Keresés

Részletes keresés

TINTUS Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70755

Józsi papa szerint a Nabiti féle rettenetessel szétcsapatott meggybe már felesleges a pektinpontó !

Én nem tettem bele.

 

Írod, hogy az idei lett a legjobb, de akkor az melyik variáció is -nekem nem egyértelmű.

Előzmény: Baracilin (70718)
stapika Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70754

vagy,íztelenebb?:-)

Előzmény: stapika (70753)
stapika Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70753

"mert a csapvíz nem ad neki jó ízt, talán majd a desztillált!"

A desztillált még ízetlenebb.:-))

Előzmény: peterkovacspeter (70747)
szilvakukc Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70752

Ugye nem gondolod komolyan, hogy ekkora baromságot, hogy 15% cukor még gyümölcscefrét eredményez, támogatja valaki is! Hát az, hogy  másik valaki ezt magának megteszi, azt leszarjuk! De, hogy tanítsa is?! "Cukorcefre otthon"! Ott igen! Itt nem! Na ezeken lehet megsértődni. Olvassátok Deszegregátor hozzászólását. Tanulságos.

 

Előzmény: Lepár-LÓ (70713)
szilvakukc Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70751

Ez kevés! Ráadásul éjfélkor, Észak felé, és egy barna kavicsra, nem tudod megjegyezni?!:-))

Viszont akkor, hatrétegű lesz, nekem egyszer sikerült, és pont indult volna a maghasadás, mikor Ede bátyám nyakonvágott(a Teller, akkoriban ő volt a mentorom), hogy aszongya: "Má megin a hidrogénszármazékokkal játszó, hülyegyerek!"

Előzmény: Törölt nick (70741)
stapika Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70750
Előzmény: peterkovacspeter (70747)
deszegregator Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70749

Csak azt kérdezném: Ha a módszered működik, akkor miért ilyen hülye mindenki , a csecsemőtől az aggastyánig, a sufnituningolótól a 40 millás főzővel rendelkező mesterig, hogy az alszeszt újra lefőzi (ha nem egyszeri lepárlásból nyeri a párlatot). A fizika tanárom gyakran mondogatta: Nem fogunk feltalálni semmit! Jól végiggondolva mit is lehetett volna feltalálni egy középiskolai fizika órán, ami a fizikusoknak elkerülte a figyelmét?!

Előzmény: peterkovacspeter (70734)
deszegregator Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70748

Feribá' zajos kivonulásának idején én is kifejtettem a "klikkesedés" törvényszerű velejáróját , az előbb - utóbb bekövetkező korlátoltságot ami az ilyen társaságok sajátosságává válik. Azt gondolom nincs klikkesedés. Vannak itt jónéhányan akik ismerik egymást személyesen, ettől még nem klikkes a fórum. Én senkit nem ismerek személyesen. Én soha nem kaptam sértőnek érezhető válaszokat a kérdéseimre , igaz alapos tanulmányok után kérdezgettem csak ezt - azt. (Nézd vissza a hsz. - eimet, meggyőződhetsz róla). Számtalan ember beesik ide, aki lusta néhány mondatot elolvasni mielőtt pálinkát akarna főzni, és még ő hisztizik ha nem kap azonnal kimerítő válaszokat olyan dolgokra amikkel már senkinek nincs kedve foglalkozni, hiszen alapvető dolgok, azzal kéne kezdeni a tudományt. 10 - 15 % cukor semmiféle gyümölcscefre minőségén nem javíthat! A cukorból etilalkohol lesz, ez a töblet alkohol higítja a lepárlással a gyümölcsből kinyerhető aromákat.

Előzmény: Lepár-LÓ (70713)
peterkovacspeter Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70747

Így van! Ismerősök bármit főztek, mindnél elkülönült és Zentán is ez volt a tapasztalat, ahol artézi vizet használtak. Most próbálják majd ki ismerősök a csapvíz helyett a desztillált vizet, mert a csapvíz nem ad neki jó ízt, talán majd a desztillált!

Előzmény: Tan-csi (70745)
peterkovacspeter Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70746

Úgy érzem, tényleg kár a szót fecsérelni. Kérlek, próbáld ki te is és majd eldöntöd! Jóccakát!

Előzmény: Tan-csi (70743)
Tan-csi Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70745

Ezt úgy érted, hogy ha kb. 2 deci előpárlatra számítok, tegyek 2 deci vizet egy hengerbe, és arra engedjem a 2 deci előpálatot?

És akkor rétegződni fog?

 

Előzmény: peterkovacspeter (70739)
peterkovacspeter Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70744

Ha idézzem Müller Péter Sziámit és ezt a szálat is lezártnak tekintem:

 

"És, bár nem ígérték, hogy lesz Isten
De mi kételkedünk a szkepszisben"

Előzmény: Törölt nick (70741)
Tan-csi Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70743

Ott, hogy nincs olyan hogy azonnal, csak a Sci-fi-kben.

Nekünk először meg kell ismernünk milyen egy autó, hogy működik, kuplung, váltó, kormány, fék, stb. Az újaknak hiába mondanám, hogy annak idején még tudni kellett,hogy szivatóval, vagy anélkül, melegen, hidegen, stb.

Na ezután lehet beülni, és összevissza csalinkázni, amíg az ember ráérez a dologra.

És ez itt sincs másképp.

Tehát nincs olyan hogy UTÓLAG, meg AZONNAL.

Vannak véletlenül és vannak tudatosan jól sikerült cefrék és pálinkák.

Előzmény: peterkovacspeter (70740)
deszegregator Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70742

Nagyon melléfogtál! Több spori is választ ad a kezdők értelmes kérdésére mire Snapszmester megszólal. Igen,  zömében amatőrök vagyunk, önzetlenül segítünk, mert nekünk is segítettek akik még hamarabb kezdtek! Azt nem értem Te miért nem vállalod fel hogy ki vagy? Osztod az észt, ahelyett hogy valóban kiegészítenéd az amatőrségünkből fakadó hiányosságokat amit a válaszokban adunk a "kezdőknek". A pálinkafőzés szerencsére nem egy lóellenzős hobbi, itt szinte mindenkinek más paraméterekkel rendelkező főzője van, vannak aranyszabályok, de távolról sem az minden, bizony egy - egy kérdésre több jó megoldás lehetséges.... Nagy várokozással tekintek az itteni szereplésedre, már túl vagyok a " mikor tegyem az élesztőt, meg a cukrot a cefrébe" témakörön, finom szakmai fogások érdekelnének, amikkel ki tudom egészíteni a saját tapasztalatomat. Tehát várom mi az amit TE hozzá tudsz tenni a fórum szakmaiságához!

Előzmény: Muity Mijo (70684)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70741

Rendben, kipróbálom. De miért is jó ez nekünk?

 

 

eccer szilva aszonta tisztázás előtt köpjek 3szor a hátam mögé....

Előzmény: peterkovacspeter (70739)
peterkovacspeter Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70740

Akkor hol a probléma, ha valaki azonnal szeretne ismét jogosítványhoz jutni?

Előzmény: Tan-csi (70738)
peterkovacspeter Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70739

Nem kívánok szélmalomharcot vívni senkivel! Mikor tisztázol legközelebb egy alszeszt, végy egy mérőhengert, legalább a harmadáig tégy bele akár sima csapvizet, de inkább olyan vizet, amivel amúgy is higítod majd a végterméket és engedd rá mondjuk azt a mennyiségű előpárlatot, amit amúgy sem tennél bele. És láss csodát!

Természetesen, gondolom megtudod becsülni az előpárlat mennyiségét, így kb. maximum annyi víz legyen a mérőhengerben/dunctosüvegben, mint amennyi előpárlat várható, mert 50 liter vízben nem biztos, hogy megmutatja magát 3 rétegben 4 dl előpárlat. Egyúttal kérnék minden kételkedőt, legyen szíves egy próbát megejteni! Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (70736)
Tan-csi Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70738

Szerintem meg nincsenek győztesek és vesztesek, csak pálinkák vannak....

Előzmény: peterkovacspeter (70737)
peterkovacspeter Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70737

Szerintem meg csak a győztesek tudják igazán, milyen is veszíteni!

Előzmény: Tan-csi (70735)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70736

Nem tudni mi lehetett annak jelenségnek az oka, de a szar cefrék néha fura dolgokat produkálnak.

Előzmény: peterkovacspeter (70734)
Tan-csi Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70735

Szerintem inkább ez annak a tipikus esete, amikor valaki beül egy autóba, és az első karambol után megkérdezi a mentősöket és a járőrt, hogy hol kell beiratkozni a jogosítvány elvégzéséhez...

 

Előzmény: peterkovacspeter (70734)
peterkovacspeter Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70734

Valószínűleg véletlenül lettem először csak szemtanúja, majd félig elszenvedője, mit történt akkor, mikor valaki felvetett valami rendhagyót és a többiek eretnekséggel vádolva elüldözték, De ROBI876 (http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=704878&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9007484) példája biztosan a kivétel erősíti a szabályt esete. Azért volt érdekes, mert akkoriban jártunk Délvidéken és tapasztaltunk hasonló módszert, amivel még ott sem tudtak mit kezdeni, de nem vetették el a lehetőségét annak, hogy egyszer még segítséget nyújthat a pálinkafőzés terén. És mint tudjuk, ott azért nagyobb hagyományai vannak ennek a művészetnek, mint idehaza. Aki nem kiabált még ROBI876-ra kígyót-békát, az pont Feriba51 volt, aki ugye szintén önkéntes számüzetésben él valami okból kifolyólag!

Részemről ezennel lezárva a dolog, kívánom, hogy még hosszú 10 éveken keresztül tudjatok segíteni sok hozzánk hasonlónak, ehhez az Isten adjon nektek egészséget! És gyümölcsöt!!!

Előzmény: snapszmester (70709)
vf1 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70733

Ecetgyártó ismerősöd van?    ....:)))

Előzmény: vfary (70722)
Miklós1 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70732

Látatlanban mondom, minden cefrének sok a 6-8 hét nyáron. A faeper meg romlékony, azt egy hét után főzik. A kihozatalt próbáltad megkérdezni ötször, senki nem válaszolt, úgy nem is lehet válaszolni, ha nem tudunk a cefrédről semmit. Ha cukroztad, lehet 12l is ha nem, 6l is, ha 6 hetes és romlott akkor 2l is. Ha hideg helyen erjed, jó lehet a 6 hét is. A bundát naponta lenyomkodjuk, tehát én még nem láttam 6 hetes bundát ami magától repedezik, ezért nem tudok neked okosat mondani. Te nem olvasod el az alpismereteket, én meg nem tudok válaszolni olyan kérdésre, hogy "belegórtam egy mázsa meggyet egy hordóba, mikor vihetem főzetni?" és "250kg faeper cefréből mennyi pálinkám lesz?". 

Pedig segíteni akarok.

Előzmény: vfary (70726)
Tan-csi Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70731

Bár nem Snapszmester vagyok, engedj meg egy-két megjegyzést, ami mindenkinek szól:

 

- 10% cukor?  Főztem 10%-os cefrét, a szomszéd egész nyáron át gyűjtötte a hordóba a gyümölcsöt, a 10% cukor megvédte, romlatlan, kiváló állapotú cefrét hozott nekem. Még a gyümölcsíz is érződött rajta. Mennyivel lett volna jobb a szabályos cefrézéssel? Nem tudom, de aki a 10% híve, csináljon egy próbát! Csináltunk vaktesztet 0, 3, és 5% cukorral cefrézett pálinkából. A teszt alapján legtöbb embernek a 3%-os ízlett. Az 5% már túl semleges, alkoholos ízű volt. Akkor milyen lett volna a 10%-os? Persze senki sem állítja, hogy ugyanannyi cukrot tegyél a kajszihoz, mint a birshez.

Ha pedig valaki tapasztalatot akar szerezni, kóstolja meg a többiek pálinkáját, hozza el, hasonlítsuk össze a 3%-ost a '§%-ossal, utána lehet a tapasztalatokat megbeszélni.

Az itt kialakult "nézet és stílus" pedig az "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten" iskolapéldája.

 

Maradtam tisztelettel: egy Tanuló 

Előzmény: Lepár-LÓ (70713)
hevezoli64 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70730

elég sok...))

Előzmény: Törölt nick (70729)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70729

150kg kajsziból, 10kg ment lekvárnak.

Na??

Előzmény: Jahno (70728)
Jahno Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70728

Hudejóvót.

Előzmény: Törölt nick (70727)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70727

Lehet már hallottátok:

 

Apa! Te tudsz főzni? 

-Persze fiam! Ott van az asztalon!
-De ott csak egy üveg pálinka van!!!
-Miért?! Azt szerinted sütik ba..meg?

 

 

vfary Creative Commons License 2012.07.06 0 0 70726

Két 120as hordóm van az első már van vagy 7-8 hetes kb

a második hordó 6-7

úgy néztem hogy a bunda repedezett ez a bunda süllyedésnek való indulását jelenti?

Előzmény: norris53 (70724)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!