Keresés

Részletes keresés

kékmedve Creative Commons License 2013.03.09 0 0 65180

Az "A" virágföld kell neki, a pH igénye 4,5-7 közti. Nagyon magas a nitrogénigénye is. A kertben Budafokon nem fog megmaradni a gyenge meszes talajba. Esetleg nagyon nagy ültetőgödörrel és talajcserével vagy tőzegezéssel lehet próbálkozni, ha nagyon vágysz rá. Ekkor is kell a rendszeres műtrágyázás.

Előzmény: mind_the_gap (65177)
zöldmeder Creative Commons License 2013.03.09 0 0 65179

A Rózsavölgyben napok óta élelmet kereső csonttollúak hatalmas csapatából néhányan megpihentek az almafa ágain.

 

 

Borkostolóóó Creative Commons License 2013.03.09 0 0 65178

magnólia a savanyú talajt szereti.

magnólia-tulipánfa betegségei:

http://www.gazdabolt.hu/index.php?route=account/customer_support/posts&topic_id=15690

 

 

Nálunk pedig az volt a feltűnő,hogy nincs pók és pókszál. Hiányoznak, mert jó munkát végeztek.

Előzmény: mind_the_gap (65177)
mind_the_gap Creative Commons License 2013.03.09 0 0 65177

Tegnap este számomra új dologra lettem figyelmes: 8 felé a kert (főleg a fű) telis-tele volt gilisztákkal. Számszerűleg kb. 10...20 példány jutott egy négyzetméterre.. Korábban ennyi gilisztát nem láttam, sok eső után sem..

 

más. A Óhanban akciós a liliomfa (magnólia) így én is vettem egyet. Csak az áruházban szóltak többen is (ismeretlenek), hogy nem bírja a budafoki talajt. Valakinek van személyes tapasztalata  milyen föld kell alá, mennyit kell kicserélni, stb? Egyelőre műanyag cserépben lesz, de ha megmarad és megnő, akkor megy ki a kertbe.

villa Creative Commons License 2013.03.07 0 0 65176

és főleg mikor lesz vége a guberáns szemét tengernek? ez kb.olyan mint amikor a kocsmában ki van írva, hogy hitel: holnap, 2010-ben bizonyosan nem 2014-re ígérték,

Előzmény: Zegzug (65174)
kerub Creative Commons License 2013.03.07 0 0 65175

kell

Előzmény: kerub (65173)
Zegzug Creative Commons License 2013.03.07 0 0 65174

Arról sosem volt szó, hogy ne legyen. Kérdés az, hogy milyen formában.

 

http://www.bp22.hu/vh/vh_2013_05.pdf

 

kerub Creative Commons License 2013.03.07 0 0 65173

A "környékéről" jut eszembe, hogy nem várják ki a lomtalanítást a delikvensek, hanem viszik a szemetet, lomokat az építési törmeléket az elhagyottabb helyekre.
Csak itt a környéken a kálnai romok régészetileg "védett" területére, a zöldek "védte" árvalányhajas területre , meg ugye az évek óta kítűzésre váró Alvó utca környéki telkekre.

Azért biztos visznek a hulladékudvarba is meg a sitt lerekó területekre is valamit, de ugye a fentiek jobbak, mert ott még kell fizetni sem kell. 

bóz7 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 65172

...meg a környéke.

Előzmény: bóz7 (65171)
bóz7 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 65171

Feltétlenül kell hogy legyen, különben még szemetesebbé válna a Főváros.

Előzmény: Borkostolóóó (65170)
Borkostolóóó Creative Commons License 2013.03.07 0 0 65170

Kedves Mindenki!

 

 

Ne reménykedjen senki,az ígéretek ellenére idén is lesz hagyományos lomtalanítás. Ha leröviditik a lomok kirakásának idejét az sem megoldás. De valamit tenni kellene az agresszív nézelődőkkel!

 

Kérjük a  közterület-felügyelet v. rendőrségi járör segítségét?  Van ötlet?

 

 

Előzmény: bóz7 (65169)
bóz7 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 65169

Jaj kérem! Ne essünk már teljesen kétségbe! (Mondom elsősorban magamnak is.)

 

"Évenkénti egyszeri lomtalanítás

A lakosság minden évben igénybe veheti az FKF Zrt. éves, meghatározott időpontban történő külön díjazás nélküli lomtalanítási szolgáltatását. Az éves lomtalanítás keretében lehetőség van megválni a háztartásoknál keletkezett nagydarabos hulladékoktól."

 

http://www.fkf.hu/portal/page/portal/fkf/szolg/Lakossag/Hulladek/Lomtalanit/lomtalanit_eves

Borkostolóóó Creative Commons License 2013.03.07 0 0 65168

Munka közben...

 

   Pállay József   :http://pallay.ezajo.hu/?page_id=45

 

Előzmény: Borkostolóóó (65167)
Borkostolóóó Creative Commons License 2013.03.07 0 0 65167

    A mai program:

 

 

 

"Március 7-én, csütörtökön, 17 órai kezdettel kiállításom

lesz a Duna Palotában (V. ker. Zrínyi u.5).
Ígéretemhez híven küldöm a meghívót!
Egy tányérnyi sós süteménynek mi is és mindenki nagyon örülne.
A Duna palota viszonylag közel van a 47-es végállomásához.

Szeretettel várunk! Józsi és Anikó"

 

kerub Creative Commons License 2013.03.07 0 0 65166

Alapítva: 1995

Budatétényi Polgári Kör

 

Tavaszi rendezvények

 

Budatétényi Polgári Kör tagsága részére

 

A Budatétényi Polgári Kör Vezetősége szeretettel várja a tagságát

családtagjaival, barátaival együtt a következő koszorúzásokra, rendezvényekre:

 

2013. március 10-én, vasárnap 16 óra

Klauzál szobor koszorúzása

Helyszín:

Klauzál Gábor Budafok-Tétény Művelődési Központ

1222 Budapest, Nagytétényi út 31.

A Klauzál Gábor Társaság rendezvénye

  •  

Megemlékezés és koszorúzás

1848-49-es forradalom és szabadságharc emlékére

 

2013. március 15-én, pénteken 11 óra

Helyszín:

Tétényi Honvéd Emlékmű

(Budapest, XXII. kerület, Kastélypark u.)

Budafok-Tétény Budapest XXII. kerület Önkormányzatának rendezvénye

 

A Budatétényi Polgári Kör mind a két helyszínen koszorúzni fog.

  •  

I. Szombat délután a SZIO-ban

 

A Budatétényi Polgári Kör szeretettel meghív minden érdeklődőt

Szent Imre Otthonba (Budatétény, Kistétényi u. 13/b)

 

2013.  március 23. szombat du. 4 órára

„Így jártam Indonéziával"

Egy mérnök kalandja Java szigetén

Ambrus Károly vetítettképes úti beszámolója

Budatétényi Polgári Kör rendezvényei

A rendezvény ingyenes

 

 

villa Creative Commons License 2013.03.06 0 0 65165
ax15 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 65164

Konzervet minimális mértékben bontunk és a heti egy PET palackunkra kapunk egy kukát, és hetente ürítik?

A papír az rendben van. Majd azt teszem ki a postaláda helyett a szórólaposoknak.

 

A gondom eddig az üveggel volt.

Olyan helyet kerestem, ahol nem zavarom az ott lakókat.

Sajnos éppen ilyet szüntettek meg nemrég - a Campona mellett a Növény utcánál. Gondolom az aluljáró átadása miatt szűnt meg.

Előzmény: 22-1 (65161)
M. a deák Creative Commons License 2013.03.06 0 0 65163

Már javították is:

 

Tisztelgés a honvédezredes előtt A Nagytétényi Polgári Kör az önkormányzat ünnepséget megelőzően, március 15-én 10 órától tartja megemlékezését Zambelli Lajos honvédezredes emléktáblájánál.

2013. március 6.

 

Egyébként: honvéd huszárezredes lenne a pontos rendfokozati megnevezés, a  vezetékneve meg Zámbelly, de ezek már csak apróságok a lényeghez képest... 

Előzmény: M. a deák (65157)
ax15 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 65162

Az egyik gond velük, hogy kertész végzettségű szakember nincs köztük, csak láncfűrész.

Előzmény: zöldmeder (65154)
22-1 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 65161

"

és hamarosan jönnek a szelektív kukák :

http://www.origo.hu/itthon/20130306-403-ezer-kukat-oszt-szet-budapest-az-uj-szelektiv-hulladekgyujtesi.html

 

A körzetünkben megszüntetett két hulladék sziget helyett valóban kell valamit tenni.

 

Csak a hogyanra vagyok kiváncsi!

 

Eddig egy 110 literes kukánk volt, most lesz még kettő 120 literes. Összesen három. Hogy hol fogjuk tartani, ez kérdés? A heti egyszeri ürités helyett, most háromszori lesz? Mikor, melyiket kell kitenni? Az üvegekkel, meg mehetünk máshova?

 

Megint előszőr cselekszünk, aztán gondolkodunk a hogyanról, mikéntről.

 

 

zöldmeder Creative Commons License 2013.03.06 0 0 65160

"György István kiemelte a lakossági együttműködés szükségességét."

 

Rózsavölgyben pedig néhány hónapja a Hivatalok együttműködésének szükségességét emlegetik, mivel mindkét szelektív gyűjtőszigetet felszámolták. Természetesen annak lehetősége továbbra is biztosított, hogy tömegközlekedéssel elvigyék a Nagytétényi Hulladékudvarba. 

Előzmény: Zitka (65159)
Zitka Creative Commons License 2013.03.06 0 0 65159

György István kiemelte a lakossági együttműködés szükségességét. Példaként hozta, hogy Bécsben tíz lakosból nyolc elkötelezett a szelektív gyűjtés mellett, és heten így is tesznek, míg Budapesten tízből heten elkötelezettnek vallják magukat, de csak hárman gyűjtik külön a hulladéktípusokat. Szerinte nagyobb környezettudatosságra van szükség a kérdésben.

 

 

Hiányolom a cikkből, ill. az elgondolásból az anyagi ösztönzést. Mert bizony - ha jók az értesülésim - Bécsben jelentősen kevesebb szemétdíjat fizet az, aki szelektíven gyűjti a szemetet.

Nálunk ilyenkor télen pl. elég lenne 2-3 hetenként kitenni a kukát, annyira kevés a szemetünk. De muszáj kifizetni a heti teli kukányi díjat.

 

 

 

Előzmény: villa (65156)
bóz7 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 65158

"...a sárga fedelűekben műanyagot és fémet, a kék fedelűekben papírt kell gyűjteni. Az üveget ezután is a hulladékgyűjtő szigeteken lehet lerakni,..." és a konyhai + egyéb háztartási hulladékot mibe? És pl. a szétfoszlott matracot, kitört lábú széket, stb.-t hova?

Előzmény: villa (65156)
M. a deák Creative Commons License 2013.03.06 0 0 65157

A Városháza honlapjáról:

 

"Tisztelgés a honvédtábornok előtt

 

A Nagytétényi Polgári Kör az önkormányzat ünnepséget megelőzően, március 15-én 10 órától tartja megemlékezését Zambelli Lajos honvédtábornok emléktáblájánál.


2013. március 6."

 

No'! Előléptették Zámbellyt?

villa Creative Commons License 2013.03.06 0 0 65156
Zitka Creative Commons License 2013.03.06 0 0 65155

Pofátlanságnak tartom, hogy amikor megveszem megfizettetik velem a környezetvédelmi termékdíjat, aztán ha elhasználtam akkor még egyszer.

 

Hát igen....

És ezt még nem plankolta fel senki?

 

Sajnos én is most döbbentem rá, hogy a hulladékudvaros bónjaimat a hajamra kenhetem.... :-(

Jellemzően nem a tél közepén szokott az ember garázst és tárolókat takarítani, lomokat szelektálni.

 

Egyébként megszűnt az a lehetőség is, ami évente 1x (vagy 2x) volt, hogy a Háros u. aljába le lehetett vinni a veszélyes hulladékot (festékeket, abroncsokat, stb.) ?

Előzmény: 504LACI (65152)
zöldmeder Creative Commons License 2013.03.06 0 0 65154

A faszobrászok egy újabb alkotása a városképileg védett útvonalon. A látványon sokan felháborodtak, mert egészséges fákról van szó. Ezért megkérdezték a munkát végzőket, miért, kinek a megbízásából végzik a munkát.  Néhány a válaszok közül, melyek valódiságát nem állt módomban ellenőrizni, de belőlük arra következtetek, hogy itt valami nincs rendjén:

- az ágak rálógtak a villamos felsővezetékre

- a munkát a Csatornázási Művekkel egyeztettük

- a munkát az Önkormányzat megbízásából végezzük

- a fák védelmében a patak el lesz terelve, az oldal fel lesz töltve

- a Honfoglalás úti fűzfák is (amit csak felkopaszítottak) milyen szépen hajtanak

Természetesen a vastagját azonnal elszállították a vékonyát pedig majd megeszi az idő.

 

bóz7 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 65153

Hát ha ők adják a kétszázat, akkor fogadd el.:-))

Előzmény: 504LACI (65152)
504LACI Creative Commons License 2013.03.05 0 0 65152

Én tavaly kihasználtam a lehetőséget, sőt még kaptam is bónt a szomszédtól. Érdekes módon tavaly sem volt valami nagy tolongás, de ugye nincs mindenkinek autója, hogy levigye a feleslegeses lomot.

Idén még kihaltabb a hulladékudvar. Érdekes lenne egy statisztákát megnézni milyen gyakran cserélték tavaly a konténereket és most ez hogyan alakul.

Le szerettem volna vinni pár db használt gumiabroncsot, de 500Ft/db áron nem fogom. Az a vicc, hogy a kisebbség 200-ért elvinné darabját de nyilván vagy a Duna partja gazdagodna vele vagy a fennsík.

Egyiket sem szeretném. De, hogy nem fogok ötszáz forintot adni egy darab gumiért az egészen biztos. Pofátlanságnak tartom, hogy amikor megveszem megfizettetik velem a környezetvédelmi termékdíjat, aztán ha elhasználtam akkor még egyszer. Hát azt már nem.

 

Előzmény: bóz7 (65147)
bóz7 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 65151

Tied kedves deák, sőt még ráadásnak a hozzá tartozó Hírlevél is, eredeti kópertájával együtt.:-D 

Előzmény: M. a deák (65150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!