Keresés

Részletes keresés

akárkibárki Creative Commons License 2018.01.29 0 0 65116

Különben már 8,de szépítettem neked egy kicsit...:)

Előzmény: Mr Long (65112)
akárkibárki Creative Commons License 2018.01.29 0 2 65115

Szerintem a bejegyzésedre.:)Valaki(k)nek nem tetszett,hogy ilyen szép jelvényed lett.Vagy pedig az,hogy átszúrta a papírokat.Vagy csak veled nem(sem) szimpatizál(nak).

Előzmény: Mr Long (65112)
topoly Creative Commons License 2018.01.29 -1 2 65114

A régi vicc szerint két a 70-es években összetalálkozik két ismerős, régen látták egymást. Kiderült, az '56-os forradalom után mindketten börtönben ültek évekig. - Mennyit ültél? - Végül 6 évet kaptam. - És mit csináltál? - Semmit. - Akkor valami nem stimmel. A semmiért csak 3 évet adtak.

----

A 7 mínusszal semmi gond. Simán kapunk az ontopik hozzászólásért is 8-at, 10-et:)

Előzmény: Mr Long (65112)
timetable Creative Commons License 2018.01.29 0 3 65113

A kérdés rossz: Mire kaptál csak mínusz hét pontot? :D

Előzmény: Mr Long (65112)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.29 -12 1 65112

Mire kaptam minusz het pontot?

Előzmény: Mr Long (65103)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.29 0 0 65111

A kutyus történetéről hol lehet többet megtudni?

Előzmény: Törölt nick (65109)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.28 -12 4 65110

Tegnapi túrám alapgondolatát a régi kék jelzések keresgélése ösztönözte.

Két kiadványból szemezgettem:

Az egyik egy térkép volt, a 80-as évek elejéről, amelyen a Kohász kék teljesen máshol megy mint manapság, és a Vajdavárra piros rom jelzés vezet.

 

Ez volt az a térkép:

 a főgerinc mellett, a földúton ment a kék jelzés. Ezt nem nagyon hittem, mert nem volt logikus, régebben mindig a gerinceket részesítették előnyben. Nem is találtam egyetlen régi jelet sem.

Bejelöltem kék vonallal az igazi régi utat, amely jórészt a mai is.

Viszont a kékkel karikázott régi utat megtaláltam, az ma is sokkal járhatóbb (és szebb) a Gyepes-völgyből megy fel a nyeregig, a Remete-völgy oldalában, fent pedig a Partizán pirosba torkollott.

 régi tábla, régi út. 

 

Úgy összességében ez a térkép elég furcsa, mind az utak, mind az arányok, mind a jelzések tekintetében. Szerintem torzítva van, a piros rom jelzés szerintem nem létezett, a Vajdaváron semmi nyoma, pedig öreg erdő van fent.

Az is gyanús volt hogy valamikor 2007 körül azt hiszem Güszi is járt a Vajdaváron, és ő sem említett piros rom jelet. Út viszont van, jól járható. 

A piros és kék jelzés találkozása a terepen egyszerűen nem nézhetett ki így, nem futhattak az út mellett ennyivel, mert ott csak meredek hegyoldal van.

Ez egy torz, és nem is igazán valós térkép szerintem.

 

A másik, sokkal hitelesebb kiadvány egy könyv volt.

Katona Csaba "Vajdavár homokkővidék" című könyvében megemlíti az 500 feletti csúcsok bejárásakor, hogy régen a Kohász út jobban követte a főgerincet, régi kék jelzések találhatóak az öreg fákon.

Ez pontosan be is igazolódott, megtaláltam egy jó csomó régi kék jelet a Szarvaskő felé, a gerincúton, sőt az Ökör-hegyen is találtam régebbi, benőtt kék ösvényt. 

Ez jobban is passzol a régiek filozófiájába, mindig érintették a csúcsokat, ha lehetett. (Bárnai Nagy-kő is benne volt anno) 

Előzmény: Törölt nick (65109)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.27 -12 3 65109

"Akkor megyek, mikor szűz hó esik,
Mikor csend van és félhomály,
Akkor megyek, mert így írták meg,
Ott fenn még hajdanán..."

Kárpátia: Akkor megyek

 

A Gyepes-völgy végtelen útján ezt dúdolgattam, pont illett a mai naphoz.

 

 A Gyepes-völgyben

1. a régi Rimai-vadaskert kerítése egy villámsújtott fában. Kívülről semmi sem látszott, tavaly még egyben volt a fa.

2. régi kék sáv jelzés a Szarvaskő-gerincen, balra lent a mai Kohász Kéktúra útvonal

3. A Szarvaskőn

 

 A Dobronya-tanya gyönyörű, barátságos kis őrének megmenekülése és sorsa egyszerre örömteli, és vérlázító, kb a Blikk címlapjára kerülhetne hogy mitől menekült meg. 

Jelenleg -kb egy éve már- nagyon jó sora van, hála a gazdájának.

Torgyi1 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 65108

Bocsánat, hogy egy régebbi bejegyzésre most reagálok. Nyár óta keveset tudtam túrázni, de bízom benne, hogy minden rendbe jön, és ha a Jóisten is úgy akarja, újra el tudok majd indulni nagyobb túrára is. Biztos, hogy az ön honlapja nem két túrázót ösztönzött! Főleg a kezdetekben sokat merítettem belőle jómagam is, köszönet érte!

Előzmény: hörpölin (65030)
Kornél14 Creative Commons License 2018.01.26 0 3 65107

Sziasztok,

 

A következő megemlékezést szeretném a figyelmetekbe ajánlani:

 

http://mtsz.org/cikk/in_memoriam_forgacs_peter

 

Üdvözlettel,

Kornél

csg65 Creative Commons License 2018.01.25 0 1 65106

A mai versenyt - nem túl meglepő módon - Csuhás nyerte 4213 ponttal, de nem is ez a nap híre, hanem a másik két érmes közti 1 pont különbség:

2. korbela - 3597 pont,

3. nagypapi - 3596 pont.

donjuan1984 Creative Commons License 2018.01.25 0 1 65105

Gratula, szép jelvény! :)

 

Felvettem a mozgalmat a bakancslistára, bár úgy látom épp átalakítás alatt áll.

Előzmény: Mr Long (65103)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.23 0 0 65104

Köszönöm!

Előzmény: olahtamas (65102)
Mr Long Creative Commons License 2018.01.23 -15 7 65103

Na mit hozott ma a posta?

Igaz megviselte rendesen a fuzetet a postazas, a jelveny 3 lapot, koztuk a boritot is atszakitotta. 

olahtamas Creative Commons License 2018.01.23 0 0 65102

heyjoe már elmondta a hiba okát a tuhu fórumán, jelenleg még nincs kijavítva.

Addig is megy a https://heyjoe.hu/tuhu/#8/47.400/19.400/turistautak

Előzmény: Jesper Olsen (65101)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.23 -12 0 65101

A tuhu-ról (általában) megnyíló tuhus (vagy OSM és tuhu) térkép Nálatok működik?

rozaa Creative Commons License 2018.01.22 0 14 65100

OKT Szárliget - Csókakő szakaszon szárligeti focipálya és az 1-es főút közötti földút félig beszántva. Jelzések, bélyegzők rendben, sok a kitermelés, meg a törés és bedőlés. Gánton a turistaház kiváló, 2800 (ágyneművel)+ 300 az ifa.

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.21 -12 3 65099

A frissen hullott hó sokakat csalt fel Dobogókőre.

Az autók szinte már nem is fértek föl a hegytetőre, mégis nagyon jót lehetett sétálni a ködös-havas tájon, mert legtöbben a sípályák felé vették az irányt. 

Nem volt igazán szép idő, de a közel 20 cm hó és a köd valahogyan mégis jó, igazi, téli hangulatot árasztottak.

Tavaszi Széll két évvel ezelőtti túránk leírásában citált idézete jutott eszembe... :-)

 

Impressziók Dobogókőről

"Szeretem a ködöt, mert eltakarja a múltat, a jövőt, és a jelen is olyan homályos benne, hogy talán nem is igaz. Olyan kevesen szeretik a ködöt, és olyan kevesen találkozunk benne, de akik találkozunk, nemcsak a ködöt, de egymást is szeretjük."

Fekete István: Köd

viewArticle

 

 bográcsozás, melegedő a turistaházban

 havasi gyopár 

 hólepte emlékmű... éppen 100 éve...

"...fogy a nép, mint a hold

                                       földje nincs, mennyi volt...

                                       P Mobil "Honfoglalás"

 nem csak új, jó és informatív is.

 khmmm...jaj.

 khmmm... jaj. 2. :-) 

 

Azt tudja valaki hogy a Matyi Büfével mi van? Nem volt nyitva. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.21 -12 3 65098

Megszámlálni sem tudnám hogy hányszor jártam/jártunk már Dobogókőn, és még mindig találtam felfedeznivalót, igaz részben magamnak is köszönhettem hogy eddig még nem néztem meg.

A régi menedékházban berendezett Turista Múzeumról van szó.

Nagyon érdekes volt, különösen számomra akit érdekelnek a turistaság emlékei, mégis ambivalens érzésekkel jöttem el onnan.

Megmondom őszintén picit szegényesnek éreztem a felhozatalt, elsősorban jelvények tekintetében. Sem Szent-István Vándorlásos, sem a legrégebbi kéktúrás jelvényt nem láttam, és ha nincsen ott egy régi "Lokós" turista, Szabó Aladár kalapja akkor kéktúrás jelvény egyáltalán nem is lett volna a repertoárban!

Mindenesetre azért jó hogy van egy ilyen kis múzeum, csak kellene bele még egy jó csomó minden. 

Tudom, nagyrészt pénzkérdés.

 

Amiből viszont rengeteg volt az a szebbnél szebb bélyegzők, a régi kéktúrás pecsétektől kezdve a csodaszép M.T.E. bélyegzőig mindenféle, ha valaki éppen ideér az igen csak szűk nyitvatartási időn belül akkor érdemes ide bejönni bélyegezni.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.20 -13 1 65097

Tulajdonképpen azt hiszem megoldódott, mert időközben találtam két régebbi fotót az éterben, az egyik (ezüst) Darabanth-os, a másik (bronznak tűnő) turistamagazinos volt.

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.20 -13 1 65096

Jó szemű kéktúrázók véleményét szeretném kérni azzal kapcsolatban hogy szerintetek ez a "Szent-István Vándorlás" emlékjelvény kinézetre az aranyozott, vagy a bronz jelvény lehet-e vajon?

 

Ugyanis a Turisták Lapja 1938-as júniusi számában található felsorolás szerint bronz emlékjelvényre 156 résztvevő volt jogosult, ezüstözöttre 50, aranyozottra viszont csupán 16.

Név és szakosztály szerint fel van sorolva minden jogosult, a 16 aranyból 4 volt kecskeméti. A bronzhoz elég volt mindössze 5 túranapon részt venni.

 

 

 

 

Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.19 0 0 65095

Köszönöm az ötletet (gumikerekes kisvonat). - Annyira viszont nem lehet rossz a helyzete még az ismerősömnek sem, hogy a terepjárós változat felmerüljön.

Előzmény: pavarotti (65093)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.19 0 0 65094

T is IJ, meg én is IJ, amiért nem követem figyelemmel a menetrendet. :-)

Előzmény: olahtamas (65092)
pavarotti Creative Commons License 2018.01.19 -1 0 65093

Tippek:

Nem tömegközlekedés, de fel lehet hívni a Diósjenői Boróka-házat ők (partnerük) üzemeltetnek egy gumikerekes kisvonatot - (inkább csak tavasszal,nyáron) - ha épp megy fel csoport Királyháza felé gondolom szívesen felvisznek Závoz-nyeregig v. Mázsaházig így a szint/táv egy része megspórolható.

Valamint elborzadva írom, és máshová nem írnám be hogy véletlenül se reklámozzam de szerencsére ez a társaság úgysem célközönség... az Ipoly-Erdő a honlapján terepjárós túrát hirdet a Csóványosra...

Előzmény: Jesper Olsen (65086)
olahtamas Creative Commons License 2018.01.18 -2 0 65092

Mi már csak a poén végett is NHH-n szakítottuk meg a kéktúránkat 2014-ben, aztán végül a folytatásnál caplathattunk fel gyalog :)

De előtte kb. fél évvel 2014 januárjában szerencsére volt módunk kipróbálni a járatot.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65091)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.18 0 0 65091

Kár, mert még sosem utaztam vele. Akkor úgy módosul a tézis, hogy az évek egy részében jár.

Előzmény: Jesper Olsen (65090)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.18 0 1 65090

Sajnos az a busz már megszűnt.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (65089)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 65089

Busszal az NHH-ra, és onnan gyalog. :-) De lehet, hogy csak az év egy részében jár.

Előzmény: Jesper Olsen (65086)
Jesper Olsen Creative Commons License 2018.01.18 0 0 65088

Köszönöm, ezekből akár egy oda-vissza túra is összerakható.

Előzmény: olahtamas (65087)
olahtamas Creative Commons License 2018.01.18 0 4 65087

Csóványosra nincs könnyű út :)

Én ezt szoktam:

https://turistautak.openstreetmap.hu/magasutv.php?ido=15162961783zpb

Itt viszonylag egyenletesen oszlik el a meredek.

Vagy esetleg ez:

https://turistautak.openstreetmap.hu/magasutv.php?ido=15162963050f5r

Előzmény: Jesper Olsen (65086)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!