Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Transit'92 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3663

Szia!

 

Gratulálok az új szerzeményhez. :-)

 

Szűrőcserével együtt 5,8 liter olaj megy bele.

 

Előzmény: dennisthemenace (3662)
dennisthemenace Creative Commons License 2009.09.13 0 0 3662

Sziasztok! Most vettem egy Transitot,1996-os,sima 2.5 d.Poccre indul hidegen-melegen,de ha hidegen elinditom,nincs alapjarat,kis ideig fordulaton kell tartanom.Az ekszij meg visit ezerrel,de csak az elso,hideg inditasnal..Mit tanacsoltok?

Motorolaj mennyi kell ebbe,ha cserelni akrom?

Koszi,elore is.

nagykunsági Creative Commons License 2009.09.12 0 0 3661

Csak néhány apróság. A többit már úgyis leírták:)

 

2.5 T feletti teherautóra más sebességhatárok vonatkoznak, bár most elvileg az újabb kreszmódosítással ez változni fog és ezt a határt felemelik 3.5 T-ra.

 

Ha van egy hivatalos 9 személyes teherautód, vagy személy, annyi ülést veszel ki belőle, amennyit akarsz.

Ha van egy 3 személyes teherautód akkor abba nem tehetsz bele plusz ülést, csak úgy ahogy trafó2000 leírta.

 

Arról, hogy milyen jogsival mit vezethetsz, itt olvashatsz.

 

http://www.jogsicentrum.hu/kategoriak.htm

Előzmény: dog07 (3655)
nagykunsági Creative Commons License 2009.09.12 0 0 3660

Miért lenne magasabb a matrica??? 3.5T-ig ugyanaz kell rá mint az szgk-ra.

 

Súlyadóban van különbség, mivel a személyre lóerő adó van a teherre meg maradt a súlyadó, önsúly + a raksúly fele.

 

Cégelszámolásnál jobb a teher, mert személyre különadó van 1500cm3-ig 7.000 Ft / hó 1500cm3 felett 15.000 Ft /hó.

 

Kisteherre ez nincs feltéve ha 2.5T alatti akkor max 3 személyes.

 

Ráadásul ha ÁFA körös a vállalkozás az üzemanyagból visszaigényelhető az ÁFA.

Na meg minden javításból, alkatrészből.

 

Vontatás. B kategóriával lehet vezetni 3.5 T-át meg nem haladó tehergépkocsit egy könnyű pótkocsival. Ami max 750 Kg össztömeg.  Ennél nehezebb össztömegű vontatmányhoz kell "E" kategória, / nehézpót/.

 

B kategóriával lehet vontatni 750 Kg össztömegnél nehezebb pótkocsit is, feltéve ha a szerelvény össztömege nem haladja meg a 3.5T-át.

Előzmény: kavarnyik (3656)
trafo2000 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 3659
Ha tgk-t veszel olcsóbb az átírás,18ft/köbcenti.
Szgk 24 ft/köbcenti.A 0 ban a tgk biztosítása olcsóbb kicsit.ennyi az össz különbség.
Vehetsz 3 szem tgk is,tehetsz bele ülést és átműszakiztathatod.Ehhez mindössze temérdek papírmunka és cirka 800 ezer forint regadó befizetés kell,mert ez madzsarisztán.Szóval ez a rész felejtős.
Mindegyik diesel 2,5 ös,nincs több variáció.Igazából a lényeg az hogy ne egy rehurbolt tragacsot vegyél.Transit hálás autó,kivisz a világból.
Előzmény: dog07 (3654)
dog07 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 3658
Nagyon köszönöm a segítségeteket!
finlux Creative Commons License 2009.09.08 0 0 3657
nem kell vezetni menetlevelet, ha magáncélra használod.

2008. július 01-től a magánszemélyek által - magántulajdonban levő járművel - a magáncélú közúti járműhasználat során, a menetlevél vezetési kötelezettség az MT rendelet hatályának változása folytán megszűnt.
Előzmény: kavarnyik (3656)
kavarnyik Creative Commons License 2009.09.08 0 0 3656
Én csak bizonyos kérdéseidre tudok válaszolni.
Ha tgk-d van minden úton (magán kocsikázás is) vezetned kell a könyvet + autópálya matrica, stb költség mind magasabb, és az átírás is, viszont szerintem nagy részét el tudod számolni, ha van céged. Persze az elszámolás a személygépkocsira is vonatkozhat. Tevékenység, stb függő. A személyautóval könnyebb kicsit a helyzet, bár ezzel szerintem fuvarozó céget a kilométer nyilvántartás miatt nem alapíthatsz. Magán jellegű szállításnál viszont mindenképp előnyösebb. Az ülések ht csavarral vannak rögzítve, a nincs berozsdálva fél óra alatt átváltoztathatod. Nagyon jó ez a kilencszemélyeseknél. Nekem is ilyen van, egy 92-es, ráadásul magasított, így fel lehet benne állni. 2,5dízelt vegyél, nagyon megbízható. Olcsó az alkatrész is hozzá. Ha gondolod az enyém jó motorral, (voltam vele motordiagnosztikán 3 hónapja) 800.000 forintért odaadom. Személygépkocsi.
Más a vontatás. A legnagyobb megengedett összes tömeg 3500 kg! Utánfutóstól. Ezt B-vel lehet vezetni, ha nagyobb teherautót veszel másik jogsi kell. Vontatni 750 kg-t lehet vele, 1500 kg az önsúly, Együttes tömeg 2770 kg.
Remélem tudtam segíteni. És jó kocsivásárlást! Mindenképp a fordot ajánlom, remek verda.
dog07 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 3655
Üdv mindenkinek! Némi segítségre lenne szükségem. Ford transitot szeretnék vásárolni.91 körül gyártottakon gondolkodom.Viszont nem vagyok teljesen tisztában, a velejáróival.Mi a különbség a személygépkocsi, és a kisteherautóként árultak között? Úgy értem plusz ill. mínusz kötelezettségek, költségek terén, minden területen D.Egy másik dolog:Én zártat szeretnék venni, legalább 6 személyeset.A kérdésem pedig az lenne ezzel kapcsolatban, hogy ha veszek egy 3 személyeset, azt le lehet-e papíroztatni 6, vagy akár 9 személyesnek is?Ennek a fizikai ill. papírmunkabeli velejáróira is kíváncsi lennék.
AzonkívülD:Ha 9 személyeset találok valahol, ki lehet venni üléssort, és úgy fuvarozni vele valamit, vagy azt csak úgy lehet használni, ahogy a forgalmiban be van jegyezve.
Még nincs vége D:én úgy emlékszem KRESZ szerint 3500kg a maximálisan megengedett össztömeg
utánfutóval, rakománnyal és önsúllyal együtt.Gondolom ez szgkra, kisteherre ugyan úgy
vonatkozik.Menetlevelet mindkét változatban vezetni kell? És végül magáról az autóról:
Mennyire megbízhatóak ezek?
Mekkora motorral érdemes már megvenni.Nekem munka, és családi autó is lenne egyben.Ezért lenne jó, ha 9 személyeset találnék, és az üléssorok is kivehetőek lennének, hogy mindig az adott feladatra tudjam szabni az autót, de persze csak akkor, ha erre törvényes lehetőség is van, és persze nem kell minden átalakításnál újravizsgáztatni.Hogy működik ez a valóságban?Csak B kategóriás jogsim van, szeretném ebből kihozni a maximumot, csak még nem vagyok tisztában a velejáróival, így lehet csak álomvilágban élek D. A segítségeket előre is köszönöm, Transit rulezD.Jó fórumozást, és nyugodalmas jó éjszakát kívánok mindenkinek.
dog07 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 3654
Üdv mindenkinek! Némi segítségre lenne szükségem. Ford transitot szeretnék vásárolni.91 körül gyártottakon gondolkodom.Viszont nem vagyok teljesen tisztában, a velejáróival.Mi a különbség a személygépkocsi, és a kisteherautóként árultak között? Úgyértem plusz ill. minusz kötelezettségek, költségek terén, minden területen D.Egy másik dolog:Én zártat szeretnék venni, legalább 6 személyeset.A kérdésem pedig az lenne ezzel kapcsolatban, hogy ha veszek egy 3 személyeset, azt le lehet-e papíroztatni 6, vagy akár 9 személyesnek is?Ennek a fizikai ill. papírmunkabeli velejáróira is kíváncsi lennék.
AzonkívülD:Ha 9 személyeset találok valahol, ki lehet venni üléssort, és úgy fuvarozni vele valamit, vagy azt csak úgy lehet használni, ahogy a forgalmiban be van jegyezve.
Még nincs vége D:én úgy emlékszem KRESZ szerint 3500kg a maximálisan megengedett össztömeg
utánfutóval, rakománnyal és önsúllyal együtt.Gondolom ez szgkra, kisteherre ugyan úgy
vonatkozik.Menetlevelet mindkét változatban vezetni kell? És végül magáról az autóról:
Mennyire megbízhatóak ezek?
Mekkora motorral érdemes már megvenni.Nekem munka, és családi autó is lenne egyben.Ezért lenne jó, ha 9 személyeset találnék, és az üléssorok is kivehetőek lennének, hogy mindig az adott feladatra tudjam szabni az autót, de persze csak akkor, ha erre törvényes lehetőség is van, és persze nem kell minden átalakításnál újravizsgáztatni.Hogy működik ez a valóságban?Csak B kategóriás jogsim van, szeretném ebből kihozni a maximumot, csak még nem vagyok tisztában a velejáróival, így lehet csak álomvilágban élek D. A segítségeket előre is köszönöm, Transit rulezD.Jó fórumozást, és nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek.
kavarnyik Creative Commons License 2009.09.03 0 0 3653
3 ablakos, de magasított. Nem a nagyon magas, cask közepes. De lefényképezem majd és teszek fel képet róla.
trafo2000 Creative Commons License 2009.09.02 0 0 3652
Hosszú transit vagy rövid?
Előzmény: kavarnyik (3651)
kavarnyik Creative Commons License 2009.09.02 0 0 3651
Délegyháza, Pest megye.
trafo2000 Creative Commons License 2009.09.02 0 0 3650
Hol laksz?
Előzmény: kavarnyik (3649)
kavarnyik Creative Commons License 2009.09.01 0 0 3649
Sziasztok!
Nekem egy 120-as 2,5 dízelem van 1992-es. Átalakították 9 fősre, én már így vettem.
Sajnos a hátsó hárompontos övek nem voltak benne és tapasztalatlan voltam. Vettem hát külön övet, de nem is néztem meg, hogy az a merevítő a hátsó oldalkárpit mögött, amire fel kellene csavaroznom nincs benne. Nincs valakinek ilyen feleslegben mindkét oldal érdekelne, de még akár egyesével is. És persze a kárpit sincs meg jobb oldalon és a kétfelé nyíló hátsóajtón sem. És kardánbox, vagy valami tartó amit elől fel tudnék szerelni is érdekelne, mert három kicsi gyerkőccel rohangálok és cumisüvegek garmadát kell kézközelben tartanom kifolyás nélkül. Hátsó ablaktörlő is érdekelne motorral együtt. A vezetékek már ki vannak építve a kétszárnyú ajtóba. És még ködlámpára is vevő lennék.
Előre is köszi.
Laci_88 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 3648
Köszönöm a segítségedet, részben sikerült megoldani a problémát azzal amit mondtál.
Előzmény: trafo2000 (3647)
trafo2000 Creative Commons License 2009.08.16 0 0 3647
Nincs test az égőknél,kösd össze a kasznit egy vezetékkel az égőkhöz kapcsolódó negatívot.
Előzmény: Laci_88 (3646)
Laci_88 Creative Commons License 2009.08.16 0 0 3646
Sziasztok!
Megint a segítségeteket szeretném kérni: (9fős kisbusz, 2001-es)
Miért lehet az hogy a bal hátsó irányjelző együtt villog a helyzetjelzővel, majd később mikor levettem a burkolatot hogy megnézzem az izzókat és visszatettem már egyaltalán nem is működött egyik sem?
Kicsit be volt rozsdásodva a csatlakozó de azt megtisztítottam és kipróbáltam egy másik tarnsiton is de azon működött, valamint amelyikről levettem a foglalatot ott a csatlakozóval is minden rendben van (legalábbis a voltmérő alapján amiket mértem feszültségeket).
Már szinte mindent átnéztem amit tudtam
Esetleg az indexkapcsoló lehet rossz?
Előre is köszönöm a segítséget.

Laci
FORD100L Creative Commons License 2009.08.14 0 0 3645
Tisztelt TRANSITOS Szakik, Szerelők, Szakemberek!

Úgy döntöttem, hogy nem tartom meg az autót! Érdekel valakit? FORD TRANSIT 100 L, 2496 cm3, 63 KW, turbó diesel. Gyártási év 1996. Az előbbiek folyamán nem tudtam feltölteni a képeket az autóról. Képet csak a belunikukacfreemailponthu-ról tudok küldeni. Az autón augusztus 24-ig van vizsga. A zöldkártyáját ma csináltattam meg.

Üdvözlettel...
trafo2000 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 3644
Pedig küldtem már mélt.
Előzmény: prepa (3642)
kardhal22 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 3643
Németh Kft Zalaegerszeg Szabadság út 5. A telefonszámuk:30-3520485
prepa Creative Commons License 2009.08.13 0 0 3642

Szia Trafo!

 

Meg tudnád akkor irni a korábbi válaszomban irt e-mail cimre az elérhetőséged? Szeretnélek felhivni, hogy meg tudnám-e venni tőled az adagolót és az átalakitáshoz szükséges alkatreszeket.

 

Kösz

Előzmény: trafo2000 (3635)
sanyiboy02 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 3641
Helló. kardhal
Azért írok mert szeretném elkérni a telefon számot meg a címet ahol át alakitattad a ford transitodat, nekem is az a problémám hogy le tilt és 60-nal megy a transit. Vittem már mindenhova sehol se tudják meg mondani mi a baja. És ez a mechanikus adagolóra átalakítás érdekelne. előre is köszönöm. Balogh Sándor
FORD100L Creative Commons License 2009.08.11 0 0 3640
A kocsi vizsga előtt.
Előzmény: FORD100L (3638)
FORD100L Creative Commons License 2009.08.10 0 0 3639
Köszönöm a választ. Már hívtam is Őket.
Itt rakom fel a FORD képeit, mert az előbb kétszer is elbénáztam.
Üdv.: János
Előzmény: FORD100L (3638)
FORD100L Creative Commons License 2009.08.10 0 0 3638
Elnézést, a kép lemaradt, de most itt van, ha igaz.
Előzmény: trafo2000 (3634)
FORD100L Creative Commons License 2009.08.10 0 0 3637
KedvesTrafo2000!
Küldök pár képet. Kívülről így néz most ki. Motorikusan semmi "furcsa hang" nincs. Valószínűneg a LUCAS adagoló csere, mechanikus BOSCH-ra megoldaná a motor problémáját. A csere és a karosszéria+festés már több százezer forint lenne.
Megéri? Én nem fuvarozok vele. Novemberben fizetem az utolsó banki részletet. 3 éve vettem 1 millióért. Az évjárata :1996
Minden választ, véleményt és bírálatot is szívesen veszek a transitosoktól!
Köszönöm:János
Előzmény: trafo2000 (3634)
prepa Creative Commons License 2009.08.10 0 0 3636

És a te adagolódat meg tudnád csinálni/csináltatni? Én ugyanis Sopronból irok, és nem nagyon tudok errefelé adagolóst. Mert akkor talán meg tudnám venni tőled az alkatrészeket.

 

A ppal kukacs freemail ponty hu cimre el tudnád küldeni az elérhetőséged?

Előzmény: trafo2000 (3635)
trafo2000 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 3635
A baloldali a régebbi típus,ha négy csavar rögzíti a bordáskereket a peremestárcsához akkor az is jó.
Külön nem tudok adni mert akkor nem tudom felrakni az adagolómat egy turbós gépre.
Előzmény: prepa (3632)
trafo2000 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 3634
Ehhez látni kellene az autót hogy eldöntse az ember hogy érdemes vajon költeni rá.
Előzmény: FORD100L (3629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!