Keresés

Részletes keresés

juhosttt Creative Commons License 2013.06.01 0 0 9873

Fák szemzése, vagyis nem ribizli, nem szőlő, hanem gyümölcsfák. Pl körte, alma, szilva, barack.

Előzmény: gempuci (9872)
gempuci Creative Commons License 2013.06.01 0 0 9872

meg mit jelent neked a fas szemzes?

Előzmény: juhosttt (9869)
gempuci Creative Commons License 2013.06.01 0 0 9871

mievl meleg sem volt lehet azert nem szaradt le hideg van magas para nekem ami sikerul altalaban tuti konnyenn elvalik egy par nap alatt

Előzmény: juhosttt (9869)
gempuci Creative Commons License 2013.06.01 0 0 9870

a levelnyel egy par nap alatt hajlitasra konnyen levalik ha nem akkor nem tuti a dolog

Előzmény: juhosttt (9869)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.01 0 0 9869

Biztosan sokszor volt már szó róla, de csak megkérdezem, ha nem baj.

Szemeztem egy ringló szilvát paradicsom szilvába. A levélnyelek még most se estek le. Nem fonnyadtak, nem száradtak el. Ma van a 6. nap. Szőlőnél ugyanúgy 6. nap van. Ott 1 félig elszáradt, az tuti nem fog megeredni. Ezen kívül van egy, amelyiknek elég nagy a hónalj hajtása, az eléggé lógatja azt a levelet, de még éldegél. Van 1-2 akinek a hónalj hajtások jövögetnek.

Fák szemzésénél hány nap múlva kellene leesni a levélnyélnek?

A szőlőnél reménykedhetek már, vagy még csak az oltócsap erejéből élnek, és még korai az öröm?

Ja oltottam ribizlit is, ott is változatlan a helyzet. Se száradás, se növekedés, levélnyél még rajta van.

Farang01 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 9868

Szuper, köszönöm! :)

Előzmény: Törölt nick (9866)
vlacko Creative Commons License 2013.05.31 0 0 9867

Két hete voltam kinn gombászni egy erdőgazdász ismerőssel. Kinn az erdőn felhívta a figyelmemet egy relatíve újfajta meggyfajtára, ami most eszetlen módon terjed az erdőkben. Rendkívül igénytelen, szorítja kifelé az őshonos fajokat, nő mint a dudva. A nevét nem értettem pontosan, de mintha szálmeggyet mondott volna, majd megkérdezem.

Bennem meg rögtön felötlött, hogy ha ennyire életerős, akkor biztos nagyon jó alany lenne belőle. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.31 0 0 9866

Szelektált őszibarackokra külföldön /nálunk fejlettebb országokban/ szemeznek kajszit...tehát nyugodtam megpróbálhatod :)) ..igaz ott Rubirát,Montclart használnak,de pár éve -alany hiányában- én is szemeztem őb magoncar...szépen fejlődnek...a Big Topon idén már néhány szem is van.

Előzmény: Farang01 (9858)
Ali-bá Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9865

Gondolom a kéregmoly. Az valóban jobban szereti a kajszi rücskös kérgét megtámadni, mint a szilva síma felületét.

Előzmény: Vebber (9863)
Farang01 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9864

Köszönöm a tapasztalatokat és a javaslatokat. Azt hiszem, tavasszal kipróbálom a parasztbarackot mint alanyt.

Vebber Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9863

Milyen féregre?

 

A nagy farontó lepke szereti a gyerekeit szilva törzsbe is rakni.

Előzmény: jooleetes (9862)
jooleetes Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9862

Egy barack alanyon lévő kajszim 20 évesen kiszáradt, egy féreg összerágta a kéreg alatt a törzset. Szilva(vagy mirabolán) alany esetén a féreg mivel nem szereti, nagyobb az esély a megmaradására.

Előzmény: Vebber (9861)
Vebber Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9861

Sikeresen oltottam tavaly őszibarack magról kelt csemetéjére kajszit.

Egy szavazat részemről az igenre.

Előzmény: Farang01 (9858)
Vebber Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9860

Köszönöm szépen.

 

Tapasztalatod alapján nem kényesebb mint a "hagyományos" eper?

Előzmény: pacsepa (9857)
vlacko Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9859

Szüleimnél somogyban az eldobált őszimagokból kikelt fák nagyon jól érzik magukat a kötött (és szerintem némileg meszes - tele van csigaházzal) talajon. Aprószemű a termés, de már lett rá szemezve szilva, mandula.

 

 

Előzmény: Farang01 (9858)
Farang01 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9858

Sziasztok!

Kaptam ajándékba a szomszédtól 4 db konténeres "parasztbarack" csemetét. Arra gondoltam, hogy jövő tavasszal oltanék rájuk kajszit, mert azt amúgyis terveztem volna ültetni. Szeretném megkérdezni a hozzá értőket, hogy a paraszt barack megfelelő alany-e a kajszihoz mert ha igen, akkor már most a végleges helyükre ültetném őket? Kötött, agyagos a talaj, ha ez számít...
Köszönöm előre is a segítséget!

pacsepa Creative Commons License 2013.05.29 0 0 9857

Szia!

Hajtások már vannak, de még nem gyökeresedtek le. Nem felejtettelek el, ahogy már lesz gyökeres is, rögtön jelzem!

(A többieknek: még korábban ígértem Vebber fórumtársnak folytonérő földiepret. :-) )

Előzmény: Vebber (9842)
fehérkutya Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9856

Hajtáshervasztó után spirál alakban sok fekete pötty megy körbe a száron. Nálam tavaly és idén sok hajtásomat elintézték, kisfáknál bosszantó. Le szoktam csipkedni és eldobom elszáradni, amint észreveszem. Remélem nem élik túl a peték/lárvák.

Előzmény: szucsl57 (9851)
jooleetes Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9855

Én úgy tudom, egy bogár teszi a kárt. Itt van egy cikk róla:  http://ezermester.hu/cikk-870/Szivarsodro_eszeleny

Előzmény: szucsl57 (9851)
wieder Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9854

Szerintem a hajtáshervasztó darázsra gondolsz. Sajnos, a legcélravezetőbb a mechanikai védekezés. Levágni a lankadt ágvéget egy kicsit mélyebben, mert a lárva lefelé halad, igy megakadályozva az elszaporodásukat.

Előzmény: szucsl57 (9851)
bujukcekmece Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9853

"Na én ezzel ellentétesen szoktam készíteni az oltásokat"

 

Azért amit írtál az nem ellentétes!

 Én is és sokan mások is szoktak friss veszőket használni, sőt duzzadt szemekkel is. Az alma könnyű pálya, az idén március 15-éig az alma olyan nyugalomba volt hogy csak na! Szóval ez nem ellentétes dolog. Az az lenne, hogy otthon a megszedett vesszőket jól meghajtatod, aztán mikor már leveles beoltod a még nyugalomba levő fába, mondjuk február 15-én. Na az ellentétes!:))))

Előzmény: szucsl57 (9851)
vlacko Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9852

Ezt a nyálazós technikát nem először hallom.

Előzmény: szucsl57 (9851)
szucsl57 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9851

Kedves fórumozótársaim! 

 

Szeretném megosztani tavaszi fás oltással kapcsolatos tapasztalataimat.

Tudom, hogy a szakkönyvek is azt írják, és itt a fórumon is azt olvastam, hogy az oltóvesszőket addig kell megszedni, amíg nyugalmi állapotban van és hűtőben tárolni addig amíg az alany nedvkeringése be nem indul.

Na én ezzel ellentétesen szoktam készíteni az oltásokat. Az idén, amit fórumos ismerőseimtől kaptam oltóvesszőket és amit magam vágtam, 1-2 napon belül beoltottam (legkésőbb márc 15-ig). Ennek ellenére az eredésem almából kb. 90 %-os, körtéből sajnos sokkal gyengébb, de csak azért mert ősszel szedtem körtealanyokat és némelyiken csak 1-2 szál hajszálgyökér volt.

Csak annyit szoktam csinálni, hogy kicsit hosszabbra, 4-5 rügyesre hagyom az oltóvesszőt, és a kiszáradás csökkentésére a vágási felületet "benyálazom", az oltásokat kötözés után szigetelőszalaggal zárom. Lehet hogy hülyén hangzik, hogy "benyálazom" az oltási felületet, de már évek óta oltok ilyen módszerrel. Persze azt is le kell írnom, hogy leginkább párosítással szoktam oltani, vagy hasítékoltással, az oltóvesszőtől nem sokkal vastagabb alanyba.

Kérdésem lenne még a nálam hozzáértőbbekhez: mi lehet az a bogár, (és lehet-e ellene védekezni) ami  főképp az alma, kevésbé a körtehajtásokat ilyenkor tavasszl megszurkálja és a hajtásvég lekonyul, elszárad. Később persze kihajt, de már nem hoz olyan hosszú hajtásokat, mintha végig akadálytalanul nőlhetne.

vinik táltos Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9850

Teljesen biztos, hogy csiperke, de valahogy mégis...

Más: egész szőnyeg van a kert egy másik részén szegfűgombából.

Azt sem merjük megenni, pedig az egyik közeli (nyolcgyerekes) szomszédasszony többször vitt a levesbe.

A feleségem csak a vásároltat készíti el, azt is ritkán.

Nem is akartam itt szószátyárkodni, csak korábban téma volt a gombatermesztés.

Előzmény: Lactarius Curtis (9846)
gyfa50 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9849

Ha meleg idő van, de volt árnyékolva meg zacskozva és 1 hét után sincs megfonnyadva akkor már remlnykedhetsz, persze oltásonként változik a forradás ideje. Minden esetre kell figyelni, hogy alul nehogy valamejik honaljból (ha nem volt sikeresen kivakítva) a vad kezdjen fejlödni.

Előzmény: juhosttt (9844)
gyfa50 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9848

Tehát, ha van a noduszon (a bogon) már legalább 2 kis honalj levélke, akkor már elég érett az oltáshoz. Mikor vágod az éket a bele (a legközepe) már fehér általában és ez már fásodás kezdete.

Előzmény: gyula.uw (9847)
gyula.uw Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9847

És szerinted már elégé éretek a veszök az oltásra már mert most elég kedvezö az idöjárás nincs meleg .

Előzmény: gyfa50 (9843)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9846

Miért nem meritek megenni? Ha csiperke, a tönkje nem sárgul és nincs karbolszaga, akkor hajrá.

Előzmény: vinik táltos (9845)
vinik táltos Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9845

Korábban írtam, (úgy rémlik Bukfencnek) hogy a hűtőben összefonnyadt doboz csiperkét a komposzt gödörbe dobtam.

Azóta minden évben (már máshol van a komposzt) jön ki a csiperke.

Megenni persze nem merjük. Most hideg van, de már előbújtak.

   

 

Ugyanaz a kép, csak másik irányból.

 

 

Ez meg Nabiti szőlője (táltos 6066), de még nem jutottam el Pestig.

juhosttt Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9844

A zöld oltásnál kb mennyi idő alatt tudom meg, hogy sikerült-e az oltás?

Előzmény: gyfa50 (9843)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!