Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5728

Jaja, végül is igaz, de ő nem ilyen drága kütyüt keresett...

A megamix-cucc amiről írtál, Zepter....és totál felesleges tényleg és occsóbb jóval, ha külön-külön veszi meg őket az ember.

Hepa 12 vagy 13 végül is tök mindegy, a 12 már allergiásoknak is tökély, szóval ha árban drágább a 13, akkor ne költs rá feleslegesen.

Még egyet találtam a zapájukkal együtt, de a jobb szélső nem az enyém, csak a másik kettő.:))) Nem nagyon szoktam fényképezőt vinni, ha bringázni megyünk, akkor csak azért vittem, mert az egyik háznál a víztározó felé van egy őzike, azt akartam lekapni.:)

Előzmény: J1ellenor (5727)
J1ellenor Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5727
Látom nem úgy értelmezed az általam leírtakat,mint ahogy szerettem volna átadni:) Ezen a gépen abszolút nincs fölösleges funkció.és számomra abszolút megérte,ha jól fogja bírni. Irgalmatlan erős, jól tisztít 1,5 óra folyamatos használat után sem kell pihentetni,mint az eddigi összes gépünket,és nem csökken a szívóerő,nincs porzsák,- ami ha elfogy kereshetek valami nyamvadt multi polcain(volt olyan,amit a porzsákfutár sem árult,legalábbis eredetit nem) a szűrője meg mosható,és ez volt a cél. AZ ÁR... Na jó, az nem eme gép erőssége ezt elismerem,de valamit valamiért.Semmi sallang,meg humbuk nincs ami elromoljon.(ugyanezt írhatnám a daikinra is,bár nem bántam meg hogy megvettem,de van tapasztalatom fele annyiba kerülő géppel kapcsolatosan is ami nem rosszabb annyival,mint amennyivel kevesebbe kerűl!) Holnap próbálom ki kocsi takarításra is,kíváncsi vagyok hogy teljesít,bár pozitívnak zűnik a dolog,de nem iszom előre a medve bőrére:) szóval nekem ez a gép megérte az árát,ha jobban átgondolom.Pont annyit,és úgy tudja,ahogy nekem kell. Nem azért veszek ilyen gépet,hogy letekergessem a teljesítményét(a függönynél én hibáztam,de megúszta maradandó károsodás nélkül:)Én úgy gondolom,hogy a fölösleges kategória,a Lux vasalós,porszívós, levegőtisztítós fűtött állványos mindent egybeépítós cuccnál kezdődik,(vagy esetleg zepter?,bár ott inkább az ügynöki prémiumok miatt olyan drágák a a cuccok, de tényleg van köztük értelmes jó dolog.) viszont a minőségüket,hatékonyságukat nem fírtatom,csak semmi értelme ennyi pénzért, ennyi termék egy gépbe való bezsúfolásának(szerintem)na ez a luxus.Külön-külön jobban kijön az ember,ha megvesz mindent.(talán,bár nem számoltam utána,csak megnéztem az árát) jajj egy kérdés! A Dyson honlapján nem találtam infót arról,hogy milyen szűrőket használnak a gépeikben,és milyet lehet utólag bele venni mármint a hepa szűrőre gondolok 12 vagy 13.(jelentősége nincs,csak érdekelne.) tunderlala-3 Van valami jó képed a gyerkőcökröl még bringázás közben? A múltkori aranyos volt,ahogy kerelt fel a dombon:)
Előzmény: tunderlala-3 (5723)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5726
Mintha a porzsakfutar.hu-n láttam volna hepa szűrőket, esetleg nézd meg, hátha...
Előzmény: Krepuska (5724)
Krepuska Creative Commons License 2009.10.02 0 0 5724
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kb. 1 éve vettünk a takarítógép mellé egy DAEWOO RCC-2508BR porszívót, aminél az ár és a szívóerő volt a fő szempont + a HEPA a 3 padlószőnyeges szoba miatt (ami álmaimban reggelre padlóvá változik..). Eddig kiválóan működik, semmi probléma vele, de a sűrűn mosott HEPA szűrő száradását várva gondoltam, veszek egyet tartalékba, váltásnak. Vagy rosszul keresek, vagy más az oka, de sehol sem találtam ilyen forrást, ahol vettem (Auchan) ott sem tudtak tippet adni, a Google sem sokat segített. Hátha itt valaki...
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5723

Szia!

Na persze függöny az nem jelent problémát egy porszívónak sem, mondjuk a karnis már igen:D

De ez már nem az az árkategória, amit a hölgy (?) keres, drágább volt azért, ha jól emlékszem...

Meg mondjuk lehet mindent fokozni, de egy bizonyos ponton túl már felesleges, és nem kihasználható, vagy csak nagyon ritkán, amiért már nem éri meg az árkülönbözetet megfizetni...például nagyon szuper, hogy  a szőnyeget is felszippantja, csak valahol már ez is felesleges azért, elég, ha csak a szőrt felszedi turbókefe nélkül is...nem?:)

VAgy mint a gőzállomásoknál, bár ez már itt off, csak erről jutott eszembe....az én 40 ezres philips-em is több, mint elég, mert szinte sosem veszem fel max. állásba, 1/3 állásban vasalok vele (gőzadagolás, hogy hány gr-ot adjon percenként, na mondjuk ezt 4 bar nyomással teszi:)....lehet kapni olyan gőzállomást mondjuk 70-80 ezerért, ami az enyémnél is több gőzt ad....nagyon szuper, csak minek, ha még az enyémet sem lehet kihasználni? Talán értelmesen leírtam (remélem:)), szóval sok háztartási gépnél vannak olyan extra funkciók, vagy annyira bikák, amiért persze jóval többet kell fizetni, de valahol inkább csak arra jók ezek a pluszok, hogy behaljunk tőle, hogy mit tud, de kihasználni elvétve (vagy soha) nem lehet a megfizetett extrát....

Előzmény: J1ellenor (5721)
J1ellenor Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5722
Az a baj a dyson portartályával,hogy nem fér el benne a függöny karnissal együtt:)))
Előzmény: tunderlala-3 (5720)
J1ellenor Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5721
Halihó!Nekem szőnyeggel együtt szedi fel a hajszálakat,biturbó kefe nélkül:):) Egy függönyt is leigáztam,pók kergetés közben:) Nyelte,mint kacsa a nokedlit:) ez egy szörny:)izomból oldja meg a poratka kérdést,és rejtett kapupánt csavarok sem riasztják el a szándékátol,a kis gyilkológépet:):)
Előzmény: tunderlala-3 (5720)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5720

Szia!

 

Szerintem ha az electrolux "topicporszívó" gond nélkül felszedi még a szőnyegbe tapadt hosszú hajszálakat is (van belőle bőven:)), akkor a kutyaszőr sem lehet akadály. Turbókefe is van hozzá, azzal még jobban dolgozik, de én a normál napi porszívózáskor nem használom, szóval csak a "sima" fejjel is jól boldogul és az ára 30 ezer alatt van, portartályos, a porzsákra sem kell költeni, hepa 12 szűrője van, úgyhogy még allergiásoknak is tökéletes, nálunk 4 allergiás van a családban, nagyon jól elvagyunk vele.

zxc 6440 (a miénk még az elődje, a 6205, de ezt már nem lehet kapni)

 

Üdv., Lala

Előzmény: Amazonial (5719)
Amazonial Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5719

Sziasztok!

 

Visszaolvatam a fórumon rengeteg hozzászólást, és sikerült teljesen elbizonytalanodnom. Szeretnék venni egy olyan porszívót ami a lehetőségekhez képest jól felszívja a kutyaszőrt. Senki nem allergiás (még), egyszerűen csak zavar a sok szőr. Olyan 30-40e között tudnék rászánni. A lényeg, hogy felszedje a szőrt.:)) Tudtok ilyet ajánlani?

Előre is köszönöm a segítséget!

Ami

nagya2 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5718

Hali!!

Úgytünik a 9150-es kifutott:-((, de helyette kapható a sc-91E0-ás ami ugyanazzal a Dyson technikás szürőrendszerrel van ellátva mint a 9150-es, csak más csoportosításban álnak az orgonasípok.

sc-91E0 40000huf tól.

Üdv Nagya

Előzmény: hasz (5716)
toti941 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5717
szevasztok

a SOLAC 3225 ről olvastam hogy a legcsendesebb (71dB)
még az ára is csak határeset 25 körül

tudtok valamit róla ???

toti
hasz Creative Commons License 2009.09.30 0 0 5716
sziasztok!

mi is porszívót szeretnénk vásárolni, halkat, használhatót
relatív gyakran használjuk (heti4-5 alkalom)
a fórumon utánnaolvasva a Samsung sc9150 tűnt nyerőnek de nem találok már online boltot ami forgalmazná
az utódja (sc9560) 50e felett van ami már nekünk sok

az itt forumzok kozul sokan hasznalnak Electrolux ZCX 6440-t ami ugyancsak szimpatikus de tartok tole, h hangos lesz (hangos amugy?)

vmint mit lehet tudni a samsung 20-30e kozotti porszivoirol? halkak, jol mukodnek?

illetve a porzsakos porszivokrol mindig az jut eszembe h razom a textilzsakot es szall a por, szoval ezert szeretnenk nem porzsakosat (illetve nem akarunk kesobb papirzsakra kolteni)
minden estre meglepodve olvastam, h a porzsakosak alapvetoen jobb hatasfokakl dolgoznak...
Előzmény: nagya2 (5713)
Teaway Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5714
Ne a kajapénzből vedd, és akkor nem halsz éhen.
Előzmény: glycerin (5710)
nagya2 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5713

Hali !!

Vegyé Samsung sc9150-et nem sokkal drágábbért(34000), ha halkabbat akarsz, és a Dysonhoz hasonló szürőrendszerrel.

Üdv Nagya

Előzmény: glycerin (5710)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5712
Talán gyakrabban kéne beírni ezt ide....mondjuk minden oldalra, hogy észrevehető legyen. Nem csoda, hogy két évre visszamenőleg nem látják meg....
Előzmény: Törölt nick (5709)
glycerin Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5710
ez az összefoglaló nem teljes! :)

Panasonic MC CL-673

..na, ilyet ne vegyetek, mert olyan jól szív, hogy a finom por 10 perc alatt eltömíti a szűrőt annyira, hogy érezhetően csökken a szívóteljesítmény, aztán ürítheti az ember. Én is Dysont vennék (sci-fi harciporszívó kategória:)) legszívesebben, ám akkor nem ennénk fél hónapig :D

na mind1.. keresgéltem és mit találtam.. :)
*nagy akció*
eksön
Előzmény: Teaway (5670)
kelist Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5708

Hello! Az ajándékba kapott  porszívomban hengerszűrő van :(  csak tudnám mit vétettem ,hogy igy ver engem az Isten. Kelist

 

Ne vegyetek ilyet soha - nagyon macerás kitakarítani.

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5707
:D
Előzmény: Hangszoros (5705)
Sly001 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 5706
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, kaptam ajándékba egy Elin multivac takarítógépet, ami szinte nem is volt használva.... viszont nincs hozzá leírás :( Tudnátok nekem segíteni? van valakinek használati utasítása hozzá?

Nagyon köszönöm előre is.

Sz.
Hangszoros Creative Commons License 2009.09.25 0 0 5705
Irigylem a férjedet, hogy ilyen toleráns assonykája van
Előzmény: tunderlala-3 (5704)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 5704

Jaja, érdemes lenne hallani, de azért, ha már minirepülőhöz hasonlítod, akkor nem az extra halk kategória lehet, de persze ez nem mindenhol szempont, és én el tudom képzelni, hogy abszolút nem zavaró a hangja, mert engem pl. az electrolux hangja sem zavar, nem vészes....na de vannak emberek, akiket idegesít a porszívó hang, most tényleg nem vicc, az én férjem annyira utálja, hogy inkább kimegy/elmegy, ha porszívózok, amikor itthon van. Mondjuk valahol megértem, az ő munkája olyan, hogy egész nap szinte hangzavarban van, szóval nem csodálom, hogy hülyét kap, amikor ráadásul még itthon is ezt kell hallgatnia.:D Én próbálom ezt tiszteletben tartani, általában nem akkor porszívózok, amikor itthon van, de néha előfordulnak váratlan helyzetek, amikor muszáj...

Előzmény: J1ellenor (5703)
J1ellenor Creative Commons License 2009.09.24 0 0 5703
sziasztok! Nem:) tény,hogy nagyon örülök,hogy megvettem,de semmi több:) szerintem is egy "fül" teszt kéne,mert igy nem állíthatok bizton semmit.
Előzmény: tunderlala-3 (5702)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5702

Remélem nem volt bántó, hogy beleestél?:) Persze nem szó szerint értettem, de van aki mondjuk egy porszívóra kattan jobban, más meg egy mosógépre.

Én meghallgatnám a hangját egyébként, de a philips-ét is...nekem nagyoooon csendes gép kell (meg allergiásnak megfelelő persze, de az már meg van, csak a hangja okoz allergiát...nem nekem:D)

Előzmény: J1ellenor (5701)
J1ellenor Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5701
sziasztok! Nem a porszívómba szerelmesedtem bele,hanem a páromba,és a bringámba:) A porszívó egy eszköz számomra,de ha lehet akkor az adott kategóriában a nekem(nekünk,mert nem egyedűl döntöttem) legjobb legyen(igyekeztem azt is mérlegelni mire lesz használva, ki fogja használni és mennyit!).Meg kéne hallgatnotok a hangját,mert igy nem lehet megbizonyosodni egy gépről(amit mellesleg 1 bemutató teremben meg is lehet tenni ingyen,és bérmentve,bár országos szempontból nem mindenkinek van közel az igaz,de ha esetleg valakit érdekel,és az ingázási útvonalamba esik,annak meg is mutathatom a gépet:). hétvégén pénteken megyek Pestről -Miskolcra,(+10-15 km kitérő nem gond,az m3-as autópálya vonzáskörzetében) vasárnap vissza. Én a régi (kölcsön)gépünket hasonlítottam össze,és ahhoz képest írtam a hangot. Rajtam kívül,mindenki szerint halkabb mint a régi gép. A törpe repülőt meg inkább a kinézetére értettem,a hangja nem sípol annyira,mint a réginek:) Meg egyébként is az a lényeg,hogy nekem jó legyen:) Mint már írtam,nekem a porzsák vadászatból lett elegem,meg a túlmelegedésből(na jó meg a porfúlyó üzemmódbol,bár az még nem a kölcsön samu volt:) Egy biztos, aki ilyet vesz biztos nem nyúl mellé. Amennyire utána néztem a vásárlás előtt ,szinte bárhol kapható a gép ország szerte(nem csak az internetes boltokra gondolok),csak Miskolcon nem,és árban is ott mozog mint a többi komoly piszotó,csak számomra jobb feltételekkel,(nics porzsák, nem szakad szét,csak mosni kell a szűrőivel 1ütt.(nem sűrűbben mint eddig porzsákot cserélni).Meg ahogy írtad tunderlala-3 csak az első takarításnál volt "ekkora" kosz mert jobban takarít,a következőknél már nem lesz.
Hangszoros Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5700
Oké, nem lesszel elfelejtve.
Rákattanok a témára.
Nem holnap, vagy azzonal, de lessz zsákmány
Előzmény: nagya2 (5699)
nagya2 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5699

Hali Hangszorós!!

Ha occon adják zsákolj nekem is:-))))))

Üdv Nagya

Előzmény: Hangszoros (5688)
nagya2 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5698

Hali Hangszoróros!!

Ha occon adják zsákolj nekem is:-))

Üdv Nagya

Előzmény: Hangszoros (5688)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5697
Szívesen! Ha megveszed esetleg, akkor majd infózz róla te is, kérlek!
Előzmény: qdz (5695)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5696
Ellenőr írta az 5679-ben, ha jól emlékszem...
Előzmény: Hangszoros (5693)
qdz Creative Commons License 2009.09.23 0 0 5695
Köszönöm!
Előzmény: tunderlala-3 (5691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!