Keresés

Részletes keresés

snepf Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45744

Érdekes, a múltkori Ipolyos buli után egyik kutyám sem zizegett.. :D

Nem is játszottak... enni sem nagyon ettek.. eldőltek és pont.

Eni láttad a videókat??

Előzmény: Eni79 (45741)
lustica Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45743

Én nem is állítottam sosem, hogy kezelhetetlen. Csak 2 teljesen eltérő habitus.

Csak egy példa, szerintem így érthető lesz mit mondok:

Kutyák lakásban, én vagy tanulok, vagy alszom:

Mara és Kira bejön ha már régóta nem foglalkoztam velük, odajön, megnézi mit reagálok. Ha nincs reakció, vagy csak egy simi, akkor lefekszik/kivonul, de a lényeg az, hogy hagy békében.

Whity odajön, ha nincs reakció nyakambamászik, lökdös, nyalogat, amíg nem figyelek rá. Ha figyelek, akkor ölbemászik.

Namost ennek az extra változata az éjszaka, amikor ő már 2 óra után kialussza magát és úgy gondolja, h én is. Így fogja a papucsom és behozza és a képembe tolja dünnyögve, míg fel nem ébredek (és legtöbbször elküldöm a fenébe, h aludjon már:-D) és ezt 2 óránként eljátssza, egy éjszaka 3-4x felébresztve. Ő ilyen.

És kb ilyen különbségek vannak a mindennapi egyéb dolgaiban is a többiekhez képest.

Előzmény: Eni79 (45741)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45742

Erről beszélek. lemozgatod a kutyát kellően, utána az csöndben van, nem rombol és pihen. Ezt diktálja az ösztön is... A kutya ragadozó. (Kiindulásból). A ragadozók pedig a napjuk nagy részét pont hogy pihenve töltik, mert ezt diktálja az ösztön. Más kérdés, ha melózni (vagy futni, játszani, stb) kell azt bírják hosszú távon.

 

Örülök h a felugrálás nem téma. :-))) Ti amúgy is nagyon ügyesek vagytok, sokat fejlődtél azzal a kutyával. Szeretem az ilyet.

 

Molera, a sharp is cipelős??? Nem is tudtam... :DDDDD

Előzmény: Gabiiiiii (45735)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45741

Na várj, azért tegyünk különbséget. Az, hogy 1-2 óra alvás után "zizeg", nem azonos a kezelhetetlenséggel. Zizegés alatt gondolom azt érted hogy ha totyogsz a lakásban, togyog utánad. Carlis is ilyen, ha nincsen kiütve, akkor jön utánam. (Értsd, kimegyek a konyhába, mondjuk kaját csinálok, felpattan a nappaliból és utánam jön, konstatálja mit csinálok majd lefekszik  a konyhaajtóba. Ez nem a "tettvágy" jele, hanem az hogy a közelemben akar lenni, illetve hogy a remény hal meg utoljára alapon várja hátha adok valami kaját. Ha bemegyek az irodába akkor ott fekszik. De tudja, a házban nyugi van, ott nincs vircsaft, ott vagy ülünk, vagy fekszünk, esetleg láb alatt vagyunk néha, de nem zizegünk feleslegesen. Nem tudom, mindegyik más, nekem mindkettő ilyen és én ezt tartom normálisnak. (Ahogyan azt is, hogy volt h kiképzésen voltam, kutyát vittem magammal, betettem a kocsiba, otthagytam pár órára és addig aludt. Nekik is teljesen normális).

 

Azért márcsak a fizika és a fajra jellemzőekből is az a normális, ha egy egész napos tréningen mozgatod a kutyát, akkor utána otthon pihen. Mármint ha nem kap feladatot.

 

Mi nagyterítékes után még elmentünk a barátainkhoz (jóó sok labi!), a kutyák bent voltak velünk. picit hancúroztak, aztán szépen le lettek fektetve és pihiztek. Utána a kocsiban szintén. Hazamentünk, kaptak kaját, aztán irány a nappaliba. Ezért is van az, hogy hátköznap mikor dolgozunk, bejönnek este, és reggelig csönd van. persze végig lehetne velük egész éjjel tréningezni, bírnák, de mivel tudják hogy az éjjel az szunyaidő, bent hevernek. Nem zaklatnak feleslegesen. Max a Carlos ha több napig nincsen elővéve, akkor az előszobai cipőket behordja nekem, de ennyi. Ha egy kutya folyton pörög, az vagy nincsen leterhelve, vagy az energiaszintje jóval meghaladja a gazdijáét.

Előzmény: lustica (45738)
molera Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45740

:-)))gondolom már megszokták a vendégek, hogy akár egy "zoknisszájú" eb jön eléjük:-)))tündéri lehet vele:-))

én ezt imádom bennük, hogy egyből mennek és hozzák valamelyik kis kincsüket:-)) főleg Dalma szokása ez kicsi korától,Bella csak az utóbbi időben szokott rá,illetve ő egyből játszani is akar vele,Dalma csak jön és lobogtatja:-)))) ha megfeledkezik magáról, akkor akár még fél óráig úgy járkál, hogy a szájában viszi az ép aktuális játékot és sharp lévén erős "röfögések" kísérik az útját:-))))

Előzmény: Gabiiiiii (45739)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45739
az enyem azonnal valami ajandek utan nez,ami vagy valami jateka,de altalaban szerez valahonnan egy zoknit:)
Előzmény: molera (45737)
lustica Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45738

HOgy ezzel a labival mit lehetne kezdeni, vagy hogyan, azt nem tudom.

 

Azt tudom, hogy Mara kint pörög, bent szinte azonnal fogja magát, lefekszik és elvan láb alatt.

 

De Whity nem ilyen. Ahogy az apja se. Egész napos tréningek után hazajövünk, alszik 1-2 órát, majd újra jön és zizeg. Fáraszthatod te akárhogy, attól még nem sok nyugton lesz tőle:-) Bár engem ez nem zavar, én ilyennek szeretem.

Előzmény: Eni79 (45733)
molera Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45737

sziasztok

 

nálunk a lakásban nyugi van, sőt leginkább horpasztanak jóízűen. oké, néha van egy kis gyepánka, főleg amikor újra találkoznak, mert Bella ugye "napközis":-))napi 3-4 sétával eléggé le lehet őket mozgatni, ami nálunk a lakás miatt amúgy is kötelező, pl az esti 1-1,5 órás sok kutyás-játszós-botozós őrület után egyből kidőlnek reggelig:-)) Sőt Bella labi létére sokkal nyugisabb a lakásban, mint Dalma, aki shar-pei és "standard" szerint 16-18 órát alszanak egy nap:-)))

 

ugrálás nálunk nincs, mondjuk mi alapjáraton nem is engedtük nekik, illetve ha "parancsot" kapnak, ugorhatnak, de mi pont azt szerettük volna elkerülni, hogy rá ugráljanak másokra váratlanul, csak úgy, nem mindenki szereti. Bella jobban ugrálna, ha szólunk neki, hogy nem kéne, akkor kb. fél méterre előttünk ugrándozik magában néha:-)))

nálunk ha jön valaki, akkor jövés menés van a lábak között, illetve mindketten hoznak valami játékot az érkezőnek:-)))viszont nincs ugatás és ugrálás. egyelőre ezzel elégedettek ők is, mi is:-)))

 

Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45736
nalunk ez mar mukodik...Terul-fordul,nyolcasokat ir le a labam korul,de mar nem ugrik fel....
Előzmény: Eni79 (45734)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45735

:))

 

az enyem most eppen a konvektor elott melegszik,mint egy macska:) Igaz,hajnalban volt egy jo kis kozel masfel oras hancur vagtaval egybekotve:)

 

nem allitom,hogy ez az idojaras a legszebb a kutyatartasban,mert majdnem odafagytam a parkba.)

Előzmény: Eni79 (45733)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45734
A felugrálás egyrészről dominanciális kérdés, másrészről pedig fokozott energiaszintet jelent. :) Ezért van az hogy amikor az ember hazamegy, nem kell a kutyát köszönteni, stb. Majd ha lenyugodott, akkor magadhoz hívni, és megsimogatni.
Előzmény: Gabiiiiii (45732)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45733

Azért ezt picit megcáfolnám.

 

Saját példa. (Kutyáimat ismered, láttad a tempójukat). Ezek a kutyák, akik egész nap pörögnek, képesek végigdolgozni egész napos vadászatot, vagy egész nap jönnek velünk a kirándulásokon, ha nincsenek foglalkoztatva, akkor egész napot is elnyúlva képesek tölteni a nappaliban. Természetesen igénylik a napi foglalkozást, de ezt egy 1 órás sétával, és minimál képzéssel is meg lehet adni. (Más kérdés, hogy én mivel nem csak kanapékutyának tartom őket ha más nem hétvégén rendesen lemozgatom őket.)

 

Ezért azt gondolom, ha a kutyusnak le lenne kötve napi 1-2 órára az energiája, akkor a maradék 22 órát nagyjából végigaludná. El kell vinni napi 1 órát sétálni, meg dobálni neki a labdát. Azonban ezt a kutyák 90%-nál meg kell tenni, néhány kivétellel.

 

Szóval pontosan hogy azért jó egy retrieverrel együtt élni, mert ha kell pörög, ha meg nem akkor a lábamnál fekszik. Legalábbis az enyémek ilyenek.

Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45732
egy kis kovetkezetesseggel le lehet am errol szoktatni,az enyem mar nem ugral fol rank,de ettol meg veszett tancot jar:)
Előzmény: loostris (45731)
loostris Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45731
Vas megyei. Lakásban tartott. És ő is meg van veszve, ha bárki megy hozzájuk. Már eleve játszós ruhában kell érkezni, különben annyi a szerelésednek. :(
Előzmény: Gabiiiiii (45730)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45730
az enyem meg mindig nem van veszve,ha jon hozzank valaki,meg van rola gyozodve,hogy mindenki hozza jon jatszani:) Aki ettol elretten,az ne is jojjon tobbet,ti meg lehet,jobban jartatok,ha nem ilyen gazda veszi magahoz..Egyebkent hol van a kutyus?
Előzmény: loostris (45729)
loostris Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45729
Köszönöm, kedves vagy.

Voltak megnézni a kutyust. De valószínű, hogy elriasztotta őket az, hogy amikor meglátta a látogatókat, össze-vissza ugrált rájuk, meg rágcsálta őket :(((
Előzmény: Gabiiiiii (45727)
Maurice74 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45728
Köszönjük szépen!

Bodza is szerepel már Bonnie -nál.

:)
Előzmény: Bodzaakutya (45724)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45727

en is megertelek,hidd el,sot eljatszottam  a gondolattal,mert pont ilyet szeretnek masodik kutyanak..De mivel onkormanyzati lakasban lakunk,nem merek megkockaztatni megegy kutyat,mert eddig ezert az egyert nem szoltak,de nem szeretnem kihuzni a gyufat,hogy azt az egyet is elvitessek:((((

 

Ha a sajatom lenne,mar lenne vagy 3...

Előzmény: loostris (45726)
loostris Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45726
Köszi.

Legalább Te megérted ezt a problémát és nem ítéled el őket.
Ha lenne rá lehetőségem, tutira befogadnám. Minden vágyam egy labrador vagy egy goldi, meg egy kistestű kutya:). Majd egyszer talán.
Korábban volt vizsla és németjuhász keverékem. Ő is elég volt a 3. emeletre... :(
Egy másik kutyát is befogadtunk az utcáról, őt meg sikerült elajándékozni egy lovardába. Most boldog és kiegyensúlyozott óriás :)
Előzmény: lustica (45725)
lustica Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45725

Remélem sikerül gazdit találni.

 

Nekem van egy ilyen kutyám, 5 éves és még most se változott. Folyamatosan zizeg, mozgásban, nyüstöl hogy gyerünk. Viszont én ezt szeretem benne, pont ezért lehet jól használni őket.

Az ő tesóit pl. pont ezért adtam olyan helyekre, ahol ezeet az eergiákat le tudják kötni, mert különben lehetetlen együttélni velük:-)))

Előzmény: loostris (45722)
Bodzaakutya Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45724

Jelentem, Démon Bonnie felkerült Bodza kutya olvasási listájának előkelő második helyére!

(az első helyre Bodza kutya szociális érzékenységének és más labik iránti empátiájának köszönhetően más nem kerülhet, csak a retriever-mentő egyesület, ahonnan ő maga is származik)

:)

Hova küldhetem majd a fotót? :D

Előzmény: Maurice74 (45714)
lustica Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45723

Hát igen, én is ezt imádom:-)

De tudni kell, mit vállal az ember, nem mindenkinek való, és amikor látják a filmben a sok retrievert azt mondják, ilyen kell. Hát nem egészen így van:-(

 

Előzmény: Gabiiiiii (45721)
loostris Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45722
Szia!

Ez a kutyus túltesz szerintem minden labradoron és vizslán:). Hiába futtatod meg, 10 perc múlva megint menne és ezt a tudomásodra is hozza. Elhiszem, hogy nem bírnak vele. Össze-vissza ugrál, volt kutyaoviban is, de hatástalannak bizonyult. Szeleburdi nagyon, viszont imádnivaló is egyben.

Köszi az oldalakat.
Előzmény: lustica (45720)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45721

nekem meg pont azert van,mert nem egy egyhelybenulos tipus:)

Előzmény: lustica (45720)
lustica Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45720

Szia!

 

Sajnos sok mindent nem tudsz tenni a  hirdetésen kívül. Ide pakold fel: expressz.hu, startapro.hu, kiskutya.hu, e-dog.hu, és még számos gazdikereső oldal van, ahol biztosítva van hirdetési felület. Aztán már csak a gazdik ellenőrzése marad.

 

Amúgy egyáltalán nem biztos, h a vizslavér jött ki benne. A retrieverek nem egy egész nap fekvős, szunyálós, kanapékutyák, ezt tudomásul kell venni! Pont ezért nem veszünk se a gyerekNEK, se idős emberek mellé kölyök retrievert...

Előzmény: loostris (45716)
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45719

Nagyon-nagyon köszönöm!!!!

 

Ráadásul legalább ilyen jó kutya is, egyszerűen imádjuk!!!!!

Előzmény: nettomazsola (45715)
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45718
Dömit mi is a Lupára szoktuk vinni úszni, annak is a leghátsó vége felé, már majdnem Szentendrénél. Itt elég sok a kutyás, kevesebb a fürdőző ember, de sajnos vannak jetski-zők, meg vízisíelők, így nagyon kell vigyázni a kutyára!
Előzmény: Maurice74 (45714)
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45717

Szia!

Most, hogy írod, szerintem már láttunk is Titeket párszor délután, mikor ilyentájt hozom haza a suliból a gyerekeket! Még mutattam is Nekik, hogy nézzétek milyen szép labi!

Sajnos nekem a reggeli és a nagyon kora délutánok hétközben nem jók, épp a család miatt. Szombat délelőtt mi is "meglógunk" Dömivel a család elől, s kutyasuliba megyünk, főleg az én fejemet okosítani. De a hétvége többi része jó lehet, szólj, ha alkalmas valamikor!!!!

Előzmény: Maurice74 (45713)
loostris Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45716
Egy régebbi és egy újabb netről vadászott kép a kutyusról. (Sajnos most nincs nálam több.)

Kérlek, segítsetek!




Előzmény: loostris (45708)
nettomazsola Creative Commons License 2010.01.27 0 0 45715
gyönyörüüü! de tenyleg.
Előzmény: Döme-Ádám (45712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!