Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 65089

Busszal az NHH-ra, és onnan gyalog. :-) De lehet, hogy csak az év egy részében jár.

Előzmény: Jesper Olsen (65086)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.18 0 0 65088

Köszönöm, ezekből akár egy oda-vissza túra is összerakható.

Előzmény: olahtamas (65087)
olahtamas Creative Commons License 2018.01.18 0 4 65087

Csóványosra nincs könnyű út :)

Én ezt szoktam:

https://turistautak.openstreetmap.hu/magasutv.php?ido=15162961783zpb

Itt viszonylag egyenletesen oszlik el a meredek.

Vagy esetleg ez:

https://turistautak.openstreetmap.hu/magasutv.php?ido=15162963050f5r

Előzmény: Jesper Olsen (65086)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.18 -4 0 65086

Nem éppen túramozgalmi kérdés, de szerintetek melyik a leglightosabb út a Csóványosra? (Nem ok nélkül kérdezem, egy ismerősöm keveset bír, de szeretne feljutni oda, ill. a kilátóba.) Ráadásul mindehhez egy olyan kiindulópont kellene, ahová tömegközlekedéssel el lehet jutni. - Köszönöm előre is a választ!

Güsziológus Creative Commons License 2018.01.17 -13 0 65085

A tóig nincs gond, az út aszfaltos.

Utána már necces.

 

Sajnos, még nem töltöttük felé a képeket, de a középső áteresznél (eddig vannak fák a csatorna partján, és jelzés is van), szóval ott, ahol a tóba a csatornából vizet vezető vízfolyás (patak?) van, ott a csatornában vannak betonoszlopok (kettő).

 

Fel is vittük a POI-t (Beton hídpillérek):

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=189321

 

Ha itt lenne legalább egy palló, akkor a túloldalon már csak egy kicsi kéne a csatorna partján a "nyugati" átereszig.

Néhány pad se ártana!

Előzmény: olahtamas (65084)
olahtamas Creative Commons License 2018.01.17 0 2 65084

Amikor nyáron Szekszárdon biciklizgettünk, akkor gondoltam, hogy megnézem én is ezt a szakaszt.

Ezek szerint jó volt a megérzésem, hogy kerékpárral nem próbáltunk bemenni :)

 

Előzmény: Güsziológus (65082)
V43 1279 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 65083

Most, hogy így szóba került itt mi is szívtunk, meg utána az autópálya mellett is a saras keréknyomon.

Előzmény: Güsziológus (65082)
Güsziológus Creative Commons License 2018.01.17 -13 5 65082

AK (Szekszárd - Bárányfok)

 

Ha valaki tervezi a szakaszt, akkor ajánlom, egy kicsit tanulmányozza az alábbi térkép-részletet.

 

A legfontosabb információ a kép ÉNY-i "csücskében" van, a csatorna melletti egykori utat beszántották.

A kék áteresz között csak a barázdában lehetett lépegetni (volt sár rendesen), a csatorna felől szúrós növények nehezítették a haladást.

A végére maradt a meglepetés, mely sajnos a térképen nem látszik, a földút, melyen az átereszen keresztül eljuthatunk a gátig, kelet felől mély vízelvezető árokkal "védett". Amikor ott jártam, akkor víz nem volt benne, de ez tavasszal másképp lesz!

 

Egy kicsivel délebbre tudtam leküzdeni ezt az akadályt, talán ezért is van az, hogy az út nem egyenes.

 

Hangsúlyozom, út NINCS.

A TUHU térképén "felszámoltuk" a szakadást, de ez nem jelenti azt, hogy minden OK.

Megoldás szerintem nincs, de az semmiképp nem megoldás, hogy elhallgatjuk a problémát, és a térképen úgy tüntetjük fel az útvonalat, mintha járható lenne.

 

Alternatív megoldás lehet, ha a keleti áteresznél (ez volt az "eredeti" útvonal) átmegyünk a csatornán, és ott próbálkozunk. Út ott sincs, csak keréknyom, de most épp nem volt beszántva, és szúrós növények sincsenek.

Végül a térkép-részlet:

 

garass Creative Commons License 2018.01.15 -5 15 65081

Remek válasz erre a szervezett - nem szervezett épületes vitára. Ha végig nézi mindenki ezt a műsort, ebben minden benne van. Csak érteni kell és nem bele magyarázni. Persze akkor a gumicsontot nem lehet tovább rágni.

Előzmény: olahtamas (65071)
V43 1279 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 65080

Szerintem az teljesen jó egy ekkora térképes alkalmazásnál.

Előzmény: olahtamas (65076)
Güsziológus Creative Commons License 2018.01.15 -13 0 65079

Én is ezen a véleményen vagyok.

 

A "túra" még a múlt hét közepén volt, akkor még nem volt hó. Addig mentünk kocsival, amíg csak lehetett.

 

A terelés tehát szerintem befejezett tény.

 

Megnéztem az OSM térképét, ott is az új útvonal van.

A TUHU is naprakész.

 

Mivel én jártam az útvonalon, a TUHU térképén az is látszik, hogy más változás is van.

Azért én egy K+ jelzést "meghagytam" volna Nagymező és a PIROS között, de ennek nincs különösebb jelentősége.

 

A helyiek táblái még kint vannak, ott ahol a Nagymező felől elérjük az aszfaltos út végét:-)

Előzmény: nagypapi (65078)
nagypapi Creative Commons License 2018.01.15 -12 1 65078

Ha jól látom, ez az utolsó hír a módosításról ("folyamatban van"):

http://mtsz.org/cikk/folyamatban_levo_okt_nyomvonal-valtozas_gyenesdias_es_vallus_kozott

Előzmény: Güsziológus (65077)
Güsziológus Creative Commons License 2018.01.15 -13 0 65077

OKT (Keszthely - Vállus)

 

Néztem a honlapot, de még nem jelent meg a hír, miszerint elterelték a kéket a Nagymezőnél.

Az új szakaszt a PIROS-ig bejártuk, felmértük.

 

Egy sóderes úton, mely a kilátóhoz vezet, zavartalanul lehet menetelni felfelé (nem nagy élmény), van itt tornapálya, SD (Darnai kilátótúra), stb.

 

Amikor a murvás út elindul kelet felé, szemből érkezik egy PIROS, vélelmezhetően az eredendően a Vonyarcvashegy - Pető-hegy közötti PIROS lett "levezetve". Innen egy meglehetősen meredek, és sáros ösvény vezet egy szűk oldalvölgyben(K és P fonódva), le a Büdöskúti-völgy felé, ebben a völgyben kapaszkodik a Keszthely - Balatonederics közötti PIROS Büdöskút felé. Innen a KÉK és a PIROS fonódik.

 

Az eredeti PIROS tehát végérvényesen megszűnt, Keszthely felől már csak a KÉK van, na és a SÁRGA Gyenesdiástól.

 

A völgyben mindkét irányban van K és P, hogy ennek mi az oka, azt nem tudom, a Nagymező felől mindenesetre leszürkítették a KÉK-et is és a PIROS-at is.

 

Az alábbi tábla van Nagymezőn.

 

 

Az új irány még nincs kitáblázva.

 Az már csak hab a tortán, hogy a kék nem érinti a feltüntetett helyeket, Vállus természetesen kivétel.

 

Az új út hosszabb és jóval több a szint, na és a völgy esős időben kellemetlen lehet.

Ha én mennék, én a régi PIROS-on mennék, de ez nem jelent semmit, mert nem kéktúrázok.

olahtamas Creative Commons License 2018.01.15 0 2 65076

Szarvaskőnél kb. 1 hónapja lett felszerkesztve az OKT változása, és most már a mapy.cz is tartalmazza.

2 hete néztem kb utoljára, akkor még nem volt benne, de az 1 hónap körüli átfutásban úgy látszik lehet bízni.

Előzmény: jzp2107 (64608)
donjuan1984 Creative Commons License 2018.01.14 0 3 65075
hadidoki Creative Commons License 2018.01.14 -11 3 65074
Előzmény: V43 1279 (65073)
V43 1279 Creative Commons License 2018.01.14 -13 8 65073

"aki maga túrázik, csak saját magára számíthat, ő találja ki az útvonalat, logisztikát, mindent, ehhez képest ő a szervezetlen, csak mert nem fizet tagdíjat az MTSZ-nek?"

 

Itt a pont! Ennyi a lényeg.

Elég gáz ez a "nem vagy tag, akkor ki vagy nézve" hozzáállás. Hát engem akkor ki lehet nézni, mert sosem voltam se Mtsz, se semmilyen más tagja és ezen nem is tervezek változtatni.

 

Lehet a másik véglet vagyok, de nekem mit tudna adni egy ilyen  tagság amire azt mondom megéri? 200 ft kedvezményt az igazolófüzet árából? Vagy részvételi lehetőség ebben a nyakatekert minősítési hókuszpókban? Hát ez nekem édeskevés.

Előzmény: jzp2107 (65061)
olahtamas Creative Commons License 2018.01.13 -5 16 65071

Lehet, hogy a "szervezett" nem a legtalálóbb megfogalmazás, és sokan sokféleképp járják a természetet,

de attól még valakinek csak létre kell hozni a turistautakat, és egyéb turista objektumokat.

https://youtu.be/W1SJyEZBz8Y?t=9m25s

 

Előzmény: jzp2107 (65069)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.13 -13 3 65070

De aki fotoz, az hogy csinalja? Telefonnal? szappantartoval?  vagy rendes tukros gepet visz? hany objektivet hasznal? megannyi kinzo kerdes :)

maskulonben a gps koraban (illetve elotte a tajolo/terkep kombonal is nem volt szukseg a jelzesekre, hisz a nyomokat mindenki tudja kovetni, a terkepolvasas meg megtanulhato. Ketlem, hogy az egyesuletek jarjak ki a turautvonalak nyomat az erdoben.

Előzmény: jzp2107 (65069)
jzp2107 Creative Commons License 2018.01.13 -2 20 65069

no igen, valamint az amerikai védelmi miinsztériumra (újabban az oroszra is) a nokiára, a telekomra, a hanwag bakancsvarróira, sőt még a soproni sörgyárra is! :-)

 

Ha felmész a fészbúk OKT csoportba, gyanús lehet hogy százával vannak olyanok, akik fogják hétvégén a bakancsukat, elindulnak saját szervezésben, saját tempóban, oda téve kitérőt ahova akarnak, akkor állnak meg pihenni amikor akarnak, olyan szakaszolásban mennek ahogy akarják.. Ők miért lennének alsóbbrendűek? Sőt, miért is szervezetlenek?

 

A Roki évforduló kapcsán kicsit elmerengtem, hogy vajon mi is volt Roki célja a filmjeivel? Az, hogy minél többen lépjenek be egyesületbe, nehogy szervezetlenek maradjanak? Vagy az, hogy minél többen járják be az ország (világ) minél több zugát?

 

 

Lehet egymásban különbséget találni, nem csak az egyesületi tag vagy-e vonalon. Le lehetne nézni aki a túrán -óh mi borzalom- nem fényképez. Vagy nem megy többet 20 km-nél. Vagy csak "jó időben" hajlandó túrázni.

Le lehetne, de minek?

 

Rokira viszatérve, milyen szomorú, hogy nem tudhatjuk meg mit gondol erről.

Lehet hogy ránk férne..

Előzmény: olahtamas (65067)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.13 -2 3 65068

Neked is igazad van, ahogy a rabbi mondta. :-)

Előzmény: olahtamas (65067)
olahtamas Creative Commons License 2018.01.13 -5 15 65067

"aki maga túrázik, csak saját magára számíthat"

Meg azokra a turistajelzésekre, amit a "szervezett" turisták felfestenek...

Előzmény: jzp2107 (65061)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.12 0 1 65066

Hát ha terepen futsz... Nekem már volt olyan edzésem a Pilisben, ami elmegy, de szerintem a többség nem erre való. A futapestesek közül talán a januári kő-hegyi érheti el a 20 pontot, a többség biztos nem.

Előzmény: Mr Long (65065)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.12 -6 0 65065

Nem gyoztok meg :)

Vasarnapmegyek ismerkedos turara, belehajszoltatok ebbe :S

Mit lehet kulonben elszamolni gyalogos szakagban? Hetvegi futoedzeseket, versenyeket? Iden sok futapest terepversenyre fogok menni, azokbol is becsorog par pont.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65063)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.12 0 0 65064

Nagyon érdekes szempont.

Előzmény: jzp2107 (65061)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.12 0 4 65063

A Római ugyan csúfondárosan lepusztult, nem minden segítség nélkül, de a hajdani dicsőségének romjai alól még kilátszik 1-2 csónakház, ahol lehet kajakot vagy kenut bérelni.

Előzmény: Mr Long (65060)
hadidoki Creative Commons License 2018.01.12 0 5 65062

Ha már sport, nézzük a cselgáncsot. Japánban két szint volt: tanuló és a mester. Voltak tanulók, akik több évtizeden keresztül küzdöttek, mire elérték a mester szintet. Amikor a judo megjelent Európában, 10-10 szintre bontották a tanuló és a mester fokozatot, és még így is sokan türelmetlenségükben befejezték a gyakorlást, mert nem érezték az előremenetelt.

Mi már csak ilyenek vagyunk, nap, mint nap kézzelfogható eredményeket akarunk. Pedig kapunk bőven, hisz a természet két kézzel szórja kincseit azoknak, akik kellő tisztelettel meglátogatják... csak fel kell ismerni. Nem attól lesz valaki turista, hogy sokat gyalogol, akár szervezetten, akár szervezetlenül. 

(Őszintén megmondom, csak mosolygok az utóbbi napok vitáján. Ha valakinek fontos, hát legyen, de engem sehogyan sem érint meg.) 

jzp2107 Creative Commons License 2018.01.12 -12 4 65061

"folyékony medál" ez majdnem olyan jó mint Hörpölin folyékony télikabátja :-)

 

nekem amúgy ezzel a minősítési izével semmi bajom, csinálja aki szereti

simán el tudom képzelni hogy -a túramozgalmakhoz hasonlóan- van akinek ez ad plusz motivációt és emiatt többször/többet túrázik mint nélküle, akkor már megérte

meg biztos nekrológban is jól mutat

 

 

viszont ha felidézem volt egyesületem néhány tagját, aki kijött a megbeszélt időben a pályaudvarra, aztán több napig ment a többivel, közben azt sem mindig tudta melyik hegyre megy föl, mi van előtte meg mögötte, hol fogunk aznap este megszállni (pedig mikor jelentkezett akkor is megvolt már az útvonal és minden reggel el lett mesélve)

aki maga túrázik, csak saját magára számíthat, ő találja ki az útvonalat, logisztikát, mindent, ehhez képest ő a szervezetlen, csak mert nem fizet tagdíjat az MTSZ-nek?

nekem az ilyen fajta nyomulás eléggé kontraproduktív..

mosolyogtam is a TSZ-es példánál :-)

 

 

 

Előzmény: Pulmy (65053)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.12 -4 0 65060

Ja, régen hobbi kajakoztam, nem volt rossz, de se kajakom, se ingerem igazából.

A sível az a bajom, hogy az alpesihez mire izgalmas lesz évek kellenek, mivel egyszer egy hétre tudnék kb elmenni, vagy szétszórtan pár hétvégét és ez nekem így nem pálya. Sífutás/túra az jó kondit ad, szívesen csinálnám, de most azt is évente néha tudnám űzni.

Előzmény: jzp2107 (65057)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.12 -6 1 65059

A Tátra célban van, illetve hótalpazás osztrákéknál, már csak idő kéne rá. Meg amúgy ha elmarad elmarad, nem kell a minősítésemhez. Már tegnap este megszavaztam magamnak 100%-os igennel a kiváló túrázó címet :)

Előzmény: jzp2107 (65057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!