Keresés

Részletes keresés

yaksi76 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 2793

Üdvözletem a Mindenkinek!

 

Egy olyan problémám lenne, hogy jelenlegi lakásunkban a hálószobában egy vegyes tüzelésű kályha hődobja, és egy ADAX elektromos fűtőpanel szolgáltatja a meleget.

A probléma akkor adódik, amikor a vegyes tüzelést is használjuk. Ugyanis az ADAX panel termosztátja nem vesz tudomást a plusz hőről, így már bővel a beállított hőmérséklet felett van a hőmérő, az ADAX mégis csak fűt, csak fűt.

Amikor "egyedül" működik, akkor nincs semmi baj, tökéletes a vezérlése.

 

Régi alkásunkban egy digitális termosztát vezérelte a gázfűtést, és ott tökéletesen működött a vegyes tüzelés + gázfűtés kombó. Ha a vegyessel befűtöttünk, a gáz nem kapcsolt be, megvolt a megfelelő hőfok. Ahogy éjszaka kezdett kihűlni a lakás, a gáz automatikusan bekapcsolt.

 

A kérdés az lenne, hogy nem lehetne-e valahogy ezt a digitális termosztátot használni az ADAX-hoz? Ha jól nézem a termosztátba eleve a 220 volt megy bele, tehát, ha bekötném az ADAX tápkábelébe elméletben kellene működnie, nem? Egyedül az ADAX 2000 W-os teljesítménye, ami elbizonytalanít.

 

Van valamiféle megoldás erre?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Alapi42 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 2792

Köszönöm.

 

 

Nem is tudtam erről a topikról !

Előzmény: dejódió (2791)
dejódió Creative Commons License 2014.12.14 0 0 2791

A cikk inkább figyelemfelkeltő és a lényege az körbe kell járni az ügyet mielőtt dönt valaki.

Olyan mammutszervezeteket mint a Főgáz Tigáz fel lehet jelenteni de ők meg kötbéreznek pótdíjaznak kikapcsolnak....  tudod itt is van olyan fórum,hogy Tigáz a rémálom....

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9158895&la=132544905

Előzmény: Alapi42 (2789)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.14 0 0 2790

Nem vagyunk egyformák.:) Én biztos, hogy a festéken, meg a burkolaton/szaniteren spórolnék a gépészet javára...

Előzmény: Gattling (2784)
Alapi42 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 2789

 Ebben a majd 3 éves cikkben a következőket is írják :

 

 

 "Mikor nem kell gázterv?Abban az esetben nem kell gázterv, ha meglévő készülékek cseréjéről van szó (és csak csere, nem pedig áthelyezéssel is járó csere), s ha az új készülék:

- a réginél nem nagyobb teljesítményű,
- a régivel azonos működési elvű,
- a régivel azonos rendeltetésű,
- és a készülékek osztályozása szerint (MSZ CEN/TR 1749) az új készülék a régivel azonos alcsoportba tartozik.

A gázfogyasztó készülékek nem tervköteles cseréje során ellenőrizni kell az eredeti létesítéskor hatályban lévő vagy a GMBSZ előírásait kielégítő légellátási és égéstermék-elvezetési feltételek meglétét. E tekintetben a kémény megfelelőségének igazolásaként az időszakos és érvényes kéményvizsgálati bizonylat is elfogadható."

 Az útólsó bekezdést vajon ki ellenőrzi !!

 

 

 Ja és a kés ! Tehát a lakosságot néha késsel fenyegetik ? Azaz törbecsalják ? Ha igen akkor javaslom    a következő szólás figyelembe vételét : Aki kardot ragad az kard által vész el. Aki követ vet azt kővel kell megdobni / és nem kenyérrel /. Szemet szemért - fogat fogért.

 Azokat a szolgáltatókat akik az embereket macerálják a lakásaikban, fel kell jelenteni.  

 

 

Vannak ilyenek ??

Előzmény: dejódió (2788)
dejódió Creative Commons License 2014.12.13 0 0 2788

Ha eredeti tervben azonos a készülék-bár a C24 nem a legtakarékosabb  de megbízható- akkor ha kis költségvetés van vedd meg szerintem.

 

Egyébként könnyen bele lehet szaladni a késbe.

http://www.ingatlantajolo.hu/blog/felujitod-a-lakast-erre-szamits-ha-hozzanyulsz-a-gazhoz-1658.html#.VIxkTcl0LCM

Előzmény: Gattling (2787)
Gattling Creative Commons License 2014.12.13 0 0 2787

A melegvíz csak a földszinten kell, nem lesz az emeleten plusz fürdő.

Előzmény: Gattling (2786)
Gattling Creative Commons License 2014.12.13 0 0 2786

Az alapterület olyan 80m2, vagyis a 2 szint az 160, de ebből lejönnek amik nincsenek fűtve, így kb. 140 a két szint összesen.

A gázbojler mehet? Mert most mennék megvenni.

Előzmény: Zöldár (2785)
Zöldár Creative Commons License 2014.12.13 0 0 2785

  

"A ház 2 szintes. Nálunk a 21 fok bőven elég. Jó ez a tervezet így? Vagy ti mit ajánlotok. "

 

 

 

 és az mennyi m2 - -re. Az említett kazán legalább 150 m2 -ig elegendő.

Előzmény: Gattling (2784)
Gattling Creative Commons License 2014.12.13 0 0 2784

Sziasztok!

 

Gyors segítség kellene. Költözünk és az új házban meg kell oldanom a melegvizet. Az eddigi házunkban egy amerikai gázbojler van, amivel soha semmi gond nem volt (mi vele vettük a házat és 14 éve megy). Fogyasztásban elégedettek vagyunk, nyári hónapokban a melegvíz kb. 3 ezer Ft fűzéssel együtt (4 tagú a család).

Találtam egy 1 éve átalakítás miatt leszerelt FÉG 120L-es gázbojlert kéményeset, kémény bekötéssel együtt 35-ért. Megbízható ez a típus? Megvehetem?

 

Más kérdésem is van. A fűtés új radiátorokkal, egy jó állapotú, felújított C-24 kazánnal (ez egy 18 fok minimum hőmérsékletet biztosítana), egyébként pedig egy új lemezkazán (24kW-os) lenne beállítva fatüzelésre. A ház 2 szintes. Nálunk a 21 fok bőven elég. Jó ez a tervezet így? Vagy ti mit ajánlotok. Low Budget finanszírozásból kell megoldani, mert ablakcsere, fűrdő- konyha kialakítás, festés, egyebek is viszik a pénzt.

HELP please! :)

 

 

dejódió Creative Commons License 2014.12.02 0 0 2783

A klíma pontos típusa esetéeg?

Attól, hogy inverteres nem biztos, hogy  a nagy hidegben teljesen alkalmas fűtésre azaz inkább azt írom lehet  hidegben a COP értéke és a fűtőteljesítménye leesik nagyon.

 

Ezt vedd figyelembe, ha most veszel klímát akkor is.

Előzmény: hunter1977 (2771)
dejódió Creative Commons License 2014.12.02 0 0 2782

Mindkettőre.

 A többit itt már leírták nagyjából szerintem korrekten. Ha van már klímás akkor kiegélszítésnek egy kicsi és H tartűifa esetleg.

Viszont a kültéri intenzíven folyik üzem közben erre számíts.

Előzmény: hunter1977 (2768)
Varek1 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2781

 És a feletted lakó mit fog ehhez szólni ?

   .... "3 emeletes társasház én vagyok a 2.emeleten" ....

 

 

 ...."15 éves a kémény is és a kazán is, amit még ma is forgalmaznak."... Éppen eljárt felette az idő.

 

A várható költségek :

 tervezés 40 eft

 kazán 160 eft,

bélelés 300 eft.

 szerelés 50 eft,

üzembehelyezés  20 ft,

 EPH 30 eft

 és ami kimaradt,   viszont a szellőzőket betömheted ( hacsak nincs gáztűzhelyed, mert akkor esetleg egy elszívó is kelleni fog.  )

Előzmény: hunter1977 (2780)
hunter1977 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2780

15 éves a kémény is és a kazán is, amit még ma is forgalmaznak. Kaptam tőlük egy csinos kis piros cetlit, amit továbbítottak a Katasztrófavédelemnek. Tőlük fogok majd kapni levelet, hogy x határidőre mutassak be kéményseprői hozzájárulást, stb. Azt mondták, hogy, ezt csak úgy kapom meg, ha kéményt újra rakatom/béleltetetem a mai szabványoknak megfelelően + a kazánt is cserélem.

Előzmény: Varek1 (2777)
Varek1 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2779

 Hát ez pech a javából, de mint írtam 12 eft és  valahogy kihúzod a telet. Ha működik az a klíma is.

 

 

 Egyébként a ház ahol lakom, a hátsó traktusban van 5  kb. 50 m2 -es lakás . A fürdőszoba mindnél fűtetlen a kémények miatt. Kivétel nálam mert a túrbós kazán bírja. Igaz a móka került majd 800 eft ba.

 Én vagyok legfelül, de kémény bélelés már 4 éve 300 eft volt. 7 m, a többi aki alattam lakik erre képtelen.

 

 Hideg fürdőszobák, legalább gyorsan tusolnak.

Előzmény: hunter1977 (2776)
hunter1977 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2778

Mire gondolsz a kéményseprők más megvilágításán?

Gondoltam én is, hogy trükköznek a CO értékkel, de miután több eszköz is hasonlót mutatott kénytelen vagyok hinni nekik. Amúgy próbálkoztam a borítékos megoldással is, de nem fogadták el, sőt elemet is cseréltek a csövezésnél és akkor sem fogadtak el jattot. Terelgetni sem próbáltak, hogy akkor most xy elektromos kazán szerelőt hívjam és végig segítőkészek voltak.

Egy gond van velük, hogy amennyi idegeskedést okoztak (persze tudom, hogy az én érdekemben) a csipogó műszerükkel nem igazán akarom látni mégegyszer őket :)

 

Előzmény: Varek1 (2775)
Varek1 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2777

  " normális hozzájárulást ha a kéményt "

 

az milyen, van nem normális hozzájárulás is ?

 A kazánt hogyan csövezték újra ? persze elő fordulhat, de én még ezzel nem találkoztam.

 Viszont lehet , hogy az a kazán tényleg annyira elavult, hogy cserére érett. Akkor viszont csak a zárt égésterű jöhet a számításba, az kéménnyel együtt legalább 500 eft.

 

 

 Tehát a klima (ami megvan )  + egy hősugárzó.

Előzmény: hunter1977 (2766)
hunter1977 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2776

Kétszer sima mezei készülékkel mértek, majd harmadszorra több 100e ft-ossal, de mindig hasonló értékeket mutatott. A CO érték persze fokozatosan csökkent, ahogy betetettem a levegőztetőt a falba, kipucoltattam a kazánt és csövezést cseréltettem, de ragaszkodtak a nullás CO értékhez, ami végül csak nem teljesült. Úgy vettem észre, hogy légtömör nyílászárók esetén + ha vmi probléma felmerül a kéményseprők nem nagyon szeretik a nyílt égésterű kazánokat és hát elég nagy hatalmuk van ahhoz, hogy ők diktáljanak. Annyiban persze igazuk is van, hogy hiába van profi CO riasztóm meg határérték alatti értékek mértek, azért a nyugodt alváshoz nem árt ha rendben van a rendszer. 

Előzmény: Varek1 (2774)
Varek1 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2775

 Ha van már klimád vegyél egy hősugárzót, pl. egy olajradiátort. 12 eft ból megúszod.

 

Aztán hozzálátsz a gázos rendszer újabb felülvizsgálatához. Fókuszálva a kéményre-kazánra.

 

 amúgy az a 2. emeleti lakás mivel felette is van még egy olyan nagy hőigényű nem lehet. Fűtenek alul felül. ez a CO viszont gyanús. Itt nincs mellébeszélés vagy van CO szivárgás és akkor azonnal le kellett volna zárni a gázt. vagy csak egy  késztetés a cserére.

 

Amúgy ha tényleg CO van és nincs elzárás, akkor az gondatlan veszélyeztetés. Sőt a kéményseprők részéről más megvilágítás is lehet.

 

Vajon mivel mértek ??

Előzmény: hunter1977 (2771)
Varek1 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2774

 Biztos hogy az a mérés jó volt ?

 

Előzmény: hunter1977 (2766)
szocske_ Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2773

gondolom a klímád most a nappaliban van.
Ha egy kisebb teljesítményű klíma kerülne a félszobába, a fürdőbe már elég lehet egy elektromos törülközőszárítós radiátor.

Nekem régebben egy konvektoros lakásban ilyenből volt egy csupán 400 wattos a fürdőben.
A fürdőben "gyárilag" valamikor a 60-as években gázos nyílt égésterű, kéményes fűtőkészülék volt. Ezt már az előző tulaj leszerelte, mikor megvettük azt a lakást, nem volt fűtés a fürdőszobában.
Mivel a fürdő az épület közepén van, nincs külső fala, ott nem is volt túlságosan hideg, de azért fürdéshez határozottan kevés volt. Először egy olcsó ventilátoros hősugárzóval segítettünk rá, de ez hangos és nem is való vizes helyiségbe, így hamarosan felváltotta a fenti cucc. Kevés volt a fizikai hely, ezért csak 600 W-os radiátor fért el, amibe 400W-os fűtűpatrontól nem mertem nagyobbat tenni. 
Ez annyira bevált, hogy a saját termosztátját nem is kellett csak közepes fokozatra tekerni, kellemes hőmérséklet lett a fürdőben. Ez nem vágott oda a villanyszámlának sem, pontos számot nem tudok, mert épp mikor felszereltem, akkoriban cseréltem az összes izzót LED-re. A következő éves leolvasásnál visszakaptam valamennyit, tehát a villanyfűtés kevesebbet fogyasztott, mint amit a LED lámpákkal megtakarítottam a 1,5 szobás lakásban.

Persze a hőigény itt erősen függ attól, hogy mennyire hőszigetelt a lakás, és hol helyezkedik el a fürdőszoba. Nekünk a falon nem volt hőszigetelés, de nyugati fekvésű volt a lakás, és egy kivételével minden oldalról másik lakás határolta. Ha külső falon lett volna a fürdőszoba biztosan kevés lett volna a 400 W (amiből gyakorlatilag csak kb. 300-at használtunk, mert egy órában max 45 percet ment).
(Ráadásul erre tettem még egy 500 forintos időkapcsolót is, így éjjel nem fűtött egyáltalán a fürdőben, este 10 és reggel 5 között nem kapott áramot, komfortos volt így is.)

Előzmény: szocske_ (2772)
szocske_ Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2772

nagyobbra csere helyett én inkább a lakás másik végébe tennék +1 kisebb készüléket, biztos egyenletesebb lenne a hőeloszlás.

ezen kívül, ilyen esetben a drága üzemeltetés ellenére szerintem mégis megfontolandó lehet a sima villanyfűtés, mert ha a meglévő klímád kifűtené a teljes lakást átmeneti időszakban, és csak december-február között kéne valami kiegészítés hozzá, akkor már nem biztos, hogy érdemes nagyobb beruházást tenni. Persze ez csak akkor lehet igaz, ha a mostani klíma még alacsony külső hőmérsékleten is tud fűteni, csak nem eleget...

Előzmény: hunter1977 (2771)
hunter1977 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2771

4 kW-os fűtésre is alkalmas inverteres klímám jelenleg is van, de 4 helyiség (nappali, félszoba, konyha, fürdőszoba) fűtésére most még kevés. Mindenesetre köszi az ötletet, ennek a nagyobb teljesítményűre való fejlesztését is beleveszem a lehetséges megoldások közé.

Előzmény: Törölt nick (2770)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2770

Vegyél inverteres klímát - bár nem tudom mennyi a hőigényed de sacc/kb egy 5-6 kw-ot tudó gép kifűthet 4-es COP-pal olcsóbb lesz a gáznál valamivel! Plusz olcsón nyersz nyári hűtést is az ráadásul 6-8-ad áram áron, hisz a gépek EER-je általában effelé mozog. Ezt javaslom neked, ez a legolcsóbb bekerülési ktgs, és messze a legolcsóbb üzemelés költség!

Egy jó gép 300-400 közt van, elég nagy a szórás, és kb 50 táján felteszik neked kiépítéssel együtt!

Előzmény: hunter1977 (2768)
szocske_ Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2769

szerintem mindkettőre igaz, a gázhoz képest árammal 3-4x annyi pénzből kerül a házba egységnyi fűtési energia.
az infrapaneleknél a gyártók/forgalmazók marketingje szerint olyan hősugárzással működnek, amitől melegebbnek érzed ugyanazt a hőmérsékletet (pl. mintha télen -10 fokban tiszta időben tűz rád délben a nap, akkor meleged van, hiába hideg a levegő).
Ha ez a marketing igaz, akkor elméletben infrapanellel elég 18 fokra fűteni a házat, a villanykazánnal pedig 21 fok kell ugyanahhoz a hőérzethez.
HA EZ IGAZ, akkor ebből adódik némi megtakarítás az infrapanellel a villanykazánhoz képest, de még így is jóval magasabbak lesznek a költségeid, mint gázzal voltak.
Talán ebből származik a 3-4x érték szórása...

Nekem egyikkel sincs személyes tapasztalatom, így arról sincs véleményem, hogy igaz-e az infrapanelekről írt marketingszöveg.

Ha már áram, akkor klímával tudnál fűteni gázhoz mérhető költségekkel, ellenben itt a beruházási költség lesz lényegesen magasabb, mint a másik két elektromos megoldásnál, ha igazán jó klímát veszel, akkor akár az új kazán+kémény árát is elérheti a beruházás, cserébe az üzemeltetési ktsg akár a gáz alá is kerülhet.

Előzmény: hunter1977 (2768)
hunter1977 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2768

köszi a gyors választ.

A 25A jelenleg is megvan még ezen felül kell kb mégegyszer ennyi?

A 3-4 szeres fűtési költséget az elektromos kazánra vagy az infrapanelekre érted vagy mindkettőre?

Előzmény: Lacivill (2767)
Lacivill Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2767

A leírt módszerrel a fűtési költséged kb 3-4 szeres lesz.

Azonkívül kb pluszban 25-30A is szükséges lesz, ami szintén nem lesz olcsó.

Előzmény: hunter1977 (2766)
hunter1977 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2766

Sziasztok!

 

Tanácsokat, illetve tapasztalatokat szeretnék kérni az alábbi problémára:

 

lakás: szigeteletlen, 42 nm, kombicirkóval, 3 emeletes társasház én vagyok a 2.emeleten. A szokásos éves kéményellenőrzés során CO visszaáramlás (40 ppm körüli) volt  a kazán környékén. Kémény kamerázás, kazán újra csövezése, méretezett levegő utánpótlás kiépítse, kazán felülvizsgálat megvolt, de sajnos a hiba nem szűnt meg.  Ezért a kéményseprők csak úgy adnak normális hozzájárulást ha a kéményt (kb 20 m ) újraépítettem a jelenlegi előírásoknak megfelelően + a kazánt is lecserélem.

Mivel elég akut a probléma, ezért felmerült az elektromos fűtés lehetősége elektromos kazán vagy infrapanelek formájában. 

Hőszivattyús megoldás, zárt égésterű kazán kiépítése nem fér bele a pénzügyi kertbe.

 

Arra lennél leginkább kíváncsi, hogy nagyságrendileg melyiket milyen beruházási költséggel lehet beépíteni, illetve elektromos fűtési rendszerek alkalmazása esetén milyen többlet üzemeltetési költséggel lehet számolni. 

 

A tapasztalatokat, javaslatokat előre is köszönöm.

 

 

 

 

 

dejódió Creative Commons License 2014.11.30 0 0 2765

Az rendben is lenne de a melegvizet nyilván tiszta elektromos fűtéssel állítja elő.  A HJ tarifához meg kéttarifás mérő kell így még egy hely kell a szekrényben. ha van jó, ha nincs nem kevés + költség.

Előzmény: Varek1 (2764)
Varek1 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 2764

 Írta hogy  :

 " mivel éjszakai áram van "

 

Valószinű a meleg vízhez !!

Előzmény: dejódió (2763)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!