Keresés

Részletes keresés

radar-nyh Creative Commons License 2010.11.27 0 0 9953

Még ezt leírom, és részemről befejezve.

Sch, és én is igen is büszkék vagyunk, hogy olyan (egy városbeli) iskolákba járhattunk, hogy megtanították, és megkövetekték tőlünk a magyar nyelv helyes használatát, melyet igyekszünk a mai napig is hűen képviselni.

És megtanították velünk a szakmát is a szakiskolákban, technikumokban. De ott is megkövetelték a helyes magyar nyelvtant, és beszédet. Ezáltal lettünk azok akik vagyunk. És büszkék vagyunk arra amit tudunk, úgy nyevtanilag mint szakmailag.

 

Ui.: Nyelvében él a nemzet!

 

 

Előzmény: RUSSIANBOY (9952)
RUSSIANBOY Creative Commons License 2010.11.27 0 0 9952

Nem vagyok rá büszke én is jártam iskolába de mint irtam az én döntésem hogy mit hogy irok.Sajnos mindigis lázadó tipus voltam.

 

Nemtudok oroszul és nem kell hozzá párositani a nevemet csak azért mert ez a nickem.

 

Schlumberger:

 

Nem érdekel hogy foglalkozik e valaki az irásommal.Vagy elolvassa vagy nem.

 

radar:

 

Mint emlitettem mindenkinek saját döntése mit hogyan tesz a világban.Nem az én irásommal kellene foglalkozni mindenkinek hanem a forum témájával ha már erről szol a topik.

 

Akkor ennyi erővel az se irjon aki külföldről ir és nincs magyar betűs klaviaturája.Mégse rinyálok miatta hogy ékezet nélküli betűket olvasom.Ő ugy ir és kész lesz.rom.Minek foglalkozzak más dolgával?Ugyanugy megértem a szöveget.És ha akar ő is tudna ugy irni csak venne egy magyar betűs billentyűzetet.Ennyi.Mindenki önmagáért felelős nem a másikért.

radar-nyh Creative Commons License 2010.11.27 0 0 9951

"a helyesirás hibákon kivül a világban nagyobb problémák is vannak mint pont ez...."

 

Bizony vannak, és ezek között az első a trehányság, és mások leértékelése saját szintünkre!

-d-

Előzmény: RUSSIANBOY (9947)
schlumberger Creative Commons License 2010.11.27 0 0 9950

,,hogy én hogy irok az a saját döntésem"

 

Egészen addig, amíg magánlevelet írsz. Amikor azonban azt szeretnéd, hogy mások foglalkozzanak az írásoddal, illenék a nyilvánosságot megtisztelni azzal, hogy az általánosan elfogadott normákat betartod, és ne másoknak kelljen silabizálni, mit is akartál mondani. Tudod: a királynőt megölni...

Előzmény: RUSSIANBOY (9947)
**ven** Creative Commons License 2010.11.26 0 0 9949

És oroszul jól tudsz helyesírni, ha már ilyen szép neved van?

Előzmény: RUSSIANBOY (9947)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.11.26 0 0 9948

De azért ugye nem vagy büszke a helyesírásodra?

Jaj szegény anyanyelvünk!

Előzmény: RUSSIANBOY (9947)
RUSSIANBOY Creative Commons License 2010.11.26 0 0 9947

radar-nyh:

 

Köszi a helyreigazitást de hogy én hogy irok az a saját döntésem azon kivül manapság a helyesirás hibákon kivül a világban nagyobb problémák is vannak mint pont ez....

Anno az ofőm is lecseszett hogy miért rakok vizszintes vonalat az O betű fölé meg is kérdezte ez most rövid Ö vagy hosszu Ő?Mondom amelyiket éppen akarja.

Szerintem maradjunk a topik témájánál mint hogy az én helyeirási dolgom legyen a topik témája.Akár igy irom akár ugy elolvasva ugyis megérted a szöveget.

 

 

zajza:

 

Nem a középsuliba hanem abban a két-három emeletes épületben.Nemtudom az valami lakószárny lehetett ha jol emlékszem kb a szinházzal szemben volt.

 

Én is akárhanyadjára megyek ki oda mindig van valami uj érzés amit nemtudok megmagyarázni.Bár a táborban a többiekkel csak egyszer voltam mégis immáron már négyszer látogattam ki oda.Éppen utba esett:D:D

És mindig akad valami uj egy ujabb szemszögből valo kép készitésére.

M41-2314 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 9946

Sziasztok!

schlumberger : igen, határainkon belül van, Borsod-Abaúj-Zemplén megye, egészen pontosan Bekecs-Monok közötti műútról nyílik és a többi része nincs is a fotón, tovább észak felé.

t-72 : gyanús is volt, hogy nem aktív - fehér autó bent... a google képén - de sosem tudni. :) Attól, hogy bokros valami... :) Tudod, a természet az egyik legjobb álcázás. :)

Előzmény: schlumberger (9943)
zajza Creative Commons License 2010.11.26 0 0 9945

Igen, én nagyon imádom azt a helyet!Eszméletlen sokszor voltam már kint, de még mindig akad új felfedeznivaló.
Jah, olvastam még egy fél éve kb az élménybeszámolódat! :))
Középsuliba voltatok elszállásolva?

Előzmény: RUSSIANBOY (9929)
t-72 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 9944

Arról, amit hoztál ha jól emlékszem már volt itt régebben szó. Amit én hoztam, ami Csopak mellett van az már nem működik, mert kicsit "megbokrosodott" :)

Előzmény: M41-2314 (9942)
schlumberger Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9943

Ez még határainkon belül van, vagy már északi szomszédunknál?

Előzmény: M41-2314 (9942)
M41-2314 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9942

Hali.

 

"Például erről azt sem tudni mi?  47.014473, 17.909578"

 

Jó eséllyel lőszerraktár vagy valamilyen anyagraktár lehet(ett) abból, ami látszik belőle, és még az is lehet, hogy működő...

 

Viszont az tény, hogy a BARS-ok és a többi "specializált", nem tucat objektum - pl lőszerraktárak, üza raktárak - sokkalta érdekesebbek minden szempontból, lásd még a ma sem ellentmondás mentes, a "nagy testvér" által nálunk tárolt spec eszközök kivonása körüli találgatásokat, stb... És ezért természetesebb is szerintem, ha többet foglalkozik velük az, akiket az érdekel.


Hoztam én is egyet, amiről én sem tudom, hogy micsoda.

48.184102, 21.158048

 

Előzmény: t-72 (9940)
schlumberger Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9941

Kedves Karesz!

Ma este 22 órakor már kezemben is volt a könyv, és míg a futár jól megérdemelt kávéját kortyolgatta, én már olvasgattam. Gratulálok a könyvhöz, és köszönöm szépen!

 

A végén a saját árnyékomat is láttam átsuhanni :-)

 

Előzmény: vandork (9925)
t-72 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9940

Kicsit off a téma, de szerintem túlságosan sokat foglalkozik mindenki az extrább dolgokkal, mint pl: BARS, Szentkirály...  DE! Például erről azt sem tudni mi?  47.014473, 17.909578

Továbbá pl. a tapolcai laktanyáról érdekelnének képek, tudom, hogy őrzik, de benn az erdőben is vannak érdekes dolgok. Meggyeserdő is egy nagy raktárbázis volt, nem hiszem, hogy lenne róla képetek, pedig biztosan az is érdekes. Édesapám itt szolgált: 46.935734,17.452036

Harckocsiringatónak hívták, erről sem hiszem, hogy lenne kép vagy bármi. Sajna messze a túrázó idő és szabadidőm sincs túl sok, igaz itt vannak a közelben. Nem túl jelentősek, de mégis teljesen el vannak feledve. Remélem értitek, hogy mire célzok, gondolok.

schlumberger Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9939
  • A királynét megölni nem kell, félnetek jó lesz, ha mindenki egyetért, én nem, ellenzem.
  • A királynét megölni nem kell félnetek, jó lesz, ha mindenki egyetért, én nem ellenzem.

Hogy világos legyen: a vesszők nélküli szógyűjteményt két ellentétes értelmű mondattá teszik a megfelelően elhelyezett vesszők.

Hogy mondandód egyértelmű legyen, és ne a címzetteknek kelljen találgatni, mit is akarsz mondani, ezért kell vesszőt használni.

Előzmény: schlumberger (9938)
schlumberger Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9938

Peig a vesszőre a magyar nyelvben szükség van, ez nem szokás/nem szokás kérdése.

Tudod: A királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindnyájan beleegyeztek én nem ellenzem. János esztergomi érsek levele Bánk bánhoz.

Ha ide teszed, ez az értelme, ha odateszed, az az értelme.

Ez nem kétharmados kérdés, ha nem használsz vesszőt, nehéz értelmezni a mondandódat.

Ennyi.

Előzmény: RUSSIANBOY (9936)
radar-nyh Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9937

RUSSIANBOYválasz | megnéz | könyvjelző 2010.11.25 18:01:56 © (9936)

Bocsánat, hogy a csapos közbe szól, de illik átvenni a topik stílusát!

Mint látod, itt mindenki igyekszik a magyar nyelv stílusában, és helyesírásának megfelelően írni, hozzászólni.

Szerintem ez így helyes, mivel nem a "speed diszkó" topikban vagyunk!

 

-d-

schlumberger:

Köszi de nem szoktam vesszőt használni igy nem elgépelés.....

 

 

 

 

 

 

Előzmény: RUSSIANBOY (9936)
RUSSIANBOY Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9936

schlumberger:

 

Köszi de nem szoktam vesszőt használni igy nem elgépelés.....

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9935

ha a Stalker szamitogepes jatehoz hasonlo helyszineket keresel, akad böven Magyarorszagon, plane amit meg nem loptak teljesen szet rezbörü honfitarsaink:

Kunmadaras, Bars a Nagy Hajag hegyen, Tab-Gyurgyokapuszta, stb

Előzmény: RUSSIANBOY (9929)
schlumberger Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9934

Pardon, hármat :-)

Előzmény: schlumberger (9933)
schlumberger Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9933

,,BARS ,bár ilyen lenne az itteni is"

 

Charlie, lehet, hogy van ilyenebb is! Kettőt még nem láttunk belülről :-)

Előzmény: charlie21 (9927)
schlumberger Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9930

Baj van a billentyűzeteddel! Cseréld ki, mert nem működik rajta a vessző (,) billentyű!

 

Hogy miért járunk ilyen helyekre? Sokrétű a válasz. Van, aki nosztalgiából - feleleveníti sorkatonai szolgálatának emlékeit, van, aki  a technika tisztelete okán, hiszen az akkori haditechnika megérdemli (kiérdemelte) a tiszteletet. Sokan köpködnek, ha cirill betűt látnak, pedig csak át kellene gondolni kicsit, hogy ugyanolyan hatású eszközök voltak a másik oldalon, nem jobbak. Mások a túrázás, kirándulás élményét teszik első helyre, mások naplózzák a történelmet... lehetne folytatni.

 

Ha máshonnan közelítjük, depressziós hülyék vagyunk, akik az elmúlás virágait szagolgatjuk.

 

Na most tegyél igazságot :-)

Előzmény: RUSSIANBOY (9929)
RUSSIANBOY Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9929

Sziasztok.

 

Tök véletlen találtam most rá erre a topikra mivel egyik Stalker fan emlitette hogy Szentendrénél Izbégen is van valami rakétatelep igy lehet hogy elugranék azt is megnézni de nemtudom hol van hova esik.Igy találtam most rá a topikra.

Én 2009ben Stalker rajongó társaimmal ellátogattam SzentKirálySzabadjára ahol eltöltüttünk 4-5 napot.Rám nagyon nagy hatással volt az egész mivel tökre olyan volt mint Ukrajnában Pripyat a kihalt szellemváros leszámitva hogy itt nem volt sugárzás.

 

Mégis legnagyobb benyomást rám a panelházak tették mivel én a mai napig is ilyen kis 4 emeletesben lakok.

 

Csináltam egy csomó képet és látom itt is volt emlitve valamelyik kommentben.

 

Akit esetleg érdekelnek a képek látogasson el a www.stalker-story.hupont.hu weboldalamra.

 

Engem érdekelne az is hogy Ti forumtársak miért szeretitek az ilyen helyeket?Csak ugy vagy van valami amit megláttok bennük esetleg régi idők idézése miatt?

 

Én se tudom megmondani de valamiket mindig meglátok ilyen helyeken mikor készitek fényképeket mig egy külső átlag polgár számára azok csak romok és lepusztult környezet.

 

 

zajza:

 

Hmm nagyon jo a SzKSz-jás videod.Én azért is szeretek ilyen helyekre járni mert mintha megállt volna az idő anno emberi civilizácio volt ott ahol mára már csak a nyoma maradt és a természet lett ismét az úr ugy mint Pripyatban.

 

Az igazat megvallva nem hittem volna hogy vannak még rajtam kivül ilyen emberek akik szeretnek ilyen helyekre járni:D:D

Persze kivéve a Stalker fanokat akikkel voltam.De örülök hogy másokat is vonz ez a téma ez a valoságos látványvilág.

    

Néhány képet én is beszurtam kedvcsinálo gyanánt.Személyes véleményem szerint legjobban sikerült képeim de mindenki döntse el maga melyik tetszik a legjobban.A többi megtalálhato a www.stalker-story.hupont.hu weboldalamon.

 

És még korántsincs fent az összes kép.

 

Majd idővel kerül még fel az Ujpalotán találhato elhagyatott korház-szárnyrol is képek mivel ott is voltam a www.csernobil.mlap.hu szerkesztőjével:D:D (azota az oldalon láthato Csernobil Myvip klubom megszűnt sajnos).

 

 

Sziasztok.

SzentEltvíz Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9928

Na ez olyan mint a lillafüredi Szikla volt.

Előzmény: nagypolc (9914)
charlie21 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9927
yesn't Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9926

Áttekintés történész hajlamúaknak:

http://nol.hu/lap/hetvege/20101120-robbanofejtotvazsonyban

 

vandork Creative Commons License 2010.11.23 -1 0 9925

Igen, ehhez bizony oroszul is kell tudni, a mai napig használom, sokakkal levelezek, beszélgetek, skype-olok. Most az orosznyelvű változat jön.

Hál' Istennek sokan segítettek, s megosztották az élményeiket, fotóikat, stb.

 

Karesz

 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (9920)
zajza Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9924

Tudomásom szerint már javát széthordták mert az oroszok kivonulása után pár évet nem őrizték. Amúgy is ami mozdítható volt és nem vitték haza azt a katonák eladták.
Én úgy hallottam hogy valami retro várost vagy valami kaszinóvárost akarnak csinálni.
Lehet ha jobb idő lesz holnap vagy holnap után ki is nézek.

Előzmény: t-72 (9923)
t-72 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9923

Igen, elvileg nem rég került Nagyvázsonyhoz. Kár, hogy nem cisnálnak belőle múzeumot vagy valamit, mert amint nem lesz pénz az őriztetésre biztosan széthordják majd a színesfémorientáltak.

Előzmény: zajza (9922)
zajza Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9922

Igen, tény hátulról be lehet osonni, és ott is sok mindent lehet látni, kerítésen kívül is van jópár érdekes dolog.
A sziklába kell amúgy engedélyt kérni, az őr mondta. Meg egy ismerősöm, aki a nagyvázsonyi polgármester jó barátja is intézkedik ez ügyben. Amúgy a telep tudomásom szerint Nagyvázsonyhoz tartozik.

Előzmény: t-72 (9921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!