Keresés

Részletes keresés

Damienjoy Creative Commons License 2010.01.29 0 0 45766
Sziasztok...
...lassan 8 honapos a goldim es mivel nincs kertunk a lakashoz igy maradt a pelenka es a felmosas,DE aszem ilyen korban mar "illik" csak kint vegeznie a dolgat...vagyis szedjuk fel a pelust es raszolni h benn csinalja vagy maradhat a pelus es raszolni ha benn csinalja???
Döme-Ádám Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45765

Nálunk Döme beceneve: Árnyék

Ugyanis Ő is állandóan a sarkamban van, sokszor "marad" paranccsal meg kell kérnem, hogy ne jöjjön fel feleslegesen az emeletre  a lakásban, mert egy gyors forduló után úgyis jövök le.

Előzmény: Gabiiiiii (45755)
snepf Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45764
Előzmény: Eni79 (45761)
molera Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45763

nincs most friss képem, már épp tervezem, hogy lövök párat majd.

amúgy szerintem súlyra ugyanannyi, egy ideje nem mértük már. főleg, akik régen látták, azoktól kapja  a legtöbb bókot:-))

 

Előzmény: Eni79 (45758)
snepf Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45762

Durva részekbe nem engedtük a kutyákat. Voltak olyan "szigetek" amelyek összetorlódott ágakból álltak, nekem esett ilyen közé kacsa és nem sodorta le a víz. Gondolom alásodorta valami ágnak, ha a kutya odakerül ő is így jár. Meg volt olyan partrész ami szintén ilyen volt.

A víz 1 fokos volt.

Úgy volt, hogy holnap is megyünk de tegnap már jégzajlás is volt így kihagyjuk.

Brit? Eszméletlenül élvezte, hempergett a hóban.

 

Chaka is jól dolgozott, csak velem nem volt senki aki videózott volna :) Ő is átlátogatott a szlovákokhoz..

Március már nem az igazi :)

Előzmény: Eni79 (45761)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45761

Köszi, közben megtaláltam! :DDD

 

Hát nem semmi. Azt néztem hogy maga a szélesség az nem vészes, de iszonyatosan nagy a sodrás. És gondolom frankó hideg is lehetett. Ügyes a srác, hogy ment neki. :-)

 

Nekem a feka 2X volt ilyen nagy sodrásban, lent a nagy dunánál, hát vagy 15 méterrel távolabb jött ki mint ahogy bement. Nagyon durva. Kormosképűd nem volt ott ezen? Amúgy néztem, elég jó kondiban van a Brit!

 

 

*** Mi most hétvégén kicsit stabilizájuk az én kormosképűmet ***. :DDDD Kicsit megjött az ihlete ezen a pár vadászaton ahol voltunk, ideje visszatenni. :DDDDD

Várod már a márciust? :DDDD

Előzmény: snepf (45759)
loostris Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45760
Nem tudom, hogy mi lehet a baja (valószínű, hogy semmi, csak ő ilyen kis keverék.). Az én kutyám is elég kajla keverék volt, de ha rászóltam, akkor azért nyugton maradt. Egyébként meg az enyémnek erősen szelektív volt a hallása :) De ő volt a mindenem. Sajnálom, hogy már nincs velem...
Előzmény: Eni79 (45757)
snepf Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45759
"Na, a videók..

http://www.youtube.com/watch?v=9ZhvG8T2XrU

Amazon kacsa tanult..

és egy kis komoly munka.. sajnos több részletben megvan a két kacsa elhozása, de most nem volt kedvem szerkeszteni..
Nekem ilyen a vadászkutyám..

http://www.youtube.com/watch?v=SvDD77oRQrw "

Előzmény: Eni79 (45754)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45758

Figyelj. Egy normális kutyának nem is kell többet tudnia. Minden körülmények között legyen behívható (bár nincsen 100%-os kutya), mondjuk rövidebb távon maradjon helyben, tudjon ülni, ismerje a helyedre parancsot, és persze legalább pórázon tudjon sétálni húzás nélkül. Ennyi.

 

A többi már csak kedv, idő és energia kérdése hogy mit tanítasz meg neki.

 

Molera van újabb képed?

Előzmény: Gabiiiiii (45756)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45757

Szerintem a "kutya nem itt van elásva". :DDD (Haha, milyen jó mondás...)

 

Azt mondod mindennap réten mogatják, pár órát, meg napközben rövid séták. Egyetértek Orsival, le kell terhelni az agyát. (Egy kis engedelmességi, koncentrálás feladat sokat használna, illetve hát sokkal jobb az együttélés is vele ha meg van nevelve.)

 

Olvastam, h volt kutyaoviban, helyes, de ha már ennyi idős meg lehet próbálkozni a kutyasulival is. A fajtársakkal való szocializáció miatt is fontos, a gazdi is tanulhat sok újat, és nem utolsó sorban a kutya a többi kutyával hamarabb kifárad a játékban mint ha egymaga rohangál. Heti 1-2 nap ez is megoldás lehet, illetve amit ott tanulnak, azt a hétköznapokon lehet alkalmazni. Azt hogy egy kutya, amelyik tényleg mindennap kint van 2 órát, plussz többször is sétál, és rendszeresen labdáznak vele, nem tudom elhinni hogy még otthon is kezelhetetlen. Nekem igazán energikus kutyáim vannak, ennyi idős korukban nem voltak ennyit kint, mégsem voltak kezelhetetlenek. Itt nekem valami sántít.

Előzmény: loostris (45752)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45756
fejlodtem,feljodtem,meg nem tokeletes,de mar kozelit:) Ugye en nem adok neki akkora feladatokat,mint te,de amit en kivanok tole,azt szinte mar biztosan tudja.Lehet sokmindent fejleszteni,finomitani,de szamomra a behivas volt a legeslegfontosabb,az per pillanat 100%-os....De mint mar mondtam,gyanakvo vagyok,100%-ig nem bizom benne most mar akkor sem,ha elete vegiegi ilyen kis megbizhato marad,akkor sem..
Előzmény: Eni79 (45742)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45755

(Értsd, kimegyek a konyhába, mondjuk kaját csinálok, felpattan a nappaliból és utánam jön, konstatálja mit csinálok majd lefekszik  a konyhaajtóba."

 

na ezert hivja az uram az ebet seggbekutyanak:) Nem mehetek ki a latoszogebol,azonnal tudnia kell,hol vagyok,mit csinalok es kovet 3 centi tavolsagban:) Neha atesek rajta:)

Előzmény: Eni79 (45741)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45754

Na erről beszélek. :DDDD Ha egy kutya melózik (főleg ha kemény terepen) egész nap, az bizony úgy alszik mint a bunda... :DDDDD

 

Nem, még nem néztem meg... Be tudod ide is linkelni?

 

Dóri az a nem normális, amit a gazdi annak tart. Ez így is van rendjén. Mondom, nekem ezek amolyan "szőnyegek". Mindíg fekszenek valahol ha bent vannak, hahaha.

Előzmény: snepf (45744)
loostris Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45753
Még mindig gazdit keres!!!
Előzmény: loostris (45716)
loostris Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45752
Szia!
Annyira nem vagyok képben, de úgy tudom, hogy 1-2 órát futtatják réten (száguldozik rendesen), játékdobálással egybekötve, napközben meg több rövidebb sétát iktatnak be.
Előzmény: cheereck (45751)
cheereck Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45751
szia!

a mostani gazdiknak mit jelent a mozgatás? intenzív játék más kutyákkal, néhány labdadobálás, vagy "csak" hosszú séta?
meg aztán, nem elég fizikailag fárasztani a kutyát, agyilag is le kell terhelni...
Előzmény: loostris (45749)
lustica Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45750

Köszi szépen, de asszem boldogulok vele:-D

 

Az alapján amit ideiről elmondtak, 2 kérdést tett fel a vizsga egyik részén. az egyik volt. h mit eszik a vaddisznó, meg egy 2.

Másik része vmi problémamegoldós, beszélgetős, társulásos, de azt meg csak összeszedem. most pihenek, azt vasárnap majd nekiállok rá készülni. Remélhetőleg enyim is olyan könnyen meglesz, mint Fruzsinak:-D

Előzmény: snepf (45746)
loostris Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45749
Itt az a gond, hogy nincs az a mozgás mennyiség, ami elég lenne neki. Mozog órákat, rohangál. Hazaviszik, 20 perc, fél óra szunya és utána megint nyüstöl, ugrál. Ez nem normális szerintem... Nem tudok úgy elmenni hozzájuk, hogy ne a nyakamban ugráljon folyton és ne rágcsálja a kezemet, vagy szagoljon a hátsómba :S. Imádom a kutyákat, de ez még nekem is túlzás, pedig nem is én élek vele. Szerintem picit hiperaktív. :(((
Előzmény: Eni79 (45741)
molera Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45748

Elvileg nem jellemző annyira se az apport, se a cipelés a sharpra, de vannak kivételek:-))

ez a videó még 7hónapos korában készült, az első tüzeléskor, a bugyingoról úgyis rájönnétek:-) itt is felkapja a játékát, hurcibálja és még egy kis magánfocit is bemutat a végén, utóbbi nagy kedvence, hogy szájában egy játék, manccsal meg foci, hát nem aprózza el

http://www.youtube.com/watch?v=7MmsWMU0qzI 

 

aztán még rázza is a játékokat és imádja a csipogót, folyton keresi bennük, hogy hol lehet csipotatni, erről is egy video:

http://www.youtube.com/watch?v=xCiEfC4ZDEQ 

 

a lényeg, hogy nagyon nem 100-as a lány, és mi ezért úgy imádjuk:-))

amikor eldöntöttem,hogy shar-peit szeretnék, féltem, hogy egy nagyon lusta, egész nap alvós kutyám lesz, téves elképzeléseim voltak,közben meg nagyon nagy bohócok, imádnivalóak:-)))

bocsi az offért

 

Bella kutya nagyon fitt, mindenki a csodájára jár:-))

Sajnos most van valami baja a pocijának, visszatérő hasmenése van, most rizsdiétán vagyunk, plusz kap még a gyomrára, belek, bélflórára bogyót, meg szurit 3 napig,mert tegnap este még rosszul is volt, járt-kelt, nem találta a helyét,zihált, behúzta a hasát, hát egyből az ügyeleten kötöttünk ki, nagyon megijedtünk. úgy néz ki semmi komoly, ha nem javul ezektől,akkor lépünk tovább.

mire hazértünk a dokitól, kipattant a kocsiból és elrohant botért és ugrálva jött vissza, úgy néz ki jó anyagot kapott a doki nénitől:-)))))

Előzmény: Eni79 (45742)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45747
Sziasztok!

Rám soha nem ugrált fel a kutyám,pedig felnőtt fejjel első kutyás vagyok.Idegeneket (akik bejönnek a kapun)farokcsóválva üdvözöl,soha nem ugat meg,nem is ugrik rájuk.Kivétel,ha az idegen játszani akar vele.Ha felényúl simogatási,vagy játszási hajlammal.Gondolom ezt a kutya érzi,ilyenkor felugrik rá.
Sokszor mondom is magamban (amikor jön a mosógépszerelő,vagy a cirkószerelő,stb) minek szórakozol vele barátom,ha utána meg felháborodsz azon,hogy rádugrott.
Vagy nincs igazam?

(persze én már akármilyen szándékkal nyúlok felé-akkor sem merne rámugrani,az tuti)
snepf Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45746

Ajjaj!!

 

Megadjam a telefonszámomat? :D

Előzmény: lustica (45745)
lustica Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45745

Ha már itt vagy:-D:

Jövő szerdán megyek Vadászati ökológiából vizsgázni. Fruzsi mesélte, hogy az övő hogy zajlott:-D

Előzmény: snepf (45744)
snepf Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45744

Érdekes, a múltkori Ipolyos buli után egyik kutyám sem zizegett.. :D

Nem is játszottak... enni sem nagyon ettek.. eldőltek és pont.

Eni láttad a videókat??

Előzmény: Eni79 (45741)
lustica Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45743

Én nem is állítottam sosem, hogy kezelhetetlen. Csak 2 teljesen eltérő habitus.

Csak egy példa, szerintem így érthető lesz mit mondok:

Kutyák lakásban, én vagy tanulok, vagy alszom:

Mara és Kira bejön ha már régóta nem foglalkoztam velük, odajön, megnézi mit reagálok. Ha nincs reakció, vagy csak egy simi, akkor lefekszik/kivonul, de a lényeg az, hogy hagy békében.

Whity odajön, ha nincs reakció nyakambamászik, lökdös, nyalogat, amíg nem figyelek rá. Ha figyelek, akkor ölbemászik.

Namost ennek az extra változata az éjszaka, amikor ő már 2 óra után kialussza magát és úgy gondolja, h én is. Így fogja a papucsom és behozza és a képembe tolja dünnyögve, míg fel nem ébredek (és legtöbbször elküldöm a fenébe, h aludjon már:-D) és ezt 2 óránként eljátssza, egy éjszaka 3-4x felébresztve. Ő ilyen.

És kb ilyen különbségek vannak a mindennapi egyéb dolgaiban is a többiekhez képest.

Előzmény: Eni79 (45741)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45742

Erről beszélek. lemozgatod a kutyát kellően, utána az csöndben van, nem rombol és pihen. Ezt diktálja az ösztön is... A kutya ragadozó. (Kiindulásból). A ragadozók pedig a napjuk nagy részét pont hogy pihenve töltik, mert ezt diktálja az ösztön. Más kérdés, ha melózni (vagy futni, játszani, stb) kell azt bírják hosszú távon.

 

Örülök h a felugrálás nem téma. :-))) Ti amúgy is nagyon ügyesek vagytok, sokat fejlődtél azzal a kutyával. Szeretem az ilyet.

 

Molera, a sharp is cipelős??? Nem is tudtam... :DDDDD

Előzmény: Gabiiiiii (45735)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45741

Na várj, azért tegyünk különbséget. Az, hogy 1-2 óra alvás után "zizeg", nem azonos a kezelhetetlenséggel. Zizegés alatt gondolom azt érted hogy ha totyogsz a lakásban, togyog utánad. Carlis is ilyen, ha nincsen kiütve, akkor jön utánam. (Értsd, kimegyek a konyhába, mondjuk kaját csinálok, felpattan a nappaliból és utánam jön, konstatálja mit csinálok majd lefekszik  a konyhaajtóba. Ez nem a "tettvágy" jele, hanem az hogy a közelemben akar lenni, illetve hogy a remény hal meg utoljára alapon várja hátha adok valami kaját. Ha bemegyek az irodába akkor ott fekszik. De tudja, a házban nyugi van, ott nincs vircsaft, ott vagy ülünk, vagy fekszünk, esetleg láb alatt vagyunk néha, de nem zizegünk feleslegesen. Nem tudom, mindegyik más, nekem mindkettő ilyen és én ezt tartom normálisnak. (Ahogyan azt is, hogy volt h kiképzésen voltam, kutyát vittem magammal, betettem a kocsiba, otthagytam pár órára és addig aludt. Nekik is teljesen normális).

 

Azért márcsak a fizika és a fajra jellemzőekből is az a normális, ha egy egész napos tréningen mozgatod a kutyát, akkor utána otthon pihen. Mármint ha nem kap feladatot.

 

Mi nagyterítékes után még elmentünk a barátainkhoz (jóó sok labi!), a kutyák bent voltak velünk. picit hancúroztak, aztán szépen le lettek fektetve és pihiztek. Utána a kocsiban szintén. Hazamentünk, kaptak kaját, aztán irány a nappaliba. Ezért is van az, hogy hátköznap mikor dolgozunk, bejönnek este, és reggelig csönd van. persze végig lehetne velük egész éjjel tréningezni, bírnák, de mivel tudják hogy az éjjel az szunyaidő, bent hevernek. Nem zaklatnak feleslegesen. Max a Carlos ha több napig nincsen elővéve, akkor az előszobai cipőket behordja nekem, de ennyi. Ha egy kutya folyton pörög, az vagy nincsen leterhelve, vagy az energiaszintje jóval meghaladja a gazdijáét.

Előzmény: lustica (45738)
molera Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45740

:-)))gondolom már megszokták a vendégek, hogy akár egy "zoknisszájú" eb jön eléjük:-)))tündéri lehet vele:-))

én ezt imádom bennük, hogy egyből mennek és hozzák valamelyik kis kincsüket:-)) főleg Dalma szokása ez kicsi korától,Bella csak az utóbbi időben szokott rá,illetve ő egyből játszani is akar vele,Dalma csak jön és lobogtatja:-)))) ha megfeledkezik magáról, akkor akár még fél óráig úgy járkál, hogy a szájában viszi az ép aktuális játékot és sharp lévén erős "röfögések" kísérik az útját:-))))

Előzmény: Gabiiiiii (45739)
Gabiiiiii Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45739
az enyem azonnal valami ajandek utan nez,ami vagy valami jateka,de altalaban szerez valahonnan egy zoknit:)
Előzmény: molera (45737)
lustica Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45738

HOgy ezzel a labival mit lehetne kezdeni, vagy hogyan, azt nem tudom.

 

Azt tudom, hogy Mara kint pörög, bent szinte azonnal fogja magát, lefekszik és elvan láb alatt.

 

De Whity nem ilyen. Ahogy az apja se. Egész napos tréningek után hazajövünk, alszik 1-2 órát, majd újra jön és zizeg. Fáraszthatod te akárhogy, attól még nem sok nyugton lesz tőle:-) Bár engem ez nem zavar, én ilyennek szeretem.

Előzmény: Eni79 (45733)
molera Creative Commons License 2010.01.28 0 0 45737

sziasztok

 

nálunk a lakásban nyugi van, sőt leginkább horpasztanak jóízűen. oké, néha van egy kis gyepánka, főleg amikor újra találkoznak, mert Bella ugye "napközis":-))napi 3-4 sétával eléggé le lehet őket mozgatni, ami nálunk a lakás miatt amúgy is kötelező, pl az esti 1-1,5 órás sok kutyás-játszós-botozós őrület után egyből kidőlnek reggelig:-)) Sőt Bella labi létére sokkal nyugisabb a lakásban, mint Dalma, aki shar-pei és "standard" szerint 16-18 órát alszanak egy nap:-)))

 

ugrálás nálunk nincs, mondjuk mi alapjáraton nem is engedtük nekik, illetve ha "parancsot" kapnak, ugorhatnak, de mi pont azt szerettük volna elkerülni, hogy rá ugráljanak másokra váratlanul, csak úgy, nem mindenki szereti. Bella jobban ugrálna, ha szólunk neki, hogy nem kéne, akkor kb. fél méterre előttünk ugrándozik magában néha:-)))

nálunk ha jön valaki, akkor jövés menés van a lábak között, illetve mindketten hoznak valami játékot az érkezőnek:-)))viszont nincs ugatás és ugrálás. egyelőre ezzel elégedettek ők is, mi is:-)))

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!