Keresés

Részletes keresés

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2175

Yamahából ha engem kérdezel, én nem adnám YDP-S52, YDP-163 vagy CLP 525 alá... a GHS billentést a magam részéről elkerülném.

Előzmény: BúvárKund (2167)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2174

Ezen az árszinten leginkább egy használt de jó állapotő Kawai KDP-90-et lehet olykor kifogni...

Amúgy újonnan még a Casio AP-260 van a legközelebb, és használtakból is az AP-2x0, PX-8x0 szériák jönnek leginkább számításba. Amire érdemes odafigyelni ezeknél hogy x ne legyen kisebb 5-nél.

Előzmény: BúvárKund (2173)
BúvárKund Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2173

Sajnos sok nekem, kisebb a keret... inkább használtan próbálok valamit keresni :-(

Előzmény: djuice (2170)
BúvárKund Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2172

Szekrény alatt azt értem hogy bútoros zongora, ami úgy néz ki mint egy rendes zongora. Használtan nézegetek, max. 180 ezerig. Azért is írtam az említett típusokat, mert azokat láttam most használtan ebben az árkategóriában. Viszont infót róla nem találtam, hogy elég jók-e.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2171)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2171

Nem tudom mit értesz szekrény alatt.

Ha a minimálbútor szóba jön, akkor a Korg LP-380, vagy Roland FP-30 szett stb. szóba jön, azért még 250 alatt..

 

Persze van olcsóbb hangszer is újonnan is, .. de milyen lesz a billentése? Akkor már inkább egy jó használt vételt vagy B-stockot érdemes kivárni szerintem.

Előzmény: BúvárKund (2167)
djuice Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2170
Előzmény: BúvárKund (2167)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2169

eltévedt, bocsánat.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2168)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2168

https://www.autopalyamatrica.hu/autopalya-matrica-atiras

 

Első körben NÚSZ ügyfélszolgálatával érdemes közvetlenül kapcsolatba lépni.

Előzmény: BúvárKund (2167)
BúvárKund Creative Commons License 2018.11.05 0 0 2167

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Kezdő zongoratanuláshoz keresek digitális zongorát. Sokat olvasgattam a témában, és azt nézegettem hogy 250-300 ezer alatt nem is nagyon ajánl senki zongorát. Én most nézegettem használtan három típust, de semmit nem találtam róluk a fórumon. Tudnátok véleményt mondani Yamaha CLP-130, CVP-55 és CLP-511-es típusról? Úgy látom hogy már nem is kaphatóak, nem tudom hogy mennyire jók ezek a típusok? A Yamahák elvileg jók úgy tudom. Casio-ról lebeszéltek. Mindenképpen szekrényest keresek ami zongora kinézetű. Ha valami más javaslat is van szívesen fogadom. Előre is köszi :-)

djuice Creative Commons License 2018.10.31 0 0 2166

"A Kytary-n egy hónapja láttam..."

 

Azért nézzd meg előtte, kitől vásárolsz és milyen VALÓS! garanciális lehetőségeket tud nyújtani, mert könnyen hoppon lehet maradni! (Pont ezért is ajánlottam a Thomannt. Ott kérdés nélkül küldik az új cuccot ha gond van, még mielőtt a régit visszajuttatnád akár nekik. Nem mindegy!!! Európa legnagyobb és legmegbízhatóbb hangszerkereskedése.)

Előzmény: Törölt nick (2165)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.31 0 0 2165

Köszi! A Kytary-n egy hónapja láttam kb. ennyiért én is CN27-et B-stockba, csak nem mertem megrendelni hirtelen és pár nap alatt el is vitték. Ha megtetszik a típus nagyon, akkor biztos kivárok egy ilyen lehetőséget.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2163)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.30 0 0 2164

Amúgy a Yamahára visszamlékezve nekem a billentése nagyon nem jött be, a hangja az elmegy kategória volt, a tapintással nem volt komolyabb bajom. 3 és fél éve.
Amikor a Yamahákat próbáltam, megállapítottam, hogy csak az YDP-163 / CLP-525 szinttől felfele érdekelnek engem...

Előzmény: Törölt nick (2157)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.30 0 0 2163

Ha már külföld, akkor én már az ügyben néznék körül, van-e egy kategóriával jobb darab, amit jó áron B-stockban ki lehet fogni...

 

Most nemrég kaptam is egy hírlevelet B-stockról -- na ilyesmire gondolok:

https://www.gear4music.at/de/Keyboards-and-Klaviere/Kawai-CN27-Digital-Piano-Premium-Rosewood-B-Stock/2P9Y

https://www.gear4music.at/de/Keyboards-and-Klaviere/Kawai-CN27-Digital-Piano-Satin-Black-Box-Opened/2OMG

 

Előzmény: djuice (2161)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.30 0 0 2162

Köszi, már nézegettem őket. Macera lenne visszaküldeni szerintem, ha nem tetszik(+pénz) ezért előbb megpróbálok itthon körülnézni, de vásárlás szempontjából nem zárkózok el tőlük.
Amúgy biztos tök jó a Yamaha, csak nekem nagyon nem jött be a 143, pedig reménykedtem benne kicsit, hogy megúszom azon az árszinten. A 163-at megnézem majd még azért mindenképpen, de ha nem találok jobbat egyik gyártónál sem 300 körül, nem leszek szomorú egy RP102-vel sem.

Előzmény: djuice (2161)
djuice Creative Commons License 2018.10.30 0 0 2161

"Egyébként a boltban az eladó srác azt mondta, hogy próbálnak mindenkit lebeszélni a Kawairól, mert mostanában valamiért nagyon nehéz lett a beszerzése."

 

Miért nem vásárolsz a Thomanntól??? 0 rizikó és ha nem tetszik, 30 napon belül vissza is küldheted nekik! 

https://www.thomann.de/hu/search_dir.html?sw=kawai&smcs=067fcb_2252

 

Van itthoni forgalmazójuk is, akiknél további kedvezményeket is elérhetsz (Thomann nagy volumenű megrendelők őpk is!) http://audioll.hu/index.php/kapcsolat

 

Egyébként ezzel a Yamaha kritikával nem értek egyet. Semmivel nem rosszabb a müa.billentyű minőségük felületileg sem, mint más gyártónál. (Általánosan ABS kopolimer müanyagból készítik ezeket világszerte.) Ha pl. a Roland RD800 vagy FP30 gagyinak tűnő ivory feel bevonatát említetted volna, na azt elhiszem hogy gáz! Tapasztaltam (sajnos).

Előzmény: Törölt nick (2159)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.30 0 0 2160

A Tutto Hangszerre gondolok. Magyarországon -- ha nem akarod magad importálni -- rajtuk keresztül lehet beszerezni, viszonteladóként is, de lehetséges intézményi és lakossági vásárlóként is. Ha tényleg nehéz beszerezni, akkor arról nekik tudniuk kell.

Előzmény: Törölt nick (2159)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.30 0 0 2159

Nem tudom már, hogy konkrétan a boltra vagy az egész magyarországi behozatalra gondolt-e, de azt mondta, hogy szinte lehetetlen szerezni. :S Tapolca nekem eléggé, de novemberben megyek Bp-re és a Budapesti zongoraszalont megnézem (egyébként nem egy cég a kettő? A kapcsolat fül alatt ezt látom: "Cégközpont: Tutto Hangszer Kft 8300 Tapolca Deák F.u.17.") meg még pár helyet. 

Előzmény: ÁsítóSárkány (2158)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.29 0 0 2158

Ez a nehéz a beszerzése valami eladó és disztribútor közötti dolog lehet? Vagy sok időbe telik a szállítás a rendelés után?
Tapolca mennyire van messze neked? Ott a Tutto Hangszer, a hazai Kawai disztribútor... De szerintem egy telefonos kérdést megér...

Előzmény: Törölt nick (2157)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.29 0 0 2157

Egyelőre a sok opció közül sikerült kipróbálni a Roland RP102-t és egy Yamaha Arius YDP-143-at Győrben a Hangszerdiszkontban. Nálam magasan az előbbi nyert, a Yamahának a hangja, a billentése és a tapintása sem tetszett. A Rolandnál utólag vettem észre a neten azt a 2x6 watt teljesítményt, ami kicsit ijesztően kevésnek tűnik. Ami szinte biztos, hogy sima műanyag billentyűs zongorát nem fogok venni, ha olyan mindegyik, mint a Yamaháé. Kawait sajnos nem tudtam próbálni, sem olyan Casiot, amire kíváncsi lettem volna. Egyébként a boltban az eladó srác azt mondta, hogy próbálnak mindenkit lebeszélni a Kawairól, mert mostanában valamiért nagyon nehéz lett a beszerzése. 

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2156

Valóban, a Casio-k kipróbálása idehaza problémás tud lenni.

Amikor bő 3 éve nézelődtem, akkor ráadásul a magyar disztribútornál lehetett valami gebasz, jópár hónapra állt az élet, már ami az importot illette, én meg úgy döntöttem, nem várom ki...

Előzmény: Törölt nick (2155)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2155

Sziasztok!
https://digitalpianobestreview.com/2018/03/03/casio-ap470-review-comparison-best-review/   Erről vagy esetleg AP 270 vagy PX870-ről véleményt tudna mondani valaki? KDP-110/ YDP163 helyett keresnék olcsóbb alternatívát. Meg fogom nézni mindegyiket élőben(bár a 470-et csak a muzikeren láttam, annak meg ha jól gondolom nincs magyarországi üzlete), de külföldi oldalakon elég jókat olvastam a Casiokról az árukhoz képest.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.20 0 0 2154

Ha kifejezetten nehezebb billentést keresel, érdekes lehet a Yamaha YDP143... egyébként a GHS a Yamaha belépő szintű billentése elég régóta...

Inkább tartom a Kawai CN17 kihívójának az YDP163-at vagy szettben a Roland FP30-at (mindkettő kapható fehérben).

Próbáld ki a szóba jöhető alternatívákat szeméyesen :) Ha sokat fogod fejhallgatóval használni, vigyed ugyanazt a nem gagyi fejhallgatót a kipróbáláshoz.

Előzmény: Mina87 (2153)
Mina87 Creative Commons License 2018.10.20 0 0 2153

Sziasztok!

 

Két zongora maradt nálam versenyben a Yamaha YDP 143 WH illetve a Kawai CN-17 WH. Tudnátok tapasztalatokat írni róluk?Köszönöm

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.15 0 0 2152

Sima X állvány eszedbe ne jusson, ahhoz kicsit nehéz az ES8. Dupla X a nagyon minimum :)

 

Ami a kompaktságot illeti: A CA-48 és CA-58 GF-Compact billentéséről beszéltem.

De ha összehasonlítjuk a képeket a billentésekről, kiderül, a GF-C még kompaktan is messze jobb mint az RHIII:

http://www.kawaius.com/digital/Features/images/RHIII_Action.jpg

https://www.bonnersmusic.co.uk/img/product//image-9009234-600-1530866792000.jpg

 

Itt az az érdekes, hogy milyen hosszú a billentyű a normálisan nem látható részen, tehát a fekete billentyűktől balra. Egy akusztikus grand zongora esetén elég komoly a nem látható rész... és nem jó, ha nagyon rövid.

 

Ami a Kawai friss vagy legalább nemrégiben kapható billentéseit illeti, az alábbi sorrend felől eddig konszezussal találkoztam.

 

AHAIV-F < { RH < RHII , RH-C < RH-C II} < RHIII < RM3 Grand < RM3 Grand II < {GF-C , GF, GFII }

 

Halmazokon belül szubjektívebb az összehasonlítás. Sokszor több szempont szerint egyik egy szempontból jobb, másik más szempontból.

Előzmény: O2 Elegance (2151)
O2 Elegance Creative Commons License 2018.10.15 0 0 2151

Igen a HM4, csak nem tudtam hogy így hivják :)

gondolom az x,z stb állványnál csak stabilabb. meg hát azért valóban az esztétika is némileg szempont

 

Na de igazad van jobban belegondolva a billentyűzet mechanikába, mert a keskenyebb compactabb ES8 -nál még annyi hely sincs mint egy kisebb cabinet CA -nál.

Ebben a CA -ban számomra már meggyőző ránézésre ez a GF II

 

http://www.youtube.com/watch?v=aOIfQfD_0LE&t=6m37s

Előzmény: ÁsítóSárkány (2149)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.15 0 0 2150

Ha pedig az igazán jó billentés a fő szempont, és a hordozhatóság is számít valamelyest, az MP11 SE, MP11 lehetnek még érdekesek (azért tegyük hozzá, a maguk 34 / 32.5 kilójával). Nincs beépített hangszórója, és az ára a CA67/CA58 ára környékén van...

Előzmény: O2 Elegance (2148)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.15 0 0 2149

A gyári HM4 állványra gondolsz? Azzal nincs tapasztalatom.

Ha az esztétika nem fontos szempont, egy Z állvány is szóba jóhet...

 

Az ES8 billentése azért alulmarad egy nem túl régi CA zongorához képest (az RM3 GrandII egyélrteműen jobb, valószínűleg az RM3 Grand eredeti is -- AWA II PRO-t és társait nem ismerem, bevallom, ezekhez fiatal vagyok :) ).

A GF-C billentéshez (CA48, CA58) pedig még nem volt szerencsém -- itt megint a kompaktság (a billentyű nem látható részének rövidsége) lehet az ellenérv, minden más előnnyel szemben.

 

Előzmény: O2 Elegance (2148)
O2 Elegance Creative Commons License 2018.10.13 0 0 2148

Sziasztok

Kawai ES8 -ról mi a véleményetek hangzásra, billentés érzetre ill.
mennyire rezgős remegős ez a fix állvány amit hozzá lehet venni, mondjuk egy dinamikusabb játéknál? (nem az ingatag X állványra gondolok)

 

PL. egy cabinet-es CA -hoz képest.


http://www.youtube.com/watch?v=Cm7f_-V4-8U&t=1m47s

gyorsmanó Creative Commons License 2018.10.13 0 0 2147

500 rongyba került. Nem volt olcsó, de makulátlan állapotban van, nem hangosak a billenyűk bár lehet majd bepróbálkozok ezzel a módszerrel amit itt írtak HA q sok időm lesz. De tényleg hihetetlen a hangszer a hangzás, én 6 évig aktívan zongoráztam zeneiskolában, ez már majdnem olyan mint egy pianinó. örülök, hogy műanyag borításúak a billentyűk, nekem az elefántcsont (és az utánzat) sosem jött be. Ajánlom mindenkinek, aki teheti, tudom nem olcsó, de egy ilyen hangszeren aért más játszani mint pl egy ydp162-ap460 kategóriájú hangszeren. Senkit nem nézek le akinek olcsó hangszere van, nehogy bárki is ezt gondolja, én is gagyibbal kezdtem és most hihetetlenül boldog vagyok....

Majd ha már ez is kevés lesz, jöhet mondjuk a CS8.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2145)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.13 0 0 2146

Köszi mindent!

Előzmény: ÁsítóSárkány (2140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!