Keresés

Részletes keresés

1900+2 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 3158

Üdv mindenki.

16 éves fiú vagyok. Pár hónappal ezelött megmértem a vérnyomásom és elég magas (145/85) lett és a pulzosom is sok. Azóta egyre gyakrabban mértem és hol magas volt, hol normális.

Tegnap elmentem egy magánorvoshoz. Ő megvizsgált (EKG, szívultrahang, vérnyomásmérés és azt mondta, hogy minden adatom rendben van csak a vérnyomásom magas. Kicsit izgultam is: végülis 152/85 és a pulzusom nyugalmi helyztben 111 volt.

Eléggé olyan típus vagyok aki aggódós, meg izgulós és mindig a legrosszabbra gondolok elsőre.

Aztán adott egy gyógyszert amit azt mondta, hogy 3 hónapig kell szednem és utána meglátjuk, hogy mi lesz. Azt mondta, hogy ez megelőzése annak hogy ez sokáig így maradjon és belefáradjon a szivem. Két hét múlva kellvisszamennek kontrollra.

Talliton 6.25mg-ost adott, naponta eggyet kell bevennek reggeli után. Ismerőseim szerint nem szedjem be inkább vegyek fojhagymakapszulát.

Mi tévő legyek?

Diótörő Creative Commons License 2008.11.07 0 0 3157
A sok sav is okozhat szívtájéki fájdalmakat. Ezt egyszerűen ki lehet iktatni. Egy pohár vizet ha iszik az ember és a sav fel van hígítva és eltűnik a fájdalom. Ha nem, akkor más lehet a baj. Ezt azonban, mármint, hogy van-e baj a savval, azért általában mindenki tudja magáról.
Előzmény: kutykuruty brekege (3152)
mdodger Creative Commons License 2008.11.07 0 0 3153
Szia kutykuruty,

nekem a magas vérnyomástól szokott zsibbadni a kezem illetve a lábam. A sugárzó fájdalom ami a gyomorszájra is átterjed az lehet akár szervi és pszichés eredetű is. Szerintem mindenképp menj el orvoshoz, ne halogasd. Ha kiderül, hogy minden rendben, akkor megnyugszol legalább, ha meg van valami baj, akkor meg kezelni fogják.

Én megjártam a kórházat is a vérnyomásproblémámmal. Megéri kivizsgáltatni a dolgot, az orvos biztos, hogy nem fog félvállról venni, ha meg igen, akkor válts orvost :)

Biztos, hogy ilyenkor amikor ezt a mellkasi fájdalmat érzed feszültebb leszel, ez természetes dolog. Én is megijednék :)

Irány az orvoshoz, ez a legjobb, amit tehetsz:)
Előzmény: kutykuruty brekege (3151)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2008.11.06 0 0 3152

sziasztok, légyszim ha valaki tud váloszolni, legyen szives...ma is fájt a mellkasom, de ma gyógyszerélkül elmult, és utána meg a gyomorszájam -amire aztán az arra való gyógyszer volt jó. tehát azt hiszem jól el tudom különíteni a gyomor illetve mellkasi fájdalmat, de azt már nem, hogy melyik szervi és melyik pszichoszomatikus.

és már félek ezzel a dokit zargatni, mert attól tartok hipochondernek gondol....

Előzmény: kutykuruty brekege (3151)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2008.11.05 0 0 3151

sziaszto, ha a  melkasi fájdalom - ami az egész mellkasra terjed kis és olyan nyomó jellegű több órán keresztült tart - 2 db 0,5-ös nitramint hatására idővel szépen lecsillapodik, akkor az azt jelenti, hogy a szivvel van baj, vagy akkor is segít, ha csak pszichés eredetű volt a fájdalom.

Viszont a gyóyszer bevétele után idővel roppant ideges, feszült lettem, és  olyan mintha el lennének zsibbadva a kezeim.

 

 

köszi előre is a választ.

mdodger Creative Commons License 2008.11.02 0 0 3150
Sziasztok,
Én meg szeretném köszönni BFerinek a jótanácsokat, nagyon sokat javult az állapotom az ő tanácsai hatására. Apró dolgok, de egy kis odafigyeléssel jobban érezhetjük magunkat.
Kaamilla Creative Commons License 2008.10.31 0 0 3149
Sziasztok!
Csak pár sor....
Sajnos nagyon sok volt a munkám, és már nem maradt energiám ide jönni, még csak elolvasni sem a hozzászólásokat. Csak az egeret görgettem le a lap aljára, és láttam, hogy az Evike007 nagyon jól érzi magát, és ennek örülök kedves Évike.
Látom BFeri rég jártál itt, de remélem Te is újra visszatérsz, mert hiányolom, a hozzászólásaidat. Pedig tegnap voltam szív ultrahangon, és majd beszámolok, most a hétvégén remélem lesz idő, úgy tervezem. Az UH. jó, egy főorvos csinálta, elmondtam neki egy-két dolgot a forumban olvasottakról, és mondhatom nagyon érdekelte.
Carvetrend napi 1 12,5 mg, Divigél 2 mg, és a legújabb, amit azthiszem a BFeri ajánlott Nervenpflege, az valami szuper, ezt tényleg tudom ajánlani mindenkinek, gyógynövénykészítmény. El sem hiszem milyen jó. Most ennyi.
Üdv. mindenkinek!!
maestus Creative Commons License 2008.10.30 0 0 3148
Nektek is köszönöm! Egyre kiműveltebb leszek :)
csuangce Creative Commons License 2008.10.23 0 0 3147
Örülök, hogy dr.Agy feltette ide ezt a képletet, mert valóban sokan keverik az egészséges szervezet és a beteg szervezet terhelhetőségét.
Az is nagyon lényeges, amire felhívta a figyelmet: ez a képlet (ami egyébként Lagerstorm német professzor szerkesztett) sem alkalmazható válogatás nélkül bárkire.
Például, aki olyan gyógyszert szed, ami a vérnyomás csökkentése mellett a pulzusszámot is csökkenti (mint a Betaloc), az számoljon azzal, hogy a gyógyszer miatt a terhelés során nem a "normális" pulzusszámot fogja mérni, hanem attól kevesebbet.

Hogy hozzájáruljak az ismeretekhez, felrakom a Kavanagh-nomogrammot, amivel nagyon könnyen, számítgatás nélkül meghatározható (hozzávetőlegesen!) a terheléses pulzusszám. Javaslom kinyomtatni, akkor nagyon könnyen használható.
Remélem, hogy a képre kattintva, nagyítva is látható lesz.
Kavanagh-nomogramm

Elnézést a minőségért, most rajzoltam.
Egy vonalzót ráteszünk az ábrára úgy, hogy metssze az Életkor és a Nyugalmi pulzus vonalán a nekünk megfelelő pontokat és a középső vonalon megnézzük, mennyi lehet a terhelési pulzusunk.
Természetesen a terhelés előtt meg kell mérni a nyugalmi pulzusszámunkat. Ezt legegyszerűbben a csuklón, vagy a nyaki artérián érzékelhetjük. Nem kell 1 percig mérni, elég 20 másodpercig és az értéket szorozzuk 3-mal. :D
dr_agy2 Creative Commons License 2008.10.23 0 0 3146
Ez csak teljesen egészséges emberre érvényes! (Sajnos, nagyon sok "szíves" is ezt a képletet használja.)

Akinek a szívével problémája van, annál az életkor, a nyugalmi pulzus és a szubmaximális terhelhetőség adataik veszik figyelembe.
Ennek alapján:

Pulzusszám = nyugalmi pulzus + [(220 - életkor) + nyugalmi pulzus] x 0,65

Például egy 80 nyugalmi pulzusú, 48 éves személy "számított" terheléses pulzusa = 80 + [(220-48)-80] x 0,65 = 139,8

Ez is csak tájékoztató érték, mert az egyes emberek fizikai és egészségi állapota pillanatonként is eltérő lehet, tehát nem szabad mechanikusan számolni. Az a lényeg, hogy terhelés közben is jól érezze magát az ember és ne nagyon térjen el a pulzusa a fentiek szerint számított optimálistól.

Előzmény: Törölt nick (3143)
maestus Creative Commons License 2008.10.21 0 0 3145
Köszi mindenkinek!
kutykuruty brekege Creative Commons License 2008.10.20 0 0 3144
miért, az fölötti pulzusértéknél mitörténik?
Előzmény: Törölt nick (3143)
mdodger Creative Commons License 2008.10.20 0 0 3142
Szia maestus,
én nem értek hozzá, de itt van egy link ahol olvashatsz a témáról: http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=245&alrovat=247&cikkid=3308

Előzmény: maestus (3141)
maestus Creative Commons License 2008.10.20 0 0 3141

Sziasztok!

Mitrális prolapszusom van, és jelenleg jól beállított pajzsmirigy túlműködésem. Vettünk egy szobabiciklit, szeretnék egy kicsit javítani az állóképességemen. A bringán van pulzusmérő is (bár állítólag nem túl megbízható).

Mennyi a max. pulzusszám, ameddig szabad hajtani magam? Csomó ideig azért álltam ki edzésről futásnál, mert féltem, hogy összeesek és elhullok :(

Jó volna tudni, mi az, amit szabad, mi az, amit nem. Hol lehetne ennek utánanézni? vagy mintha lenne valami képlet, ami alapján ki lehet számolni ezt a pulzus dolgot, nem tudja valaki?

 

Üdv

 

m.

mdodger Creative Commons License 2008.10.18 0 0 3140
Sziasztok,

nemrég kezdtem el inni a galagonyateát (bogyóból készült), nem hittem volna, hogy ennyire hatásos, de tudom ajánlani mindenkinek. Jó az íze is :) Magas vérnyomás problémám van, és a 144-es vérnyomásátlagom már most 130 körül jár. A közérzetem is javult. Ha beválik a tea, akkor beszélek az orvosommal és elhagyom a béta blokkolómat és áttérek a tea rendszeres fogyasztására:)
Van másnak is valamilyen tapasztalata a galagonyával? Nektek segít? Most elsősorban vérnyomásproblémával küszködők véleményét várom :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 3139

Milyen nagy a csend errefelé. :(
Remélem, mindenki jól van.

Egészséget, minden jót a hétre!

Előzmény: evike007 (3138)
evike007 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 3138
Na helló halló!
Ujra itt:9!Nem vagyok pánikos már régen.))
A nebiletből egyet szedek naponta nekem jó és az uj gyoygszert azt a fránya antiarytmiás szert a Cordalone-t ls szedem regegl egyet és este egy felet.)és extráknak irhatnám nyoma sincs:))néha be be dobabn de elviselhető.))
És tudom hohy a Cordalone életmentő gyóygszer,de a lényeg az hogy nekem jó és semmi mellékhatása nem jött ki:))Nebiletnek volt de jo 2 hét után az is elmult:))
Mondhatom jól érzem magam.))
sziasztok:))
dream007 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 3137
Sok sikert a gyógyulásodhoz!
Üdv
Előzmény: mdodger (3136)
mdodger Creative Commons License 2008.10.08 0 0 3136
Szia Dream,

szemészeten voltam már, amikor a kórházban voltam. A szemfenéki ereket rossz állapotban találták, ami a hipertónia egyik következménye, legalábbis ezt mondták.
Igyekszem meggyógyulni, hogy teljesen panaszmentes legyek :)
Előzmény: dream007 (3135)
dream007 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 3135
Szia mdodger!
Elolvastam a történetedet,itt is és a lyme kóros topikban is.
Lehet hogy nagy hülyeséget irok,de sztem menj el szemészetre.
Amúgy szvsz semmi bajod!
Legyen igazam.
Jó egészséget kivánok!
Üdv
Előzmény: mdodger (3134)
mdodger Creative Commons License 2008.10.06 0 0 3134
Szia BFeri,

ha gondolod átküldöm a leleteimet emailben, hátha neked sikerül belőle kihámoznod valamit. A vérnyomásom mostanában nem jó, elég sokszor van 140-150 környékén, de 160 feletti is volt már, a második érték az 70-80 között változik, a pulzus általában rendben van 59-70 között. Elkezdtem az agykontrollt, hátha sikerül azzal is valamilyen eredményt elérnem, vérnyomáscsökkentésként bevált, de nem tudom mennyire tartós az eredmény. Nyilván, ha az ember egy 10-15 percet relaxál, akkor lejjebb megy a vérnyomás.
A vérnyomásmérő készülékem új, alig 3 hónapos, felkaros, tárolja az eredményeket és átlagot is számol a legutóbbi 30 mérés eredményéből. Nekem ez az átlag 140/74, ha jól emlékszem.

A nebilet-ből 1/2 szemet kell szednem esténként. A sót is próbálom kerülni, és most a zöldség és a gyümölcs fogyasztást próbálom előtérbe helyezni. Már csak a mozgást kellene valahogy beiktatni, bár elég sokat gyalogolok pont ilyen megfontolásból.

Előzmény: BFeri53 (3133)
BFeri53 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 3133

Szia!

 

Ez egy igazán jó hír! Ezek szerint Lyme kór kizárva.

 

Talán itt az ideje egy alaposabb kivizsgálásnak,hogy mitől érzed magad rosszul.

 

Mi van a hipertóniával? Ilyen fiatalon csak úgy önmagában nem szokott jelentkezni magasvérnyomás betegség. A szervezet önszabályzó mechanizmusai ilyenkor még jól működnek. Valami oka lehet a hypertóniának, ha tényleg az a betegséged!

 

Azt írják az orvosok, hogy az esetek 90%-ban nem lehet visszavezetni a hipertóniát valamilyen más betegségre, ezért primér hipertóniának is hívják. Ez azt is jelentheti, hogy ma még az orvosok az esetek 90%-ában nem képesek megtalálni a kiváltó okot. A vese funkciót vizsgálták? Azt írtad, hogy az ACE gátló szedését abba kellett hagynod, mert leesett a vérnyomásod. Ez logikailag arra is utalhat, hogy valamiért a vesédnek volt szüksége a magasabb vérnyomásra!

 

Ha jól tudom, szedsz egy Nebilet nevű béta blokkolót a magasvérnyomás ellen.

Biztos, hogy ez a betegséged, és ez a jó gyógykezelés?

Olvastad már az új európai ajánlást a hypertónia kezelésére: www.lam.hu/folyoiratok/lam/0710/8.pdf ?

Érdemes elolvasni.

 

Mellesleg, aznap este, amikor azt írtad, hogy --- "rossz volt a közérzetem egész nap, aztán este amikor hazaérkeztem megmértem megint a vérnyomásom, 152/77 volt normális pulzussal, bevettem a vérnyomáscsökkentőmet, és 1 óra kellett hogy normalizálódjon 119/59 67-es lett. Ekkor már a közérzetem is jobb lett." ---

nálam járt az egyik barátom, aki azt se tudja 55 évesen, hogy hogyan kell vérnyomást mérni. Heccből megértem neki. 150/80 volt. Megmértem a sajátom, 155/77 volt, a nejemé (akinek alacsony a vérnyomása) 145/70. Na mondom, mi van ma, mindenkinek hypertóniája van? 35 perces gyaloglás és 10 perc pihenő után újra megmértük a vérnyomást. Nekem 115/75 volt, 72-es pulzus mellett, nejemnek 110/67 volt, 69-es pulzus mellett. Ennyit a hypertónia tünetekről!

A Nebilet egy retard szer, amit naponta 1-szer kell beszedni. Néhány nap után beáll egy állandó vérplazma szintje. Furcsa, ha 1 óra alatt normalizálódik tőle a vérnyomásod, ahogy írod. Ez ingább pszichés placebó hatás. 

Miben nyilvánult meg a "rossz közérzet"? Időjárás, stressz okozhatta?

 

Egyébként a hypertónia gyakran tünetmentes. Ha vannak is tünetek, sokban egyeznek az alacsony vérnyomás tüneteivel. Utána néztél?

 

Szóval, felbátorodva, hogy Lyme-kór kizárva, vedd kézbe az egészséged kérdését!

 

 

Előzmény: mdodger (3132)
mdodger Creative Commons License 2008.10.06 0 0 3132
Sziasztok, megjött az eredményem dr. Lakostól. Negatív lett.
Előzmény: mdodger (3131)
mdodger Creative Commons License 2008.10.02 0 0 3131
Sziasztok,
gondoltam még benézek ide a doki előtt, most indulok. Szepes Máriát én is ismerem, bár én kicsit realista vagyok így az ilyen jellegű írások nem állnak olyan közel hozzám. Tegnap rossz volt a közérzetem egész nap, aztán este amikor hazaérkeztem megmértem megint a vérnyomásom, 152/77 volt normális pulzussal, bevettem a vérnyomáscsökkentőmet, és 1 óra kellett hogy normalizálódjon 119/59 67-es lett. Ekkor már a közérzetem is jobb lett. Nem gondoltam volna napközben, hogy megint a vérnyomásommal van a gond, mivel nem éreztem magasnak, dehát néha tévedhetek én is. Elhatároztam, hogy a sót megpróbálom teljesen száműzni, mert azzal is elég sokat segíthetek magamon. Persze hétvégén otthon édesanyám húslevesével azért kivételt teszek :))) Abba kell egy kis só, mert anélkül íztelen :)
Na most rohanok is, hogy el ne késsek.
Üdvözletem.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 3130

Feri, szép jó reggelt kívánok!

Meglestem a "kis fórumunkat" munkábaindulás előtt. Jól tettem. :)) Sokszor idézed Szepes Mária írását, de eddig még, férfiasan bevallom, nem jutottam odáig, hogy elolvassam. Ma reggel azonban belekukkantottam. Most meg alig várom, hogy hazaérjek. :)) Ez kell nekem. Önbizalom fejlesztés, harc a félszegség ellen... stb. Köszönöm. Majd beszámolok róla.

 

Mindenkinek szép napot, vidámságot!

Előzmény: BFeri53 (3129)
BFeri53 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 3129

Szia mdodger!

 

Alvászavar ellen én próbálkoznék Nervenpflegennel, vagy Cirkulin valeriana komlóval (DM-ben van).

 

Ha kiderül, hogy nincs lyme-kórod, és kezelésed hypertónia irányban folytatódik, megadok néhány új linket. Egyébként a lyme-kór kezelés is lehet, hogy nemcsak egy egyszerű antibiotikum kúra.

 

A zsírban oldódó béta blokkolók, pl. a Nebilet, az agyba is bejutnak, és nagyon furcsa mellékhatásokat képesek produkálni, tüneteidre hasonlítókat is.

 

A beírásaidból látszik, hogy könnyen megijedsz, bepánikolsz, ami önmagát gerjesztve súlyos tüneteket produkálhat.

Én végigcsináltam egyedül anno egy akaraterősítő tréninget.

Popper Péter, Belső utak könyve és

Szepes Mária, A mindennapok mágiája alapján.

Mindkettő alapmű és nincs mellékhatása!

Szepes Mária írása egy kissé sajátos nyelvezetű, rövid, érthető és nem kitaláció. 99 évet élt! Könnyen letölthető (http://www.terebess.hu/keletkultinfo/szepes1.html).

 

Egészségtudattal éljél. Lehet, hogy csak üzemzavarról van szó, a szervezeted meggyógyítja önmagát. De vár a segítségedre!

 

Minden jót!

Előzmény: mdodger (3128)
mdodger Creative Commons License 2008.10.01 0 0 3128
Szia BFeri,

Gratulálok az eredményeidhez, igazán büszke lehetsz rájuk. Szerencsére a biológia és a kémia engem is érdekelt egy kicsit, így nem volt teljesen ismeretlen amit írtál :) Úgy néz ki, hogy még elhamarkodott volt azt mondani, hogy jobban érzem magam, de továbbra is kutatni fogom az okokat és próbálom sorra kizárni az eshetőségeket. Néha még engem is megijesztenek azok a dolgok, amik velem történnek. Tényleg a legnagyobb kincs az egészség, én mindig próbáltam odafigyelni magamra, káros szenvedélyeim sincsenek, és most orvoshoz kell járnom.

Az alvással gondjaim vannak, 4-5x felébredek éjszaka és forgolódok reggelre fáradtan ébredek. Gondolom, hogy ez is hozzájárul ahhoz, hogy milyen a közérzetem illetve a vérnyomásomat is befolyásolja. Mindenesetre holnap megyek a kullancsbetegségek ambulanciájára, 1 hét mire elkészül az eredmény, akkor már egy kicsivel okosabbak leszünk :) Nagyon remélem, hogy ez okozza a bajaimat, mivel annyira hirtelen jelentkeztek, minden előzmény nélkül és ha ez áll a háttérben, akkor jó eséllyel ki tudok belőle lábalni. Ha negatív lesz a tesztem, akkor még biztos ide fordulok tanácsért, hogy milyen vizsgálatokat érdemes még elvégeztetni, hogy más egyéb dolgokat is ki lehessen zárni, a kórházban úgy érzem elég felületesek voltak.


Előzmény: BFeri53 (3127)
BFeri53 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 3127

Szia mdodger!

 

Az élni akarás sokmindenre rábírja az embert, még laikusként is!  Én 2 éve gyűjtöm a fejemben és rendszerezem az EGÉSZSÉGHEZ fontos és szükséges adatokat.  Főleg az interneten olvasok. Letölthetők a tankönyvek is. Ugyanolyan fontos adat minden egyes ember kórtörténete is. Fontosak a mefigyelések is.  Kerestem az összefüggéseket, mert a világban minden mindennel összefügg. Mindenben van logika, vannak logikus magyarázatok. Sok olyan dolgot is olvastam, ami az én bajommal nem volt közvetlen kapcsolatban, de valamiért felkeltette az érdeklődésemet ezért megjegyeztem. Ha valamit nem értettem, szélesítettem a kört, például fiziológiára, farmakológiára. Egyre jobban érdekelt, érdekel a téma.

Sokat segített a rendszerszemlélet, ami egy számítógéptervező mérnöknél alapkövetelmény. 27 évesen, 1980-ban kapcsolódtam be a Fairchild IC gyártás projektbe, multiprocesszoros IC-mérőautomaták digitális hardver és szoftver rendszer-tervezőjeként. Amit megterveztem, meg is építettük. MTA elismerésben is részesültem anno. Szabadalmunk is van.

 

Az ember a mérőautomatánál (ami azért csak 4 szekrénynyi elektronika) sokkalta, de sokkalta bonyolultabb RENDSZER. Az alapokat a kibernetika segítségével mégis megérthetjük. Asszociatív memória, információ, hálózatok, folyamat-szabályzás, receptorok, ingerület, visszajelzések, motorikus elemek, áramlás,ellenállás, nyomás, szivattyú, szelepek, billentyűk, csövek, húzd meg-ereszd meg szerű szimpatikus-paraszimpatikus hatások, serkentők, blokkolók, transzmitterek, hromonok, pH, redundancia, alakfelismerés, reflex, tudat, tudatalatti, mind-mind olyan fogalmak, amelyeket el lehet helyezni egy rendszerben. A nano-mikro-makro rendszer szemléletű megközelítés elvezet a holisztikus felfogáshoz, mert az ember egy EGÉSZ rendszer.

Az igaz, hogy nincs fiziológiai és farmakológiai szigorlatom, de anno csak megnyertem egy komoly kémiai tanulmányi  versenyt is. Később mégis a mat-fiz irányon át az informatikához jutottam el. Az egyetemen 1 évig tanultam kémiát.

Halott latinul nem tudok, de nyelvész szerettem volna lenni. 2 idegen nyelvet beszélek, sok latin (vagy görög) szót ismerek, ami az orvosi zagyvanyelv megfejtésében segít. Egyébként ez is angolosodik! 

Ezek az alapjaim.  

 

Az utolsó pillanatban kezdtem el tanulmányozni a saját nyavajámat, az előírt gyógykezelésemet. Próbáltam rendszerszemléleti alapon megérteni, miért kellett 10 éven át szednem béta blokkolókat. Az orvosokat is kérdezgettem, de ők kitérő választ adtak, szakirodalmi cikkekre, mortalitási és morbiditási statisztikákra hivatkoztak. Egyre gyengébben éreztem magam, reggel alig tudtam beindulni. Szédültem. A szívritmuszavarok, nevezetesen az extrasystolék szaporodtak. Rosszullétek esetén növelték az adagot, vagy cserélték a béta blokkolót. A Rytmonorm mellett. Szívem kitágult, rémálmaim voltak. Pánikrohamaim voltak. Majdnem impotens lettem. Horkoltam, refluxom volt. Májfunkcióm leromlott. Bőrelelváltozások jöttek elő, ízületi panaszok jelentkeztek. Emésztési problémáim is voltak. 190 cm-esen, 120 kilósan "öröm" volt az élet. Amikor életminőségemről panaszkodtam, mondták, barátkozzak meg a mellékhatásokkal, ha élni akarok. Később majd vérhigítót is kapok, várjak türelemmel.

Ez is az alapokhoz tartozik.

 

Mára reális elképzelésem van a bétablokkolók működéséről, a mellékhatásokról.

Az adrenalin és a noradrenalin receptorok ott vannak majdnem minden izomsejt membránján. Ezek egyik fajtája a béta receptor, ami a kis szabályzási változásokra reagálva beállítja az izomsejtek munkapontját, tónusát. Amikor lenyelsz egy tablettát, gondoljad végig, hogy az ejuthat minden sejtedhez, idegszáladhoz. A noradrenalin a szimpatikus idegrendszer egyik legfontosabb neurotranszmittere, amely az akár 30 cm hosszú axonokon keresztül behálózva a szabályzott szervet, ingerületet továbbít. Ebbe avatkozik be a béta receptor blokkoló. Letompítja, lelassítja a behálózott sejtet. A mellékhatások pedig abból következnek, hogy nem csak a szívben vannak béta receptorok, hanem a gyomorban, belekben, erekben, hörgőkben, vesében, májban, hasnyálmirigyben, vázizomzatban, nemi szervekben. A szíven és az ereken akarnak szabályozni, de a hatást nem tudják lokalizálni. A kardiolszelektív gyógyszerek sem 100%-ig kardioszelektívek. A zsírban oldódó béta blokkolók bejutnak az agyba is! A Nebilet is ilyen. És nem mindegy az egyéni metabolizmus sebessége sem. Van aki gyors metabolizmusú, van aki lassú. Az orvosnak ezt is vizsgálni kell, amikor a dózist meghatározza, mert más a hatás.

Ez csak egy leegyszerűsített kis része a béta blokkoló témának. De fontos lehet!

 

A béta blokkoló sokaknak meghosszabbítja, megmenti az életét, de ha indokolatlanul írják fel, a mellékhatásokon keresztül súlyosan leronthatja az életminőséget.

 

Ha rosszul vagy, mindig érdemes elgondolkodnod a rosszullét legvalószínűbb, logikus magyarázatán. Nagyon logikusan próbáltad megérteni a legfrisebb epizódjaidat. Tudni kell, hogy a vérnyomás és a pulzus nem konstans, normális esetben is széles határokon belül változik. Ettől szabályzás a szabályzás!

Az ijedtség növelheti a pulzust és a vérnyomást.

 

Tudnám még folytatni a szövegem, de így is túl hosszúra sikerült.

Csak még annyit, hogy az emberi élet és egészség a legnagyobb kincs, nem érdemes csak úgy az első körzeti orvos kezébe letenni, akiről igazából alig lehet tudni valamit. Mi van, hogyha 2-essel, 3-assal nagy nehezen csúszott át az orvosin, vizsgákon, szakvizsgákon? Mi van, ha jó a memóriája, de nincs elég logikája? Mi van, ha nincs benne elég empátia? Ha úgy látod, hogy neked ez az orvos nem jó, nem bízol benne, jogod van másik orvost keresni!

 

A betegnek joga van a tájékoztatásra a betegségéről, kezelésről, mellékhatásokról, ... Az orvost is ki kell kérdezni, nemcsak a beteget!

 

A beteg is ember!

 

Drukkolok neked, hogy minden rendbe legyen. Fiatal vagy még, alíg idősebb a harmadik, legkisebb fiamnál. Korai még betegeskedned! Az egészségért viszont neked kell tenned a legtöbbet, nem az orvosnak!

Előzmény: mdodger (3126)
mdodger Creative Commons License 2008.09.30 0 0 3126
Szia BFeri,

Látom nagyon alapos vagy, köszönöm szépen, hogy próbálsz segíteni. Honnan tudsz ennyi mindent? Még nekem is több napos utánajárást igényelne, ha a negyedét ki akarnám deríteni annak, amiket írtál.
Szombaton volt egy heves szívdobogással meg gyengeséggel járó rosszullétem, ami estefelé jelentkezett. Ma megszédültem, de csak később mértem meg a vérnyomásom ami 152/77-es volt 93-as pulzussal. Gondolom az ijedtség is hozzájárult ehhez az értékhez. Pedig már úgy éreztem, hogy egész jól vagyok, ezt leszámítva az alvással vannak gondjaim, sokat forgolódok éjszaka, a szédülés mintha kicsit alábbhagyott volna mostanság. Ezen a héten bejelentkezek dr. Lakoshoz a lyme vizsgálatra, állítólag ő elég gyorsan dolgozik, ha netán ez áll a panaszok hátterében, akkor az időfaktor is számít.

Előzmény: BFeri53 (3125)
BFeri53 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 3125
Kifelejtettem, ha már úgyis üzemorvoshoz mész, jó lenne, ha elküldene valamilyen vizsgálatokra, ahol a tüdődet ellenőriznék le. "A számított jobbkamrai systolés nyomás kissé emelkdett, de miért?" Talán a tüdőtől?
Előzmény: mdodger (3122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!