Keresés

Részletes keresés

Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1601

mennyivel jobb volt régen volt az otp meg néhány takszöv...

Előzmény: Törölt nick (1600)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1598

Ki fia borja vagy és mi a bajod az akciós kamatokkal, milyen érdek vezérel, amikor azt mondod, hogy meg kéne szüntetni ezt a gyakorlatot? Talán befalapba kéne rakni, évi 2% kezelési költségre? Vagy trédelni kéne vele a tőzsdén? Neked melyik lenne jobb?

 

az, hogy kinek mennyire éri meg ide-oda utalgatni és lekötni a pénzt, szintén nem te a dolgod. Nyugodj meg néhányunknak van értelmesen fizetett 8 órás állása, mégis megéri "gagyizni" a kamatokkal.  

 

KI 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1591)
W_B Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1597

Te üveggyöngyért viszed másik bankba a pénzed....?

Mert én a nagyobb hozamért.

Engem nem érdekel, hogy K&H, MKB, Axa, akármi, az elérhető hozam a lényeg; a bizalom pedig alapfeltétel, tehát olyan bankba nem megyek, amelyben nem bízom.

Előzmény: Törölt nick (1596)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1595

Magyarázza el valaki nekem ennek a csúcskamat dolognak a lényegét? Egy napig tart, nem értem, hogy még aznap hogyan tudhatna az ember nagyobb mennyiségű pénzt lekötni? Ennyit nem tartanék lekötetlenül az Erstés folyószámlán, illetve egy normál átutalásnak is jelenleg (legalább) 1 nap kell.

 

Nem értem ennek az egész Erste csúcskamatnak a lényegét..

 

KI.

Előzmény: Yooha (1582)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1594

Nem lesz vége, csak a kicsiket kizárják belőle (ők kapják a hazai 1%-ot az OTP-nél), a nagyok meg másik pályán fociznak majd.

Így lett 460 Ft a benzin is :-)

Előzmény: Törölt nick (1591)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1593

Akciós tejet vadászni a szomszéd kerületben nem kisstílű?

Nagy pénz nagy stíl, kis pénu kis stíl.

Előzmény: Törölt nick (1591)
Yooha Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1592
17-en 0:00-16:00-ig volt, szoval ezert nem lattad mar. Elore nem lehet tudni, 1 nappal elotte, meg aznap lehet latni az erste oldalan. 1-2 havonta van ilyen.
Előzmény: pollini (1584)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1588

3 hónapos lekötésnél az 8 tized % tranzakciós díj csak az állam részéről+az egyéb eddig is fennálló (esetleges) költségek.

 

a kamatversenynek ezzel kb. vége is, nyert az államkötvény, lehet nem véletlen indítják a rövidtávú megtakarításokat ebebn a formában is.

Előzmény: Vadista Szandál (1587)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1587

ja és minimum 2x kell levonni. odautalod, visszautalod, vagy kiveszed kp. az is adó köteles lesz.

Előzmény: Törölt nick (1585)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1586

meg még 16%-ot adóra:)

Előzmény: Törölt nick (1585)
pollini Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1584

Szia!

A linken csak egy általános leírás van a csúcskamat napokról.

Hol lehet látni a kamatokat (nem vagyok Erstés), és honnan lehet tudni, hogy mikor van ilyen nap?

Köszi.

Előzmény: Yooha (1582)
Vadista Szandál Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1583

Nehezebb lesz kamatvadászkodni jövőre, tranzakciós díjjal. 2-5-x m ft átutalása 2-5-x e ft. Vissza vagy tovább utalva máshova ugyanennyi.

 

Beleillik a trendbe, kezdődik a pénzügyi elnyomás időszaka.

 

http://www.privatvagyonkezeles.hu/alapblog/16-citadella/1264-

 

"Ennek megfelelõen a jelen korban (mivel a növekedés nem fog menni) a megszorítások, a részleges csõdök, az elinflálás és legfõképp a megtakarítók kizsákmányolása lesz a megoldás.

..

 

A "financial repression", amit talán pénzügyi elnyomásnak fordíthatunk, pontosan azt jelenti, hogy a megtakarítók pénzét apránként elveszik. Ez a megoldás sokkal elfogadhatóbb, mintha egyszeri csõd következne be. Ha évente 2-3-4%-ot vesznek el, az lelkileg feldolgozhatóbb és sokkal kevésbé káros a gazdaságra, mintha azonnali 30-80%-os adósságleírást kellene elszenvedni,

 

"

Yooha Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1582

Csúcskamat nap az Ersténél ma (04.17)

http://erstebank.hu/hu/10049117.html

uhu20 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1581

Jelenleg is van már jópár számlám. az általad felsoroltak egy részéhez (Magnet, Axa) nem férek hozzá. A MÁK-on gondolkodtam már, egyelőre megvárom, hogy a kormány tényleg nyit-e nekem egy számlát...:) (közalkalmazott vagyok). A 2015/J is jó dolog, bár az kicsit aggaszt, hogy a korábbi 100%-os árfolyam helyett elkezdték (csak úgy) a 98% árfolyamot alkalmazni. Bár egyébként ez logikus, nem az a MÁK célja, hogy egyéves kötvényként használják a 3évest.

 

Viszont most már megvárom, hogy a tervezett rövidebb lakossági papírokat milyen kondíciók mellett adják. Én alapkamat körülire számítok, illetve, mivel a cél az átszoktatás a betétről, így alapkamat + 1-2% lehet szerintem. Nyilván fixen.

Előzmény: karoly.ignac (1580)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1580

Köszi az infót!

 

Nekem is lejárt most a héten egy Erstés 9 hónapos betétem (8%), de nem értem, hogy ez az újralekötés akció miért olyan nagyszerű?

Ha egy évre tuti hanyagolni tudod a pénzedet, miért nem a TBSZ-es 2015/J-t kockáztatod meg? Ha első év végén (12 hónap után) felbontod, akkor is (9,3-2)%-t dob (sőtt többet, az infláció emelkedik),

minnél később bontod fel, annál kissebb lessz a 2% büntetés hatása. 1,5 év utáni feltörés esetén tuti veri az évesített hozama az Erstés ajánlatot és

ha nem tuti, hogy feltöröd, akkor ott az esélyed a csökkentett vagy nulla kamatadóra a TBSZ miatt, illetve kissebb az újrabefektetés kockázata is. (olyan év nem lesz, hogy a 2015/J nem dob 9%-t, de az nem tuti, hogy az akciós banki kamatok nem néznek be 9% alá az elkövetkező 3 évben)

 

Véleményem szerint a 2015/J a hagyományos egy éves betétek értelmét kérdésessé teszi még a 2%-os feltörési büntetés mellett is...

 

A rövid és látra betéteknek (Magnet, AXA VIP, Malacpersely) persze továbbra is van értelme.

 

Mi a véleményed?

 

KI

 

Előzmény: uhu20 (1575)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1579

Persze, én is véletlenül vettem észre. Szerintem pont azért csinálják így, hogy ne legyen látványos: a többség a nem akciós feltételek mellett pihenteti tovább a pénzét. Viszont emellett a kamatvadászok észreveszik és nem viszik el a pénzt. Mondjuk még meglátom, mit tegyek, hagyjam-e az aktívban a pénzem, vagy megpróbáljam áttenni kamatbiztosba. Azért némi hátrány, hogy kizárólag 12 hónapos ez az inside akció.

Előzmény: pgyafi (1578)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1578

Bocs, jogos. Automatikusan csak a 6. számű mellékletet szoktam nézni..

Előzmény: uhu20 (1577)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1577

Direkt linkeltem a pdf-et....

Előzmény: pgyafi (1576)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1576

Ezt én nem értem. Kamatbiztos csak új pénzre van. Vagy van valami egyedi ajánlat?

Előzmény: uhu20 (1575)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1575

Március végén érdeklődtem az Erste telebanknál, hogy megkapom-e a kamatbiztos kondíciókat a lejárt és újrabefektetendő betétemre, a válasz nemleges volt, mire elutaltam tőlük a pénzemet...

 

No de:

http://www.erstebank.hu/file/LBBH_m13_20120410.pdf

 

Azaz akinek ebben a hónapban jár le kamatbiztos betétje., az 8,5%-kal újíthatja meg.

 

Kár, hogy nem tudtam, így a 10-én lejárt betétemet átraktam az aktív betétbe. A kamata hasonló, csak oda kell rá jobban figyelni.

 

Másik:

AZ OTP netbank megújult. Szerintem továábbra is veri a mezőnyt, legalábbis az általam ismerteket (Erste, Rafi) tekintve. Persze a kamatra ez nem érvényes.

Yooha Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1574

"PS Utoljára az Ersténél a csúcskamat napon kötöttem le, de baromi inkorrekt, hogy azóta nem láttam újabb ilyen lehetőséget, de persze nem is tudom naponta nézegetni. Küldhetnének pl. egy email-t róla."

 

A csúcskamat nap lényege, hogy nem verik nagy dobra és nem lehet előre tudni, hogy mikor van. Így csak kevesen tudnak élni vele. Ugyanis a magas betéti kamat a bank számára - ó, mily' szörnyűség - veszteséget jelent :)

Előzmény: zsoca72 (1569)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1573

.. kamatfizetési periódus lejártát követően,bankfiókból, költség nélkül, összeghatártól függetlenül elutalható.

 

Ha a technikai számláról más bankhoz utalod, akkor 1000Ft az utalás díja. Csak bankon belüli számlára ingyenes az utalás.

Előzmény: pinter78 (1572)
pinter78 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1572

Néhány kiegészítés:

 

Magnet:

-A lekötéssel a pénz a Csillag számláról egy ún. technikai számlára kerül, ahonnan a 3 hónapos kamatfizetési periódus lejártát követően,bankfiókból, költség nélkül, összeghatártól függetlenül elutalható.

-Számlavezetési díj választható 0-1000 forintig, a nullát válaszd :)- nem lesz semmilyen hátrányod emiatt.

-50ezer bárhonnan érkezhet.

 

Unicredit:

-Bónusz számlacsomag esetén az első 2 hónapban a számlavezetési díj nulla, utána 150ezer havi jóváírás esetén ingyenes.

-Kártyaigénylés nem kötelező.

-Netbank ingyenes.

-Elutalás díjmentes, napi 10milliós limit.

 

OTP Bónusz szerintem felejtős a feltételek miatt.

https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/Bonusz_betet_20120331.pdf

 

 

Ha tévedtem vmiben, várom az észrevételeket..

Előzmény: zsoca72 (1569)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1571

Nem, egészen véletlenül reggeltem ezt 10 éve.:)

Még egyben volt a drukkerkocsma, és csupa focis topik volt mindig elől, csupa focista nickkel, azt hittem csak azzal lehet.:D

De azóta őrizgetem, és meg is szerettem.:)

 

Előzmény: zsoca72 (1570)
zsoca72 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1570

@sinisa

Kösz a választ. Igen, ez volt a hiba nálam. :)

 

PS a nick-ed a nevedből jön? Valahonnan délről? :)

zsoca72 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1569

Na, további olvasgatással pár kérdésemre válaszolok is. :)

KI-nek köszönöm az összefoglalást, csak mire elolvasgattam 50-60 hozzászólást visszamenőleg, addig elfelejtettem, hogy mit is írt pontosan.

Szóval, Magnet:

9% fölötti kamat 3 hónapra. Új pénz kell + havi 50e Ft beérkező pénz.

Kártya kell, évi 1000Ft

Úgy olvasom, hogy 3 hónap után "ingyen" felbontható a lekötés. (nem értem miért kell 2-3 évre kötni)

Ahogy KI írta, a "Csillag" számla tűnik legjobbnak erre a célra.

Kis ügyeskedéssel ingyen vihető ki a pénz.

Fennmaradó kérdések:

1. Mit jelent az, hogy "Havi számlavezetési díj: 0-1000 Ft"??? Később még részletezi is, hogy "Az ügyfél választása szerint. Választható számlavezetési díjak: 0, 100, 200, 300, 400, 500, 1 000 Ft"

Ha nem járna valami hátránnyal a 0Ft-os díj, akkor nyilván mindenki ezt választaná. Jó lenne tudni, hogy milyen előny/hátrány származik a választott havi számlavezetési díj függvényében.

2. Érkezhet a havi 50e Ft másik bankban vezetett SAJÁT névre szóló számláról is?

 

OTP:

Számlavezetés és kártyadíjra nem térek ki, mert ott van számlám, és jó bonyolult is.

Itt 9% a 3 hónapos lekötés. Új pénz kell, de elvileg nincs más feltétel.

Pénz kiutalása 0,1% netbank, 0,15% telebank, 0,2% bankfiók.

Kérdés:

Mit jelent az, hogy "A bónusz kamatra való jogosultság vizsgálatára a futamidő alatt kerül sor.
Függetlenül attól, hogy az akció során hány alkalommal történik betétlekötés, minden esetben a fenti feltételek figyelembevételével kerül meghatározásra az akciós betét kamata."?

Mit vizsgálnak? Csak azt, hogy új pénzt kötött-e le az ember, vagy kitalálhatnak valami más cselt is, hogy mégse adják meg az akciós kamatot?

 

Uni:

Bónusz csomag tűnik legjobbnak, habár a számlavezetés díja bonyolult, szerintem legjobb 630 Ft-al számolni, viszont ha minden igaz, akkor az első 2 hónapban ettől eltekintenek.

Kártyadíj jelenleg nincs.

Nem találtam meg, hogy a netbank használatáért fizetni kell-e.

Utalás 0,15% netbank, 0,25% másképp.

9% kamat 2 hónapra. Új pénz kell, más feltétel elvileg nincs.

 

Ezeken kívül érdekes számomra a Questor is. A QFH180718B11 jelű kötvény szintén 3 hónap múlva járna le, 9,95% kamatozással és TBSZ-en ha minden igaz, kamatadó mentes.

Na most itt aztán végképp érdekes, hogy mennyibe is kerülne az annyi. Számlavezetés, megbízási díj, pénzkivétel, ... Erről szívesen vennék egy számítást, ha valaki már elvégezte.

Valószínűleg beugrom én is hozzájuk, és inkább szóban végigzongorázom velük.

 

Remélem ezzel a kis összefoglalóval segítettem másoknak is, és a kérdéseimre a választ, illetve bármilyen egyéb hozzászólást szívesen várok.

 

PS Utoljára az Ersténél a csúcskamat napon kötöttem le, de baromi inkorrekt, hogy azóta nem láttam újabb ilyen lehetőséget, de persze nem is tudom naponta nézegetni. Küldhetnének pl. egy email-t róla. Így csak ott pang a lóvé mindenféle kamat nélkül már jópár hete. :(

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1568

A jokamat.hu-n a felső sorban tudod állítani, hogy hány hónap lekötést akarsz, nyilván a 3havi jött be, és Unicredit akciósa 2 hónapos.

A Magnetes 2-3 évet már kitárgyaltuk, az semmilyen megkötést nem takar, csak formális. (ha végig ott tartod a pénzed, a végén 0.2% ill 0.3% prémiumot kapsz az összegre.)

Egyébként simán kiveheted a periódus végén.

Előzmény: zsoca72 (1567)
zsoca72 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1567

Hello

Max 3 hónapra (1-3) kötném le a pénzem, ami jelenleg az Erstenel van.

A cél nyilván a minél nagyobb nettó hozam. Így előnyt jelent ha nem kell bankkártyát fizetni, alacsony (akár ingyenes) a számlavezetési díj, és a lekötési idő után minél olcsübban ki lehet utalni.

Gondolom a számlanyitás mindnhol ingyenes. Ha mégsem, akkor persze azt is le kell vonni.

Láttam ezt a Magnet-et, de itt egy kicsit "gyanus", hogy ha a kamatösszeg fölé viszem az egér mutatóját (amire fel is hívják a figyelmet), akkor azt írja ki, hogy "A feltüntetett kamat a kamatfizetési időszakra vonatkozik, a betét lekötési ideje 2 vagy 3 év az ügyfél választása szerint" Ez nem egészen egyértelmű. Ki lehet venni 3 hónap után a pénzt mindenféle "szankció" nélkül?

A másik, amit találtam (az itteni beírás alapján), az Unicredit, de ez érdekes módon kimaradt az itt sokat emlegetett "jokamat.hu" oldalról. Ezt miért diszkriminálják?

Örülnék, ha valaki tudna segíteni a témában, mert a fejem már szétesett a különböző bankok hirdetményei nézegetése alatt. :)

karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1566

Ha utaznod kell, akkor felejtsd el a MagNet-et. Túl nagy macera...

Én 1km-re lakom a MegNet-től, úgy még belefér az állandó rohangálás a fiókjukba..

 

KI.

Előzmény: dracon08 (1564)
dracon08 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1564

Igen, az akciós betétek érdekelnek, persze.

 

Köszi a korrekt választ!

 

Az nem jó hír, h. Pestre kell utaznom, m. így az útiköltségen, időben is bukok, jobban tetszett volna, ha a számlámról, a szobámból egy kattintással netbankon keresztül meg tudom oldani a tranzakciót.

Előzmény: karoly.ignac (1562)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!