyon csinján bántam az üléssel, viszont sokat gyalogoltam és tornáztam, azaz mire vissza kellett ülnöm az irodába, tényleg rendbe jöttem. Szerencsére a melóhelyemmel nem volt gond, mert itthonról tudtam dolgozni, értékelték és nem piszkáltak azzal, hogy mikor megyek már.

 

A kúrát nem egészen értem, mert most július 1-jétől indul az új időszak szerintem nyugodtan lekérheted.

Előzmény: real_geri (5360)
real_geri Creative Commons License 2009.07.05 0 0 5366
gyógyulgass!
Én is tervezek egy orfit, ha nem javul magától tartósan. de nem szívesn hagyom itthon az asszonyt 3 hétre :(
Előzmény: kristaly02 (5364)
isu77 Creative Commons License 2009.07.05 0 0 5365

Real geri

 

Ezt a gerinctámaszt bróbáld ki nekem bevált.

 

Előzmény: real_geri (5352)
kristaly02 Creative Commons License 2009.07.05 0 0 5364

gyógyszert azóta se szedek mióta a kórház hazaadott. Az orfit mint rehabot elvileg augusztisban kezdem.

kristaly02 Creative Commons License 2009.07.05 0 0 5363

helló. Elezdtem ülni egy hete. Most vagyok 5 hetes.

Az ülés gerincövben napi 5 perccel indult mamár a félórás híradót végigülöm, de aq végén már merev és sajog de nem fáj a hátam.

-tegnapelőtt saját magamtól elkezdtem itthon a gyógytornát.

Elsőre pocsék volt a műtét miatt egy hónapja nem tornáztam miközben 7 évig naponta..

elszoktam egy hónap alatt. De csinálom...

autóba csak fekve utazom buszra nem szállhatok 16-án idegsebész kontroll..

kristaly02 Creative Commons License 2009.07.05 0 0 5362

Helló!

Most vagyok 5.-ik hetes. 1 hete elkezdtem ülni tanulni. Igaz, gerincövben napi 5 perc. Mára eljutottam oda hogy a híradó 25 percét végigülöm, bár a vége felé már érzem a hátam.

Tegnapelőtt nekiálltam itthon saját szakállamra gyógytornázni, ugyanazt a mozdulatsort amit 7 éve is végzek naponta, csak a gerinccsavarozás miatt egy hónap kimaradt.. hát az első torna elég rossz volt.. tegnap már tűrhető, bár a bal lábam izmai derekam bal oldala sztrájkol. De elviselhető...

Autóba csak úgy utazom hofy fekve a hátsó ülésen, buszra még nem szállhatok...

De sétálok sokat meg nagyjából már egész nap fentvagyok, nem fekszem már annyit.

 

talán helyrejövök végre már nagyon várom.

 

A frontokra az időjárásváltozásra a műtét óta én is érzékenyebb lettem izomfájás zsibaddás feszülés akkor gyakoribb..

real_geri Creative Commons License 2009.07.05 0 0 5361
"De most már észre sem veszi a derekam, nem fáj, és nem csinál semmit. Nagyon jól megvan a vezetéssel."

ezt mondtam 2 hete, egy hete, sőt 2 napja én is :(
most meg még éjjel is felébredtem forduláskor.

majd elmúlik... remélem, legalábbis.

főleg hogy ma egy jók kis sütés van ütemezve.
Előzmény: mareszmarcsi58 (5356)
real_geri Creative Commons License 2009.07.05 0 0 5360
nekem semmit nem írtak fel műtét után. így nem is szedtem semmit, ha fájt, flector, azt csao.
de most elővettem a tartalék mydetonomat.

2. kúra nem lesz, mert az első megvolt műtét előtt, bár félbeszakadt, de nem tudtam ekkor meghosszabbítani, mert járásképtelen voltam, és nem érdekelt.

és hát igyekszem ismét optimistává válni, de nehéz úgy, hogy az lebeg előttem, egy hét meló és ágy
Előzmény: Kata-flan (5353)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.05 0 0 5359
Sziasztok!
Szépben, és jóban tartalmas vasárnapot mindenkinek. És fájdalom menteset.

Én is utána nézek ilyen párnának amiről írtatok, és veszek is, biztosan az is jó lehet.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.05 0 0 5357
Így igaz, valóban ezek szoktak hatni.
Előzmény: real_geri (5348)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.05 0 0 5356
Szia!
Biztosan állíthatom, hogy jobb lesz. Tudod, írtam, hogy nekem muszájból kell menni, és menni, az autóval. Nehéz volt. De most már észre sem veszi a derekam, nem fáj, és nem csinál semmit. Nagyon jól megvan a vezetéssel. Úgyhogy szerintem Neked is hamar "bejáratódik". Már terhelést is egyre jobban bírom, emelgetni is kell, muszájból, de Hál Istennek, nem olyan komolyan fáj, csak kicsit, de azt is ritkábban. Remélem, hogy így marad, és nem lesz böjtje ennek a muszájos körülményeimnek.
Előzmény: real_geri (5342)
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.04 0 0 5355
Az enyém a gerinc alatt félkörben lukas, így a gerincrész tulajdonképpen a levegőben lóg.
Előzmény: bela2200 (5354)
bela2200 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 5354

Nem olyan sokat magasít az ékpárna (mondom én a 152 cm-mel, mert így legalább kilátok az autóból :-))!

 

ékpárna az autóülésen
Előzmény: real_geri (5352)
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.04 0 0 5353

Szerdától jön a lehűlés.

Egyébként én is érzem a hidegfrontot, csak már nem olyan erősen, mint a műtét után.

 

Sokkal tovább szedtem gyógyszert, tulajdonképpen olyan 2 hónaposan állítottak le az aflaminről és kb 3 hónaposan a mydethonról. Viszont azóta semmit nem szedtem be, ha fájt, hát fájt, de el is múlt és elég rövid időn belül.

Lehet, hogy azért adták tovább a bogyókat, mert én már öregecskedő fajta vagyok, és egy rendes idegkárosodást sikerült a lábamban összeszedni.

 

Egyáltalán nem csúszkál az ékpárnám a kocsi ülésén és nem is emel meg, mert ha ülök rajta kb. 2 -3 cm-re összenyomódik, ennek az a lényege, hogy lukas rész a gerincet tehermentesíti. Az az ótós deréktámasz pedig csak a derékrésznél van és nem befolyásolja a dőlésszöget.

 

Ha lejárt a fürdőjegyed lekérheted az újat, mert közben átléptünk a II. félévbe és félévente lehet lekérni. Nekem több doki kimondottan a Szecska vizét ajánlotta, úgy tűnik bejött.

 

Légyszi tartsd meg az optimizmusodat, rendbe fogsz jönni, ne zavarjanak az ilyen vacak kis visszaesések, ezek vannak, de túléled.:-)

Előzmény: real_geri (5352)
real_geri Creative Commons License 2009.07.04 0 0 5352
köszi :)

ékpárnám itthon van, majd a kocsiban kipróbálom, bár félek, nem férek akkor el a fejemmel. nem rossz az, hogy fékezéskor előre csúszol? mert azért dől hátra az alap, ne csússz előre.
apropó háttámla dőlése? én igyekszem tartani a korábban kitárgyalt 120fok körüli szöget
hátam mögött meg van egy levegős párna, és azon még van egy "púp" szivacsból, ami a gerinc ívét adná meg ülve.

jön most hidegfront? erről nem tudtam.

és szerdán voltam a szecskában épp. még van 5 alkalmam.
ha elfogy, akkor is járok majd, de lehet nem oda.

az bosszant, és szomorít el, hogy 3-4 hete nem vettem be semmit, most me muszály volt, de nem nagyon segített eddig.
Előzmény: Kata-flan (5350)
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.04 0 0 5351

Inez!

Fürdőbeutalót a háziorvos is felírhat, amivel el tudsz menni a fürdőben az ottani reumáshoz, aki kiírja a kezeléseket.

Előzmény: *inez* (5347)
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.04 0 0 5350

Nyugi picinyem, jön a hidegfront, egy jó darabig minden frontot megérzel, s jellemzőek a leírt tünetek.

Aztán vegyél és tegyél ékalakú, a gerinc alatt kivágott párnát abba a kocsiba, így nem a gerinceden ülsz, meg vegyél egy deréktámlát is. Mind a kettő gyógyászati segédeszköz-boltban kapható, én így ücsörgök a kocsiban, de ékalakú párna és derékpárna van a munkahelyemen és itthon is, és amióta használom őket sokkal jobban vagyok, sőt én elmondhatom, hogy nagyon jól vagyok 1 évvel a műtét után.

Egyébként lehet, hogy csak pszichésen segít, de nekem nagyon bevált, hogy hetente szombatonként elmegyek a Széchenyibe és jól megáztatom öreg csontjaimat.

Előzmény: real_geri (5349)
real_geri Creative Commons License 2009.07.04 0 0 5349
mellesleg a derkam totál kész :(
már kellett bevegyek flectort, kenem mint állat, de semmi.
szúró, fájó érzés, mintha szorulna, ülés nagyon rossz, fekvés kevéssé, állás jobb, el is megyek kicsit sétálni, hátha.
reggel azzal keltem, hogy a jobb combom feszül, mintha izomlázam lenne, az se javul, gondolom lehet köze hozzá.
elegem van!!!!!!!!!!!!!!
real_geri Creative Commons License 2009.07.04 0 0 5348
meloxicamról nem is hallottam még, algoflex meg vicc derékfájásra.
diklofenac, vagy mesulid, vagy contramal szokott hatni.
Előzmény: *inez* (5347)
*inez* Creative Commons License 2009.07.04 0 0 5347
reumatológiára október elejére kaptam időpontot. Maszek rendelésre nincs pénzem, ideggyógyász nem írhat fel ilyesmit.. A családdal szerettem volna elmenni egyik gyógyfürdőbe, amíg ők pancsolnak engem kezelnének. nincs közel, Tamási talán 70 km. Ferdülést, kapcsokat, kopást hozott ki a röntgen, a meloxicam és az algofelex nem igen használ.

robertov: megkérdezem gyógynövény boltban.
Előzmény: real_geri (5344)
bela2200 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 5345

Minden gyógyfürdőben van fürdőorvos, érdemes volna oda fordulnod.

A sárvári termálkristály, a hévizi fürdőhab azon túl, hogy sajnos már nem kaphatók, rendszeres használattal biztosan segítenek (pl.izületi panaszok kezelésében), de komoly gerincbetegség gyógyítását hiába vártad volna tőlük.

Szerintem legalábbis.

real_geri Creative Commons License 2009.07.03 0 0 5344
nem hülyeség, csak nem tudok
volt régen a sárvári termálkristály, de tán már rég megszűnt

gyógyfürdőbe lehet menni reuma nélkül is, csak vagy drágább, vagy szokott lenni 1-2 órás rendelés ott is, és akkor ott megoldják.
széchenyiben legalábbis van doki.

és hol 3 hónap a lista? szerintem ott valami nagyon nem tiszta
Előzmény: *inez* (5343)
*inez* Creative Commons License 2009.07.03 0 0 5343
Hülyeséget kérdeztem? Őszintén!
real_geri Creative Commons License 2009.07.03 0 0 5342
Csak lightosan is!
Én is már dolgoztam a héten. Nekem a lábammal nincs gond, a derekam szarozik kicsit. Nem tetszik neki a vezetés még.
de majd megunja, remélem
Előzmény: GAtesz (5341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!