Keresés

Részletes keresés

real_geri Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5428
kocsiban holnap tesztelem
a hátpárnámról is csinálok fotót, megér egy misét :) gerinc ívre gyártva.

a beutaló egy dolog, de időpontot kapsz-e mostra? :(
Előzmény: Kata-flan (5425)
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5427

Lehet ilyet kapni gyógyászati segédeszköz boltban.

Nekem azt mondták, hogy az a lényeg, hogy nem a gerincen ülök.

Hogy a hátit mennyire könnyíti, igazából nem tudom, de biztos, hogy segít valamit.

Amit a gerinckórságomból tanultam az, hogy az ülésnél 6-szor jobban terhelődik a gerinc, mint, ha áll az ember és ez a lukas párna a terhelésen könnyít.

Előzmény: bela2200 (5426)
bela2200 Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5426
Szétcsináljam én is a párnámat? Nekem háti (volt) a sérvem, így a nyomás kissé hosszabb területen oszlik el.
Előzmény: real_geri (5421)
Kata-flan Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5425

Ügyes vagy.:-)

Ugye érezni, hogy a gerincrészt nem éri nyomás.

Nekem 3 ilyen párnám is van, tartósan csak ezeken ülök.

 

Meg pont ma néztem, hogy az ülésemen van egy tapadós, olyan plüssbetétes trikóhuzat, arról nagyon nehezen moccan odébb a párna, ezért nem csúszkál nálam.

 

Amúgy holnap megyek a beutálomért a szecskás nappali kórházba, úgy döntöttem karbantartatom magam augusztusban.:-)

Előzmény: real_geri (5421)
bela2200 Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5424

Ez klassz, gratula!

Előzmény: kristaly02 (5422)
real_geri Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5423
ezek azért jó hírek :)
És csak óvatosan.

én 4. héten elsétáltam a hévig és lementem ráckevére :) persze én csavart nem kaptam
Előzmény: kristaly02 (5422)
kristaly02 Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5422
Ma voltam kontrollon.... a "túlsúlyomat" leszámítva hogy nem fogytam le az idegsebész parancsára a 6 kg-t, örült nekem.
Azt mondta sokat javultam megcsinálta a kontroll röntgent, BORZALMAS látni a saját hátamban a csavarokat a röntgenen...
Horror... de "szép" a maga módján, hogy mit tud ma már az orvostudomány.

Ezeket mondta: úszhatok már, úgyhogy mehetek itt a helyi uszodába, de a medencébe lépés előtt le kell venni az övet, mert abba nem úszhatok. És már buszozhatok is, de azt még gerincövben és apránként nem egyszerre végig Pesten hanem csak először helyben.
Cipelni max 2-2 kg a két kezemben elosztva életem végéig, És a gyógytorna naponta kell, az úszás hetente egyszer.
Ősztől dolgozhatok 6-8 órában, de ha 8 órás főállásba munkába megyek vissza akkor heti 2 szer kell úsznom ezt külön mondta.

A hirtelen mozdulatokat nagy fizikai terheléseket életen át kerülni kell, mert a könnyűfém beépített titán ettől eltörhet, és akkor újra műtét...

De a gerinc páncélt augusztus elejétől elkezdhetem letenni. Apránként naponta növelve a nélküle töltött időt.
Októberben megint kontroll az az utolsó. Elvileg ha akkor se lesz semmi, akkor végleg gyógyultnak számítok
Egy év tehát jövő május amikorra fellélegezhetek elvileg egy év kell mire becsontosodik a csavar egy fiatal szervezetnek ennyi idő kell.
real_geri Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5421
Kata-flan: meghekkeltem a párnámat, hogy olyan legyen, mint a tied.
kivágtam belőle. érdekes lett. mintha WC ülőkén ülnék :)párna
Előzmény: Kata-flan (5384)
real_geri Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5420
két sztori tőlem:

előtte, utána

olvasgass
sajnos egyhamar nem lesz sport.
lábujjhegyen állás alapvizsgálat, nem értem, miért nem kaptad meg.
Előzmény: peter.sts (5418)
afintha Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5419
Eloszor keszuljon el az MR vizsgalat, es akkor utana tobbet tudunk majd.
Előzmény: peter.sts (5418)
peter.sts Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5418

Sziasztok!

Ma ismét "meglátogattam" az idegsebészetet,egy másik orvos volt szolgálatban,aki megvizsgált,és azonnal elintézett nekem egy soronkívüli MR-t hétfőre,és jelezte,hogy erősen barátkozzak a műtét gondolatával.

Jobb lábamon nem tudok lábnújjhegyen megállni,kérdezte e doki,hogy ez az előző vizsgálat alkalmával is így volt? Mondtam,hogy nem tudom,mivel a kollega ilyen "gyakorlatot" nem kért tőlem. Doki:pofavágás.

Ettől féltem,olyan rémtörténetek keringenek a neten ill. szájhagyomány útján a porckorongműtétről és annak utóéletéről,hogy júj!

35  éves vagyok,létlemem a mozgás,hegyikerékpározom,fallabdázom,túrázgatok, ez mind a múlté?!?!

Bízzunk az orvostudományban!

Üdv.

 

real_geri Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5417
Sajnos hozzád és Gateszhez hasonlóan én sem engedhetem meg, hogy még hónapokig pihentessem.
nem emelek, nem erőltetem, de muszáj autózzam. az meg bőven elég :(

hétvégén itthon léve nem kell kenni semmivel. ez mondjuk jó jel.

Tegnap nyomtam a vizitornát a szecskában, majd megpusztultam :( de erősödni kell.
Előzmény: mareszmarcsi58 (5415)
GAtesz Creative Commons License 2009.07.15 0 0 5416
Sziasztok.
Olvaslak benneteket.
Én sem javulok. Felváltva fájnak a lábaim. Derekam is délutánra.
Vannak napok mikor jobban vagyok, van mikor rosszabbul.
Olyan még nem volt, hogy jól voltam.
4 órásban járok dolgozni. Nem tudom mi lesz velem.
Lassan 4 hónapja, hogy műtöttek.
Üdv!
Atesz
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 5415
Szia!
Az szerintem már nem normális dolog, hogy 3-hónap után kenegetni kell, abban az esetben, ha nem csinálunk semmi megerőltetőt. De ha igen, akkor én arra szoktam fogni, és akkor elfogadom hogy fáj. Mert erőltetni nem szabad volna, ahhoz hogy normálisan működjön a műtét után. Nekem mindig kimondottan csak akkor fáj napokig meg zsibbad a lábam, meg görcsöl, amikor megerőltetem. Jó lenne ha már egyszer kipróbálhatnám, hogy milyen ha sokáig nem csinálok semmi erőltetőt. de sajnos most még a körülményeim nem engedik.
Előzmény: real_geri (5413)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 5414
Szia!
Nálatok is Host Invest van. Nálunk is, és itt is vissza veszik tőle a kórházat.
Előzmény: peter.sts (5408)
real_geri Creative Commons License 2009.07.15 0 0 5413
és mennyire normális az, hogy 3-4 hónap után is kell kenegetni (flector vagy fastum) és heti 1-2 alkalommal kell gyógyszer is, mert ideiglenesen annyira fáj?
ez még a normális stádium?

ma mondjuk kezd fájni, mondták is a hidegfrontot estére :( remélem csak az. de a szúrkálás az inkább idegesít, mint a fájdalom, mert mikor beleszúr, és megy valamerre, az inkább idegi zavar, mint izületi :(
Előzmény: mareszmarcsi58 (5407)
afintha Creative Commons License 2009.07.15 0 0 5412
persze hogy rebuszokban beszeltek, mivel az alapveto vizsgalatot nem vegeztek el.
ilyen esetben pecsetes papirt kell arrol kerni a kezeloorvostol, hogy a szukseges vizsgalatot nem rendeli el, es indokot is irjon termeszetesen.
ha kezedben van ez a papir, akkor gyere vissza, es megbeszeljuk a tovabbiakat.
Előzmény: peter.sts (5408)
real_geri Creative Commons License 2009.07.15 0 0 5410
egy gerinc MR tavaly novemberben 18.900 volt a Bajcsy központban, 1,5 óra múlva mehettem is be
Előzmény: kristaly02 (5409)
kristaly02 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 5409
Az OEP smucig és hülye ezt tudjuk. Ne várj, erőszakolj ki MR vagy CT-t.
Ha kell cserélj orvost, aki hajlandó ezt kiírni...
Ha van pénzed 15 ezer egy CT és 36 ezer egy MR soron kívül 2 napos vizsgálat Pesten az Üllői úton...
Ma 3,5 órát voltam kénytelen üli, állami hivatal ügyintézés várakozás miatt, gerincövben...hát merev is lett estére a hátam...
Előzmény: peter.sts (5408)
peter.sts Creative Commons License 2009.07.14 0 0 5408

Azért írtam,hogy valószínűleg,mert konkrét diagnózist nem kaptam sem az idegsebésztől,sem a reumatológustól,csak rébuszokban beszéltek,ill. találgattak.

De az időközben áttanulmányozott irások alpján a tünetek teljesen azt támasztják alá,hogy porckorongsérv.

Eddig csak röntgen volt,mint kiderült azért,mert nem írják fel az MR-t azonnal,mivel nem örül neki az OEP,csak ha nem tapasztalható javulás a kedves adófizetőnél,és tovább "döglődik" akkor "érdemli ki" ezt a vizsgálati módot.

A lényeg hogy a Hosp-Invest 3,5 milliárdot lekaszált,és veszi a kalapját!

Jó egészséget!

 

Előzmény: afintha (5405)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 5407
Szia!
Azt értem jobb, és rosszabb állapotnak, hogy már olyan jól voltam ezelőtti napokban, kb. 1-hétig is, vagy tovább,semmi gond nem volt, örültem, és a körülmények megint közre játszottak, és megint olyat csináltam, amivel megint megerőltettem biztosan. Mert elkezdett nyilalni, fájni,zsibbadnak a lábaim, de főleg a talp, és az ujjak, ilyenkor görcsöl is a láb.gyenge leszek, jobb feküdni így. Tehát nekem ezek a jobb, és rosszabb állapotok. de mindig kiváltja valami a rosszabbat, úgyhogy a műtéttel semmi gondom nincs szerintem,az a baj, hogy nincs segítségem, hogy vigyázzak magamra.
Előzmény: real_geri (5406)
real_geri Creative Commons License 2009.07.14 0 0 5406
sajna ma nekem is rosszabb a derekam, talán a tegnapi kaposvári túra nem kellett volna, de akkor nem működne a gép...

mit értesz bedurranáson, illetve ki mit ért rossz és jó állapot alatt?

én azt nevezem rosszabbnak, mikor elkezd itt ott szúrkálni, és sajog, de azért még nem esek totál ágynak, egy flector, és mehet tovább. ahhoz azonban elég, hogy ez kezdjen foglalkoztatni ilyenkor agyban 100%-on
azért remélem, műtét után már nem esek ágynak ismét
de azért jól esik ilyenkor lefeküdni.
Előzmény: mareszmarcsi58 (5402)
afintha Creative Commons License 2009.07.14 0 0 5405
neurologus konzilium is szukseges lenne.
A "valoszinuleg" servem van kifejezest nem ertem. Van, vagy nincs?
Előzmény: peter.sts (5390)
real_geri Creative Commons License 2009.07.14 0 0 5404
emelésnél összenyomódik a gerinc, húzáskor meg nyúlik.
súlyfürdőnél nyúlik...
Előzmény: mareszmarcsi58 (5403)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 5403
Én még sohasem hallottam súlyfürdőt sérvre. Logikusan nézve, hogy lehet jó a súly a gerincre, ha nem lehet emelni sem? Akkor az nem emelés?
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 5402
Sziasztok!
Szép jó reggelt mindenkinek.

Ma nekem megint bedurrant a gerincem. Fájdogál. A franc vigye el, hogy mindig ez lesz már, ha kicsit dolgozik az ember.
bela2200 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 5401
Pedig arra találták ki, olvasd el a linket amit betettem egy-kettővel előbb. Csak bizonyára nagyon nem mindegy, hogy milyen állapotú a sérv és mennyi súlyt kap.
Előzmény: kristaly02 (5398)
bela2200 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 5400

(Jav: pontosabban a felesége kezelt többünket a tágabb családban, de a lánya és a fia is reumatológusok, már ők is a hatvanas éveikben lehetnek rendesen)

Előzmény: bela2200 (5397)
real_geri Creative Commons License 2009.07.12 0 0 5399
pedig elvileg arra is jó, mint a denevérágy.
Előzmény: kristaly02 (5398)
kristaly02 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 5398
Súlyfürdő: 7 éve járok az Orfiba, se nekem se más betegnek nem láttam kiírva súlyfürdőt porckorongsérv betegség miatt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!