Keresés

Részletes keresés

Gödel Creative Commons License 2008.06.03 0 0 227
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek:

Solenia Begóniát rendeltem a Sieberztől a balkonládámba, mivel egy nagyon világos, északi erkélyem van (nyáron kb. 3 óra közvetlen napfénnyel). Ma megjött és egyáltalán nem olyan a színe, mint a katalógusban, ott "velvet red"-nek írták, és a képen is gyönyörű bársonyos mélyvörös színe van. Ehhez képest az igazi növény, hát nem is tudom... olyan narancsos-barackos-rózsaszínes rikító színű. Nem tudjátok, hogy lehet-e ezt a fajtát kapni tényleg rendes vörös színben?

Ez gumós sztetek? Tudom teleltetni? Mitől lesz szép dús virágzású? A különböző oldalakon eltérő infokat találtam, és nem is túl sokat erről a fajtáról.. Ha vkinek van vele tapasztalata, nagyon kérem, ossza meg.

Köszi:
ReeDonLee Creative Commons License 2008.05.20 0 0 226
A kép.....
Előzmény: ReeDonLee (225)
ReeDonLee Creative Commons License 2008.05.20 0 0 225

Sziasztok!

Ilyen begóniám volt, kb. 1 hónapja vettem. A tegnapi vihar leverte a cserepet, tőben kitört. Mit tegyek vele? Reggel gyorsan vízbe tettem a letört szárakat.

F.Szilvi Creative Commons License 2008.03.18 0 0 224

Sziasztok

 

Én  már  a  héten elültettem cserépbe a begoniáimat,elötte  beáztattam őket , ilyen lesz ha minden igaz,ő a Pink Wave.

 

krampuszka1 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 223

Kb.

Fajtája válogatja.

És ha nem ülteted mélyre !

Előzmény: A150 (222)
A150 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 222
Négy hét alatt ?
krampuszka1 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 221

Én balkonföldbe rakom.

ÉS azzal együtt ültetem ki a végleges helyére, a földlabdával.

4 hét alatt kihajt.

Előzmény: taormina1 (220)
taormina1 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 220
Hát...visszavittem a pincébe, mert máshol nincs hely. Azt hittem fontosabb most a meleg neki. És a sóder jó neki? Miért nem mindjárt földbe kell?
Előzmény: Kátya2 (219)
Kátya2 Creative Commons License 2008.03.01 0 0 219
Igen, és napos helyen! Addig maradjon így , amig a végleges helyére nem ülteted!
Előzmény: taormina1 (218)
taormina1 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 218
Kátya, jól emléxem, hogy azt mondtad, nedves homokban kell elöhajtatni öket?
Betettem egy egész társaságot egy soderes ládába, mert a nagy csüngök már hajtanak. A tavalyi kicsik nagyon aprók, nem tudom, lesz-e belölük valami, csodálkozom, hogy lehettek ezek tavaly ilyen nagy növények. de azokat is közéjük dugtam nedves sóderbe.
Meddig maradjanak a ládában?
krampuszka1 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 217

Csalós !

A domború felével lefelé.............

A homorú marad felül.

Én előültetni szoktam cserépbe, vagy akármibe ilyenkor, mert kb. 1 hónap mire

megindul. A fagyot nem szereti, de utána már csak a kész hagymát kell majd

áthelyezni földestől a végleges helyre.

Előzmény: FjGabi (216)
FjGabi Creative Commons License 2008.02.19 0 0 216

sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. ŰBeleszerettem a begóniákba, legfőképp a csüngőkbe ezért vettem néhány begóniagumót, de fogalmam sincs, hogy kell elültetni, melyik felével és egyáltalán milyen talajba. Szeretném minél előbb beültetni a ládákba, hogy mihamarabb virágozzanak! Köszi

Gabi

 

 

kertészboy Creative Commons License 2007.12.10 0 0 215
A dália a mi éghajlatunkon fakultatív egynyári, ami azt jelenti, hogy hazájában évelő, nálunk viszont elfagy a gumója. Biztos valami nemesítési dolog is közrejátszhat abban, hogy ezen egynyári dáliák gumója hamarabb fonnyad, vagy az is lehet, hogy ezeket a gumókat valamilyen enyhén nyirkos közegbe ágyazva kellene teleltetni. Szerintem inkább ez utóbbi. Én nem nagyon foglakozok dáliával, valahogy nem jött be nálam cserepesen, a csöppnyi kertem talaja pedig erősen kötött, és az idén tavasszal ültetett gumók sem szerepeltek valami fényesen. Én megpróbálnék enyhén nyirkos kókuszföldben teleltetni néhány gumót.
Előzmény: taormina1 (214)
taormina1 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 214

És a dáliáknak mit ajanlasz?

Én az amarillist egyszerüen nagysága, robusztus fölépítése miatt féltem kevésbé, függetlenül az értékétöl.

on. sorry, de úgyis csak ketten beszelünk...:-)

Előzmény: kertészboy (213)
kertészboy Creative Commons License 2007.12.09 0 0 213

Az apró gumójú begóniánál érdemes megfontolni Mizsei tanácsát, amit itt a 188. hsz-ban idézek.

 

Nem feltétlenül tanácsolok el senkit és semmit. Ha szabad azt mondanom, nálam picit nagyobb becsben vannak az amarilliszek, mint a begóniák... Nah, most jöhet nekem a lelkiismeret furdalás. Az amarilliszeket - ha csutka száraz a földjük - cserepesen teleltetem, míg a begóniákat csak papírzacsiban. Ugyan a nagyon kis gumójú begóniákat is berakom a többi közé, de nem bíbelődök azzal, hogy egyhén nyirkos tőzegbe ágyazzam őket. Amelyik erős és megmarad, az megmarad, amelyik nem, az nem. Míg az amarillisz egy jóval drágább növény, így nekik igyekszek jobban kedvezni. Cserepesen teleltetésnél jobban megmaradnak a gyökerei, amelyek a pihenés alatt is táplálják a hagymát, míg szabadon hagyva ezek jobbára elszáradnak. Ez a vége picit off, elnézést ezért mindekitől.

Előzmény: taormina1 (212)
taormina1 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 212

Kiszedtem a begoniákat, és papírzacsiban a spájzba tettem. Aggasztóan aprónak bizonyultak, amiket még cserép nélkül is alig látni, pedig jó nagy húsos szárúnövények voltak. Mi az oka, hogy a legtöbb növénynél (pl. Hippeastrum) eltanácsolsz a szabadon teleltetéstöl, a begoniáknál, akik pedig aggasztóan aprók, épp ezt ajánlod?

Más: magról vetettem gumós dáliát, ezeknek pedig egy szezon alatt is meglepöen nagy gumójuk képzödött, pedig azt hittem egynyáriak. Ök a padláslépcsöben egy virágládában telelnek, de már most alig két héttel a kiszedés után is aggasztóan összefonnyadtak. Attól félek, nem vezet ez jóra...??

Előzmény: kertészboy (206)
Flanell Creative Commons License 2007.12.08 0 0 211
Télen mennyi lehet a minimum hőmérséklet, amit még elvisel egy ilyen tarka levelű begónia?
kertészboy Creative Commons License 2007.12.05 0 0 210
:-))))
Előzmény: Kátya2 (209)
Kátya2 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 209
Ez jó, tetszik!:-)))))))
Előzmény: taormina1 (207)
taormina1 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 208
Tudom, nem arra gondoltam!
Előzmény: kertészboy (206)
taormina1 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 207
:-))cserépen keresztül?
Előzmény: Kátya2 (205)
kertészboy Creative Commons License 2007.12.02 0 0 206

Ez a legújabb szerzeményed levélbegónia, nem gumós.

A másik, amiről írtál, az lehet. Ne öntözd, magától eldobja a szárait. Ekkor ki a gumóval a cserépből, kicsit letisztogatva papírzacsiba vele.

Előzmény: taormina1 (204)
Kátya2 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 205
Nálam már a gumók papirzacsiban hűvösben pihennek! Valószínű, hogy a Tiéd nem gumós. A gumót lehet látni, vagy kitapogatni.
Előzmény: taormina1 (204)
taormina1 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 204

Senki se tart gumós begoniát?

A fagyok elöl mégis bevittem. Elég ronda fölnyúlt ide-oda dölö szára van már. Levágjam, vagy visszahúzódik idövel magától?

Hogyan és meddig telel?

 

Legújabb szerzeményem:

Előzmény: taormina1 (203)
taormina1 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 203
Sziasztok, látom többen is szívtok a begoniák azonosításával és teleltetésével. Én is így vagyok vele; most van elöször begoniám. Tudomásom szerint gumós, de ki tudja. Elég nagy növények, kb. 40 cm magas. Egy száron általában két virága van, egy egyszerü, meg egy telt. Még kint van, nem tudom, milyen hömérsékletet kedvel. A visszahúzódásnak egyenlöre semmi jelét nem mutatja, javában virágzik. Milyen fajta lehet? Gumós, vagy nem, ha igen, hogyan teleltessem, ill. késztessem visszahúzódásra?
kertészboy Creative Commons License 2007.10.15 0 0 202
Sztem a "szobanövény" begónia lehet!
Előzmény: Törölt nick (200)
guzmania Creative Commons License 2007.10.15 0 0 201

Sziasztok!

 

Tud valaki  segíteni abban, hogy a Bonfire begóniát hogyan kell teleltetni?

Nekem még most is hajt, és hatalmas, csak nem tudom, most mit tegyek vele, hogy jövőre is gyönyörködhessem benne.

Köszi a segítséget, Virág

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.08 0 0 200
Most kaptam egy begóniát, szerintem gumós, de lehet, hogy az a szobanövény fajta? Viszonylag nagy, "többrétegű" virágai vannak. Csak azért gyanús, mert nagyon sok virág van rajta, és ha gumós lenne, nem kellene már lassan elhullatnia a leveleit, szárait?
Előzmény: kertészboy (198)
andis1 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 199
Köszi! :-)
Előzmény: kertészboy (198)
kertészboy Creative Commons License 2007.09.18 0 0 198

Ha a B. Elatior-ról van szó, akkor ez egy alkalmi (cserpes) dísznövény. Eléggé sokáig és sokat virágzik. És szinte bbe "pusztul bele". Ez inkább szobai dísznövény. Elvirágzás után általában már nem nő tovább, vagy ha igen, akkor már csak kornyadozik. Kertészeti körülmények között a csúcshajtás gyökereztetésével szaporítják, és külön világítási programmal időzítik a virágzását.

 

Nah ezeket elég nehéz kivitelezni házilag (van akinek sikerül). Könnyebb ha beérjük a virágzásával, majd elbúcsúzunk tőle. Hogy mikor vidd be? Jó kérdés! Egy tény, hogy őt a fagy ne érje már a szabadban. Én a nyárra kitett szobanövényeimet kb. okt. elején-közepén hozom be.

Előzmény: andis1 (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!