Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.11 -1 0 22935

Ezt vártam. Nem csalódtam benned.

Előzmény: Tossu (22931)
altinder Creative Commons License 2018.04.11 0 0 22934

Üdv Urak!

 

Lenne egy - pontosabban van - eladó, nullkilométeres Revenge 14-M alu dobom. Szerelmes lettem az acéldob formájába, így ez kihasználatlan. Gumibogyót még nem látott. 10 000 Ft.

 

Budapesti személyes átvétel, vagy posta. Címem publikus.

 

security89 Creative Commons License 2018.04.11 0 1 22933

Én ilyenbe viselem. Pont ma érkezett meg. Köszi Thomaster!

Előzmény: Angyalszem il cattivo (22890)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 22932

Elég érdekes megközelítése a dolgoknak, de Te tudod.

Ha leszarod a jogot, akkor azt sem tudod mit tehetsz, mit nem, miért büntetnek, miért nem, sőt azt sem tudod hogy mit viselhetsz és mit nem.

Attól hogy van egy gumis fegyvered, pont hogy a jogot hozzá illene megtanulni, mert az a kettő szorosan összefügg.

 

Befejeztem.

 

Előzmény: Tossu (22931)
Tossu Creative Commons License 2018.04.11 0 1 22931

Már leírtam neked, de leírom mégegyszer. Nem érdekel a jog, leszarom. Ha valaki megtámad védekezek, ahogy tudok a lehető leghatékonyabban.

Előzmény: Mr. Pepe00 (22930)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2018.04.11 0 1 22930

Fussunk neki utoljára:

 

A "jogos védelem" konkrétan jogilag megfogalmazza mikor, meddig, milyen körülmények között védekezhetel szabályosan.

Ha ezt betartod, két eset lehet:

-lelépel (legésszerűbb)

-megvárod a hatóságot, ez esetben fegyverelkobzás és majd felmentenek valamikor, valamennyiért.

 

Ha nem tudod betartani, ezer oka lehet, akkor is két eset lehet:

- lelépel (talán megúszod)

- megvárod a hatóságot, ez esetben mindenképpen el fognak marasztalni valamennyire.

 

Bármelyik variációt választja az ember, még mindig inkábba földön mint a föld alatt.

Előzmény: Tossu (22929)
Tossu Creative Commons License 2018.04.11 0 1 22929

Mondom, te a maffia szerű, kivégzésekből indulsz ki. Ránk nem bérgyilkosok vadásznak. Abból se indulj ki, hogy a hírekben hány lelőtt maffiózóról hallasz, mert azt viszonylag ritkán szokták közölni a sajtóval, hogy "a Rozsdás Pista megtámadott, de a pisztolyom segítségével szerencsésen elkerültem a nagyobb bajt."

A támadások elenyésző hányada olyan amiről te írsz. A nagyon nagy részénél ismét leírom, előre látható, fel lehet rá készülni ha nem vagy sík hülye. Intelligens ember, tudja ha veszélyes helyen, vagy veszélyes szituációban van épp. A nagyobb része ellen lehet védekezni és ha lehet, sokkal jobb eséllyel indulsz ha nálad van az előny. Konkrétan azt magyarázod, hogy nincs értelme védekezni, mert úgyis beszopod. Két évvel ezelőtt a munkahelyemnél a 2 hetes kocsimra, ráparkolt úgy egy gyökér, hogy konkrétan neki tolatott és otthagyta úgy a kocsikat, hogy összeértek. Szóltak a kollégák, lementem, megjelent, megemlítettem neki, hogy paraszt módon parkolt. Erre mosolyogva megkérdezte, hogy és mit csinálsz? Feljelentesz? Ekkor elküldtem a büdös kurva anyjába, erre ő meg elkezdett emberkedni. A végeredmény az lett, hogy kivertem egy fogát (vagy többet, nem láttam jól, de egy tuti kitört), nekem meg sebészeten varrták össze a kezem, mert szétvágta a foga. Ha akkor van nálam egy gumilövedékes jó eséllyel az egész nem történik meg, mert elég lett volna elővenni ahhoz, hogy a kedélyeket lehűtse. 

Előzmény: Töck Jenő (22924)
Csipisz006 Creative Commons License 2018.04.11 0 3 22928

Szerintem a lehetséges támadások jelentős részét lehet előre vélelmezni, sejteni. Másrészről pedig a támadás az esetek többségében nem az életed ellen irányul, ezért ha bekövetkezik is, többnyire nem leszel azonnal harcképtelen. Ez azt jelenti, hogy többnyire lesz lehetőséged a fegyverrel védekezni.

Előzmény: Töck Jenő (22924)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.04.11 0 0 22927

Így már egyértelmű.

Előzmény: picurgyu (22925)
picurgyu Creative Commons License 2018.04.11 0 0 22926

Meg kell még szoknom a változást. Az első gázpisztolyom még fegyvertartásiba volt beírva a mostanihoz meg fegyver viselési van.

Előzmény: picurgyu (22925)
picurgyu Creative Commons License 2018.04.11 0 0 22925

Lehet nem voltam eléggé érthető. Egy gumizható revolvert venne az ismerősöm aminek van kártyája és adnak rá viselési engedélyt mint az én R1-esemre.

Előzmény: Babfaló Béla (22906)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.11 -1 0 22924

Még mindig nem értjük egymást. Honnan tudod, hogy védekezned kell? Utólag már egyszerű. Én sem szeretném ha megvernének stb. De ha már támad a rosszindulatú egyén akkor már késő, előtte meg lehet, hogy túl ideges vagyok.

smith15 Creative Commons License 2018.04.10 0 1 22923

Nem kell neked járkálnod a bíróságra.. mehet a családod is a kórházba vagy rosszabb helyre..
Ne csináljuk már,hogy te inkább bevállalsz egy "kipakoltatást" vagy akár egy "heccből" vagy "már csak azért is" kést az oldaladba..
De ha igen,akkor lelked rajta,és akkor én itt be is fejeztem.

Előzmény: Töck Jenő (22921)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.10 0 1 22922

Sajnos nem mindig van lehetőség egy jogtalan támadást kikerülni. Ilyenkor két választás lehetséges: vagy áldozat leszek és bevállalom, hogy ki leszek szolgáltatva a támadó(k) kényének-kedvének vagy védekezem és utána járkálok rendőrségre-bíróságra évekig ügyvéddel.

 

Mindenkinek magának kell meghoznia a döntést és viselni annak minden következményeit. 

 

Előzmény: Töck Jenő (22921)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 22921

"3 év jogi procedúra "

Nekem nem hiányzik 3 évig bíróságra járkálni. Persze az sem, hogy kiraboljanak.

Előzmény: Törölt nick (22920)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.10 0 2 22920

A Kaliber magazinban volt egy konkrét esettanulmány, ahol egy Alfa G030 és egy Zoraki R1GG-vel védekezett a kocsmáros sikeresen a csoportos garázdaságot elkövetőkkel szemben. Konkrétan hat figyelmeztető lövés történt a Zoraki R1 GG-vel a kocsmában, majd az utcán kettő figyelmeztető lövés és egy lábon lövés G030-ból a támadóra. Az elkövető a vérző seb láttán felhagyott a jogtalan támadással. A kocsmárost 3 év jogi procedúra után a bíróság jogos védelem okán felmentette.

Előzmény: Töck Jenő (22918)
smith15 Creative Commons License 2018.04.10 0 1 22919

Nyilván,ha "lesből" jönnek,cseszheted,de nem ez a jellemzőbb. Sajnos a gáz szélben szinte semmit nem,igen,ezért szeretem a gumit. Ott kell az erő,de szerintem ami általában van ezeknek,az elég. A drogos,részeg ellen lehet a gumi nem sokat használ,bár még senkitől nem hallottam alátámasztott véleményt,viszont a gáz az igenis hat mindenkire,arról már hallottam,meg Gvassék tesztelték is az ittas embert. Az éles fegyvernél meg ha drogos ha nem,ha ittas ha nem,a meleg ha nem,egy expanzív lövedék,mondjuk 3-4szer(átlagos lövészszám,lehet több is) mellbe megteszi a végleges és visszafordíthatatlan hatását,és kicsi eséllyel öli meg az esetleges mögötte lévőt is. Szóval hagyjuk ezt ,hogy semmi nem ér semmit és minden szinte hülyeség.

Előzmény: Töck Jenő (22918)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 22918

A vita onnan indult, hogy mennyi gyakorlati jelentősége van a torkolati energiának. Az egész önvédelmi fegyverviselésnek az a kulcsa, hogy valaki mennyire ismeri fel a helyzetet időben és mit reagál az ellenség (ellenfél). Gázfegyveren is gondolkoztam, de szabadban mérsékelt hatását tapasztaltam, zárt helyen meg én is kapok belőle. Valaki (nem én) korábban már ismertette véleményét az önvédelmi fegyverekről. Nem tartotta sokra őket, ideértve még az éles fegyvereket is (drogosnak nincs fájdalomérzete mondta).

Előzmény: smith15 (22917)
smith15 Creative Commons License 2018.04.10 -1 1 22917

Nekem több ismerősöm is van,és mégtöbb helyről hallottam is,hogy sikerült hatásosan védekeznie csoportos (3-5 fő) támadók ellen is gázfegyverrel.Szóval azért mert te nem hallottál róla,az nem azt jelenti,hogy nem létezik. Az meg hogy felesleges fegyvert hordani,az hülyeség,maximum te nem akarsz és kész,de nem hülyeség. Nekem többször volt,hogy este,suliból kijövet a Népszínház utcában sétáltam,és már a pólómat fogtam,hogy mikor kell elővenni,de szerencsére nem volt ilyen. Illetve több ember ellen is hatásos tud lenni. De ha nem tudok valakit ezzel meggyőzni,akkor még szoktam mondani,hogy kóbor kutya ellen is jó. Mert azért kóbor kutya támadásról hallottunk már,ugye? A kutyával nem tudsz mit beszélni,ha támadni akar,támadni fog. Akkor meg igeni jól jöhet egy gázpisztoly,és ha esetleg a hatóanyagot véletlen nem kapja meg,a hangtól legnagyobb valószínűséggel megrémül. Nekem volt,hogy jól jött volna egy gázpisztoly egy ilyen szituációra,de akkor még nekem nem lehetett. Bánom hogy akkor nem hordtam legalább egy spray-t.. Ha meg nem offolom nagyon szét a topikot,akkor a gumit se szívesen kapja meg egy kutya,és szintén ott a hang.
Szóval egyáltalán nem hülyeség a fegyverviselés,és nem csak egy menő dolog,és még inkább igaz,ha az ember rendesen tudja elővenni,használni és rendszeresen gyakorol vele.
Pár szónak még két #húdenagyonbölcsdolog a végére: Inkább a húslevest hozzák a börtönbe,mint a virágot a sírra. Illetve soha életedbe ne kelljen használni,csak egyszer,de akkor lehet az életedet menti meg..

Előzmény: Töck Jenő (22909)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.10 -2 0 22916

Nem az az érdekes, hogy amit használtak az éles vagy nem. Az a gond, hogy aki ellen használták gyakorlott ember volt, mégse ismerte föl a helyzetet. Ugyan úgy megölhették volna őket egy partfisnyéllel is. Mégegyszer mondom, ezek nagyrészt gyakorlott bűnözők voltak, mégse tudtak védekezni. Nem ismerték fel, hogy támadás következik. Nem kell ide maffia, elég egy rossz hangulatú unatkozó ember. Éjjel ha ketten vagytok az utcán és átmegy utánad az utca másik oldalára akkor lehet, hogy nem rendes ember. De egyedül fogsz éjjel gyalogolni? Honnan tudod, hogy aki szembe jön az mit akar?

Előzmény: Mr. Pepe00 (22912)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.10 0 0 22915

Sziasztok!

 

Hónap végén szeretnék venni egy éles sörétesből átalakított gumilövedékes puskát magamnak,elsősorban Bock érdekel,de lapát csövű is érdekelhet.Ajánlatok képpel és árral a nyilvános mail címemre várok.Köszönöm

Mr. Pepe00 Creative Commons License 2018.04.10 0 3 22914

Ideális esetben a  lehetséges veszélyhez kellene igazítani az önvédelmi lehetőségeket: 

pl:

otthonvédelem: gumis revolver és puska/hangos/

                         folyadéksugár kilövők    /halk/

 

közterületi védelem: szekrény vagy fogótáras gázpisztoly /hangos/

                                Spray vagy sugárkilövő  /halk/

 

stb.

 

Bocs az OFF ért

Előzmény: Tossu (22913)
Tossu Creative Commons License 2018.04.10 -1 2 22913

Igazából az a baj, hogy arról beszél, hogy aki megtámad, mindenképp éles fegyverrel támad meg, és a célja a maffiaszerű kivégzésed. Holott az esetek többségében nem erről van szó. Legtöbb támadónál semmilyen fegyver sincs. És a legtöbb támadás előre látható, fel lehet rá készülni. Úgy álltja be az egész dolgot, hogy akit megtámadnak annak mindenképp annyi, tehát nincs értelme fegyvert tartani. Tehát tök mindegy mit csinálok, nekem annyi. Nincs értelme megpróbálni védekezni. Tegyem szét a két karom, hogy üssetek amíg jól esik.

Előzmény: Mr. Pepe00 (22912)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2018.04.10 0 2 22912

Itt egy kis probléma van, ugyanis éles fegyverekről beszélsz. Az teljesen más téma, tervezett gyilkosságok, kivégzések. Nem ide tartozik, nem gumilövedékes.

Előzmény: Töck Jenő (22909)
Tossu Creative Commons License 2018.04.10 -1 2 22911

Írj az önvédelmi fegyverek gyártóinak, hogy nincs értelme, zárjanak be. És ne hívják őket önvédelmi fegyvernek, mert nem működik.:) Egyszerűen lehetetlen, hogy valaki megvédje velük magát.

Előzmény: Töck Jenő (22909)
Tossu Creative Commons License 2018.04.10 0 3 22910

Na figyelj. Ha megtámadnak először azzal foglalkozom. Majd ha kell akkor majd jogászkodunk. Már ha arra kerül a sor, bár mint mondtam én nem fogok rendőrre várni ilyen esetben. És inkább mondják azt, hogy kapok fél évet, 2 évre felfüggesztve, minthogy egy kés lógjon ki a hasamból.

Előzmény: Töck Jenő (22905)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.10 -4 0 22909

Nem erről van szó. Csak ne ringassa magát senki hiú ábrándokban. Ha azt mondja, hogy olyan menő dolog - főleg a nőkné -, hogy fegyver van nálam az rendben van. De nem hallottam, hogy valakinek is sikerült volna fegyverrel megvédenie magát az utcán. Hallottam a Fenyőről, hallottam akit egy presszóban végeztek ki, hallottam akit a Ladik utcában lőtt agyon egy biciklista, hallottam akit Szigetmonostoron (?) lőttek agyon. Mind azt hitte, hogy a fegyver megvédi. Vannak még többen is, de legyen elég ennyi.

Előzmény: Babfaló Béla (22907)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2018.04.10 0 2 22908

Ez parttalan vita, több okból:

Önvédelmi fegyverről beszélünk, tehát önvédelemre használjuk, az meg meghatározza a használat szabályait. Ha netán mégis picit jogtalanabbul használjuk, akkor sem várjuk meg a bizottságot, lelépünk. Ha tanúk vannak, esetleg megvárjuk a bizottságot, akkor meg elég nagy a gáz.

Az hogy hord e valaki valamit és az mi, azt mindenkinek mérlegelni kell.

Személy szerint inkább durrantanék oda akár gumilasztival is, tudván nemhalálos eszköz, mintsem egy erősebb ütés és akkor belehal, az meg mégnagyobb probléma.

Babfaló Béla Creative Commons License 2018.04.10 0 4 22907

Igazad van. Áldozattá válni sokkal egyszerűbb, mint védekezni:-)))

Előzmény: Töck Jenő (22905)
Babfaló Béla Creative Commons License 2018.04.10 0 1 22906

Szerelt lőszeres gumilövedékes önvédelmi lőfegyverre tudomásom szerint Magyarországon nem adnak tartási engedélyt.

Gumilövedékes gáz-riasztó fegyver viszont szabadon vásárolható, tartható. Nem kell sehová beiratni.

Előzmény: picurgyu (22902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!