Keresés

Részletes keresés

lustica Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45723

Hát igen, én is ezt imádom:-)

De tudni kell, mit vállal az ember, nem mindenkinek való, és amikor látják a filmben a sok retrievert azt mondják, ilyen kell. Hát nem egészen így van:-(

 

Előzmény: Gabiiiiii (45721)
loostris Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45722
Szia!

Ez a kutyus túltesz szerintem minden labradoron és vizslán:). Hiába futtatod meg, 10 perc múlva megint menne és ezt a tudomásodra is hozza. Elhiszem, hogy nem bírnak vele. Össze-vissza ugrál, volt kutyaoviban is, de hatástalannak bizonyult. Szeleburdi nagyon, viszont imádnivaló is egyben.

Köszi az oldalakat.
Előzmény: lustica (45720)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45721

nekem meg pont azert van,mert nem egy egyhelybenulos tipus:)

Előzmény: lustica (45720)
lustica Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45720

Szia!

 

Sajnos sok mindent nem tudsz tenni a  hirdetésen kívül. Ide pakold fel: expressz.hu, startapro.hu, kiskutya.hu, e-dog.hu, és még számos gazdikereső oldal van, ahol biztosítva van hirdetési felület. Aztán már csak a gazdik ellenőrzése marad.

 

Amúgy egyáltalán nem biztos, h a vizslavér jött ki benne. A retrieverek nem egy egész nap fekvős, szunyálós, kanapékutyák, ezt tudomásul kell venni! Pont ezért nem veszünk se a gyerekNEK, se idős emberek mellé kölyök retrievert...

Előzmény: loostris (45716)
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45719

Nagyon-nagyon köszönöm!!!!

 

Ráadásul legalább ilyen jó kutya is, egyszerűen imádjuk!!!!!

Előzmény: nettomazsola (45715)
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45718
Dömit mi is a Lupára szoktuk vinni úszni, annak is a leghátsó vége felé, már majdnem Szentendrénél. Itt elég sok a kutyás, kevesebb a fürdőző ember, de sajnos vannak jetski-zők, meg vízisíelők, így nagyon kell vigyázni a kutyára!
Előzmény: Maurice74 (45714)
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45717

Szia!

Most, hogy írod, szerintem már láttunk is Titeket párszor délután, mikor ilyentájt hozom haza a suliból a gyerekeket! Még mutattam is Nekik, hogy nézzétek milyen szép labi!

Sajnos nekem a reggeli és a nagyon kora délutánok hétközben nem jók, épp a család miatt. Szombat délelőtt mi is "meglógunk" Dömivel a család elől, s kutyasuliba megyünk, főleg az én fejemet okosítani. De a hétvége többi része jó lehet, szólj, ha alkalmas valamikor!!!!

Előzmény: Maurice74 (45713)
loostris Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45716
Egy régebbi és egy újabb netről vadászott kép a kutyusról. (Sajnos most nincs nálam több.)

Kérlek, segítsetek!




Előzmény: loostris (45708)
nettomazsola Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45715
gyönyörüüü! de tenyleg.
Előzmény: Döme-Ádám (45712)
Maurice74 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45714
MI Ürömön lakunk, közel nekünk vagy Solymár után a "Slötyi" van, Bonni itt volt előszőr vízben, de elég macerás volt.. Vagy Budakalászon a tó.

Elvileg egyikbe sem lehet kutyát bevinni - isten hozott Magyarországon - de Kalászon, amig még nincsenek sokan kint és főleg nem a vízben; (ápr -máj ) akkor ott lehet vele játszani.

Aztán meg úgyis bemegy mindenhol, ahol 2 centi vizet lát :))

Volt úgy is bent, hogy kb 5 fok volt már csak, de víííííz.. és hopp, mire rászólhattam volna, már bent volt :)

Ha küldesz egy képet Bodzáról, kirakom szívesen a "Barátok" közé, és klikkre az pedig rátok irányítana.

Előzmény: Bodzaakutya (45711)
Maurice74 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45713
Szia!

Minden nap 2* szoktunk Pborosjenő és Üröm között szoktunk sétálni, kedvesem most is kint van vele. A másik időpont a délután 3 óra körül. Hvégén általában iskolában vagyunk, de amikor nem, akkor szoktunk menni kirándulni, voltunk a várnál és a nagykevélyen is. Tavasszal tervezzük majd megint a kevélyt, ha már nem lesz ilyen vacak hideg, egy évadindító séta keretében.

Szóval lehet csatlakozni :) Vagy ha megyünk valahova, írok majd.

Előzmény: Döme-Ádám (45712)
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.01.26 0 0 45712

Szia!

Mi is megnézegettük Bonnie honlapját és nagyon tetszik!

 

Egyúttal megkérdeznénk nincs-e kedvetek egyszer a szomszéd faluba ellátogatni, s kirándulni pl. a vár felé (vagy bármerre máshova)???

Egy macsó hapsi nagyon várja az ilyen szép lányokat egy hatalmas hancúrozásra! :

 

Előzmény: Maurice74 (45710)
Bodzaakutya Creative Commons License 2010.01.26 0 0 45711

Bodza megnézegette Bonnie-t és szimpatikusnak találta, úgyhogy felveszi a listájába! :) Nagyon szép kutyusod van!

Egyúttal azt is kérdezi, hogy a vizi sportos képek hol készültek (ugyanis ő is tervezi, hogy megtanul majd úszni)

Előzmény: Maurice74 (45710)
Maurice74 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 45710
Bodza nagyon aranyos, és az oldal is tetszik :)

Esetleg engem is felvehetne azok közé, akiket olvas



Bonnie a labrador
Előzmény: Bodzaakutya (45705)
Bodzaakutya Creative Commons License 2010.01.25 0 0 45709

Köszönjük szépen a bókot (Bodza nevében)! :)

Semmit sem plagizálok, úgyhogy megijedtem hirtelen, hogy nem tüntettem fel a cikk forrását. :)

Előzmény: nettomazsola (45707)
loostris Creative Commons License 2010.01.25 0 0 45708
Kedves Állatbarátok! Segítséget szeretnék kérni. 2009. márciusi születésű kutyust labradorként vette meg idős házaspár. Időközben kiderült, hogy labrador és vizsla keverék. Mivel sajnos a "vizsla-vér" erősebb benne a labrador nyugodtságát elnyomva, ezért túlságosan kajla. Nem lenne semmi gond azzal, hogy keverék, de mivel a túlzott mozgásigényét idős gazdái nem tudják kielégíteni, ezért elajándékoznák gondos, kutyabarát új gazdának! A kutyus lakásban tartott, ha valakinek lenne rá lehetőse azonos feltételek mellett tartani esetleg, ingyen elviheti.
nettomazsola Creative Commons License 2010.01.25 0 0 45707
közben megtalaltam a cikk aljan.
kösz!
Előzmény: nettomazsola (45706)
nettomazsola Creative Commons License 2010.01.25 0 0 45706
Bodza tünemynyes.

ezt a cikket honnan szerezted?

"10 dolog, amiről az állateledel-gyártó cégek nem akarják, hogy tudomást szerezz"

vegre!! nagyon jo!

ha megadod a forrast akkor betennem a tapos topikba.
kösz
Előzmény: Bodzaakutya (45705)
Bodzaakutya Creative Commons License 2010.01.24 0 0 45705
http://bodzakutya.blogspot.com/
(nem tudom, miért nem tudok linkelni)
Előzmény: DonDiego08 (45703)
Bodzaakutya Creative Commons License 2010.01.24 0 0 45704
Sajnálom, hogy nem volt több kutyus a sétán, kár, hogy olyan messze vagytok tőlünk! Mi is voltunk egy jó kis téli sétán, itt láthatók a képek:
Bodza nagyon élvezte (ő még kicsi, szóval már csak a szagok kavalkádja miatt egy Kánaán volt neki) :)
Előzmény: DonDiego08 (45703)
DonDiego08 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 45703
Szia!

Szerintem minden csak gyakorlás kérdése. Diego tudja angolul és magyarul is az ül/fekszik parancsot.

Petya&Diego
www.dondiego.hu
Előzmény: Damienjoy (45702)
Damienjoy Creative Commons License 2010.01.23 0 0 45702
Sziasztok...
Szerintetek meg lehet tanitani a goldim "tobb nyelvre"?Kulfold van kilatoban es gtam kinn ugyis kutyisuli es ott angol(persze lefordithatnam neki magyarra),csak erdekel h meg tudja-e tanulni mas nyelven vagy ez nagyon osszezavarna-e Ot?
DonDiego08 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 45701

Sziasztok!

 

Mára hirdetett kutyás-séta, sajnos megint csak szólóra sikeredett. Kár, hogy senki sem tudott/akart csatlakozni. Nagyon jó volt sétálni a friss-szűz hóban hószállingózás közben.

Pár csalogató kép, hátha valaki legközelebb (akár holnap is) csatlakozni szeretne:

 

 

DonDiego1

DonDiego2

DonDiego3

 

Többi kép és elérhetőségeim a weboldalunkon megtalálható:

www.dondiego.hu

lilike20 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 45700
:)
lustica Creative Commons License 2010.01.20 0 0 45699

Csak ügyesen a fotózással:-D Tény és való, van aki kutyázik, és a fotóhoz kell egy különbejáratú ember:-P Nálunk ez legtöbbször öcsém, vagy akit sikerül épp nyaköncsípnek a kölyökfotókhoz (ő jókat tud már csinálni, szól ha nem jó vmi a képen, csajnos többieket be kéne hozzá tanítani, így szerencsétlent cseszegetem mindig vele:-P).

 

Mondjuk ilyen kutyám nekem is van, jöttek le hozzánk látogatóba, kutya jófej, kedves meg minden, de amikor a srác szólt neki, nem reagált elsőre, vagy nem úgy, ahogy kellett volna. Hát kieresztettem a hangom, ne félj kutya elsőre levágta mit is kéne csinálnia:-D

 

Kép amúgy becsapós, sötétedett a csajszim:-) De majd olyan 2-3 éves korra remélem hoz még több árnyalatnyit magára. Hatalmas szőre van (nem tudom te ismered-e Eszti Juliusát - Mara nagybátyja - neki van full ilyen szőre) széltében 3-4 centi mind2 oldalon, és nem is simul el neki, szóval azért ilyen kis gömböc. Tapogattam alatta, hogy mennyi a kutya magában, de az meg nem sok...

Nagynak egyáltalán nem nagy, sőt, sztem nem is lesz max. jó közepén a standardnek. Whity ugye a teteje, mellette elveszik, Kiránál meg 1-2 centivel kisebb még. (Kira közepes méretű) Úgyhogy furi, a saját langaléta kölykökhöz képest, ráadásul az ő teste nagyon egyben van, nem csúszott szét.

 

Természete nagyon érdekes, külön kihívás. (parázok is, nehogy elcsesszem a kutyát, de már 2-n volt lehetőségem tanulni, remélhetőleg a 3.nál már tudni fogom:-D)

Alapvetően nagyon anyás, ölbe van ha lehet, meg elfekszik szépen láb alatt, ha nincs teendő. Pont emiatt simán elviszem bárhova, rendelőbe is szépen lefekszik, elvan, koliban, lakásban stb. Viszont amint tudja, h történik valami, egyből feléled és pörög. (értsd: kaja vagy dummy kerül a képbe:-)) Úgyhogy ösztönei nagyon jók, rohan minden mozgó után, fejes a mélyvízbe. Emellett viszont nagyon könnyű vele együttélni, nem rág, nem csinál zűrt, max keresztülesel rajta:-D

Később majd kiderül, mi lesz belőle. Tavasszal nagykozmetika, leszedjük ezt a jegesmaci-bundát, és irány a ring. Nyártól meg tréning.

Előzmény: Eni79 (45693)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 45698

Jah... Az elektromost nem tudom ki javasolta, de én csak legvégső esetben szoktam ajánlani. (akkor is betonkeményfejű, motiválatlan kutyáknál csak.) Akkor is csak szakavatott, rutinos kézbe. Tönkre lehet tenni vele egy jó kutyát ha nem megfelelően van használva. :-(((((

 

A kiképzőtők volt? És honnan van elektromos nyakörvetek? ezek az élet nagy kérdései... :DDDDDDD

Előzmény: Eni79 (45697)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 45697

Okos ötetem van! :DDD Az elektromost rá ne tedd. Komolyan. Nagyon jól használható bizonyos helyzetekben , de ez nem az. (Amúgy a kutya nem hülye, nagyon is tudja mikor van rajta az elektromos és mior nincsen)

 

Az okos ötletem az, hogy amikor futna a kapu felé, akkor hívd vissza. (Értelemszerűen amikor célzottan ezért fut, mert neki akar ugrani a kerítésnek.)

 

Ha visszajön, simogatás, jutalom. Ha nem akkor figyelmenkívülhagyás, mint bünti. Bármennyi is smúzol, nézd levegőnek. Mivel nektek jó a kapcsolatotok, ez elég büntetés is neki hogy anya figyelmen kívül hagyja Berrykét fél órára. (Ne is nézz rá, ne is szólj hozzá.)

 

Ha már a kapunál van, akkor érdemes neki megtanítani a NEM (gondolom ezt tudja) vagy a hagyd parancsot, ha arra abbahagyja akkor nagy dícséret.

 

Nincsen jobb ötletem, mert ez lehet területvédés is.

Előzmény: secperc (45696)
secperc Creative Commons License 2010.01.20 0 0 45696

Énisénis Tanitónéni:-)))

 

Szia Eni!

 

Berry egy olyan hülye szokást vett fel a szomszéd kutyától, hogy ha elmegy valaki az utcán akkor teljes erőből nekifut a kapunak és majd kidönti, akkorát döndül, hogy csak na. A kintlévőre meg a frászt hozza. Na már próbáltunk elektromos nyakörvvel kisérletezni, egy darabig nem csinálta, de most, hogy már kb. 1 hete nincs rajta a nyakörv megint kezdi.

 

Van valami okos ötleted?

Előzmény: Eni79 (45695)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 45695

Szia!

 

 

Nagy kutyások, na én aztán biztosan nem, pusztán csak rutinos, de azért hátha tudok neked segíteni.

 

A fojtópóráz csak bizonyos fokig hasonlít a retrieverpórázra, ezért is sokkal hatástalanabb, dacára a fém anyagának. (Ott a kutya ha minimáisan is de folyton feszület alatt van, ezért szokik hozzá...)

 

 

 

Itt a képe. Mint láthatod, ez egy viszonylag egyszerű szerkezet, ám annál zseniálisabb. A zsenialitása az egyszerűségében rejlik. Persze ehhez is kell technika.

Kutya a láb mellett van, bal oldalon. A marja a lábadnál (térdednél kb). Póráz az elején amíg nem stabil, mindíg jobbkézben legyen. Ha húz, akkor kiadod a láb, vagy lábhoz parancsot amit szeretnél, és a pórázzal erőteljesen visszarántod. (így az oldalhúzáshoz is lehet korrigálni, nem csak az előrehúzáshoz. Fontos, a póráz soha nem feszülhet, ha már feszül, régen rossz. Feszülés előtt megy a rántás és a parancs. Vékony és semmitmondó mivolta ellenére qrva nagyot lehet rántani vele, és haram észbe kap a kutya. Ha már nem vészesen húz, érdemes gyakori irányváltásokkal rászoktatni a figyelemre, itt is a fentiek alapján.

 

Beszámolót kérünk!

 

okosabb fajta... A retriever elég okos fajta, persze egyedfüggő is a kérdés. Semmi másról nincsen szó, minthogy jelenleg 25 kg szőr megindul és nem tudod kordában tartani. ez a fenti módszerrel minden kutyánál viszonylag hamar orvosolható.

 

 

 

Előzmény: keni89 (45694)
keni89 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 45694
sziasztok!
Nagy kutyások lévén kérdezném tőletek, hogy mivel tudom elérni, hogy a kutyám láb mellet jöjjön, mert én kezdem feladni a harcot! Döme(igen, úgylátszik ez egy kedvelt név goldenek esetén:)) 10 hónapos, már kutyasuliban is voltunk vele, végig is csináltuk, de ott sem tanulta meg a lábkövetést, fojtót kellet a suliban használni, de szerintem ettől már beedződött a nyaka is. Hiába rántom meg ha húz, semmi, inkább megfullad. Dícsérem is ha láb mellett van mindig. Azt is próbáltuk, hogy megállok, ha húz, meg azt is hogy megfordulok és másik irányba indulunk, de ez sem jött be. Még mit lehetne csinálni? Olvastam itt hogy a retrieverpóráz nektek működött, de az végülis ugyanolyan elven működök mint a fójtó, nem? Vagy még gyerek és azért ilyen lüke? vagy csak szimplán nem az okosabb fajtából való?:) légyszi adjatok valami tanácsot!
köszi!
Ja még annyi, hogy a Bakonyban konkrétan hol vannak jó sétálóhelyek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!