Keresés

Részletes keresés

Takoca_ Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45552
guruk: van itt valakinek rutinja minidump elemzésben?
(már vissza fejtettem, csak éppen nem kerültem közelebb a probléma megoldásához)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45551
Több mint 9 hónapig hűtő nélkül ment a procim!(nem a reklám helye de celeron 1200 es van).Én észre sem vettem ,az öcsém vette azt is észre!Most nem akarok hazudni hogy hány fokost mért az everestem de azt hittem hogy a az everest mér hibásan:))
A másikvéglet : hogy egy haverom is ugyan így járt és pár óra mulva tönkre ment a procija!
Előzmény: Jahno (45550)
Jahno Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45550
Végül is orosz rulett sem halt ki, jobb esetben nem bánja semmi, csak bootolás közben omlik a win, rosszabb esetben procc, még rosszabb esetben alaplap is megy vele. Aztán tessék pénzt feldobni, hogy melyik a jobbik verzió.
Előzmény: Bálint23-24 (45549)
Bálint23-24 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45549
én is ki akarom cseréltetni, a gép még jótállásos (január 20-ig) , de körülményes bevinni, messze is lakok nagyon a szervíztől, ezért amíg tudom, húzom, halasztom... az elöző hsz-omban feltett kérdéseimre tudsz választ adni és segíteni?
Előzmény: DMA (45548)
DMA Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45548
Szerintem cserélj coolert. Előbb-utóbb elindulni se fog...
Előzmény: Bálint23-24 (45546)
balcsi70 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45547
Sziasztok. Valaki tudna adni valami választ a 45462 -re.kösszi.
Bálint23-24 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45546
Légyszíves segitsetek! Bekapcsolom a gépet, és a procihötű ventillátor akkora indul el, mire teljesen betölt az xp-m, és akkor is csak épp hogy forog. Mivel tudom megnézni a hőmérsékletét? és mennyinek kell lennie kb.? köszi
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45545

Mondjuk ha tényleg célgépnek használod, akkor nem biztos, hogy kötelező. Olcsó használt PIII-as gépeken az NT4 ezerrel rohan, mint állat. Ha nem mész vele netre, akkor akár még jó is lehet. De akkor meg készülj fel az ilyenekre. No új hardver, no automatikus kikapcsolás (hacsak nem DELL az a használt gép), no mégújabb játékok, 3D meg DirectPlay, sőt talán no antivírus meg antiszpájver szoftver verzió ami a Te gépeden is használható.

 

Esetleg még az is szóba jöhet, hogy LAN-ba kötöd egy XP-vel, majd abba dugod azokat a perifériákat, amiket az NT-be nem tudsz. Például USB-s nyomtató (mondjuk 3600 dpi-s, amiket már akár a Tesco-ban is lehet kapni), USB-s szkenner, meg USB-s akármi, pen drive-ból kizárólag az MSystems DiskOnKey eszközéhez létezik (létezett? vagy már az sincs?) NT4 driver... Esetleg multiport serial kártyák vannak még USB-sek, amikhez annó legyártották az NT4 drivert. Semmi máshoz.

 

Mindenesetre nekem azért az SCSI gyanús, az nem igazán volt a nem támogatott cuccok között. Annak azért valahogy mennie kellene. Van egy kompatibilitási varázsló, tud NT4-et hazudni az XP magáról. A kernelnek meg nem nagyon lehet egy SCSI driver az ellenére.

 

AL

Előzmény: srf (45544)
srf Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45544
A W2k már inkább az XP-re hajaz, mint az NT4-re, és akkor már inkább XP-vel próbálkozom.
Előzmény: Ambu-Lonci (45542)
srf Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45543
Biztos járok még pár kört a SCSI driver meg az XP körül, ha lesz egy kis időm. Ha nagyon elakadok, meg majd Benneteket fárasztalak. :)

Amúgy most már mondom működik az USB-t kivéve, a fene az orosz heckereit.
Előzmény: Jahno (45540)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45542

Bármekkorát nem. A 4GB a rendszer partícióra igaz, de ha jól emlékszem, hiába volt büszke magára az NT illetve az NTFS hogy terabájtig címez, volt mindenféle probléma a nagyon nagy (130GB? ) partíciókkal, még SP6a után is. A rendszerpartíciót pedig sikerült 8GB-osra formázni később, az meg lehalt, amikor egy service pack módosított egy olyan rendszer-filet, amit még a DOS-os boot fázis használt, utána már csak kék képernyő... mellételepítés, szopás stb.

 

Hatalmas megkönnyebbülés volt, amikor meg tudtunk szabadulni az NT4-től. Tele volt rejtett aknával. (Pl. egyszer másodlagos vinyónak betettem egy rack-be a vinyóját a gyorsabb másolás érdekében egy Win2K mellé. Na ne tudd meg, mikor kiderült, hogy soha az életben nem futtathatok CHKDSK-t, mert NTFS5-re konvertálódott szó nélkül... Szóval anyáztam erősen.) Mintha egy kő esett volna le a szívemről. Pedig régen szerettem az NT4-et.

 

Akár már a Win2K is nyert ügy lenne. Azzal is próbáltad? Csak ne NT4 legyen, az már nem támogatott.

 

AL

Előzmény: srf (45539)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45541

Éppen mondani akartam, hogy ezek ugyan herélt, de sima SCSI felületű kütyük kellene legyenek, amik még talán más adapterrel is elvileg el kellene induljanak.

 

Talán még van is 2940-em ha nagyon kell...

 

AL

Előzmény: Jahno (45540)
Jahno Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45540

Jó, de akkor megint ott tartunk, hogy csak a hwkulcs nem műxik, ami elromlott, mert NT4 alatt működőképes a cuccod, hálózat van, oszt ennyi.

 

Az ilyenből megherélt SCSIbigyókat azt valami kukázott 2940-ekre simán rá bírtam rakni, szóval ez sem olyan szopó, szoftver meg elindul.

Előzmény: srf (45538)
srf Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45539
Nem volt az rossz választás. Ha működne az a rohadék dongle, semmi baj nem lenne. De ez a rész már megoldódott. :)

Amúgy az NT4 csak bootolni nem szeret 4GB-nál nagyobb particióról. De HD a fizikai mérete lehet bármekkora, amit a BIOS kezel. Ha már fut, vígan létrehoz bármekkora particiót.
Előzmény: Ambu-Lonci (45537)
srf Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45538
Nyomdaipari, persze. Gyakorlatilag egy olyan "nyomtató", ami igen nagy pontossággal és igen nagy felbontásban képes fekete-fehér filmet előállítani. Ezt nevezik színbontásnak, amikor egy ínes anyagból a 4 alapszínnek megfelelő filmet készítenek. Aztán enek alapján fognak nyomtatni a nyomdagépek. A pontosságáról annyit, hogy az első és a negyedik színkivonatot egymásra téve 0,02 mm eltérés a maximum. A felbontása pedig 3600 dpi. Szal nem minden Tescoban lehet kapni.
Előzmény: Ambu-Lonci (45537)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45537

Sajnos ez azt jelenti, hogy az a választás, amikor ezt a hardver-szoftver kütyüt kiválasztottátok, hibás, rossz választás volt. Ez előfordul, a számítástechnikában nem véletlen, hogy a cégvezetők pont ezért nagyon gyakran csak igen neves, jó nevűnek hangzó, a jövőben is biztosnak látszó cégeket választanak.

 

Megjegyzem, egy autót (ami szintén több millió) a cégek képesek 3-4 évenként cserélni. Akkor egy speciális cél berendezést, speciális szoftverrel miért nem? Egyébként ezek a berendezések (mármint a számítástechnika, a perifériák) könyvelésileg 3 évenként nullára íródnak ha jól tudom. Ez nem véletlen, kivételesen fedi is a valóságot.

 

(Akkor ha jól értem, itt se a szoftver nem fut NT alatt, ahogy gondoltuk is, hanem egy speciális SCSI kártya - hardver, egy valószínűleg kernel szinten futó driverrel... Egyébként meg kellene azért NT4 kompatibilitási üzemmódban próbálni mégis. Láttam még NetBEUI-t is használni XP alatt, meg ilyenek... Sokminden megoldható azért. Vagy simán cseréld vissza öregre a hardvert. Megjegyzem, olyan kicsi vinyót se nagyon fogsz már találni, amivel az NT4-nek nem lesz gondja - 4GB alattit)

 

Ha ez vígasztal, egy rakás olyan cég van, amelyik az ügyviteli szoftverjét minden évben milliókért (dollárban) frissíti. (Nem véletlenül megy jól az SAP tanácsadó cégeknek...)

 

Ez egyébként valami nyomdaipari cucc?

 

AL

Előzmény: srf (45535)
Jahno Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45536
Jó kérdés, keresni kell másik szoftvert, aki 50 év rendszergaranciát, meg upgrade jogot ígér, oszt ennek meg beinteni. De itt nem csak a dongléval van baj, egy ilyen 6-8-10 éves szoftvert nem nagyon van értelme tovább supportálni, bár ha Neked működött, akkor ezt bevezik szopásnak. előfordult velem ez 1 év után is, az még rosszabb...
Előzmény: srf (45535)
srf Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45535
Ja, csakhogy ezt egyszer már megvettem, és akkor most megint? Csak mert az a dongle, ami az Ő profitjukat védi meghibásodott? Nekem nem kell a legújabb verzió, max. annyi, hogy XP alatt fusson, de anélkül is meglennék. Ezt én mezei lenyúlásnak érzem.
Előzmény: Jahno (45534)
Jahno Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45534

Pedig örök életű supportot nem sokfajta konstrukcióban szoktak ígérni. Totalcommanderemhez van, de én biztos belekalkuláltam volna a kiadásaimba ezt a 3ezer dollárt, oszt akkor az gondolom jobbszebbszopiknyalik. Sajna ezek ilyenek.

 

Bár tudom 700ezer pénz az nem kevés, viszont lassan 10%-nál tartasz a szopásnak, oszt nem vagy sehol :-) Gondolom lehet majdnem 10 éves a cucc, megszolgált.

Előzmény: srf (45532)
srf Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45533
Világos, csak hülyén érzem magam, hogy egy pendrive olvasásához külön gépet kell bekapcsolni... :)
Előzmény: DMA (45531)
srf Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45532
OFF

Ja, csak érdekességképpen:

A Harlequin RIP hardware-kulcsos. Két hétig szivatott a dongle, míg teljesen tönkre ment. A cég ahonnan vettük, már nem foglalkozik vele. Az amerikai gyártó honlapján közli, hogy már nem támogatja ezt a verziót, upgrade egy későbbire 3000 USD.
Nosza internet. Álneves cracker közli, hogy 250 dollárért ad egy törött legüjabb verziót, csak fizessek nyugodtan előre a Wstern Unionon keresztül. Egy másik site 350 dollárért feltöri a programot. Szerencsére találtam egy crackelt exe-t, ami működik. Így most illegálisan használom azt a programot, amiért marha sokat fizettem egyszer...

ON
Előzmény: srf (45530)
DMA Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45531
Szerintem is: beállítasz egy pII-est, azt ingyen, vagy gombokért megkapod, NT elvan rajta és kész. A vinyóját megosztod oszt egy hálókártyán feltöltöd az usb-t ha kell.
Előzmény: srf (45530)
srf Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45530
Sajna lehetne újabb verziót is venni, de íszonyú drága. 4500 USD.
Ez egy célszoftver, nincs piaci verseny, hogy átmenjek a konkurenciához. Ha reklamálok, és esetleg válaszolnak is a nagy Amerikából, akkor azt mondják, vegyek újat, mert nem támogatják azt a verziót már.
Ha le akarom váltani, akkor le kell váltsam a hardware-t is cirka 20 milláért.

Olcsóbb szopni vele, amíg működik, sajnos.
Előzmény: Ambu-Lonci (45527)
srf Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45529
Hogyne, kpróbáltam (szívtam vele)!
Nem az alapprogrammal van baj, hanem egy a gyártó által módosított SCSI driverrel.
Konkrétan: ECRM Harlequin RIP, ez egy levilágítónak (image-setter) a programja. Ez kommunikál egy driverrel, ami egy Adaptec kártyán keresztül önt nagy mennyiségű adatot a levilágítónak, plusz hardware-specifikus parancsokat. Na EZ a driver nem hajlandó csak NT4 alatt működni.
Előzmény: Jahno (45526)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45528

Ja, és mint csodabogár megjelölhetitek magatokat ingyen pólóval:

:-)))

 

http://www.btrievesociety.com/

 

AL

Előzmény: DMA (45520)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45527

Urak. Állandóan kitaláltok mindenféle kifogást, hogy miért nem XP-t telepítetek.

Nemán legyen olyan NT-s progi, ami XP alatt nem megy. Még a 9x-ek között talán volt kivételesen 1-2, amit semmilyen rugdosással nem lehetett, max. virtual PC-n elindítani XP alatt, de hogy NT...

 

Az a rendszer, amit a jelenlegi hardverekhez árulnak, és az MS csinálta, az a WindowsXP. Méghozzá a 2-es javító csomaggal.

A régi gépek nyilván maradhatnak a régi oprendszerükkel, szoftverjeikkel, de azokat nem célszerű mondjuk pl. internetezésre használni.

(A sógor egy 486-os gépet használ a DOS-os programjához. Teljesen jó, a gyerekeknek eszük ágába csincsen piszkálni, mert annyira snassz. Dolgozni viszont kiváló...)

 

Nem tudom, miért akartok szopni az NT kötet méret korlátai miatt, az NTFS4 miatt, a driverek (többek között igen, az USB, esetleg az UDMA, az AGP, PCI-e stb.) hiánya miatt...

 

Az oprendszer nem egy fakultatív sima szoftver/program, amiből mindenki azt választ, amit akar... Az oprendszer a számítógépet működtető rendszer... (Ugyan vannak belőle alternatívák, (pl. Linux, FreeBSD, MacOS X stb. de az másik topic)

 

AL

Előzmény: srf (45523)
Jahno Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45526
Mondjuk ami NT4 alatt működik, azt szerintem nem sokáig tart szórabírni XP alatt. Egyáltalán kipróbáltad, vagy elhitted simán?
Előzmény: srf (45525)
srf Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45525
A frantzban is... Sejtettem. Akkor így jártam :(
Előzmény: Jahno (45524)
Jahno Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45524

Hivatalosan nem működik, de vannak olyan herélt NT-k, meg 3rd utilityk, amitől működni fog, én ezt önnek viszont nem ajánlom. Könyveljük el, hogy nem tudja.

Előzmény: srf (45523)
srf Creative Commons License 2006.11.07 0 0 45523
Egy kérdés Hölgyeim és Uraim!

NT4 alatt működik az USB?
Az alaplap ismeri. Egy régi program miatt, ami csak NT4 alatt fut fel kellett telepítenem az NT4-et SP6-tal. És nem működik az USB pendrive, ami viszont kéne.
A Win98-hoz kell driver, de nem emlékszem, hogy NT-hez is kell-e?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!