Keresés

Részletes keresés

Torgyi1 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 65108

Bocsánat, hogy egy régebbi bejegyzésre most reagálok. Nyár óta keveset tudtam túrázni, de bízom benne, hogy minden rendbe jön, és ha a Jóisten is úgy akarja, újra el tudok majd indulni nagyobb túrára is. Biztos, hogy az ön honlapja nem két túrázót ösztönzött! Főleg a kezdetekben sokat merítettem belőle jómagam is, köszönet érte!

Előzmény: hörpölin (65030)
Kornél14 Creative Commons License 2018.01.26 0 3 65107

Sziasztok,

 

A következő megemlékezést szeretném a figyelmetekbe ajánlani:

 

http://mtsz.org/cikk/in_memoriam_forgacs_peter

 

Üdvözlettel,

Kornél

csg65 Creative Commons License 2018.01.25 0 1 65106

A mai versenyt - nem túl meglepő módon - Csuhás nyerte 4213 ponttal, de nem is ez a nap híre, hanem a másik két érmes közti 1 pont különbség:

2. korbela - 3597 pont,

3. nagypapi - 3596 pont.

donjuan1984 Creative Commons License 2018.01.25 0 1 65105

Gratula, szép jelvény! :)

 

Felvettem a mozgalmat a bakancslistára, bár úgy látom épp átalakítás alatt áll.

Előzmény: Mr Long (65103)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.23 0 0 65104

Köszönöm!

Előzmény: olahtamas (65102)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.23 -15 7 65103

Na mit hozott ma a posta?

Igaz megviselte rendesen a fuzetet a postazas, a jelveny 3 lapot, koztuk a boritot is atszakitotta. 

olahtamas Creative Commons License 2018.01.23 0 0 65102

heyjoe már elmondta a hiba okát a tuhu fórumán, jelenleg még nincs kijavítva.

Addig is megy a https://heyjoe.hu/tuhu/#8/47.400/19.400/turistautak

Előzmény: Jesper Olsen (65101)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.23 -12 0 65101

A tuhu-ról (általában) megnyíló tuhus (vagy OSM és tuhu) térkép Nálatok működik?

rozaa Creative Commons License 2018.01.22 0 14 65100

OKT Szárliget - Csókakő szakaszon szárligeti focipálya és az 1-es főút közötti földút félig beszántva. Jelzések, bélyegzők rendben, sok a kitermelés, meg a törés és bedőlés. Gánton a turistaház kiváló, 2800 (ágyneművel)+ 300 az ifa.

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.21 -12 3 65099

A frissen hullott hó sokakat csalt fel Dobogókőre.

Az autók szinte már nem is fértek föl a hegytetőre, mégis nagyon jót lehetett sétálni a ködös-havas tájon, mert legtöbben a sípályák felé vették az irányt. 

Nem volt igazán szép idő, de a közel 20 cm hó és a köd valahogyan mégis jó, igazi, téli hangulatot árasztottak.

Tavaszi Széll két évvel ezelőtti túránk leírásában citált idézete jutott eszembe... :-)

 

Impressziók Dobogókőről

"Szeretem a ködöt, mert eltakarja a múltat, a jövőt, és a jelen is olyan homályos benne, hogy talán nem is igaz. Olyan kevesen szeretik a ködöt, és olyan kevesen találkozunk benne, de akik találkozunk, nemcsak a ködöt, de egymást is szeretjük."

Fekete István: Köd

viewArticle

 

 bográcsozás, melegedő a turistaházban

 havasi gyopár 

 hólepte emlékmű... éppen 100 éve...

"...fogy a nép, mint a hold

                                       földje nincs, mennyi volt...

                                       P Mobil "Honfoglalás"

 nem csak új, jó és informatív is.

 khmmm...jaj.

 khmmm... jaj. 2. :-) 

 

Azt tudja valaki hogy a Matyi Büfével mi van? Nem volt nyitva. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.21 -12 3 65098

Megszámlálni sem tudnám hogy hányszor jártam/jártunk már Dobogókőn, és még mindig találtam felfedeznivalót, igaz részben magamnak is köszönhettem hogy eddig még nem néztem meg.

A régi menedékházban berendezett Turista Múzeumról van szó.

Nagyon érdekes volt, különösen számomra akit érdekelnek a turistaság emlékei, mégis ambivalens érzésekkel jöttem el onnan.

Megmondom őszintén picit szegényesnek éreztem a felhozatalt, elsősorban jelvények tekintetében. Sem Szent-István Vándorlásos, sem a legrégebbi kéktúrás jelvényt nem láttam, és ha nincsen ott egy régi "Lokós" turista, Szabó Aladár kalapja akkor kéktúrás jelvény egyáltalán nem is lett volna a repertoárban!

Mindenesetre azért jó hogy van egy ilyen kis múzeum, csak kellene bele még egy jó csomó minden. 

Tudom, nagyrészt pénzkérdés.

 

Amiből viszont rengeteg volt az a szebbnél szebb bélyegzők, a régi kéktúrás pecsétektől kezdve a csodaszép M.T.E. bélyegzőig mindenféle, ha valaki éppen ideér az igen csak szűk nyitvatartási időn belül akkor érdemes ide bejönni bélyegezni.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.20 -13 1 65097

Tulajdonképpen azt hiszem megoldódott, mert időközben találtam két régebbi fotót az éterben, az egyik (ezüst) Darabanth-os, a másik (bronznak tűnő) turistamagazinos volt.

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.20 -13 1 65096

Jó szemű kéktúrázók véleményét szeretném kérni azzal kapcsolatban hogy szerintetek ez a "Szent-István Vándorlás" emlékjelvény kinézetre az aranyozott, vagy a bronz jelvény lehet-e vajon?

 

Ugyanis a Turisták Lapja 1938-as júniusi számában található felsorolás szerint bronz emlékjelvényre 156 résztvevő volt jogosult, ezüstözöttre 50, aranyozottra viszont csupán 16.

Név és szakosztály szerint fel van sorolva minden jogosult, a 16 aranyból 4 volt kecskeméti. A bronzhoz elég volt mindössze 5 túranapon részt venni.

 

 

 

 

Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.19 0 0 65095

Köszönöm az ötletet (gumikerekes kisvonat). - Annyira viszont nem lehet rossz a helyzete még az ismerősömnek sem, hogy a terepjárós változat felmerüljön.

Előzmény: pavarotti (65093)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.19 0 0 65094

T is IJ, meg én is IJ, amiért nem követem figyelemmel a menetrendet. :-)

Előzmény: olahtamas (65092)
pavarotti Creative Commons License 2018.01.19 -1 0 65093

Tippek:

Nem tömegközlekedés, de fel lehet hívni a Diósjenői Boróka-házat ők (partnerük) üzemeltetnek egy gumikerekes kisvonatot - (inkább csak tavasszal,nyáron) - ha épp megy fel csoport Királyháza felé gondolom szívesen felvisznek Závoz-nyeregig v. Mázsaházig így a szint/táv egy része megspórolható.

Valamint elborzadva írom, és máshová nem írnám be hogy véletlenül se reklámozzam de szerencsére ez a társaság úgysem célközönség... az Ipoly-Erdő a honlapján terepjárós túrát hirdet a Csóványosra...

Előzmény: Jesper Olsen (65086)
olahtamas Creative Commons License 2018.01.18 -2 0 65092

Mi már csak a poén végett is NHH-n szakítottuk meg a kéktúránkat 2014-ben, aztán végül a folytatásnál caplathattunk fel gyalog :)

De előtte kb. fél évvel 2014 januárjában szerencsére volt módunk kipróbálni a járatot.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65091)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.18 0 0 65091

Kár, mert még sosem utaztam vele. Akkor úgy módosul a tézis, hogy az évek egy részében jár.

Előzmény: Jesper Olsen (65090)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.18 0 1 65090

Sajnos az a busz már megszűnt.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65089)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 65089

Busszal az NHH-ra, és onnan gyalog. :-) De lehet, hogy csak az év egy részében jár.

Előzmény: Jesper Olsen (65086)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.18 0 0 65088

Köszönöm, ezekből akár egy oda-vissza túra is összerakható.

Előzmény: olahtamas (65087)
olahtamas Creative Commons License 2018.01.18 0 4 65087

Csóványosra nincs könnyű út :)

Én ezt szoktam:

https://turistautak.openstreetmap.hu/magasutv.php?ido=15162961783zpb

Itt viszonylag egyenletesen oszlik el a meredek.

Vagy esetleg ez:

https://turistautak.openstreetmap.hu/magasutv.php?ido=15162963050f5r

Előzmény: Jesper Olsen (65086)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.18 -4 0 65086

Nem éppen túramozgalmi kérdés, de szerintetek melyik a leglightosabb út a Csóványosra? (Nem ok nélkül kérdezem, egy ismerősöm keveset bír, de szeretne feljutni oda, ill. a kilátóba.) Ráadásul mindehhez egy olyan kiindulópont kellene, ahová tömegközlekedéssel el lehet jutni. - Köszönöm előre is a választ!

Güsziológus Creative Commons License 2018.01.17 -13 0 65085

A tóig nincs gond, az út aszfaltos.

Utána már necces.

 

Sajnos, még nem töltöttük felé a képeket, de a középső áteresznél (eddig vannak fák a csatorna partján, és jelzés is van), szóval ott, ahol a tóba a csatornából vizet vezető vízfolyás (patak?) van, ott a csatornában vannak betonoszlopok (kettő).

 

Fel is vittük a POI-t (Beton hídpillérek):

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=189321

 

Ha itt lenne legalább egy palló, akkor a túloldalon már csak egy kicsi kéne a csatorna partján a "nyugati" átereszig.

Néhány pad se ártana!

Előzmény: olahtamas (65084)
olahtamas Creative Commons License 2018.01.17 0 2 65084

Amikor nyáron Szekszárdon biciklizgettünk, akkor gondoltam, hogy megnézem én is ezt a szakaszt.

Ezek szerint jó volt a megérzésem, hogy kerékpárral nem próbáltunk bemenni :)

 

Előzmény: Güsziológus (65082)
V43 1279 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 65083

Most, hogy így szóba került itt mi is szívtunk, meg utána az autópálya mellett is a saras keréknyomon.

Előzmény: Güsziológus (65082)
Güsziológus Creative Commons License 2018.01.17 -13 5 65082

AK (Szekszárd - Bárányfok)

 

Ha valaki tervezi a szakaszt, akkor ajánlom, egy kicsit tanulmányozza az alábbi térkép-részletet.

 

A legfontosabb információ a kép ÉNY-i "csücskében" van, a csatorna melletti egykori utat beszántották.

A kék áteresz között csak a barázdában lehetett lépegetni (volt sár rendesen), a csatorna felől szúrós növények nehezítették a haladást.

A végére maradt a meglepetés, mely sajnos a térképen nem látszik, a földút, melyen az átereszen keresztül eljuthatunk a gátig, kelet felől mély vízelvezető árokkal "védett". Amikor ott jártam, akkor víz nem volt benne, de ez tavasszal másképp lesz!

 

Egy kicsivel délebbre tudtam leküzdeni ezt az akadályt, talán ezért is van az, hogy az út nem egyenes.

 

Hangsúlyozom, út NINCS.

A TUHU térképén "felszámoltuk" a szakadást, de ez nem jelenti azt, hogy minden OK.

Megoldás szerintem nincs, de az semmiképp nem megoldás, hogy elhallgatjuk a problémát, és a térképen úgy tüntetjük fel az útvonalat, mintha járható lenne.

 

Alternatív megoldás lehet, ha a keleti áteresznél (ez volt az "eredeti" útvonal) átmegyünk a csatornán, és ott próbálkozunk. Út ott sincs, csak keréknyom, de most épp nem volt beszántva, és szúrós növények sincsenek.

Végül a térkép-részlet:

 

garass Creative Commons License 2018.01.15 -5 15 65081

Remek válasz erre a szervezett - nem szervezett épületes vitára. Ha végig nézi mindenki ezt a műsort, ebben minden benne van. Csak érteni kell és nem bele magyarázni. Persze akkor a gumicsontot nem lehet tovább rágni.

Előzmény: olahtamas (65071)
V43 1279 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 65080

Szerintem az teljesen jó egy ekkora térképes alkalmazásnál.

Előzmény: olahtamas (65076)
Güsziológus Creative Commons License 2018.01.15 -13 0 65079

Én is ezen a véleményen vagyok.

 

A "túra" még a múlt hét közepén volt, akkor még nem volt hó. Addig mentünk kocsival, amíg csak lehetett.

 

A terelés tehát szerintem befejezett tény.

 

Megnéztem az OSM térképét, ott is az új útvonal van.

A TUHU is naprakész.

 

Mivel én jártam az útvonalon, a TUHU térképén az is látszik, hogy más változás is van.

Azért én egy K+ jelzést "meghagytam" volna Nagymező és a PIROS között, de ennek nincs különösebb jelentősége.

 

A helyiek táblái még kint vannak, ott ahol a Nagymező felől elérjük az aszfaltos út végét:-)

Előzmény: nagypapi (65078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!