Keresés

Részletes keresés

devereaux Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4185
?
devereaux Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4184
De gyorsan moderalnak. :(
Pedig most nem is irtam semmi csunyat. :(
devereaux Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4183
Masok keverik a keresztenyseget a keresztes haborukkal. So what?
Előzmény: Bran (4174)
devereaux Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4182
Nem a terminologia erdekelt, hanem a magyarazat. Egyelore azt szurom le az egeszbol, hogy mivel nincs benne a Koranban, az emberi szankciok meglete ellentmondas. Nem igazolhato. Megis miert van? Miert nem mondjak, hogy "NINCS benne, ne csinald!?"
Előzmény: luyo57 (4172)
devereaux Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4181
Akkor miert buntetik megis? Ellentmondanak a Koranban leirtaknak. Atok rajuk, atok! :)
Ui.: A hadithos magyarazat mar emberi hatast tukroz ... de azert probalkozhatsz vele. :)
Előzmény: luyo57 (4173)
devereaux Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4180
Idezz olyant, amibe nem kell belemagyarazni a dolgokat! Az idezeteidbe bele kell. Hol olvashatom azt, hogy az EMBERNEK kell megbuntetnie a masikat? Mutass mar ra, kerlek!
Előzmény: luyo57 (4171)
haliho Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4179

Arra gondoltam, hátha Luyo nem tud angolul, így legalább azt a bizonyos Szaud-Arábiáról szóló első mondatot lefordítom:

The Koran is the constitution, hence it is forbidden to practise, even in private, any religion other than Islam.

A Korán az alkotmány, így tilos - még magánéletben is - bármely iszlámtól eltérő vallás gyakorlása.

Utána ezt még hosszasan ragozzák, hogy pl. ha valaki nem iszlám vallási jelképet visel, az számolhat azzal, hogy a (vallási) rendőrség vagy a vallási fanatikusok részéről komoly kellemetlenségek érhetik.

Megszűnök.

haliho

Előzmény: haliho (4177)
haliho Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4178

Sziasztok!

Különben az egész Luyo57 által ajánlott hely nagyon tanulságos. Ideidézek az egyik legtoleránsabb iszlám töpbbségű államról (Törökországról) szóló jelentésből néhány részt (megpróbálom nem elrontani a kiemeléseimet, de nem ígérek semmit):

Since 1928, Islam has no longer been the state religion in Turkey. According to the Constitution of the Turkish Republic, every person has freedom of conscience and religious creed; religious and liturgical celebrations may be conducted freely. No one can be forced to take part in rites or be accused on grounds of his creed and convictions.
...............
The minority communities have to face challenges and restrictions relating, as with the Muslims, to their religious practices and traditions. For example, those religious minorities not recognised by the Treaty of Lausanne of 1923 are not authorised to acquire property for their religious activities. But even those communities that are recognised are subjected to restrictions, such as the ban on using premises belonging to them. This has happened with the seminary of the Ecumenical Patriarchate in Halki and the seminary of Santa Croce of the Armenian Apostolic Orthodox Church, both of which were closed in 1971. In other cases the properties of the religious communities have been confiscated by the State without any compensation. It is difficult if not impossible to obtain permits to build new places of prayer or even to restore existing churches.
....
And yet the majority of the population are Muslims, and there has been a return to the strictest form of Islamism, which manifests itself in outbreaks of intolerance towards Christians. An elderly Syrian Christian couple, the last remaining couple in Mzizah (close to Midyat) who were in the process of moving - like all the other members of their faith - to the south-west of Turkey, were brutally murdered in their own home. In Tur Abdin there are 2,300 Syrian Orthodox Christians living today. Less than 40 years ago there were 150,000. KNA of September 30 1997 and Menschenrechte of November / December 1997 reported on an appeal that had been made to find a place where these people - the only ones who still speak Aramaic, the language of Jesus Christ - could be allowed to live out their ordinary existence without injustice and violence.

Mondjuk ennyi.

Üdv:

haliho

haliho Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4177

Szia Luyo57!

Az általad megadott linken az első mondat így szól:

The Koran is the constitution, hence it is forbidden to practise, even in private, any religion other than Islam.

???

Idemásolom a teljes elsŐ bekezdést, de mindenkinek ajánlom, hogy olvassa végig az egész hosszú jelentést.

The Koran is the constitution, hence it is forbidden to practise, even in private, any religion other than Islam. The legal system is governed by the Sharia, the source of the law. The government maintains that it represents the only possible position to safeguard the two most sacred places of Islam, and it prohibits the public and private practice of other religions. Any person who wears any (non-Muslim) religious symbol runs the risk of coming up against the Muhtawwa’in, the religious police. There are serious risks even for foreigners, who are victims of violence on the part of the police and of fanatics. Non-Muslim workers are subject to arrest, deportation and imprisonment if they are caught engaging in any kind of religious practice that might attract official disapproval. According to the theological interpretation of the dominant Wahabi school, the soil of the Arabian peninsula is the country of the prophet Mohammed, the most holy of territories, where it is not even possible to permit the exercise of the tolerated religions of the Book, Judaism and Christianity.

A kiemelések tőlem származnak, bár tulajdonképpen az egész jelentést kiemelhettem volna bold-dal, aláhúzva. :-((

Tulajdonképpen mit is akartál állítani ezzel az idehozott utalással? Azt, hogy elismered: vitapartnerednek van igaza?

Üdv:

haliho

Előzmény: luyo57 (4176)
luyo57 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4176
Religious Freedom in the Majority Islamic Countries
1998 Report

Saudi Arabia

Population: 19,072,000
Religion: Islam 98% (95% Sunni, 3% Shiite)
Catholics: 880,000
Apostolic vicariate: Arabia

Apostoli vikárius az van. Szerintem plébánia nélküli helyre nem küldenek vikáriust a Vatikánból, de még keresgélek..


Előzmény: devereaux (4165)
luyo57 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4175
Kedves Bran,
elnézést, ha nem válaszoltam, ezek szerint elsiklottam a kérdésed felett :(
Előzmény: Bran (4174)
Bran Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4174
Szia luyo!
Nekem is válaszolsz?

Kedves Daikini!
Ne felejtsd el, hogy miért 100% a muszlimok aránya Sz-A-ban!

Kedves devereaux!
Te pedig ne keverd az iszlámot egy(több) muszlim ország joggyakorlatával.

Előzmény: luyo57 (4173)
luyo57 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4173
No, Istenről már tudunk, de hogy jön a képbe az ember? A szörnyű büntetés kifejezés miképpen utal arra, hogy jól meg kell az embernek büntetnie a másikat? Én nem látom ezt sehol. Indok?

Roppant egyszerű. Azért nem látsz ilyet, mert nincs benne.

Előzmény: devereaux (4168)
luyo57 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4172
Sajnálom; már egy másik topikban is szóvátettem, hogy én nem tudok mit kezdeni az olyan kifejezéseiddel, mint "ködös cuccosok".

Amit magyarra "hitetlennek" fordít az egyébként kiváló iszlámkutató, az legalább három kifejezés a Koránban. A "káfir", amit hitetlennek szoktak fordítani leginkább "hitehagyó" értelemben használja a Korán. A buddhistákra általában a "musrik" , bálványimádó kifejezést szokták használni. Meg kell nézni az eredeti szöveget, és a szövegkörnyezetet, azért is linkeltem oda.Amit manapság hitetlennek szoktak a nyugati sajtóban értelmezni, az inkább az "ilhád", az ateista.

Előzmény: devereaux (4168)
luyo57 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4171
Nem idézhetek Neked olyan Koránt, ami a te tetszésedre való :))
Előzmény: devereaux (4167)
Daikini Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4170
Szia Devereaux,

http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/sa.html

http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/it.html

ossze lehet hasonlitani a kettot :-)

De ha mar hivatkozom ra, ime az osszesites:
"Italy predominately Roman Catholic with mature Protestant and Jewish communities and a growing Muslim immigrant community"

es

"Saudi Arabia Muslim 100% "

Itt nem igazan toleranciarol, hanem celszerusegrol van szo... epithetnenek templomot Szaud Arabiaban, csak nagyon elhanyagolhato azok szama, akik valoban latogatnanak is.
Masreszrol Mekka es Roma lakossagilag ketlem hogy megkozelitenek egymast (ha nem szamoljuk az eppen ott levo zarandokokat).

"Fognak még a gyermekeid Karácsonyt ünnepelni? Ők lehet, hogy még igen."
Igen! Hiszen szep unnep, bar reszemrol tekintem inkabb a szeretet unnepenek, mint Krisztus szuletesenek. Amugy nem vagyok muszlim, es nem tekintem magam keresztenynek sem, bar megvagyok keresztelve, akinek ennyi eleg, annak a valaszom az, hogy kereszteny vagyok. Azt hiszem gyermekeimnek (mikor lesznek) nem nagyon fogok beleszolni a vallasaba, ha erdeklodnek igyekszem megmutatni nekik mindet ahogyan tolem tellik. Akkor latom indokoltnak a beleszolast, ha artanak maguknak vele. Pl a satanizmus fele igyekeznek (nem req999 altal felvazolt felehez, hanem az ugymond "hagyomnyoshoz").

"A kereszténység - ma - megengedő a hitvallás terén. Ott szankcionálják a hitehagyást ... így "igazolva" azt az érvelést, miszerint aki ismeri az iszlámot, az önszántából nem hagyja el. Na ja. Így könnyű. :( "

Mas nep mas szokas. Nem ma alakult ki, ahogyan a papa eziranyu toleranciaja sem. Nalunk is vannak olyan dolgok, amiket elitelnek, es ugymond szankcionalnak (azaz bunnek tartanak, ami koztudottan a pokolba vezeto ut). Alljon peldanak a maszturbacio, ami itt egyhazilag tilos, ott normalis. (ha nem jok az ertesuleseim szoljatok).
A kulonbseg ott van, hogy vegrehajto hatalom es a vallas sokkal kozelebb van, mint itt. (Igazabol annyira kozel, mint itt nehany szaz eve volt.)
Szemely szerint nem tartom szerencsesnek, de ha akkora katasztrofa lenne, akkor ott magas lenne az ongyilkossagi rata, ami koztudotan az arab orszagokban roppant alacsony.

Előzmény: devereaux (4165)
al-ihlasz Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4169
R A M A D A N M U B A R A K!

Minden muszlimnak

devereaux Creative Commons License 2002.11.05 0 0 4168
5:54 - "...kemények a hitetlenekkel szemben..." Ezek lehetnek pl. buddhisták is. Sehol nincs benne, hogy a hitehagyást hogy kell büntetni.

16:106 - "...Isten haragvása lesz és szörnyű büntetés..." No, Istenről már tudunk, de hogy jön a képbe az ember? A szörnyű büntetés kifejezés miképpen utal arra, hogy jól meg kell az embernek büntetnie a másikat? Én nem látom ezt sehol. Indok?

88:24 - "...azt nagy büntetéssel sújtja Isten." Jó. Majd Isten eldönti. Itt a Földön a többi embernek ehhez semmi köze ... avagy ki olyan merész, hogy magára vállalja Isten szerepét? Masszív eretnekség ez.

Nos, jönnek érvek, vagy maradnak ezek a ködös cuccosok?

Előzmény: luyo57 (4155)
devereaux Creative Commons License 2002.11.05 0 0 4167
Azt írja, hogy akkor az embernek jól meg kell büntetnie? Ezt valahogy nem olvastam. Hol van?
Előzmény: luyo57 (4166)
luyo57 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 4166
"Ott szankcionálják a hitehagyást ... "

Hisz nem idéztem Neked a Koránból? Még szóvá is tetted, hogy hol van benne a szankció..

Előzmény: devereaux (4165)
devereaux Creative Commons License 2002.11.05 0 0 4165
Quod licet Iovi, non licet bovi.

Rómában van mecset, Mekkában nincs római katolikus plébánia sem.

Miért? Itt toleránsak, ott...?

A kereszténység - ma - megengedő a hitvallás terén. Ott szankcionálják a hitehagyást ... így "igazolva" azt az érvelést, miszerint aki ismeri az iszlámot, az önszántából nem hagyja el. Na ja. Így könnyű. :(

Bezzeg ha errefelé is ilyen szankciók lenének, sikoltozásokat hallanék az intoleranciáról. Képzeld, amikor a pápa beszólna és jól megmondaná, hogy ejnyebejnye. Kapna is a fejére rendesen.

Szekularizált társdalom vagyunk, ami a kevésbé szekularizált ideológiák kiváló táptalajául szolgál. New Breed Machine.

Fognak még a gyermekeid Karácsonyt ünnepelni? Ők lehet, hogy még igen.

Előzmény: Daikini (4158)
devereaux Creative Commons License 2002.11.05 0 0 4164
-off-

Bagdadi!

Szívesen várok még pár napot a magyarázatra ... ha lesz egyáltalán. :)

-on-

Előzmény: bagdadi tolvaj (4153)
devereaux Creative Commons License 2002.11.05 0 0 4163
-off-

Hát miképpen gondolhattak volna rád!? :)

Példa: Írj egy "dehonesztáló" szöveget és említsd meg benne a római katolikus egyházat! Ugyanezt a szöveget írd le még egyszer, csak most az egyház nevét helyettesítsd be az iszlámmal! Ezek után nézd meg, melyiket szedik ki hamarabb! :(

-on-

Előzmény: DonQHote (4156)
devereaux Creative Commons License 2002.11.05 0 0 4162
-off-
Csak megjegyezném: Mégiscsak ahhoz álltok a legközelebb ... vallásilag.
-on-
Előzmény: luyo57 (4155)
devereaux Creative Commons License 2002.11.05 0 0 4161
-off-
És ebben hol van arról szó, hogy őket meg lehet ölni? Embereknek.
Köszi!
-on-
Előzmény: luyo57 (4155)
luyo57 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 4160
Nem vizsgálva azt, hogy van-e ilyen eset (minden bizonnyal) és hányan vannak, de ha elfogadják a Szentháromságot, akkor nem muszlimok többé. Ahogy a legtöbb keresztény irányzat (kivéve a Tanúkat és az unitáriusokat a ma ismertek közül) sem tartja kereszténynek azt, aki nem ismeri el a Szentháromságot.
Előzmény: req999 (4157)
Bran Creative Commons License 2002.11.05 0 0 4159
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne:

A Korán fordításai mennyire engedélyezettek? Régen ugyebár (az is kérdés pontosan meddig) tiltott volt más nyelvre lefordítani a Koránt.
Mi tiltotta ezt? Mi változott?

Daikini Creative Commons License 2002.11.05 0 0 4158
Ahogyan egyre tobb kereszteny szuletesu lesz muszlim. :-)
Ha igy megy, kellokeppen hosszu ido mulva helyet cserel a ket vallas ;-)
Előzmény: req999 (4157)
req999 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 4157
Sziasztok! Most tudtam meg birs fórumtársunktól, hogy közületek (a muzulmán fórumtársakra gondolok) egyre többen fogadják el a keresztényi szentháromságot. Valóban így lenne? (ártatlan pislogás) Íme a link, ha valaki kíváncsi: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9080613&uq=58#26120748
DonQHote Creative Commons License 2002.11.04 0 0 4156
tkp. OFF vagy mégsem...

Kedves Moderátor!

Azt szeretném tudni, rám gondoltál-e amikor keresztes háborút emlegettél ebben a topikban.
Ebben az esetben ugyanis néhány dolgot részletesebben kell kifejtenem.
Előre is köszönöm a választ.

DonQ*
ON

Előzmény: bgrbftby (4148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!