Keresés

Részletes keresés

Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.04.13 0 0 14242
...és még csinos is akad köztük :-)
Előzmény: Törölt nick (14241)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.13 0 0 14241
belenéztem egy kicsit a képekbe, majd máskor még részletesebben...
akartam már nektek mondani, hogy roppant kellemes a pilis tv riportereinek stílusa.
feltesznek egy kérdést és türelmesen, kíváncsian végig várják a választ. ritka jelenség. általában a riporterek szeretnek szerepelni és a válaszra nem kíváncsiak
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.13 0 0 14240
este világítanak a piros nyilacskák?
Előzmény: közbiztonsági tanácsnok (14237)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.04.13 0 0 14239
Bocs, ha valakinek durvák voltak a képek. Nem valós esemény volt, csak tűzoltógyakorlat, csütörtökön Pilisvörösvárott, a Solymári utca és a Széchenyi utca kereszteződésénél. Sajnos a fotók is idegen tollak: forrásuk a www.langlovagok.hu (van még további 60, találhattok ismerős arcokat is)
Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (14238)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.04.13 0 0 14238

Érdekes képek föld és ég élet és halál közötti élményekből...

Előzmény: Törölt nick (14235)
közbiztonsági tanácsnok Creative Commons License 2008.04.13 0 0 14237
Kedves Viricsi úr! A képen látható „Planténerek” kihelyezésére (forgalomcsillapítás) több javaslat átbeszélése és helyszíni bejárások után került sor. A Sport utcában szintén próbára 2 db elhelyezése megtörtént. A Kossuth Lajos utca aszfaltozásának elkészülte után, lakossági kérésre forgalmi rendváltozás is történt, (az alsó részén). Van olyan Solymári lakos, aki szerint a fekvőrendőr az egyedüli megoldás a száguldozás ellen, persze sokak szerint ez badarság. Azokban az országokban ahol nem voltak ott 40 évig a megszálló csapatok, más közlekedési kultúrák alakultak ki, és az ilyen megoldások beváltak, szerintem találkoztál már Te is velük. Persze a növények még hiányoznak a ládákból. Üdv.Kővári 

Előzmény: viricsi (14224)
viricsi Creative Commons License 2008.04.13 0 0 14236
Ha meleg lennék, akkor igen, na de így, kétszeresen is gusztustalan lett volna az a csók. :)))

Ha ide bekukkantasz, elég sok képemmel találkozhatsz.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9104448&la=78125134

Az iwiw-es adatlapomnál találsz egy ősrégi (1984-es) filmrészletet, az a fürtösfejű ifjú ernyős én vagyok..

Előzmény: Törölt nick (14235)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.13 0 0 14235
egy próbát, lehet megért volna!

nincsenek érdekes képeid föld és ég közötti élményekből?
Előzmény: viricsi (14234)
viricsi Creative Commons License 2008.04.13 0 0 14234

Hmm. A csoda sem tudja. Ki a fenének van gusztusa csókolgatni. :-)

Előzmény: Törölt nick (14233)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.12 0 0 14233
rákérdezhetek?
elvarázsolt királyfi?
Előzmény: viricsi (14220)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.04.12 0 0 14232
Én is örülök, hogy látlak.
Előzmény: bp0414 (14230)
bp0414 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 14231

Tisztelt Topiktársak!

Öregszem és sosem voltam normális!

Kérlek TITEKET, hogy leveleim esetében nézzétek meg azt a levelet amire VÁLASZOLÓK, mert különben tényleg érthetetlen! BOCSÁNAT!

Köszi!

Tibor

bp0414 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 14230

Tényleg?

Az egy dolog, hogy nemszeretlek, de mit követtél el?

(nehogy leírd, mert megint letíltanak)

(szerinted javult a helyesírásom?)

Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (14225)
bp0414 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 14229

Tudod ez ara volt jó, hogy a szűk Turista utcáról ami SZŰK levegyék a forgalmat ebbe az irányba. Viszont a nemlétező "rohanó forgalmat" itt szűkiteni Tanácsnokolt!

10 ótóból kilenc az Árok utcát választja. Érdekes, hogy a sarkon van egy "5t" tábla, de minek? Hova menjen az a hobbyból idekeveredett ótó?

Logikus! Ha "széles" nagyteherbírású  és évtizedes fűutvanalról a forgalmat rányomjuk a nudli iciri-piciriri utcácskákra. ( Az egyik leszűkül a másikat leszűkítjük, LOGIKUS!) Csodálatos az lenne, ha akik szavaznak megnéznék (a terepen, nem térképen, vagy ott sem), hogy miről és mit!

Előzmény: viricsi (14224)
bp0414 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 14228

Tényleg komplikált vagyok!

Ha viszont elolvasod az üzenetet (előtte, "válsz") amire válaszolok, reagálok talán érthetőbb lesz.

"telekkisajátítások közútépítés céljára", kb. stim., de anak valahol nyoma van, most meg hírtelen egy zajos forgalmas utcám.

Nem vagyok gonosz! Csak érezd amit én!

Előzmény: senior önkormányzó (14222)
viricsi Creative Commons License 2008.04.11 0 0 14227

Üdv a fedélzeten. :-)

Igazándiból a figyelemfelkeltés volt a célom, de megköszönöm, ha csöpögtetsz majd valami infót.

Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (14226)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.04.11 0 0 14226
A fehér autóról nem tudok, és így péntek délután már nem is tudom ígérni, hogy megtudok valami biztosat... de a múlt héten a lakótelepen bukkant fel egy szimpatikus sárga kocsironcs. Igaz, az nem ott tört össze, hanem már úgy hozta egy tréler valamelyik hajnalban, majd elment. De amilyen sötétek voltak, még a rendszámot is rajta hagyták a roncson + szemtanúja is volt a lepakolásnak. Nem tudom, hogy pontosan mire jutott a rendőrség, de a sárga Golf 48 órán belül eltűnt onnan.
Előzmény: viricsi (14224)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.04.11 0 0 14225

Tisztelt mindenki, úgy látszik, elmúlt a közveszélyességem, ismét szabad szólnom...

viricsi Creative Commons License 2008.04.11 0 0 14224

Tanácsnok úr, zaklatnálak két kérdéssel, hátha tudsz válaszolni.

Minek köszönhető ez a két virágdézsa a Kossuth Lajos utca 50. számmal szemben az úttestre helyezve? Nem sok közösségi célt látok benne, mintha a ház tulaja stipistopizná magának a placcot, kacskaringóra kényszerítve az érkező járgányokat. Az biztos, hogy nem ma került oda, mert már sokadszorra kerülöm ki. Jogszerű ez a történet?

A másik: Kedd hajnalban láttam ezt a Kadettet az árokba fordulva. Délutánra már ki volt emelve, de a kocsi azóta is ott áll. Lehet, hogy lopott volt, hogy senkinek sem hiányzik azóta, vagy valami más miatt áll ott azóta is?

 

Bocsi a rettenetes képminőségért, de megint csak a mobilom volt kéznél.

 

 

 

senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.11 0 0 14223
Apropo! Nem látta valaki Solymár ez évi költségvetését? Állítólag egy hónapja elfogadta a kt, de csak akkor léphet érvényre, ha "helyben szokásos módon, rendben kihirdették" ! (önkorm. rendeletalkotás alapvető szabályai) Se Hírmondó, se honlap, se fórum...
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.11 0 0 14222
Mi sem nagyon értjük, hogy miről van szó, topiclakótársunk régóta nyomatja a problémáját, de mindig rébuszokban, rejtélyes utalásokban beszél. Valószínüleg ezért is áll az ügye. Asszem, hogy a "telekkisajátítások közútépítés céljára" című történelmi rémregényben kell keresni a sztorit, de oldalszámot nem tudok.
Előzmény: Solymár polgármester (14219)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 14221

Sajtóközlemény


Április 18-án 19.45-től, április 20-án 24.00 óráig lezárásra kerül az Északi elkerülő vasúti híd, a lezárás következtében Óbuda vasútállomás- Nyugati pályaudvar között a vasúti forgalom szünetel


A MÁV csoport kiemelt feladata a járműfejlesztések mellett a vasúti pályák állapotának javítása és karbantartása, ezzel is elősegítve az új járművek adta lehetőségek kihasználását. Az Esztergom –Budapest elővárosi vasútvonalon a személyszállító vasúttársaság utasai már 2003 óta Desiro típusú új motorvonatokon utazhatnak, és 2008-ban megkezdődik a vasútvonal felújítása is. Az Esztergom-Budapest vasútvonal rehabilitációs program első ütemében felújításra kerül az Újpest városrészben található vasúti híd. Ennek eredményeként a szerelvények jelenlegi áthaladási sebessége emelkedni fog, így a vonal és a híd rekonstrukcióját követően a vonatok menetideje csökken, ezzel is biztosítva, a gyorsabb eljutási lehetőséget.
 

Az Északi elkerülő vasúti híd lezárása két ütemben történik:
Áprilisban 2 napig, illetve a nyári időszakban a tervek szerint júniustól-szeptemberig, 3 hónapig.


Az áprilisban történő lezárás ideje alatt az Esztergom-Budapest vasútvonal szerelvényei csak Óbuda megállóhelyig közlekednek, innen vonatpótló autóbuszok szállítják az utasokat a Nyugati pályaudvarig, az Árpád híd (budai hídfő), és a Margit híd (budai hídfő) megállóhelyeken keresztül. A vonatpótló autóbuszokon a személyszállító vasúttársaság jegyvizsgálói a MÁV-START Zrt. által kiállított érvényes menetjegyeket vagy bérleteket fogadják el, az utóbuszokat jogtalanul igénybe vevők esetében a MÁV-START Zrt. büntetési tarifarendszere kerül alkalmazásra.
A vonatpótló autóbuszok nem érintik Rákosrendező, és Budapest-Angyalföld állomásokat, illetve Újpest és Aquincum felső megállóhelyeket. Az átépítési munkálatok ideje alatti változásokról az Esztergom vasúti vonal állomási hirdetményeiről, valamint az ott osztott szórólapokról is értesülhetnek az utasok.


A változásból adódó kellemetlenségekért az utazóközönség szíves megértését kérjük!

 


MÁV-START Zrt.
Kommunikációs Igazgatóság

viricsi Creative Commons License 2008.04.11 0 0 14220
Solymár polgármester Creative Commons License 2008.04.10 0 0 14219

 

Kedves bp0414!

 

Most megfogtál, mert fogalmam sincs ki épített oszlopot stb.

és egyáltalán hova?

 

"Vagy nem érted, vagy nem akarod érteni!?"

 

Általában szeretném érteni a  dolgokat.

 

Ha megtennéd, hogy leírod mi hogy történt al elmúlt évtizedekben a

telekügyeddel utána tudok nézni.  (polgarmester@solymar.hu)

 

Ti benne vagytok a témában és értitek miről van szó,

én meg csak kapkodom a fejem, hogy milyen újabb csontváz dől ki a szekrényből...

 

 

üdv

 

Szente Kálmán

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: bp0414 (14211)
Habaladabala Creative Commons License 2008.04.10 0 0 14218
Jaj, csak azt ne! Képzeld el, amikor a rettenetes Pallma bevetei hadicseleit. Brrrrrr....
a hideg is kiráz. Inkább politizáljon, abban sem rossz.
Előzmény: senior önkormányzó (14217)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.10 0 0 14217
Akkor inkább háborúzz!
Előzmény: pallma (14212)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.04.10 0 0 14216
Inkább etetik... Valójában pedig az emberi együtélés sokezer éves tapasztalatainak kultúrális öröksége, amit a hatalmon lévők állandóan megpróbálnak saját hasznuk szolgálatára formálni! A jog tengerében úszás ott kezdődik, hogy megértsük a jogalkotó szándékát. Tapasztalataim szerint ezzel ritkán próbálkozik valaki...
Előzmény: viricsi (14215)
viricsi Creative Commons License 2008.04.09 0 0 14215
Akkor miért itatják meg velünk?
Előzmény: közbiztonsági tanácsnok (14214)
közbiztonsági tanácsnok Creative Commons License 2008.04.09 0 0 14214

A jog egy tenger, amit nem kiinnunk kell, hanem meg kell tanulnunk úszni benne.

Előzmény: bp0414 (14211)
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 14213

Felkerült a honlapra a Képviselő testület határozatai (24-32)

http://www.solymar.hu/index.php?id=76,0,0,1,0,0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!