Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 21
nagyüzemileg mindenből csak kivonatokat használnak,de a kézzel készült az más éppen ettől
Előzmény: Zottjoghurt (14)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 20
http://illatosszappan.blogspot.com/p/cp-szappankeszites-lepesei.html
dede,fent van a titok,és így nem ég el semmi...ezt szeretném kipróbálni
Előzmény: Zottjoghurt (12)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 19
Ne vegyetek pálmaolajat,mert a Greenpeace megmondta,hogy azért irtják az esőerdőket-többek között.
Én is épp a szappankészítés gondolatával kacérkodom- vajon a használt napraforgóolajat lehet így újrahasznosítani???
Előzmény: Törölt nick (8)
halaloszto Creative Commons License 2010.06.20 0 0 18
kaliszappan-kenoszappant ismertem.

a tej persze megromlik. a vaj is. de ha a vaj-ban levo zsirt (a vaj tkp zsir) elszappanositom a luggal, akkor szappan lesz belole, az meg nem avasodik. vagy rosszul gondolom?

vajk
Előzmény: Zottjoghurt (17)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.06.20 0 0 17
Ha NaOH helyett KOH-t (kálium-hidroxidot) használsz, akkor egy gyurmaszerű lágyszappant kapsz, ami soha nem keményedik meg. Ugyanott lehet venni, ahol a NaOH-t is.
Előzmény: halaloszto (15)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.06.20 0 0 16

A tej egy nap alatt megromlana és büdös lenne, ha sikerülne egy az egyben belekeverni. Ugyanez vonatkozik a többire is. Vannak oldalak, ahol lehet kapni adalékokat szappanhoz. De ezt nem tudja elkésziteni egy amatőr otthon a konyhában.

Mandulaolajat keverhetnek bele pluszban, de annak is tudni kell az arányát, ráadásul biztos kell valami tartósitó anyag is, amitől nem romlik meg.

Aki nagyban gyárt, az biztos használ ilyet.

Ezek az otthoni szappangyártási tippek csak csalik. Kipróbálod, nem úgy sikerül, ahogy vártad. Na akkor rendeljünk...

Ami biztos sikerülhet amatőrnek is:

- pálmaolaj mint alap

- kókusz-zsír (gyönyörűen habzik tőle)

- szinezéknek: titán-dioxid (hófehér), a bolti szappanok is ettől fehérek,(művészellátóban lehet kapni, mint fehér festéket por alakban)

- Illatanyag. (illóolajok)

- valamilyen forma, amibe öntöd a szappant.

 

Persze a NaOH-zsír-víz arányt le kell nézni valahonnan, azok jók szoktak lenni.

Igy kapsz egy betonkemény glicerines szappant, ami kis vizzel is úgy habzik, mint állat, és úgy selymesíti a bőrt, mint a legdrágább bőrtej SE.

 

Előzmény: halaloszto (15)
halaloszto Creative Commons License 2010.06.20 0 0 15
en azt hittem a tejes tema mas mint az epres meg hasonlok. akkor a mandulas meg hasonlok, az sem arrol szol hogy mandula meg mogyoroolajbol csinalnak?

vajk
Előzmény: Zottjoghurt (14)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.06.20 0 0 14
A mézszappan sem tartalmaz mézet. Csak valami kivonatot.. a kecsketejes is hasonló lehet. Földi halandó nem tudja megcsinálni.
Előzmény: halaloszto (13)
halaloszto Creative Commons License 2010.06.19 0 0 13
a tejbol nem ugy csinalnak szappant, hogy egyszeruen vajat csinalnak, es abbol szappant?

vajk
Előzmény: Zottjoghurt (12)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.06.18 0 0 12

http://vog.hu/termekek/olaj/fritozolaj.html

 

Olivával ne kezdj szerintem, csak olyan olajjal, ami már szobahőmérsékleten is szilárd, mert csak ebből kapsz a végén szép kemény szappant. Ilyen a fritőz (pálma)olaj, vagy pálmazsír.

És a kecsketejet hogy akarod belekeverni? Mert forró állapotban oda fog kozmálni, ha meg kihűl a szappan, akkor meg már nem keverhető. A szabad lúg pedig nem tudom mit fog tenni a tejjel, de lenne tippem.

A szappankészítők rejtett titkai biztos nincsenek fent a neten.

 

 

Előzmény: ptibike (11)
ptibike Creative Commons License 2010.06.15 0 0 11
Kecsketej van, olivaolaj van, NaOH van, sütőolajat majd veszek az említett helyről. Mi kell még?
ptibike Creative Commons License 2010.06.15 0 0 10
A doboz 900 grammos. Ennek fele elment kaptártisztításra. A maradék kb 400 grammból érdemes megpróbálkozni kecsketejszappannal?
Előzmény: ptibike (9)
ptibike Creative Commons License 2010.06.14 0 0 9
Végre sikerült szereznem NaOH-t. Már csak a kókuszolaj a kérdéses. Vagy kókuszzsír a jobb?
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 8
"palmaolajat arulnak a tescoban sutoolaj neven nagy fem festekesdobozban." - Ez most komoly? :D A kozmetikumokba pedig méregdrágán adják pálmaolaj néven?
Előzmény: halaloszto (5)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 7
Akinek napi több tíz literje van, annak nem olyan drága. :)
Előzmény: PETYUS (4)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.06.02 0 0 6
A gyógyszertár is az Azurból veszi.:) Illetve a Reanaltól. Attól tisztábbat nem hiszem, hogy készitenek.
Előzmény: halaloszto (2)
halaloszto Creative Commons License 2010.06.02 0 0 5
itt irtak, hogy NaOH-t kapsz az azur vegyszerboltban. budapest, jozsef korut 65, 061 3185377

palmaolajat arulnak a tescoban sutoolaj neven nagy fem festekesdobozban.

vajk
Előzmény: ptibike (3)
PETYUS Creative Commons License 2010.06.02 0 0 4
A drága kecsketejet szappanba? Nemá!
Előzmény: ptibike (3)
ptibike Creative Commons License 2010.06.02 0 0 3
OFF
Apropó kecsketej. Tud valaki adni egy egyszerű, használható kecsketejszappan receptet? Régóta keresem és nem találok sehol. Főleg NaOH és kókuszolaj beszerzése érdekelne még. Akár e-mailben is jöhet.
ON
halaloszto Creative Commons License 2010.06.02 0 0 2
jaja, akartam venni 10gramm NaOH-t gyogyszertarban. elhajtottak, hogy az halalos mereg, mit kepzelek, kizart hogy adjanak. bementem az azur boltba, megkerdeztek egykilos kell vagy otkilos.

vajk
Előzmény: Zottjoghurt (1)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.06.02 0 0 1

Az Azúr vegyszerboltban kapsz.

http://www.reanal.hu/index.php?data%5Bmid%5D=6

Előzmény: ptibike (0)
ptibike Creative Commons License 2010.06.01 0 0 0
Először az anyagok beszerzése a legfontosabb. Aztán pedig a recept. 1-2 recept van magyar oldalakon, de leginkább külföldieken találhatók. A hozzávalók elég nehezen szerezhetők be, szerintem. A NaOH-t is szinte lehetetlen...
ptibike Creative Commons License 2010.06.01 0 0 topiknyitó
A saját szappan készítése jó móka. Tanuljuk meg együtt!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!