Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2008.11.17 0 0 562
Nem lehetséges, hogy be kéne tenni néhány lamellát? (vagy miinek hívják a redőny egymásbacsúsztatható elemeit?)
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (559)
Émile Creative Commons License 2008.11.16 0 0 561

  Volt korábban  itt egy Zoszso nevű mester, aki mindent megmondott.

 

 Keress vissza jó pár évet,  hátha rátalálsz !

 

 É.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (560)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.11.15 0 0 560
Ne tolongjatok, ennyit nem lehet elolvasni!
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (559)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.11.15 0 0 559

Sziasztok,

 átfutottam a fórumot és látom sok szakember van itt.

A kérdésem a következő: Műanyag redőnyt szereltek fel nálam és nem tudok "tök" sötétet csinálni, mert az autómata mindig visszahúzza tehát 2-3 sor fent lukas marad.

Egy havernál láttam ellenpéldát, nála a felső 6-7 csík egybe van ha elkezdi húzni akkor is. (nincs az a szaggatott lyuk közöttük)

 

Hogy lehetne összekötni a léceket hézagmentesen?? (gondoltam arra,h. összeragasztani, vagy valami uszeg féle cuccal oldalról összekötni)

 

Adjatok tanácsot, légyszives!

 Kösz

Shadow manus Creative Commons License 2008.10.30 0 0 558
Az rendben van, hogy nem használtatok tokmagasítót, de toktoldót kellett volna.
Előzmény: Axióma (557)
Axióma Creative Commons License 2008.10.30 0 0 557
Nalunk nem toktoldo van, mert eleve kihagytuk a falbol a redonynek a helyet az athidalok eltolasaval. A fal pedig kivulrol teljesen vakolatlan. Szoval nalunk indok ezek szerint nincs, megis radumaltak?
Előzmény: Shadow manus (555)
Shadow manus Creative Commons License 2008.10.29 0 0 556
Ja, és természetesen a zsinórszett drágább.
Előzmény: Axióma (554)
Shadow manus Creative Commons License 2008.10.29 0 0 555

A magyarázat egyszerű.

A vavő olcsó ablakot akar, de spécit. (mondjuk valami űrtechnológiát, de mindenképpen majdnem ingyen lenne jó)

A kereskedő eladni akar, (ablakot), ezért nem figyelmezteti a vevőt, hogy vegyen toktoldót az ablakára, mert úgy drágább, viszont ez gyakran előnyös lenne.

Innen jön a kényszer pálya, az ablak a  vevőhöz kerül az esetek nagyhányadában, toktoldó, és minden egyéb luxus nélkül.

A másik rossz cselekedet, hogy az ablak káva kívül közel üvegig van vakolva, ez is tipikus.

Na most a lapos gurtninak van egy rossz tulajdonsága, hogy csak merőlegesen lehet a redőny tengelyére, a merőlegestől való eltérés nagyságával arányossan csökken az élettartama, ilyen esetben lehet alternatíva a zsinóros rendszer, ez a tér minden irányában eltérhet a redőny tengelyétől, hátránya viszont, hogy nagyobb redőnyöknél, (főleg erkélyajtóknál) vágja az ember kezét, a zsinórfogóból pedig kicsúszik. 

 

Előzmény: Axióma (554)
Axióma Creative Commons License 2008.10.29 0 0 554
Na tessek, ez a zsinoros valaszod meglepett rendesen. Miert is akarna' a felhasznalo inkabb a zsinort? Olcsobbnak nem (volt nekunk) olcsobb, es valoban elore mondtak is, hogy kenyelmetlenebb. Cserebe (logikusnak tuno) hosszabb elettartamot igertek. Akkor ez mind hulyeseg?
Előzmény: Shadow manus (544)
Shadow manus Creative Commons License 2008.10.29 0 0 553
Igen, az alu redőny is gumis, az összes kefe típus általában szúnyogháló tartozék, de régebben voltak a piacon igen rossz minőségű gumik, ( valójában gumiszerű műanyagok voltak) ezeket próbálták sokan kiváltani kefével, de a kefe idővel elfekszik, igy elveszti azt a képességét amiért bele került a lefutóba.
Előzmény: francool (552)
francool Creative Commons License 2008.10.29 0 0 552
Köszönm a választ !

Végül is a 10 ből csak 1 szerelő ajánlotta a kefét, ami igazából olyan mit egy sűrű szövésű padlószőnyeg (vagy mint egy filc csík) szóval nem annyira "kefés" mint amit a szúnyog hálónál használnak, csak több weboldalon azt írják "gumi vagy kefe (lefutótól függően)" ezért bizonytalanodtam el hogy ehhez képest mikor ajánlatot kérek, fel sem merült ez a választás. És mintha lenne valami köze ahhoz is hogy alumínium vagy műanyag -e a redőny, nem tudom alumíniumhoz is gumit használnak?
Előzmény: Shadow manus (550)
Shadow manus Creative Commons License 2008.10.28 0 0 551
Hát én 1500 ft-ért nem kinlódnék vele a helyedben, az esetleges sérülésekről nem beszélve.
Előzmény: indiang (549)
Shadow manus Creative Commons License 2008.10.28 0 0 550
Szerintem gumi, a kefe szúnyoghálóba való.
Előzmény: francool (548)
indiang Creative Commons License 2008.10.28 0 0 549

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem.

A redőnyautomatában szeretném kicserélni a gurtnit, de nem tudom hogy kell kiakasztani belőle, és az újat belerakni.

Nem  szeretnék emiatt szerelőt hívni.

A gurtni már negvan hozzá.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.

Kép az automatáról:

automata
francool Creative Commons License 2008.10.28 0 0 548
Üdv!

Én a napokban nézek redőny után, de valahogy sehol sem találtam választ az alábbi kérdésre:
Melyik jobb, ha lefutó ban Gumi vagy Kefe tömités (szigetlés) van?

Ha valaki megtisztelne egy rövid válasszal azt megköszöném
Shadow manus Creative Commons License 2008.10.27 0 0 547
Hát ebben, nem vagyok biztos. ( A hülyeség leghatékonyabban az interneten képes terjedni, az okosság is.) Szerintem az utóbbi előnyösebb.
Előzmény: NeomatiK (538)
Shadow manus Creative Commons License 2008.10.27 0 0 546
Kersd meg a legközelebbi szakit.
Előzmény: fogpiszkaúr (537)
Shadow manus Creative Commons License 2008.10.27 0 0 545
A gurtni szélesség redőny típus függő.
Előzmény: Dunit (535)
Shadow manus Creative Commons License 2008.10.27 0 0 544

Igen, van. A zsinóros rendszer kényszer megoldás, melynek kiváltója szinte 100%-ban a vevő.

A feltolás gátló, (Valószínü, hogy a te redőnyöd nem tartalmaz ilyet.) és az ütköző két külön dolog. Feltételezem a te redőnyödben rejtett ütköző található, és mivel ezek a típusok gördülő csapágyon futnak, azt gondolom, hogy a felső harmadban kicsit lendületesebben húztad, és sikerült betépned a tokba.

Én nem hiszem, hogy becsaptak téged.

Előzmény: facsega (530)
Benh úr Creative Commons License 2008.10.19 0 0 543
köszönet a gyors segítségért (odafentről)!
végülis két differenciál egyenlet megoldása után rájöttem...
mi másra való a fórum?
Előzmény: Benh úr (542)
Benh úr Creative Commons License 2008.10.19 0 0 542
sziasztok!

SOS

hogyan lehet elérni hogy a redőny húzó gurtnit feltekerje a rugós feltekerő? ami alul van

valahogyan nyilván meg lehet fesziteni a rugót, de hogy a bánatba...
sjohn Creative Commons License 2008.10.07 0 0 541
Ez konkrétan engem is érdekelne.
Előzmény: parban (540)
parban Creative Commons License 2008.09.29 0 0 540

sziasztok!

Redőnyalkatrész kiskereskedést lehet találni Bp. vagy környékén???

köszi

NeomatiK Creative Commons License 2008.09.21 0 0 539
.. mármint olyan borítás nem jellemző, ami leszerelhető szereléshez. De lehet, hogy tévedek. Amit láttam eddig ilyet, az szegecselve volt.
Előzmény: NeomatiK (538)
NeomatiK Creative Commons License 2008.09.21 0 0 538
Valószínű le kell szerelni a redőnytokot és csak úgy tudod megcsinálni. Vagy jobb esetben a borítását levenni ha lehet (bár ezeknél nem jellemző, hogy lenne) és úgy hozzáférni.
Előzmény: fogpiszkaúr (537)
fogpiszkaúr Creative Commons License 2008.09.16 0 0 537
Műanyag redöny, műanyag tokos redőnyhuzó szalaggal. Kijött a tokból a szallag. Kérés: hogyan lehet a szalagot víssza rakni a tokba.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 536

Sziasztok!

 

Ha bármilyen hasznos infóra van szükségetek,hozzáértő szakemberektől akkor a  következő oldalt ajánlom www.motorosredony.hu  nektek, nekem bevállt..  Árnyékolásról általában, redőnyökről, napellenzőkről, automatizálásról...

Dunit Creative Commons License 2008.08.22 0 0 535

 Rövidárú kereskedésekben lehet kapni méterre !

 Van vastagabb és vékonyabb !

 

 D.

Előzmény: FastCatch (534)
FastCatch Creative Commons License 2008.08.21 0 0 534
Sziasztok!

Vettünk pár redőnyt (ablakkal, házzal :-)). A redőnyök elfogadható állapotban vannak (szerintem kb. 10 évesek, és nem cserélném ki őket, ha nem lenne muszáj...), de a felhúzó gurtnik több helyütt elég kopottak. Hogyan lehet ezeket cserélni? Van valahol ilyen javításról szóló lap/cikk? Ha nem én csinálom (hanem szaki), akkor kb. mennyibe jön ki kb. 10-12 gurtnicsere?

A másik gondom, hogy két gurtni a felhúzóban leugrott a rugós tárcsa mellé. Az egyiket megpróbáltam visszatenni, de nem nagyon lehet, mert mindig újra leugrik, szerintem a gurtni keresztirányban is eldeformálódott (nyúlt). Ügyetlen vagyok vagy ilyenkor cserélni kell?

Előre is kösz,

FastCatch
Axióma Creative Commons License 2008.08.18 0 0 533
Nalunk opcio volt, de erosen javasoltak a kicsit nehezebb fogasu, ellenben tartosabb kor keresztmetszetut. Annyira nem gaz, nem bantam meg, rokonoknal levo lapossal hasonlitva.
Előzmény: facsega (530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!