Keresés

Részletes keresés

Gabiiiiii Creative Commons License 2014.04.08 0 0 2844

segitsetek nekem kerlek

 

butort,ajtokat szeretnek festeni es a tanacsotokat kerem,Olyan feher festeket keresek,ami nem sargul be.Ha letezik ilyen magasfenyu,akkor olyat..Probaltam vizessel,ami nem sargul,/igaz az selyemfenyu/de nem is lehet takaritani,mert siman lejon egy kicsit erosebb dorzsolestol is,viszont tagadhatatlan elonye,hogy nagyon gyorsan szarad es nem budos

 

koszi

szuszetti Creative Commons License 2014.04.08 0 0 2843

Próbáld meg egy pici fekete színezőpasztával sötétíteni (kis adagban próba!)

Előzmény: Mariska néni (2841)
szuszetti Creative Commons License 2014.04.08 0 0 2842

Kukk be a Hobbiasztalos című topikba, ott biztosan tudnak segíteni!

Előzmény: mcll (2840)
Mariska néni Creative Commons License 2014.04.08 0 0 2841

Jó reggelt! Zöld színű kerítésfestéket hogyan tudnék sötétebbé varázsolni?

mcll Creative Commons License 2014.03.31 0 0 2840

Sziasztok!

 

Lehet nem annyira OFF itt ezt megkérdezni. :)

Nyáron kerítésfestés lesz (fa léc kerítés), és arra gondoltam hogy gyorsabb és hatásosabb lenne a megfelelő előkészítés után kompresszorral fújni. Ehhez kellene tanács, hogy milyen kompresszort érdemes beszerezni ami azért árban is jó. Azaz mire ügyeljek, olajos, nem olajos, hány bar-t kell tudnia, hány literes legyen a tartálya. Mindenképp szeretnék egy kompresszort beszerezni, mert másra is kell. Jelenleg egy tartály nélküli kis kompresszorom van, ami jó kerékfújásra, meg kisebb munkákra de szeretném lecserélni.

 

Van-e itt valakinek tapasztalata kompresszoros festés terén?

 

Köszi

Üdv

Laci

András111 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 2839

Sziasztok,

 

kültérre, fa kerítésoszlopok lazúros festéséhez melyik festéket ajánlanátok? Ahány festékbolt, annyi márkára esküsznek... Új kerítésről, frissen vásárolt kerítéslécekről van szó...

 

Tartós megoldás kéne, nincs kedvem 2-3 évente újra festeni... Jól sejtem, hogy a 2 réteg lazúr előtt illik alapozózni is?

 

Kösz a válaszokat:

András

 

Ravel01 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2838

Nem javasolnám se a fatapaszt se a vastag lazúrt,ez egy régi fa felület,sötét vékonylazúrral több rétegben lekezelni,gondolom oldószeres volt rajta az eddigi festés,ezután is kénytelen vagy azzal kenni.A nagyobb hibákat ki lehet javítani de a lazúr nem úgy fed a javító kitten,mint a fán. 

Előzmény: isai (2837)
isai Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2837

Egy kis segítség kéne faház festés ügyében. Van egy kb. 40 éves csehszlovák faház, ami elég régen volt lekezelve. A fa felülete málott, ahogy a nap kiszívta, vékony repedések vannak a burkoló lambérián. Lecsiszoltam smirgli koronggal addig, amíg az ép vához nem értem. Van jópár liter oldószeres vastaglazurom, amire NOVALUX DÜNNSCHICHTLASUR van írva. Az lenne a kérdésem, hogy valamilyen más típusú, pld. Boroka folyékony fával tudom-e javítani a kiesett ágak helyét és egyéb nagyobb hiányokat? A másik kérdésem az, hogy amikor lecsiszoltam az ép fáig, még több helyen vannak rajt vékony repedések. Ezt át kell kenni a folyékony fával, vagy a lazur elég, befogja. Ja, igen. Lényeges lenne, hogy előtte valamilyen anyaggal a lecsiszolt fét kezeljem-e, kell-e használni valamilyen alapozót. Előre is köszi a segítséget.

Elar Creative Commons License 2014.02.18 0 0 2836

sziasztok

 

 

Kőporos festékkel van lefestve a ház. Ebből szeretnék fehéret csinálni mészfestékkel. Szerintetek megoldható? Befogja?

 

 

 

Casio70 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 2835

https://www.facebook.com/pages/SZOBAFEST%C3%89S-M%C3%81ZOL%C3%81S-TAP%C3%89T%C3%81Z%C3%81S/153130131455746

Rukbat Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2834

Köszönöm mindkettőtöknek. A rezakrilt lehet megpróbálom.

halaloszto Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2833

rezakril. a hozzavalo alapozoval. nemolcso, de pl szokas vele mezogazdasagi potkocsit meg ilyeneket festeni.

 

Vajk

Előzmény: Rukbat (2831)
Mariusi Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2832

 Nagy ügyet nem szabad ebből csinálni ! de alapozni mindeképpen kell.

A sorrend : csiszolás, rozsdaoldó ecsetelés,    1 x alapozás és 2 x fedő festés.

Előzmény: Rukbat (2831)
Rukbat Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2831

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen festéket ajánlatok fém erkélykorlát festéséhez. Az erkélyről a rácsot levettem, homokszórattam, tűzi horganyoztattam majd szintereztettem. Szeretném, ha az 5 darab cső is ilyen tartós lenne, de mivel azok be vannak falazva, csak tisztítani és festeni tudom. Néhol már elég rozsdás, így tervem az, hogy lecsiszolom fémtisztára, majd lefestem valamilyen fehér festékkel. Én nem értek a festékekhez és a neten mindegyikről csak jókat írnak. Milyen festéket ajánlatok? Kell-e feltétlen alapozó festés?

Még annyi, hogy dél-nyugati oldalon van az erkély. Nagyon sok napfényt kap, így az sem baj, ha a festék UV-nak is ellenáll.

 

Köszönöm,   Rukbat

Erika Horváth Creative Commons License 2014.01.12 0 0 2830

Kedves ROBI876!

Nálad láttam egy egyiptomi mintás tapétát, amit én is szeretnék, de egyátalán nem találok sehol.

Megadnád az elérhetőségt, hol vásároltad? Nagyon megköszönném, üdv.  Erika

Előzmény: Törölt nick (1924)
Szunyó Creative Commons License 2014.01.01 0 0 2829

Jól esik ez a kulturált társalgás, remélem csak megalapoztad a szilveszteredet! :D

Soha nem szoktam másokat okolni a saját hülyeségeimért, ha ismernél, tudnád, hogy sokkal jobban utánanézek dolgoknak, mint az átlagember. Csak mondjuk nőként az esztétikumot is nézem. Van, ahol a férfiak is nézik. :P A doboztető nem az. :D

Előzmény: kevill-ép (2827)
eekeili Creative Commons License 2013.12.30 0 0 2828

 Szúnyó topik társ védelmében :

 Tény hogy a kötődobozokkat le kell fedni, ezt szabvány írja elő. De csak a pénzért dolgozó kivitelezőnek. Azt viszont nem írja elő a szabvány ,hogy  nem szabad levenni és mással fedni. Mivel Sz -nek az nem tetszik.

 

A jól megszerelt villanynál egy kötödobozban történő égés előfordulhat de a valószinűsége csekély, az meg hogy  a vezeték égés után a falon tovaterjedjen, még csekélyebb.

 

 

 " és ha elektromos tüz keletkezik ki megy a börtönbe te vagy a vill.szerelő???? "  valószinű az aki levette azt a tetőt, ha nem tudni, akkor a tulaj fele ezért. Egyébként is a villanyszerlő számla nélkül dolgozott a név már ismeretlen.

 Amúgy egy elektromos tűzért még nem jár automatikusan börtön.

 Tény kurva nagy pech.

 Más nálam van vagy 50 db.  kötődoboz.

  Ennek legalább harmada már mai szemmel szakszerűtlen (sodort kötések ), akkor most mit csináljak ?

 

 

  Pont a biztosítóval, az üzletkötővel volt egy vitám. Mondta elektromos tűz esetén mindig fizet a biztosító,  na mondom akkor írjuk bele a szerződésbe. Nem ment bele, így nem lett szerződés. 

 Azért ha ott van az a kötődoboz fedél,  levenni végleg tényleg nagy hülyeség, de eltúlózni se szabad.

 Más : pár társaházban, ahol lakom és dolgozom van egy  jó  pár fedetlen kötődoboz , nem ám három hónapja hanem 5 - 8 éve. Méghogy fedetlen ? Kilóg a derót köteg belőle, az a 'derék villanyszerelő' arra is képtelen volt, hogy visszagyömöszölje és visszategye a fedelet.

Nem tették, a megrendelő meg átvette ezt a trehány munkát.

Előzmény: kevill-ép (2827)
kevill-ép Creative Commons License 2013.12.30 0 0 2827

ez az emberi hülyeség ne továbbja látszik hogy amatör pancser vagy szerinted azokat a doboztetőket miért találták ki ha nem lenne rá szükség akkor senki se venné elárulom neked tüzvédelmi szempontból kell mivel ez tüz lasító de a papir szalag nem és ha elektromos tüz keletkezik ki megy a börtönbe te vagy a vill.szerelő???? ilyenkor jönnek a köcsög dumák NEM TUDTAM, meghogy NEM AKARTAM :( vannnak szabvályok, szabványok amit BE KELL TARTAI!!!! ha em akarod hogy látszódjon a doboztető vésd be és gletteld el enyi

Előzmény: Szunyó (2797)
kevill-ép Creative Commons License 2013.12.30 0 0 2826

Helló

én halalosztonak adok igazat látszik hogy van valami köze a festéshez, tisztelt bosch festékszórós :) ha már festett volna életében akár egy percet is vagy egy nm2-is akkor nem irt volna össze ennyi hülyeséget pl.: egy 20nm2 szoba mennyezete 1 ora mi már évek óta hasznáunk festékszórót persze nem 30.000.-ft os kategóriában és nem 20 nm2 szobákban és nem bosch hanem WAGNERT és GRACOT ami 300.000.-fttol indul igaz ez egy 0-val több de mi egy óra alatt 100 - 150 nm2 fújunk le és jelzem hogy a maszkot nem azért kell felvenni mert olyan kedvünk van hanem mert tényleg ködöl :) ja és 20nm2-eres menyót még hengerel is egy amatörnek 10perc legurítani. Egy komolyabb festékszóróval úgy hogy az oldalfalak is benne vannak ha minden egyszínű 5 perc

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2825
Korant után kell alapozni szerintetek vagy mehet
rá a biztumenes alvázvédő?
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 2824

 Valószinű ahogy látom a lakásfestés már régen befejeződött, csak nem szarakodnak ilyen hosszú ideig egy lakás belső festéssel.

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 2823

 Honnan tudod hogy mit föstenek ?

 

 

 Úgy általáaban a szoba festékekenek nincs szaga, azok vizes bázisúak. Meg nem nyon viszik fel szórással pisztollyal.

 A mázolásnál már lehetnek erős szagok, illatok. Itt is kétféle fetési tecnológia van, kenés és szórás. Ezeknek festékeknek a higitója vagy lakbenzin, szintetikus higító, ill vannak az un. aromás higítók. Ennek van a legintezívebb szaga  és viszonylag ez a legritkább. Viszont az érzékeny orr mindent kiszagol ,  az a legjobb műszer.

 Viszont ha zavar és szabály ellenesnek itéled lehet panasszal élni a jegyzőnél. De előtte célszerűbb tájékozódni mind a festőknél mind magában a festési technológiában.

 

 

A kisgyermeket ha félted, vidd el addig a nagymamához.

 Van viszont egy szabály . Bizonyos fetési műveleteket csak nyitott ablaknál szabad végezni.

 

 Panasszal egyébként mindennel joga van az embernek a jegyzőhöz fordulni.

 

Csak ki kell fizetni az illetéket.

 

Ilyen egyszerű.

Előzmény: leptopelis (2820)
Kisbögre Creative Commons License 2013.11.24 0 0 2822

Sziasztok. Milyen kezelést kéne adnom az autóm festésének? Pár helyen szőnyeg alatt, sárvédőbe a műanyag alatt elkezdett rozsdásodni. Melyik jobb, veszek rozsdaátalakítót enyhén megcsiszolom lekenem, vagy veszek hammeriteot enyhén megcsiszolom és azzal kenem le?

mugheb Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2821

köszi!

Előzmény: Casio70 (2819)
leptopelis Creative Commons License 2013.11.09 0 0 2820

Szevasztok!

Azt szeretném megtudni, hol vannak leírva a szobafestés szabályai. A szellőztetésre gondolok. Kompresszoros szórópisztollyal való festés során a nyitott ablakon az utcára,  valamint a lépcsőház ajtón a lépcsőházba kigomolygó festék szabályellenes-e? Ha igen, akkor melyik szerv az illetékes? Tudom, hogy ez a topik nem erre való, és nem akarok senkivel sem összeakaszkodni, de pici gyerekünk van, és tegnap reggel óta szívjuk a saját lakásunk csukatt ajóján át a festékszagot. Beszélni akarok a "szakik" főnökével, ha újra jönnek, és elkezdik felvinni a következő réteget, de ha nem lehet vele szót érteni, akkor jó lenne tudni az idevágó szabályokat. Egy másik (nem olyan fontos) kérdésem is van. Ismerem a festékszagot, de ez sokkal intenzívebb, és más jellegű, mint a hagyományos szobafesték. Olyasmi szaga van, mint az útfestéknek. A lakók egymástól kérdezgetik, hogy mi a manóval festenek itt...

Kérem, aki bármit tud arról, hogy az említett szabályoknak hol nézhetek utána, és melyik hatóság illetékes (ha arra kerünle sor), írja meg akár itt, akár privátban (Úgy tudom, publikus az E-mail címem, de ha mégsem, akkor szóljatok!).

Üdv mindenkinek!

leptopelis

Casio70 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 2819
Előzmény: mugheb (2818)
mugheb Creative Commons License 2013.11.02 0 0 2818

Sziasztok! Kétkomponensű (pl. Body Fine) gitt kültéri használatával vannak valakinek tapasztalatai?

Megviselt erkélyajtómat korábban Neoflexszel gitteltem, de a külső rész kb. 1 év alatt szétszedte a nap. Olvastam ebben a topikban, hogy kifelé nem gittelünk, csak ha nagyon muszáj. OK, gondoltam idén, akkor fogjunk neki ismét. Leégettem, lecsiszoltam, leflexeltem a festéket, amíg csak jött, de a legelső, 60 évvel ezelőtti, ki tudja milyen gitt foszlányai nem mindenhol jöttek ki a fa eretezéből, pedig egy álló nap nyúztuk a tokokat másodmagammal. Beterítettem egy vékony réreg alapozóval, és most úgy néz ki, hogy leokádom. Teljesen vállalhatatlabn. Egy rakás pénzem elment hőlégpisztolyra, csiszolókorongra, smirglire, festékre, meg egy csomó idő, a végeredmény pedig vállalhatatlan, úgyhogy úgy döntöttem, nem mielőtt lekenném véglegesre, mégiscsak telibe gittelem valami kétkomponensű anyaggal. Úgy vettem észre, ezek tartósságát össze sem lehet hasonlítani a Neoflexéval. De ha már ennyit dolgoztam fölöslegesen, a továbbiak előtt megkérdezném, mire számíthatok a napnak kitett helyeken, meddig fogja bírni vajon?

Köszi!

Alfalaca Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2817

Megkapartam, és a glettrétegen semmi rendellenesség nem látható. Simán levált a festékréteg a glettről. Csak azért bosszant a dolog mert nincs 4 hónapos a festés. Amúgy betonig lekapartam anno a glettett, majd újragletteltem. A gurítást apu csinálta mert nem értem rá, és lehet hogy nem várta meg az első réteg kiszáradását és túl hamar kente rá a második réteget.   

Előzmény: joevagyok68 (2814)
(M)Ákos Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2816

Nem vagyok festő, csak magamnak csináltam.

Csak a Hérát próbáltam, de nem próbálkoznék ezután se mással.

Nem a legolcsóbb, de:

- 2 rétegben tökéletesen takar, legutóbb zöld gipszkartonon próbáltam

- tényleg foltmentesen lehet javítani vele, ha később szükséges

- 4 éve eltett, aquacolor pasztával színezett festék (pár dl egy nagyobb vödörben, persze lezárva) nem romlott meg, színe is ugyanaz maradt (szavatossága min. 3 éve lejárt papíron)

Előzmény: tipego (2809)
szuszetti Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2815

Nem lehet új beázás, vagy régi mostani kiszáradása?

Előzmény: joevagyok68 (2814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!