Keresés

Részletes keresés

dc jr Creative Commons License 2010.08.31 0 0 78
Hello!

Doom társasjátékot keresek megvételre! Ha eladod, írj: karplaszton@freemail.hu

Ezen kívül az "Odalent" fantasy-társasjátékomhoz keresek társakat, akik szívesen beszállnának néha 1-1 jóízű hangulatú játékra! Kaja-pia mellett persze :D
Hely: Bp.

Am hogy tudok új topikot nyitni?

köszi, üdv, dc jr
h-alga Creative Commons License 2010.08.11 0 0 77
Hali!
Talán már korábban is igyekeztem megosztani híreket, de mindenesetre szerintem már lehet készülni 2011-re is MűvVölgy és társasjáték témakörben. :o)
2007-es videót meg itt lelsz.
Mad árka Creative Commons License 2010.08.11 0 0 76
Ó, bakker, most nézem, hogy két ilyen topik van. Ez itt, a Társasjátékok, meg a Gamezben a másik, szintén Társasjátékok. :) S ott elérhető a videó.
Előzmény: Mad árka (75)
Mad árka Creative Commons License 2010.08.11 0 0 75
Gratula a szervezéshez! Tegnap még láttam a videót, gondolom, valami védelmi okból már nem elérhető, de nagyon jónak tűnt a program. Ha lesz még a jövőben híred, híretek, megoszthatnád.
Előzmény: h-alga (74)
h-alga Creative Commons License 2010.07.13 0 0 74
Halihó!
Ha a Művészetek Völgyében jártok, akkor Kapolcson a nyomdaudvarban lehet majd társasjátékozni.
Nézzetek be hozzánk!
mandarin78 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 73
Szerintem jó játék. Mondjuk kb. hasonló mint a Gazdálkodj Okosan, persze más kártyákkal, szabályokkal, táblával, de a lényeg az, hogy a döntéseid és a véletlenszerű választásaid is befolyásolják, hogy a végén a kis vityillóba, vagy a szuperhotelbe töltheted nyugdíjas éveidet :-) Mi 30 felett is élvezzük....
Előzmény: x7oron (71)
mandarin78 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 72
Sziasztok,

játékleírást keresnék egy kb 20 évvel ezelőtti Hupikék törpikés játékhoz. A táblán Aprajafalva van (a gombaházak bedeszkázva) és középen egy kis tó szigettel ahonnan Hókuszpók néz ki. A szigetre lehet rakni olyan keménypapírszigetet, ahol Hókuszpók vissza van zárva, a házakra pedig olyan házikókat, ahol nincsenek bedeszkázva. A pálya kör alakú, és nincs kiindulópont. Emlékszem 20 éve szerettem játszani, és most a kisfiam szeretne vele játszani, de a szabályokra már nem emlékszem....És nem tudunk rájönni..
Remélem valakinek van ötlete...
x7oron Creative Commons License 2010.03.24 0 0 71

Sziasztok!

Az élet játéka című társasjáték felől érdeklődnék!Nagyon szeretnék valami olyan véleményt hallani ami nem reklám, hanem aki tényleg játszott vele és tud valami használhat információt írni, kérem jelzzen, mivel ez egy elég drága társas és az internetes leírás alapján nekem tetszik!A barátomnak venném 22. születésnapjára de ha ezt inkább csak gyerekek élvezhetik akkor más után néznék!

Kérem minél hamarbb írjon aki tud erről bármit, mivel hanarosan jön a születésnap!

Nagyon szépen köszönöm!

h-alga Creative Commons License 2008.12.15 0 0 70
szórakoztató, azért gondolkodós is : Carcassonne ; Blue Moon City ; For Sale ; Hey! That's My Fish! ;
szórakoztató, vicces :o), gondolkodós : Fearsome Floors ;
szórakoztató, vicces : Csótánypóker ; King me! ; That's Life! ;
szórakoztató : Bohnanza ;

Lazán specifikált kérdésre elnagyolt válaszként értelmezd javaslatomat!
Itt lehet keresgélni:
http://www.boardgamegeek.com/
Pl az egyik a fentiekből:
http://www.boardgamegeek.com/game/7805
Előzmény: muxu (69)
muxu Creative Commons License 2008.12.02 0 0 69

Sziasztok!

 

Tud valaki ajánlani szórakoztató, vicces, (azért gondolkodós is) társasjátékot kb 4 főre, 20-30 év között? Előre is köszi

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.30 0 0 68
lehet
Előzmény: CsST (67)
CsST Creative Commons License 2008.01.07 0 0 67
Úgy látom, régen írt már ide bárki is, de azért talán látogatja még valaki ezt a topikot :)
Szereztem egy futball menedzser társasjátékot (Goals'n'money), hátha érdekel valakit:
http://csetneki.hu
h-alga Creative Commons License 2006.02.09 0 0 66
Két hónapja van már ilyen is: Magyar Társasjátékos Egyesület :o)
h-alga Creative Commons License 2006.02.09 0 0 65
Zajlik a 4. magyar Catan-bajnokság.
Most szombaton lesz az egyik forduló az Almássy téren 10:30-tól.
Előzmény: Fosveny (59)
eMM Creative Commons License 2005.07.03 0 0 64
Na én a gyufapöckölést nem ismerem, de a malackával soxor sokat jáccottunk már,volt hogy 6 fős társaságban is.Ez volt a szilveszter fénypontja!:D
Előzmény: MrsBennet (63)
MrsBennet Creative Commons License 2005.07.02 0 0 63
Azaz! Gyakorlatilag a gyufapöckölés szabályain alapul, nagyon szeretünk vele játszani.
Előzmény: eMM (62)
eMM Creative Commons License 2005.07.01 0 0 62
Arra gondolsz,amikor kocka helyett 2 malackát kell gurigatni? Nekünk megvan!
Valóban hasbro.
Előzmény: MrsBennet (61)
MrsBennet Creative Commons License 2005.05.22 0 0 61
Ó, és van még egy nehezen megszerezhető kedvencünk is, a Röfi-póker. Pár éve lehetett itthon kapni, de mostanában már csak nyugatabbra. Pedig úgy emlékszem, az is Hasbro játék.
Előzmény: MrsBennet (60)
MrsBennet Creative Commons License 2005.05.22 0 0 60

Sziasztok!

Nálunk az egyik nagy kedvenc a Meister Labirinth (vagy hogy írják), ott már lehet agyalni és őrületbe kergetni az ellenfeleket. :) Meg a Scrabble is kedvenc, meg az ezeréves Capitaly.

Nem tudtok olyan helyet, ahol ki lehet fogni régesrégi társasjátékokat? Megláttam most az index címoldalán a kidobott holmik között egy régi Gazdálkodj okosan doboz képét, és rájöttem, milyen szívesen szereznék be egy ilyet. Nem új kiadásút, hanem tényleg régit. Meg volt még egy másik, amit gyerekkoromban nagyon szerettem, az az Élve fogd el, amiben a vadállatokat lóugrásokkal lehetett "elfogni", olyat is szívesen vennék.

Fosveny Creative Commons License 2004.02.22 0 0 59

A Catan Magyar Bajnoksag 2. forduloja febr. 28-an lesz. Budapesten. Ha valakit erdekel, jelezze, irok bovebbet neki.

(Nota bene: nem vagyok szervezoje, s meg csak reszt sem veszek rajta.)

L.C.S. Creative Commons License 2004.02.19 0 0 58
Bia22!

Szerintem mindenképp próbáld ki a Catant, vagy a Tikalt, mivel egészen más hangulatú játékok, mint amik neked megvannak. Amíg valaki nem próbálja ezeket a német újhullámos játékokat, nem is hiszi el mennyi mélységet rejthet egy-egy ilyen játék.

Addig is még egyszer minden társasjáték rajongónak:

www.boardgamegeek.com

Előzmény: Bia22 (56)
Fosveny Creative Commons License 2004.01.08 0 0 57
>Karacsonyra megkaptam a Vigyaz(z)6!-ot. Az is >Piatnik mar es nem Amigo.

Marmint a magyar kiado. Az Amigo el, hal'Istennek.

>Ugyhogy igyekszem a Bohnanzat is beszerezni, bar >itt Pecsen biztosan nem kapni sehol.

Csak egy betu kerdese, Becsben kaphato.

Előzmény: Bia22 (56)
Bia22 Creative Commons License 2004.01.07 0 0 56
A Trivial az Parker, mint ahogy a Monopoly meg talan a Cluedo is. De lehet, hogy ezeket is mar vmelyik nagyobb ceg forgalmazza Magyarorszagon.

Karacsonyra megkaptam a Vigyaz(z)6!-ot. Az is Piatnik mar es nem Amigo.
Fosveny, igazad volt! Tenyleg nagyon jo jatek, jokat mokaztunk vele tarsasaggal:)) Ugyhogy igyekszem a Bohnanzat is beszerezni, bar itt Pecsen biztosan nem kapni sehol.

Kaptunk meg karacsonyra Labirintust es Szfinxet is. A Labirintus tenyleg jopofa es azert gondolkodos is, felnott tarsasaggal is jokat jatszottunk vele, de 7 eves gyerekekkel is jol tudtunk jatszani.

A Szfinx eloszor nem tetszett, de aztan belerazodtunk. Tul sok gondolkodast nem igenyel, csupan memoriat. Taktikazni kell benne, de azert nem tulsagosan. A memoria kijatszhato ugy, ha a meglevo kartyakat vmi betanult sorrendben rendezed magad elott, de ha csak keves van belole, akkor ez mar nem mukodik. Egyebkent a jo memoriammal ebben a jatekban mindig en nyerek...:)))

Ja es hozott a Jezuska Abalone-t is, az viszont tenyleg nagyon jo. Igaz, ez inkabb tablas jatek. Rengeteg gondolkodas, meg tobb taktika, igenyes kivitel, csak jokat mondhatok rola. Meg asztali disznek is elmegy es a szabalyai is nagyon egyszeruek. Megerdemelte azt a rengeteg dijat, amit kapott.

Előzmény: TRohger (55)
TRohger Creative Commons License 2003.12.17 0 0 55
Érdekes, régebben rengeteg MB játék jelent meg (ha minden igaz, a Hasbrohoz tartoznak most már). Amikor volt az a diznis vasárnapi műsor, akkor emlékszem, MB-s társasjátékokat reklámoztak folyton, igaz, azok kisebb gyerekeknek készültek. De tényleg sokkal több mostanában a Ravensburger játék - meg a Piatnik is azért viszonylag új a piacon...

Közben eszembe jutott, hogy a Trivial Pursuitot is szeretem; melyik cég is gyártja? (: (Most belegondolva az is Hasbro már talán...)

Előzmény: Fosveny (53)
TRohger Creative Commons License 2003.12.17 0 0 54
Nem ismerem... ha ez segít... ((: Szóval nincs meg, de amúgy érdekesnek tűnik; már ha egyre gondolunk. Gipszből kell kiönteni figurákat, aztán gondolom azokkal lehet játszani. Sajnos a Colosseum papírból van. Asszem van ilyen egyiptomosban is.
Előzmény: eMM (49)
Fosveny Creative Commons License 2003.12.17 0 0 53
>Egyebkent mi a tapasztalat, sok jo jatek nem jut el hozzank? Vagy mi alapjan dontik el vajon, melyik jatekokat adjak ki magyarul is?

Nem tudom. A nalunk kiadott jatekok jelentos resze Ravensburger, de ezek zome inkabb gyerekeknek, ill. gyerekes csaladoknak valo inkabb. (Tartok tole, hogy az altalad felsorolt "egyiptomi" jatekok zomeben ilyenek. Igaz, meg csak a Labirintussal talalkoztam, es azert jo szorakozas az felnotteknek is.) Meg persze egy-ket "felnottebb", mint a San Marco vagy a Tikal.

Nekem gyanus, hogy ezek zomeben olyan jatekok, amelyeknek csak a szabalyait, illetve a dobozat kell magyar (magyar/lengyel, stb.) valtozatban kinyomtatni, maga a jatek egy az egyben a nemet - ti. a jatektabla, a kartyak stb. nem tartalmaznak szoveget.

Hasonlokeppen, a Carcassonne (ami nem R., hanem
Hans im Gluck-jatek), ahol szintugy csak a szabaly es a doboz magyar. (Meghat 2001-ben ev
jateka volt, ma is elegge kedvelt, ezert adhattak ki nalunk tavaly, karacsony elott. Igaz, mainapsag kevesse latom boltban (??).)

Ezenfelul lattam mar olyan jatekokat, mint peldaul az Attila vagy a Capitol, amelyek
egy-az-egyben a nemet kiadasok, csak hozzacelofanoztak egy igenytelen, fekete-feher magyarra forditott szabalyt. Persze, a jatszashoz eleg, csak vicces, amikor az ff szabalyban a benne talalhato abra zold es piros szineire hivatkoznak... :)

Ettol a Catan eltero, hiszen ott az egyik kartyatipus szoveges, de a Catan annyira kultuszjatek (bar szvsz tul nagy a szerepe a szerencsenek), hogy kiadtak. Nota bene, volt mar belole magyar orszagos bajnoksag is, a ket elso helyezett mehetett ki az esseni jatekvasarra a vilagbajnoksagra.

Summa summarum, nekem ugy tunt, hogy egyreszt a nagyon nagy sikeru jatekokat adjak ki, masreszt meg leginkabb azokat, amelyeknel a magyar kiadas nyomdailag kevesse jelent nagy pluszkiadasokat. Tavaly kifejezetten lattam, hogy (nalunk) uj jatekok Karacsony elott jonnek ki (Drachenland, Carcassonne, peldanak okaert - nem tudom, ez iden is igy van-e.) Es egyebkent szamomra ugy tunik, a Ravensburger az, amelyik kifejezetten igyekszik piacot kiepiteni maganak (a tobbi kulfoldi ceghez kepest nagysagrenddel tobb jatek megjelentetese), ami, velemenyem szerint, kifejezetten udvozlendo dolog.

Masik felvetesre: igen, gondolom, a BGG-n magyar jatekokrol aligha talalni barmit is...

Előzmény: Bia22 (52)
Bia22 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 52
A luding.org oldal nagyon jo, koszi:) A nemet nyelv valamivel jobban megy, mint az angol, ugyhogy ez nem problema:)
Nem tudom, jobb-e, mint a BGG, de talan kicsit konnyebben atlathato. A BGG-n tobb es jobb kepek vannak, itt viszont reszletesen leirjak a jatek tartalmat, ami nekem fontos es a masik oldalon nem talaltam.
Egyebkent mi a tapasztalat, sok jo jatek nem jut el hozzank? Vagy mi alapjan dontik el vajon, melyik jatekokat adjak ki magyarul is?
Előzmény: Mbalu (48)
Bia22 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 51
Egyelore sehol nem lattam meg ezt a Vigyaz(z)hat!-ot, de rajta vagyok:)
A BoardGameGeek tenyleg nem rossz, nem is ertem, miert nem kerestem ra eddig sosem egy ilyen oldalra:) Valoszinuleg nem hittem, hogy van ilyen, nalunk sajnos a tarsasjatekoknak nincs olyan nagy kulturaja. Kar, hogy a nalunk forgalmazott tarsasokra nagyon kevesen szavaznak, igy ezek az ertekek valojaban nem mervadok.
A nemet ev jateka oldalt en is szoktam figyelni, nezegetni, igaz, meg egy olyan jatekom sincs, ami ott nyert volna:) De talan majd a Jezuska...:)
A karacsonyi gondolkodasban most ott tartok, hogy eloszor jojjenek ezek az "egyiptomi temaju" tarsasok, aztan husvetra meg szulinapra majd raallok a strategiai, politikai vonalra:))
Az Ali Baba, Ramses II, Luxor, Szfinx, Labirintus otoson gondolkodom, nem tudom, melyiket valasszam:)
Jovore viszont biztos, hogy megprobalom a San Marcot es a Catant, meggyoztetek:)
Előzmény: Fosveny (47)
TRohger Creative Commons License 2003.12.16 0 0 50
Ez a BGG elég jó kis oldal, bár azért nem teljes. Pl nem találok semmilyen magyar kiadású játékot. (:

Kedvenceim közé tartozik amúgy az Activity, a szóbridzs és úgy általában mindenféle asszociációs játék. Kisebb koromban szerettem a Gazdálkodj okosan!-t is, talán még most is élvezném. Végül is a Monopoly hasonlít rá leginkább, azzal mostanság is játszom.

Ezeket a méhsejt alapú stratégiai játékokat nem igazán tudom elképzelni, hogy működhetnek élőben, bár úgy gondolom, hasonlíthat a Panzer Generalhoz. A Labirintusra pedig vagy 10 éve kíváncsi vagyok, de lehet, hogy kinőttem közben belőle. (:

Legújabb felfedezésem a Cluedo; nem gondoltam volna, hogy ilyen mókás játék.

Előzmény: Fosveny (47)
eMM Creative Commons License 2003.12.16 0 0 49
Ismeri valaki az Auchaban akciós volt Római Birodalom (vagyvmi ilyemi) nevü társast?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!